Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

SAMSUNG GALAXY NOTE 2 [ANA KONU] (İlk Sayfayı Okuyun!)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı
84.369
Cevap
549
Favori
3.344.884
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Samsung >> SAMSUNG GALAXY NOTE 2 [ANA KONU] (İlk Sayfayı Okuyun!)
Giriş
      1626 Mesaj
      05 Mayıs 2016 22:08:03

Hocam orjinal mi degil mi bilmek zor acikcasi...
      Ayrica benim kastettigim powerbank degil ki. Note 2 harici batarya kiti diye aratin neden bahsettigimi anlarsiniz. Fiyati da 70-80 tl arasinda ve bu urun kutusuz olmayacagi icin cakma olma ihtimali yok.

http://www.gsmavm.com/mobile/productdetail.aspx?mpid=97897
      Bahsettigim urun bu, batarya ve telefon disinda sarj edebileceginiz kutusu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Haggard1963 -- 5 Mayıs 2016; 22:16:04 >
      |
      |
      murselsevim kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bursaspor & Rock'n Roll

"Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır."
    • Yarbay
      3085 Mesaj
      07 Mayıs 2016 11:29:25

Merhaba arkadaşlar günaydın birkaç sorum olacak muhtemelen daha önce soruldu ama kim bilir kacıncı sayfalarda telefon rootlu ve Türkçe olarak kullanıyorum
      1. 3G üzerinde bağlandıgımızda DNS ayarını nasıl değiştirebiliriz ?
      2. dosya yöneticisi olarak Es dosya yöneticisini kullanıyorum onda şöyle bir sıkıntı yaşıyorum ağa baglandıgımda win xp kurulu bilgisayarlarda paylaşıma acılmış klasörlere erişebiliyorum ama windows 7 ve üzerinde paylaşıma acılmış klasörlere erişemiyorum. Telefonu bir arkadaşla kurcalarken tesadüfen ingilizceye cevirip öyle denedik direk bağlantı kurdu işin özü windows 7 li olan ağadaki bilgisayara telefonun dilini ingilizce yapınca ulaşabiliyorum. telefonu ingilizce kullanayım dedim onda da bazen dil yetmezliğinden sıkıntı yaşıyorum. görmeniz için ekran görüntülerini aldım

agdaki bilgisayarım

kullanıcı adımı girdiğim halde yanlış diyip erişime izin vermemesi

telefon dilini ingilizce yada başka bir dil yapınca

agdan direk paylaşıma acılmış klasöre erişilmesi yeni klasör

şimdi ağdan kontrol edebileceğim kullanışlı bir program önerebilirmisiniz yada telefon rootlu olduğu için sistem dosyalarında ne gibi oynama yapmak lazım ?

bu arada fotograflar küçük yer kaplasın diye ugraştım ama olmadı :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ali Arslan -- 7 Mayıs 2016; 11:36:12 >
      |
      |
      Bahsedilenler: ali_ihsan21 , celebic

"INSANIN INSANA VERBILECEĞI EN ÖLÜMSÜZ HEDIYEDIR SEVGI"

SIZ IZIN VERMEDIKÇE, HIÇ KIMSE, KENDINIZI DEĞERSIZ HISSETTIREMEZ!

• Yüzbaşı
      395 Mesaj
      09 Mayıs 2016 10:45:10
      Arkadarşlar merhabalar, kardeşim Note 2'yi çok severek kullanmaktaydı ancak normal günlük kullanımı esnasında herhangi bir darbe alma, sıvı teması yahut düşürme durumu olmaksızın ekran bembeyaz olup kalmış, telefoncuya gösterdiğinde anakartının yandığını değiştirilmesi gerektiğini belirtmiş, ben de öncelikle yazılımsal bir sorun olup olmadığını anlamadan telefonun açılmasını istemediğim için araştırma yapmadan değişim yaptırmamasını istedim. Kendi telefonumu ona vererek kurtarma umudu ile Note 2 'yi aldım. Orijinal bir adet batarya alarak başladım işe, telefon açılışta samsung logosu veya herhangi bir görsel vermeden bembeyaz bir ekranla açılıyor, bataryayı sorunsuz şarj ediyor ancak şarja takınca da malum beyaz ekranla karşılaşıyoruz, şarjda kapatma tuşuna basarak ekranı söndürdükten 3-5 saniye sonra tekrar beyaz ekran geliyor, yani şarj esnasında ekran sürekli beyaz. Ses açma menü ve açma tuşuna basılı tutarak açmaya çalıştığımda hiçbir titreşim uyarısı almıyorum ve yine beyaz ekranla karşılaşıyorum. Ses kısma+menü+güç düğmesi ile Download moda geçiyor telefon ve Windows 10 yüklü dizüstü bilgisayarıma bağlayarak telefonu Odin'e göstermeyi başardım, orijinal kablosu da dahil olmak üzere bir kaç farklı USB kablosu, birkaç farklı Odin sürümü ve birkaç farklı firmware yazılımı (tek parçalı) denememe rağmen sürekli başarısız "FAIL" oldum ne yazık ki. Bir tane pit dosyası bularak da denememe rağmen "there is no PIT partition" ve birkaç farklı hata aldım. Yeni telefon alabilecek durumda değilim o nedenle telefonu bir şekilde kullanılabilir hale getirmem gerekiyor. İnternette yaptığım araştırmada EMMC hatasından bahsedilmiş ancak sizlerin de bilgi ve tecrübelerine danışmadan donanımsal müdehale etmek istemiyorum. Cihaz yurtdışında alınma ancak pasaportuma işli, yani IMEI müdehalesi söz konusu değil. Anlayan arkadaşlar lütfen yardımınızı esirgemeyin gerçekten zor durumdayım. Şimdiden teşekkür ederim.
      |
      |

Samsung Note Fan Edition (Çatapat 7) Siyah

• Yüzbaşı
      695 Mesaj
      10 Mayıs 2016 20:46:24
      quote:

Orijinalden alıntı: Ali Arslan

Merhaba arkadaşlar günaydın birkaç sorum olacak muhtemelen daha önce soruldu ama kim bilir kacıncı sayfalarda telefon rootlu ve Türkçe olarak kullanıyorum
      1. 3G üzerinde bağlandıgımızda DNS ayarını nasıl değiştirebiliriz ?
      2. dosya yöneticisi olarak Es dosya yöneticisini kullanıyorum onda şöyle bir sıkıntı yaşıyorum ağa baglandıgımda win xp kurulu bilgisayarlarda paylaşıma acılmış klasörlere erişebiliyorum ama windows 7 ve üzerinde paylaşıma acılmış klasörlere erişemiyorum. Telefonu bir arkadaşla kurcalarken tesadüfen ingilizceye cevirip öyle denedik direk bağlantı kurdu işin özü windows 7 li olan ağadaki bilgisayara telefonun dilini ingilizce yapınca ulaşabiliyorum. telefonu ingilizce kullanayım dedim onda da bazen dil yetmezliğinden sıkıntı yaşıyorum. görmeniz için ekran görüntülerini aldım

agdaki bilgisayarım

kullanıcı adımı girdiğim halde yanlış diyip erişime izin vermemesi

telefon dilini ingilizce yada başka bir dil yapınca

agdan direk paylaşıma acılmış klasöre erişilmesi yeni klasör

şimdi ağdan kontrol edebileceğim kullanışlı bir program önerebilirmisiniz yada telefon rootlu olduğu için sistem dosyalarında ne gibi oynama yapmak lazım ?

bu arada fotograflar küçük yer kaplasın diye ugraştım ama olmadı :(

bilgisayarda paylaştırdığımı cepten görebilmem için ftpcafe pro programını kulllanıyorum. windows 7 ult edi 32bitte ve andr 4.4.2 note2 de problem çıkarmıyor. Ama evdeki adsl wifi modemime cep telefonun wifi si için ip adres ataması yapmıştım. Problemsizliğin nedeni buda olabilir.

cep telefonumdan dosya paylaştırmak içinde ftpserver, bilgisayar tarafında ise filezilla versiyon 3906 kullanıyorum.

3g DNS değiştirip her türlü siteye giriş için telefonunun rootlu olması lazım 3g/4g/wifi dns settings programı olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rumuzumdur -- 10 Mayıs 2016; 21:06:51 >

• Yarbay
      3085 Mesaj
      10 Mayıs 2016 22:22:27

teşekkür ederim ilginiz için deneyeceğim kısa zamanda :)
      |
      |
      rumuzumdur kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

"INSANIN INSANA VERBILECEĞI EN ÖLÜMSÜZ HEDIYEDIR SEVGI"

SIZ IZIN VERMEDIKÇE, HIÇ KIMSE, KENDINIZI DEĞERSIZ HISSETTIREMEZ!
    • Yüzbaşı
      661 Mesaj
      11 Mayıs 2016 13:03:54
      Iphone 5 im bozulduğu için idarelik telefon bakıyordum.Aynı fiyata note 2 ile s4 arasında kalıp s4 aldım sizce tercihim nasıl?

HIT N RUN
    • Teğmen
      180 Mesaj
      12 Mayıs 2016 21:58:22
      Arkadaslar merhaba,

Cok severek kullandigim note 2 biraz once yere dustu ve dokunmatik ekrani catladi. Istanbul ici uygun fiyatli ve guzel iscilik yapan bir yerde lcdyi degistirtmek istiyorum. Daha once tecrube eden varsa tamirci onerilerini bekliyorum. Inat ettim, ben bu telefonu daha uzun bir muddet kullanacagim

Bu arada en komigi, ekranin ustundeki kirilmaz cam kirilmadi, altindaki ekranim catladi. Kirilmaz cam hakikaten kirilmiyormus

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Binbaşı
      1626 Mesaj
      13 Mayıs 2016 23:03:08

S4'ün kamerası bir tık daha iyidir. Ekran çözünürlüğü de daha fazla ama bu da fazla güç tüketimi demek. Kullanım, performans olarak Note 2 bence daha iyi. Zaten Note serisi olmasının ballı başına avanyajı var.

|
      |
      Vogue kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bursaspor & Rock'n Roll

"Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır."
    • Yarbay
      2802 Mesaj
      14 Mayıs 2016 15:03:51
      quote:

Orijinalden alıntı: cmgrsy

Kitkattan sikilanlara asagidaki romu oneriyorum birkac minik problemi disinda sorunsuz 7 aydir agni kernel ile birlikte kullaniyorum pil suresi kitkat ile ayni 5.1 in getirdigi gorsel degisikliklerde arti bir durum.

Minik problemler: flas ekrani kilitleyince kapaniyor,radyo yok,biraz gec aciliyor kitkata gore.

http://forum.xda-developers.com/galaxy-note-2/orig-development/cyanogenmod-12-alpha-1-n7100-t2949644

Spen?

|
      |

• Yüzbaşı
      565 Mesaj
      14 Mayıs 2016 20:44:45

Calisiyor ama s note uygulamasi yok kullanmadigim icin arastirmadim sonradan yuklenebiliyormu bilgim yok.

|
      |
      Bahsedilenler: scorn

• Binbaşı
      1626 Mesaj
      15 Mayıs 2016 00:44:03
      Note 2'de 128 gb micro sd kart deneyen var mı? Çoğu cihazda özelliklerde yazılandan fazla kapasiteli kartlar çalışıyor. Denemek lazım.

Bursaspor & Rock'n Roll

• Binbaşı
      1235 Mesaj
      16 Mayıs 2016 11:22:06
      Arkadaşlar son 1 adet beyaz kapak kalmıştır.

http://forum.donanimhaber.com/m_107593610//tm.htm#107593610
      |
      |

• Binbaşı
      1745 Mesaj
      16 Mayıs 2016 22:32:28
      note 2 me 2 ay önce yeni batarya almama rağmen pili yeniden hızlı bitmeye başladı .sizde de durum aynı mı ? telefonu yeni programlar zorladığı içinmi batarya çabuk bitiyor ?

• Yüzbaşı
      299 Mesaj
      17 Mayıs 2016 03:45:45
      Arkadaslar telefonumu 2012 de aldim yurt disindan gelip ckma ime atıldı o zamandir 4.1.2 sürümünü kullaniyorum telefonu guncelleme yapsam telefon kapanir mi yardimci olanlara simdiden Teşekkürler

• Binbaşı
      1626 Mesaj
      17 Mayıs 2016 17:30:14

Yeni aldığınız pil orjinal mi? Orjinal olsa bile üretim tarihi eskiyse kısa sürede performans düşmesi normal. Ne kadar ekran süresi alıyorsunuz?

|
      |
      zaftolga kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bursaspor & Rock'n Roll

• Binbaşı
      1626 Mesaj
      17 Mayıs 2016 17:32:21

Aynı sizdeki durumda arkadaşım yanımda güncelleme yaptı ve telefon kapandı.

|
      |
      onurg07 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bursaspor & Rock'n Roll

• Binbaşı
      1745 Mesaj
      17 Mayıs 2016 18:08:43

ekran süresine nasıl bakılıyor ??
      |
      |
      Haggard1963 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
      1745 Mesaj
      17 Mayıs 2016 18:23:28

ekran süre 1 saat 16 dakika 24 saniye yazıyor bataryam yüzde 49 da şu an.
      |
      |

• Binbaşı
      1745 Mesaj
      17 Mayıs 2016 18:31:30
      Son ekran görüntülerim batatya ile bunlar .
      Bu mesaja eklenen görseller:

|
      |

• Yüzbaşı
      299 Mesaj
      18 Mayıs 2016 05:59:21

20 liraya aciyorlarmis sıkıntı olur mu guncellesem mi telefondan sıkılmaya başladım 4 senedir ayni görüntü

|
      |

Hızlı Cevap

Reklamlar
nice türkiye
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
haberler
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Paykasa
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
1,297
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.