Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY NOTE 2 [ANA KONU] (İlk Sayfayı Okuyun!)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: kartal_.1987 Daha Az
1 Kayıtlı Üye
84.497
Cevap
533
Favori
3.360.679
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Samsung >> SAMSUNG GALAXY NOTE 2 [ANA KONU] (İlk Sayfayı Okuyun!)
Giriş
    5489 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: aydayd

KEN -- Kenya telefon orası için üretilip fabrikadan çıkmış...

4.3 Türkiye rom linki aşağıda...

http://samsung-updates.com/details/24868/Galaxy_Note_2_International/GT-N7100/TUR/N7100XXUENA1.html

bende şuan 4.3 var

4.4.2 kuramazmıyım?

ayrıca verdiğin linkten daha hızlısı yokmu 10 saat de inecekmiş 35kb ile iniyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cihan -- 17 Ocak 2016; 22:53:01 >

Baskasiyla anlasmissiniz. Kismet hocam. Mesaj attığınız icin teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    seroxim kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ilk once 4.3 daha sonra 4.4.2ye gecebilirsiniz. Cihazin bootloaderi degisecek haliyle siz 4.3'unkuyle 4.4.2ninkini acamazsiniz. O yuzden donce 4.3 ardindan 4.4.2'ye gecerseniz hem daha saglikli hemde imei gibi sıkıntılar cikmaz. Linke gelince malesef oyleler. Tek dosya oldugundan 1 yere uploadli haliyle yavas.

|
    |
    Cihan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: canysf

Ilk once 4.3 daha sonra 4.4.2ye gecebilirsiniz. Cihazin bootloaderi degisecek haliyle siz 4.3'unkuyle 4.4.2ninkini acamazsiniz. O yuzden donce 4.3 ardindan 4.4.2'ye gecerseniz hem daha saglikli hemde imei gibi sıkıntılar cikmaz. Linke gelince malesef oyleler. Tek dosya oldugundan 1 yere uploadli haliyle yavas.

TUR-N7100XXUENA1-20140305103323.zip iniyor bu 4.3 o halde

peki 4.4.2 de varmı sizde onuda indireyim

Bu zaten turkiye için 4.3 versiyonu önce bunu kurup csc'yi türkiye yapın.
    Bunun için rootlamanız ve csc changer yüklemeniz gerekecek.
    Csc değişince zaten telefon wipe olup sıfırlanacak, rootsuz oluncada güncelleme alır hale gelecek.
    Telefon rootlu değilse kendisi 4.4.2'ye güncelleme ile yükselecek.
    |
    |

Telefon sadece recovery modda açılmıyormuydu?

Eger telefon normal açılıyorsa yukarıdakileri yapmaya gerek yok.
    Rootlayıp csc'yi türkiye yapınca türkiye için son ROM'u otomatik güncelleme ile yükler.
    Csc değişince telefon wipe olur uyarayım.(Fabrika sıfırlaması)
    |
    |
    quote:

Bu zaten turkiye için 4.3 versiyonu önce bunu kurup csc'yi türkiye yapın.
    Bunun için rootlamanız ve csc changer yüklemeniz gerekecek.
    Csc değişince zaten telefon wipe olup sıfırlanacak, rootsuz oluncada güncelleme alır hale gelecek.
    Telefon rootlu değilse kendisi 4.4.2'ye güncelleme ile yükselecek.

bunların hiçbirini bilmiyorum ne yazikki.

bugun kullanmaya başladım note2 yi

4.3 ü indiriyorum , kies indi odinde indi.

rootlamaya çalıştım güvelik hatası verdi. sanırım farklı birkaç root çeşiti indirmem gerek

rootladıktan sonra csc changer ne demek onu da araştırıcam.

şuan en büyük sorunum root atamıyorum güvenlik hatası veriyor

Yanlız sen 4.4.2 mi yuklemeye calisiyorsun yoksa root mu atmaya calisiyorsun. Kies ile root atilmas. Odin ile atilir. Ortada bir karmasa var ya hayrola. Root: yetkinin size gecmesi Rom: kullanilan yazılım

|
    |

Telefon normal açılıyorsa xda-developers forumundan note2 için cf-autoroot indirip kurun.
    Aynı yerde csc changer'da vardır. Google play'de bile bir ara vardı.
    Sakın 4.3 halideyken üzerine direkt 4.4.2 atmayın dosya sistemlerinin boyutları farklı telefonu bozmanız büyük olasılık.
    Telefonu bırakın kendisi güncelleme ile 4.4.2 olsun.
    Sonra en son italya ROM'nu kurarsınız.
    |
    |
    quote:

Telefon normal açılıyorsa xda-developers forumundan note2 için cf-autoroot indirip kurun.
    Aynı yerde csc changer'da vardır. Google play'de bile bir ara vardı.
    Sakın 4.3 halideyken üzerine direkt 4.4.2 atmayın dosya sistemlerinin boyutları farklı telefonu bozmanız büyük olasılık.
    Telefonu bırakın kendisi güncelleme ile 4.4.2 olsun.
    Sonra en son italya ROM'nu kurarsınız.

xda dan cf auto root indirdim odin 3.0.7 ile atıcam şimdi

--

edit: yaptım şimdi..

ama telefon da süpersu var

---

system app remover indirdim gereksiz birkaç şeyi sildim

artık rotlu cihaz supersu çalışıyor..

----

şimdiki aşama nedir sizin verdiğiniz türkiye 4.3 inecek odinle kurucam onu bu kadar mı bitti yani?

changer yapın dedinizya onu ne zaman yapıcam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cihan -- 18 Ocak 2016; 2:12:20 >

• Yüzbaşı
    663 Mesaj

4.3 Türkiye romunu kuracaksiniz. Ardindan yapacaksiniz.

|
    |
    Arkadaşlar 2 yıllık note 2 kullanıcısıyım. Telefonumu en az 1-2 yıl daha kullanmak istiyorum, ama bataryam sürekli sorun çıkarıyor. Orjinali şişmişti ben de rastgele bir yerden yeni batarya almıştım ama o da 3 ay dayandı, şimdi 1 tam dolum ortalama kullanımda 3 saat gidiyor. Kullanmasam da 4 saat. Sizce ne yapmam gerekiyor? Yeni bataryayı nereden almalıyım?

Vatan'da 84 TL
    http://www.vatanbilgisayar.com/eb595675lucstd-galaxy-note2-batarya.html

Hepsiburada'da 42 TL
    http://www.hepsiburada.com/samsung-galaxy-note-2-orjinal-batarya-3100-mah-kutusuz-p-TELBATSAMS12791?wt_gl=cpc.tum.genel.pla&gclid=CIuDktTrssoCFSX4wgodpmQGag

Bundan hepsiburadadakinin çakma olduğunu yine bana 3-4 ay dayanacağını mı anlamalıyım? Çünkü önceki bataryamı da 40 liraya almıştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Marvel_ -- 18 Ocak 2016; 9:32:53 >
    |
    |

• Yarbay
    5489 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: canysf

4.3 Türkiye romunu kuracaksiniz. Ardindan yapacaksiniz.

Hala indirmeye çalışıyorum 4.3 Tr olanı

İlk sayfada nasıl kuracağımı yazıyor mu peki baka baka yapim

Bugun 2. Günüm note 2 de

|
    |

Yandex de ne bileyim torrent vs

Rapidden iniyor 18kb hız

9 saat sürüyor

Daha önce yazmistim, uzun suredir kullandigim Note 2 cihazim elimden dusmus ve kirilmisti.

Ama Note 2 gercekteb bagimlilik yapan bir cihaz. Her ne kadar ustune 3 model gelse de, Note 2nin her zaman benim icin yeri ayridir.

Neyse, telefonumun ekrani kirildiktan aonra piyasayi dolastim, ekran degisimine 400-450 TL civari cekiyor telefoncular. Yeni telefonlara da baktim, Note 2 den sonra husrana ugratmayacak bir telefon asagi yukari 1600-1700 civarinda.

Her zaman derim Note 2, Samsung'un en büyuk ticari basarisizligidir. Note 2'yi o kadar saglam yaptilar ki, kullanicilar telefonlari bozulmadikca yeni telefona ihtiyac duymuyorlar. Gerci bozulsa da, baska telefona bakamiyorlar.

Neyse, ben de dusundum; Note 2 ile yaptigim ayni isleri yapmak icin cebimden niye fazladan 1000- TL ciksin?

Aksam, Sahibinden.com'a Note 2'nin ikinci ellerine baktim; bir kac kullaniciya mesaj attim ve bilgisayari kapattim ve yattim. Ertesi gun yeni ilanlara bakmak icin yeniledigimde, su an elimde tuttugum cihazin satilik oldugunu gordum. Ilk sahibinden, rom, root herhangi bir islem yapilmamis, cercevesinde kaleminde herhangi bir soyuk dahi olmayan, alimdigi gunden beri temperli cam ile kullanilmis bir cihaz. Sahibi ile al takke ver kulah 500liraya anlastim, ayni aksam da cihazi aldim. :)

Eve gelince hemen ciziksiz, soyuksuz kalem ve arka kapagi cikardim, eski telefonumdakileri taktim. Ayrica orjinal bataryasini da yedek olarak kendime ayirdim. Diger ekrani kirilan cihazimi da kalemsiz ve evdeki yan sanayi bataryali haliyle 150 liraya sahibinden.com'da sattim; yani 350 liraya orjinal cihaz sahibi oldum. :)

Size de tavsiye ederim, eger cihaziniza bisey olursa ekran taktirmakla felan ugrasmayin, ki hangi kalite ekran oldugu belli bile degil telefoncularin taktigi ekran.

Dedigim gibi yeni telefon alma imkanim vardi ama mantiksiz geldi, Note 2 ile ayni isleri yapacagim cihazlara o kadar para bayilmak istemedim.

Tek istegim, onceki cihazim beyaz renkti farkli bir rengine sahip olmak isterdim, lacivert ya da fume gibi. Ama yine beyaz oldu. Napalim, temiz cihaz olduktan sonra renge takilmamak lazim :)

|
    |

• Yüzbaşı
    697 Mesaj
    wifili yeni samsung tv ile roortlu note 2 ile screen mirroring (yani allshare casting, telefon ekranın ve sesinin paylaşımı) yapamamış ve bunu yapabileceğim en yeni android sürümünü aramaya koyulmuştum. Malesef internetteki "screen mirror fix dn3" yaması ile en yeni DN4 ile biten roortlu stock romda çalıştı. Aslında bu rom bence menü geçişleri vs. en hızlı rom ama telefon ilk açılışında sim rehbere ulaşım geç oluyor ve bazen ekran kilidi anlık açılamayabiliyor.

Keşke en son italya romu olan FOE1 sürümü içinde roortlu telefonlara screen mirror fix tarzı bir çözüm olsa. Malesef System/build.prop dosyasının son satırına ekleyecez
    wlan.wfd.hdcp=disable eklememiz şu ana kadar hiç bir romda işe yaramadı

Sorun1: İtalya rootlu stock romuyla çalışan screen mirroring mümkün mü?
    sorun2: türkiye DN4 stock romda rehberin geç açılması ve ekran kilidinin geç açılması probleminin rom değiştirmeden çözümü var mı?

• Yarbay
    9340 Mesaj

Dn4 stock rom ne demek ? Dn4'ün kendisi custom rom. Bende dn4 var Arçelik tv'de all share casting çalışmıyor, ne yaptıysam görüntüyü tv'ye aktaramadım.

Edit bir de intel'in widi isminde bir teknolojisi var o da bir işe yaramıyor. Tv'ye buluyor bağlanıyor diyor ama bağlanmıyor.

Aynı rom ile samsung bayiinde bir ekrana bağlanıp fifa oynadım hiç takılma vs yoktu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali_ihsan21 -- 18 Ocak 2016; 13:39:47 >
    |
    |
    rumuzumdur kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bataryayi Tahtakale altinhanda 15tlye cakma al bir sene gibi gidiyor.

|
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: Cihan

Arkadaşlar 4.3 Tr room kimsede yokmu

Yandex de ne bileyim torrent vs

Rapidden iniyor 18kb hız

9 saat sürüyor

Yokmu kimsede arkadaşlar

|
    |

"ne bir hesabı birader benim 2 gmail 3 hotmail hesabım tanımlıydı daha bu sabah" deyim besmele ile telefonu yeniden başlattım ama değişen birşey olmadı.

Bazen çok itici olabiliyor Android

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
web tasarım
üniversite
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,969
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.