Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY NOTE 2 [ANA KONU] (İlk Sayfayı Okuyun!)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir Kullanıcı, 5 Masaüstü Kullanıcı
84.572
Cevap
522
Favori
3.379.744
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Samsung >> SAMSUNG GALAXY NOTE 2 [ANA KONU] (İlk Sayfayı Okuyun!)
Giriş
    1628 Mesaj

Zamanında Lollipop gelmedi diye çemkirdik ama o güncelleme gelseydi bizim cihazlar daha kullanılmaz hale gelecekti bundan eminim.
    Ben root'lamadım fakat kullanmadığım ne varsa devre dışı bıraktım. Cihaz İhtiyacımı gayet iyi karşılıyor şu anlık.

Bence Note 2 halen kullanılabilir. Hele ki piyasada fiyatlara bakarak... Note 7 3.300'den aşağı bir fiyatla çıkmayacak gibi. Note 2'den sonra orta segment bir cihaz da kullanmak bence mantıklı olmaz. Bu şartlarda benşm aöımdan emektar N7100'ün emekliliğine biraz daha var gibi :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    astegon kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

"Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır."
  • Yarbay
    14922 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Haggard1963

quote:

Orijinalden alıntı: hacılarlı lemmy emmi

quote:

Orijinalden alıntı: Haggard1963

Ben de halen Note 2'ye laf söyletmeyen ve kullanmaya devam etmeyi düşünen gruptayım :) Güncel cihazlara göre donanımı artık demode kalsa da kesinlikle kullanıma etki eden bir durum yok bence. Root yok, stok rom ile kullanıyorum ve ilk aldığım zamana göre bir ağırlaşma yaşamıyorum.
    Telefona 2-3 gb boyutlu oyun kurup oynamaya kalksam muhtemelen ağırlaşır. Telefon olarak kullandığımız cihazların ne kadar iyi donanımlra sahlip olsalar da, atıyorum Gta S. Anderas gibi oyunları çalıştırmak için tasarlanmadığını düşünüyorum. Neticede güç kaynağı batarya. Gaming laptoplarda bile oyunları şarja bağlamadan oynamaya kalkarsak muhtemelen kısa sürede bataryayı öldürürüz, zaten yeterli verim de alamayız. Yolda belde vakit geçirme amaçlı sıradan oyunlarda ise hiç üzmüyor.

En büyük eksiği ekranın gün ışığındaki kötü performansı. Parlaklık full'de ve en yüksekte değilse sonuç fiyasko. Allahtan dış mekanda çalışmıyorum, ama şu yaz günlerinde sıkıntı yaratıyor.

Note 2'yi bir yıl daha kullanmayı düşünüyorum. 5 yıllık kullanımdan sonra emekliliği hakeder sanırım.

Hacı Haggard sana katılıyorum. Note 2 zamanında parasının hakkını veren cayır cayır makineydi. Ekran sararması nedir ben fark etmedim? Yeşil kırmızı mavi ekranlarda baktım. Senin dediğin gibi bildirim kaydırağı kısmı hafif açık renkli. Benimki sararmış mı oluyor?
    Forumdaşlar Note 2 ile Wot Blitz oynayan var mı? Performans nasıl? Grafik ayarlarını yükseltince kasıyor mu ve cihazın sıcaklığı aşırı artıyor mu?

Beyaz ekranda bakarsan ekranın geri kalanının durum çubuğunun olduğu yere göre daha sarımsı olduğu farkediliyor. O kısım hep siyah kaldığı ordaki ledler fazla çalışmamış ve sararmamış. Şu anda kullanımı etkileyen bir olumsuzluk değil ama belki de gittikçe sararma artar. Hilye-i şerif bu işi çözebilir.

BursAnkara kardeşim, Google Play'den "screen burn in tool" programını indir. Gece yatarken telefonu şarja koy ve programı en az 8 saat boyunca çalıştır. Senin ölü veya zayıf pikselleri bu uygulama onarabilir.

|
    |

• Yarbay
    4216 Mesaj

Lollipop da Marshmallow da güzel çalışıyor aslında. Ancak bizim cihazların sıkıntısı bu değil. Chipsetlerdeki darboğaz diyelim.

Stock Rom2u rootlayıp güzel bazı programlar ile o turn-off ettiğiniz programcıkları tamamen silebiliyor, Xposed Framework ile cihaza nefis özellikler katabiliyorsunuz. Öneririm eğer tecrübeniz varsa.

Note 2 kullanılma demiyorum sadece emekliliğini yaşıyor dedim.

Note 7 dediğiniz fiyatlardan gelmez umarım.

2999 gibi bir fiyat bekliyorum ben. Ha beki TRT payı da olursa 3199 olur o da ayrı bir mesele ya :)
    |
    |
    Haggard1963 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

quote:

Orijinalden alıntı: astegon

XDA'de ki hemen tüm Note 2 ROM'larını son 1 yılda kurdum, denedim, kurcaladım.

Ama size şöyle söyleyeyim en iyi ROM bence 4.4.2

Çünkü diğer tüm rom'lar başka bir cihaa verilen android tabanından (base) port edilmişler.

Lolipop olsun MM olsun hepsi ortalama çalışıyor. Ancak en iyisi 4.4.2 bizim cihazlar için. XDA'de de iyi bir 4.4.2 ROM var debloat edilmiş The One and Only ROM sanırım adı ve gerçekten iyi. Sİyah severler kaçırmasın.

Ben stock ROM'dayım. Root'ladım, gereksiz tüm uygulamaları yokettim. Biraz da fine tuning yaptım. Xposed'daki Wanam'ın eklentisi sağolsun. Mis gibi oldu şimdilik.

Bir kez daha belirtmek isterim ki bizim cihazlar ARTIK emekli olma yaşında. Şu sıralar piyasayı takip ediyorum.

İlk fırsatta daha hafif bir cihaza geçeceğim...

pil süresini nasıl daha da uzatabilirim diye araştırmalara başlamıştım bu yılın başlarında, garantide çoktan dolduğu için rom denemelerinede başladım. xda daki tüm romları denedim. temelde istediğim stock roma yakın bir hafiflik ve stabiliteydi. siz denediğinizde romlar ne durumdaydı bilmiyorum ama şuan rescue remix gayet stabil ve sürekli güncelleniyor. agni kernelle pil tasarrufu moduna alıp, doz özelliğini aktif edip istediğim pil sürelerine ulaştım. rom un ultra özelleştirilebilir yapısıda çok hoş ama özellikle stock samsung klavyeyi arar oldum ve zamanla arayüz biraz soğuk gibi gelmeye başladı ama and 6 da tema yönetimi ile çoğu şeyi değiştirebiliyor olmak güzel. ilk kurulum yaptığınızda ramin 1500 mb i boşta bu konuda biraz takıntılıyım galiba :) arka planda bişey çalışmasın istiyorum. ditto olsun resmi rom olsun hepsinin rami sürekli şişik, gereksiz uyg. silsenizde öyle.

şimdi titanyum yedekleride olduğundan güncelleme geldikçe sıfır kurulum yapıyorum.

performans, pil ve stabilite açısından herşey çok güzel.

ek: şimdilik and 6 ile xposed kullanamıyoruz galiba, tek kötü yanı o

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sfx -- 8 Temmuz 2016; 3:31:18 >
    |
    |
    Bahsedilenler: astegon , Haggard1963

• Yarbay
    14922 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: hacılarlı lemmy emmi

Gerçekten işe yarıyor mu? Ölü piksel falan tamir ediyor mu? Şarj boyunca ekran açık mı kalacak? Hangi renk olmalı?

Benim ekranda bir kaç tane sabit görüntüden kaynaklanan yanıklar vardı ama benim işime yaramadı çünkü benim yanıklar çok derin belki sizinkilerde işe yarayabilir.

Hangi renk olmalı diye sormuşsunuz; uygulamayı açınca temel renkler sırayla kısa bir süreliğine ekrana gelip gidiyor. Sanırım amaç zayıf veya ölü piksellleri canlandırmak. Gece yatarken telefonu şarja takıp, uygulamayı en az 8 saat çalıştırın. Denemekte kaybınız olmaz, belki işe yarayabilir.
    |
    |
    Artık note 4 alırım, iki nesil geçti ucuzlamıştır dedim hala 1800 küsura satılıyordu. Daha neler diyerek formatladım, rom güncelledim ve kullanıyorum (eclipse v7 rom. Ditto gibi ama daha güncel ve daha az ram yiyor). Oyun oynarken bile bir günü çok rahat tamamlıyor ama bende de şu sıra aşırı yavaş şarj sıkıntısı başladı.

Batarya mı değişmeli? İnşallah anakartta sıkıntı yoktur.

• Yarbay
    4216 Mesaj

Ressurection Remix'i Lollipop zamanından beridir kullanır takip ederdim. Marshmallow olanını da kullandım. İçlerinde en iyi güncellenen custom ROM diyebilirim. Ama o da port edilmiş bir ROM. Sakın unutmayın. Cihazlarımızda kullandığımız tüm 4.4.2 üstü ROM'lar port edilmiştir.

Klavye konusunda da size katılıyorum sanırım Samsung kendi klavyesine çok alıştırdı bizi. Ben de android'in stock klavyesine alışamamıştım bir süre...

Tema yönetimi de güzel hoş. Zaman zaman değişiklik iyi oluyor.

RAM konusunda aslında ortada büyük bir yanılgı var. Android'in service olarak arka planda çalışan uygulamaları (linux ya da unix bilenler bilir - daemon diyelim) RAM de duruyor ve her an hazırlar.

Bu doğru da bir ram management yöntemi. Çünkü öteki türlü 3 ila 8 sn arasında uygulama açılma süresi oluyor. Servis'in başlaması, UI hazırlığı ve ekrana yansıtılması vb

Cihazınızda ne kadar çok uygulamanız olursa, göreceli olarak, o kadar çok servis arka planda çalışır.

LMK ve LRU ile android RAM management'ı basit olarak yürütmekte. O sebeple 6 GB RAM'e sahip olacağı iddia edilen Note 7'de de benim tahminim bloatware'lerle en a 3-4 GB RAM kullanımı sabit olacak gibi.

Ancak problem şurada. Bizim cihazlarda bildiğim kadarıyla DDR RAM'in ilk sürümü var. Note 5'de ise DDR4 kullanlıyor. NAND chip'leri konusunda zaten tel tel dökülüyor.

Bunu neden söyledim; uygulamalar artık daha ağır oldu ve servisleri her geçen güncellemede daha fazla RAM ve işlemci tüketiyor. Bizim cihazların da artık "Yoruldum yahu" deme sebeplerinden biri de bu. Kaldıramıyor bazen.

Ben kimseye illa değiştirin demem. Mutlu olan mutlu olsun cihazı ile ama dün mesela başıma gelen bir şey; telefon çaldı sonra sustu. Son zamanlarda reset atma huyu geliştirmişti kendine. Reboot ettikten sonra açıldı oooh factory reset olmuş. Ya nasıl oldu, ne şekil oldu diye kafayı yedim. Varsın olsun, kaybedecek bir şey yok gerekli yedekler her zaman var da uygulamaları yeniden ayarlamam bütün gecemi aldı.

Zaman zaman donma problemimiz de var. Pil söküp tekrar takıyorum. 3-4 dakika kendinden geçiyor çünkü telefon.

Evet 3.5 sene benim işkencelerime iyi dayandı cihaz ama şu sıralar "Azad et beni" der gibi...

Son olarak, Android 6 Marshmallow için Xposed var XDA'de. Hem de uzun zamandır var.

http://www.xda-developers.com/xposed-for-marshmallow-is-here/
    |
    |
    sfx kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    3352 Mesaj

Ben yakında bir note4 alacağım o yüzden bakıyorum.
    Akakce sitesinde 1480tlye note4 var.
    Antutu listesi üzerinden bakınca lg g4 bellek erişimi hızı, note4'e göre bariz yavaş. Bu nedenle lg g4'den vazgeçtim.

|
    |
    scorn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

benim aklımdaki fiyat 1200 civarı idi. bence hala çok, üzerinden geçmiş kaç sene...

ben ciddi olarak kalemi kullanıyorum. not alırken, resim falan çizerken. o sebeple alacağım tek akıllı telefon var, note serisi. note 5 zaten pahalı, ve pili çıkmıyor. o sebeple en mantıklısı bana göre 4.
    |
    |
    aydayd kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    |
    "Hz. Ebubekir (r.a) bir gün bir ceviz için kavga eden çocukların arasına girer. Durun, ben ikinize de pay edeyim der... Cevizi kırar içi boş çıkar. Mübarek çocuklara döner: "Biliyor musunuz" der... Uğruna dövüştüğünüz dünya bu işte..."
  • Uzaklaştırılmış 2 gün cezanın, 1 gün 4 saat 10 dakika kadarı kaldı.
    4 Not
    Ekran değişimleri ne kadar tutuyor, yakın zamanda değiştiren var mı ?

|
    |
  • 2 ay önce Samsung yetkili servisinden 2016 ocak tarihli orijinal batarya aldım. 80 tl idi. Ama arkadaşım Tahtakale'den 25 tl ye almış geliş fiyatından. Çok iyi gidiyor şarjı. Cihazın üstündeki bataryadan daha iyi diyor. Yani ben Istanbul'da olsam Tahtakale'den alırdım. Pdateknoloji.com'da protective cover kılıf 12.90'a düşmüş. Bir siyah bir beyaz sipariş verdim. Bilginize.
    Ekranımda herhangi bir solma yok ama karanlıktayken siyah ekranda silinmiş gibi lekeler görünüyor. Onlar acaba bahsedilen sararma mı?

Hayır o yanma değil karanlık ortamda ekranda siyah arkaplan varken görünen mürekkep izleri hemen hemen her samsung cihazda var s2 de S3 de de vardı ekran ve camı yapıştıran tutkal izi o ve samsung bunu sıkıntı olarak görmüyordu değişim vermiyordu..
    Orjinal protective coverı 4 sene önce 40 liraya almıştım çok iyi korur ama çok kaba da oluyor pembe uzun zamandır indirimdeydi pda da

|
    |
    hacılarlı lemmy emmi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    | M4A785TD-V EVO | Phenom II X4 955 | Red Scorpion | GTX 550 ti | 4 GB DDR3 1333 | Sandisk SSD Plus 120GB | Sharkoon Furious | 500W | Sony Bravia KDL-22BX200 | Logitech G400- F710 - S220 | Xiaomi Mi 8 | Sony PS4 PRO| LG 43UH610V 4K HDR |
  • Yüzbaşı
    700 Mesaj

Benim de pil olmek uzere. 25 30 liraya satilanlar cakma olmali. Ben orijinal almak istiyorum sorunsuz olsun diye. Acaba 25 liralik mi alsam. Simdi aklim karisti.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    hacılarlı lemmy emmi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

|
    |

quote:

Orijinalden alıntı: astegon

Ressurection Remix'i Lollipop zamanından beridir kullanır takip ederdim. Marshmallow olanını da kullandım. İçlerinde en iyi güncellenen custom ROM diyebilirim. Ama o da port edilmiş bir ROM. Sakın unutmayın. Cihazlarımızda kullandığımız tüm 4.4.2 üstü ROM'lar port edilmiştir.

Klavye konusunda da size katılıyorum sanırım Samsung kendi klavyesine çok alıştırdı bizi. Ben de android'in stock klavyesine alışamamıştım bir süre...

Tema yönetimi de güzel hoş. Zaman zaman değişiklik iyi oluyor.

RAM konusunda aslında ortada büyük bir yanılgı var. Android'in service olarak arka planda çalışan uygulamaları (linux ya da unix bilenler bilir - daemon diyelim) RAM de duruyor ve her an hazırlar.

Bu doğru da bir ram management yöntemi. Çünkü öteki türlü 3 ila 8 sn arasında uygulama açılma süresi oluyor. Servis'in başlaması, UI hazırlığı ve ekrana yansıtılması vb

Cihazınızda ne kadar çok uygulamanız olursa, göreceli olarak, o kadar çok servis arka planda çalışır.

LMK ve LRU ile android RAM management'ı basit olarak yürütmekte. O sebeple 6 GB RAM'e sahip olacağı iddia edilen Note 7'de de benim tahminim bloatware'lerle en a 3-4 GB RAM kullanımı sabit olacak gibi.

Ancak problem şurada. Bizim cihazlarda bildiğim kadarıyla DDR RAM'in ilk sürümü var. Note 5'de ise DDR4 kullanlıyor. NAND chip'leri konusunda zaten tel tel dökülüyor.

Bunu neden söyledim; uygulamalar artık daha ağır oldu ve servisleri her geçen güncellemede daha fazla RAM ve işlemci tüketiyor. Bizim cihazların da artık "Yoruldum yahu" deme sebeplerinden biri de bu. Kaldıramıyor bazen.

Ben kimseye illa değiştirin demem. Mutlu olan mutlu olsun cihazı ile ama dün mesela başıma gelen bir şey; telefon çaldı sonra sustu. Son zamanlarda reset atma huyu geliştirmişti kendine. Reboot ettikten sonra açıldı oooh factory reset olmuş. Ya nasıl oldu, ne şekil oldu diye kafayı yedim. Varsın olsun, kaybedecek bir şey yok gerekli yedekler her zaman var da uygulamaları yeniden ayarlamam bütün gecemi aldı.

Zaman zaman donma problemimiz de var. Pil söküp tekrar takıyorum. 3-4 dakika kendinden geçiyor çünkü telefon.

Evet 3.5 sene benim işkencelerime iyi dayandı cihaz ama şu sıralar "Azad et beni" der gibi...

Son olarak, Android 6 Marshmallow için Xposed var XDA'de. Hem de uzun zamandır var.

http://www.xda-developers.com/xposed-for-marshmallow-is-here/

öncelikle factory reset için geçmiş olsun.. bir sürü ince ayar yapıpta hepsinin böyle bir anda gitmesi kötü oluyor yeniden ayarlama şevkide kalmıyor. sürekli güncelleme yapmayan biri olarak twrp yedekleri çok mantıklı sizin için.

Ressurection Remix in temeli cyanogenmod 13 galiba, android 5 sonrası dalvikten arta geçiş ve yine mm la beraber performans odaklı birçok gelişme üzerine cm ekibinin yaptığı düzenlemelerde var. üzerine RR ekibide sağlam çalışınca bence orjinal firmwareden daha iyi bir iş çıkmış.

ram konusunda linux için "boşta duran ram ziyandır" gibi bi anlayış varsa da bahsettiğiniz şekilde arka planda hizmetlerin hazırda beklemesi hız için iyi ama beklemekle kalmayıp pilide sömürüyorlar. buda yine tercih meselesi. Cihazı sorunsuz kullanmak için yaptıklarımız yorsada benim maksimum verim alma gibi bir anlayışım var daha birkaç yıl bu cihazla severek uğraşıcam ki işin bu tarafıda zevkli geliyor.

bu arada xposed için teşekkürler.
    |
    |
    Bahsedilenler: astegon

• Yarbay
    4216 Mesaj

Teşekkürler.

Xposed için de rica ederim. Wanam'ı öneririm. Gravity'de iyidir.

Recovery için de twrp'yi yeniden kurmam gerekiyor. Ayar yapmak oldukça bayılttı beni.

Yakında bizim cihazlar için Nougat'da port edilir. Eylül'e release edilse 1-2 ay veriyorum Cyanogen ekibine :)

Ama maalesef Doze gibi güzellikler çalışmıyor :(
    |
    |
    sfx kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bıraktık işi gücü bastır Ankaragücü :)

"Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır."
HızlıCevap
Reklamlar
Mobilya Takımları
üniversite
son dakika
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,234
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.