Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY NOTE 2 [ANA KONU] (İlk Sayfayı Okuyun!)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı, 2 Mobil Kullanıcı ( 2 Mobil Cihaz )
84.580
Cevap
521
Favori
3.380.290
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Samsung >> SAMSUNG GALAXY NOTE 2 [ANA KONU] (İlk Sayfayı Okuyun!)
Giriş
    657 Mesaj

Gereksiz harcama yapmayan yerinde harcama yapıp para arttırmayı biliyorum diyelim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    canverse kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Hata bende de vardi.google guncellemesini sildim.duzeldi.esimde de note 2 var.oda ayni idi.guncellemeyi sil duzeliyor.

|
    |
    Uygun fiyata kalemli lg stylus2 modeli var. Yeni nougat sürümü aldı. Değişmek isteyenler bir baksın. Donanım özellikleri note4-5 gibi değil elbet.

O kalem bizdeki cihazın stylusu gibi değil, parmağın ekranı çalıştırma mantığı ile çalışan ucu kauçuk bir kalem.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    aydayd kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Arkadaşlar, son 1 haftadır arama yapmak için rehber kaydını bulup isim üzeride sağa kaydırma işlemini yapınca telefonum 5-6 saniye kadar bekledikten sonra arama yapıyor. Orijinal rootsuz rom ve 4.2.2 versiyonu kullanıyorum. Bunun sebebi ve çözümü hakkında bilginiz var mı?
    9565 Mesaj

Hayra alamet olmadığına herkes katılacaktır, wipe, fabrika sıfırlaması seçenekler ama ben sizin yerinizde olsam dn4 v.2 custom rom yüklerim.

Stock romlu cihazlar birbiri ardına bozuluyor.

|
    |
    abici94 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Vay be, bu telefon kaç senedir kullanıyorum bu özelliği ilk defa gördüm. 😐 Hatta diğer tarafa sürükleyince de mesaja giriyormuş.

|
    |
    abici94 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

"Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır."
  • Binbaşı
    1628 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ali_ihsan21

Keşke Samsung'da Sony gibi cihazın kasasının estetiğine biraz daha özen gösterse. Sony XA'nın bu inci rengine bayılıyorum, hareli bir rengi var. Ama Sony'nin de ekran kötü.

Bence Sony tasarım olarak çok geride. O kalın çerçeveler, keskin köşeler, kalın alt-üst boşluklara rağmen bir de ekrandaki sanal tuşlar... Alt çerçeve nerdeyse iki parmak kalınlığında oluyor.

|
    |

"Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır."
  • Yarbay
    9565 Mesaj
    700 tl'ye spot Doğu Bank felan değil ama kendimdeki gibi AVM'de bir dükkandan Note 2 bulursam bir tane daha alacağım, daha fazla vermenin bir anlamı olacağını sanmıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali_ihsan21 -- 26 Ocak 2017; 1:34:26 >
    |
    |

bana göre en güzeli bu rom note 7 görünümlü vs radyo çalışıyor 3g görüntülü görüşmede fixle çalışıyor sorunsuz temiz bir kurulumla http://yesilcin.com/n7100-galaxy-note-2-eclipse-rom-v9-kitkat-444-07092016-t30971.0.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osmanlıminder -- 26 Ocak 2017; 9:44:34 >
    |
    |
    ali_ihsan21 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

|
    |

Orijinalden alıntı: osmanlıminder

bana göre en güzeli bu rom note 7 görünümlü vs radyo çalışıyor 3g görüntülü görüşmede fixle çalışıyor sorunsuz temiz bir kurulumla http://yesilcin.com/n7100-galaxy-note-2-eclipse-rom-v9-kitkat-444-07092016-t30971.0.html

Yeşilcin kirayı ödeyememiş galiba, site patlamış :)

|
    |

Orijinalden alıntı: Haggard1963

Wifi'a her bağlanmaya çalıştığımda bu uyarı çıkıyor, bir süredir olmaya başladı. Wifi'ı açtığımda kendisinin otomatik olarak bağlanması için ne yapmam gerek bilen var mı?

Aynı sorun bendede var bir çözüm bulamadım , Wifi'ye her bağlanmaya çalıştığımda tekrar oturum açın diyor bağlan demeden bağlanmıyor
    |
    |

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Haggard1963 -- 28 Ocak 2017; 21:16:15 >
    |
    |

• Yüzbaşı
    278 Mesaj
    Arkadaşlar telefonumda son bir haftadır donmalar olmaya başladı tuş kilidine alıyorum ve ekran bir daha gelmiyor hiç bir tepki yok sadece led bildirim çalışıyor cihaz karşıdan arandığında çalıyor ama hiç bir reaksiyon yine yok , tamamen formatladım hafıza kartsız kullandım ama bir çözüm olmadı pili söküp takmadan kendine gelmiyor ve 2 ayrı pille denedim sonuç aynı , bu arızayı tecrübe eden oldu mu acaba ?

Orijinalden alıntı: Ramiz06

Arkadaşlar telefonumda son bir haftadır donmalar olmaya başladı tuş kilidine alıyorum ve ekran bir daha gelmiyor hiç bir tepki yok sadece led bildirim çalışıyor cihaz karşıdan arandığında çalıyor ama hiç bir reaksiyon yine yok , tamamen formatladım hafıza kartsız kullandım ama bir çözüm olmadı pili söküp takmadan kendine gelmiyor ve 2 ayrı pille denedim sonuç aynı , bu arızayı tecrübe eden oldu mu acaba ?

Bence custom roma geçmezseniz yakında telefonunuza veda edebilirsiniz.

Pocket now sunucusu Jaime Rivera "samsung şu yaptığın yenilikler güzel de biraz da özüne dönüp değiştirilebilir pili yeniden note serisinde bize sunsan" dedi. Adam tam düşüncelerime tercüman oldu, note serisi yine kalemi ile gelecekmiş büyük ihtimal.

|
    |
    Turkcelle sorduğum 3g de HD ses hakkındaki soru ve cevap..En azından yaptığım masrafa karşılık neden stüdyo kalitesinde sesle konuşamadığım ortaya çıktı....Kim bilir başka hangi cihazlarda bu amr wb codec deaktivesini yaptılar.

SORU:
    Samsung Galaxy Note 2 ( GT-N7100 ) telefonumda wb-amr (diğer ismi amr-wb ya da Adaptive Multi-Rate Wideband ya da geniş bant sesli görüşme ya da HD ses) özeliğini kullanamıyorum. Turkcellin bu özelliği 2011 den beri desteklediğini, (Bahsettiğim özellik şirketinizin basın duyurusunda yer almaktadır.) http://medya.turkcell.com.tr/turkcellin-sesi-artik-hd-kalitesinde-bulten_991.html kullanımı için her iki tarafında aynı operaratöre ve destekli telefona ve destekli sinyal kulesine sahip olması gerektiğinin de farkındayım. Benim mahrum kaldığım bu özellik 4g özellikli Volte DEĞİLDİR !! 3g sinyalde çalışan hd ses tir.(2011 den beri) Csc kodu türkiye olan Note 2 telefondan vodafonlar arası yaptığım denemeler gayet iyi. Farklı iki telefondan farklı numaralı turkcell hatlarımdan yaptığım denemelerde gayet iyi. AMA sadece samsung note2 telefonumda sadece Turkcellin bu özelliği çalışmıyor. Telefona ait en yenisinden en eskisine bütün stock firmware (samsung resmi yazılımları) denemeleri olmayınca şu dosya Turkcell için şu düzenlemelerini bile yaptım…. - system/csc/customer.xml - others.xml - system/build.prop - efs/FactoryApp/keystr - *#0011# menusunden wb-amr settings ON Hala sadece ve sadece turkcell sadece note 2 telefonda o özellik çalışmamamktadır. Sırf bu testler için kendime yeni turkcell hat satın aldım. Lütfen Turkcellin Note 2 telefonumdan wb-amr ses kilidini kaldırın.

CEVAP:
    ....2014 yılında yaşanan cihaz problemi nedeniyle bazı modeller için AMR WB Codec özelliği deaktif edilmiştir. Bu uygulama bazı cihaz modellerinde yaşanan sessizlik problemi doğrultusunda yapılmıştır.
    |
    |

• Yüzbaşı
    278 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ali_ihsan21

quote:

Orijinalden alıntı: Ramiz06

Bence custom roma geçmezseniz yakında telefonunuza veda edebilirsiniz.

Biraz daha detaylandırsanız ?
Mobilya Takımları
SEO
üniversite
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,828
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.