Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY NOTE 2 [ANA KONU] (İlk Sayfayı Okuyun!)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir Kullanıcı, 6 Masaüstü Kullanıcı
84.519
Cevap
526
Favori
3.374.129
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Samsung >> SAMSUNG GALAXY NOTE 2 [ANA KONU] (İlk Sayfayı Okuyun!)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    922 Mesaj
    Ekranın Pentile olup olmadığı hakkında bir bilgi var mı?

Alınır da şimdi bu durum nişanlıya nasıl izah edilir onu düşünmek lazım :))))

Saygılarımla...
    |
    |

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

CyranoBer.
  • Binbaşı
    1279 Mesaj
    Kaçırdım mı tanıtımı ?
    |
    |
    NOte ve NOte II nin karşılaştırması...

Hadi ekran çözünürlülüğü ve ppi 'ı düşürdünüz bari HDMI portu koysaydınız be kardeşim.
    Yine de başarılı olmuş.

Saygılarımla...
    |
    |
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: Nike

Note 1 de Ekran 5.3" 285 ppi ve 800 x 1280 pixel değere sahipken Note 2 de 5.5" 267 ppi ve 720 x 1280 pixele düşmüş. İkiside HD Super Amoled.

Kağıt üstünde ekranın durumu bu. Ekran bende de biraz hayal kırıklığı yaratmadı değil hani. Çok daha üstün bir şey olsaydı güzel olurdu ama aksine Samsung eskisine göre daha düşük bir ekran koymuş makineye.

5.5" 1920x1080 Full HD bomba olurdu.

Çözünürlük düşmedi aslında aynı! Şöyleki;

Note 1280x800 olması gerekiyor çünkü 16:10 ekran modunu kullanmak istemişlerdi. Note II ise 1280x720 yani 16:9 ekran moduna sahip.

Bilmeyenler varsa affınıza sığınarak hesaplamasını ve açıklamasını yazıyorum;

1280/16=80

80.10=800

80.9=720

Yani kafamıza göre tutupta 16:9 formatındaki ekrana atıyorum 1280x900 gibi bir piksel çözünürlüğü veremeyiz. Bu mümkün değildir.

Yani ppi değerinin düşmesindeki tek neden -> ekran boyutunun 5.5" e yükselmesi. 16:9 olmasının ardındaki neden ise ürünün ekran boyutunun artmasına rağmen cihazın boyutlarının optimum seviyede tutulmak istenmesi.

Bence bu ürün olmuş mu?
    Olmuş. Neden? S3'ün çok üstünde olsaydı S3 amiral gemisi olmaktan çıkar ve firma çizgisini kaybeder bir daha da kimse samsung'a güvenmezdi. Çünkü S serilerini amiral gemisi diye lanse ediyor ki ben S3'ün 1gb ram'le piyasaya sunulup note II'nin 2 GB ram'le sunulmasını bile tuhaf karşıladım. Bunlar ticari şeylerdir. Yoksa bana göre hepsi full hd olsun 4gb ram olsun 8 çekirdek olsun. Teknoloji yavaş yavaş her gelişme aşaması tüketiciye satılır. Öylede olmalıdır. Biz tüketicilerin işine gelmez orası ayrı.

• Yarbay
    5718 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Judgement13

Şu linkteki bilgileri okumanızı tavsiye ederim. Daha iyisi üretilebilirdi ancak şu pentile teknolojisini sonuna kadar satsın bakalım ondan sonra.

http://www.donanimhaber.com/cep-telefonu-diger/haberleri/Samsung-mevcut-uretim-teknolojisiyle-AMOLED-ekranlarda-350-ppi-piksel-yogunluguna-ulasmayi-basardi.htm

• Yarbay
    5718 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: asiruhh1903

bence sadece bataryası için bile alınabilir yeni teknoloji telefonların en büyük problemi şarj bence 3100 lük bataryada yetmiyorsa ne diyim artık

3100 hiç fena gözükmüyor fakat telefon ne kadar pil harcar göreceğiz bakalım. Ben s3 kullanıyorum şarj konusunda memnunum. Note II için ise; "Bu kullandığımız telefonsa diğerleri neydi!" Diyeceğiz gibi. Diğer firmalara k... olsun!

Kimisi de geliyor ekranı çok büyük diyor. Telefon adı üstünde Note. Beğenmiyorsan S3 alırsın o kadar basit.

• Yüzbaşı
    922 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: silversmith

quote:

Şu linkteki bilgileri okumanızı tavsiye ederim. Daha iyisi üretilebilirdi ancak şu pentile teknolojisini sonuna kadar satsın bakalım ondan sonra.

http://www.donanimhaber.com/cep-telefonu-diger/haberleri/Samsung-mevcut-uretim-teknolojisiyle-AMOLED-ekranlarda-350-ppi-piksel-yogunluguna-ulasmayi-basardi.htm

Hocamhttp://forum.donanimhaber.com/m_65220610/tm.htm bu haberde yazdığına göre ekran rgb imiş. Ben de az önce okudum.

• Yarbay
    5172 Mesaj
    diğer konuyada yazdım burayada yazayım.telefon yanlardan daralmış bu tek elle kullanımı kolaylaştıracaktır.üstten uzamış.ayrıca sea açma ve kilit tuşu daha aşağıya konulmuş...

|
    |

quote:

Orijinalden alıntı: asiruhh1903

bence sadece bataryası için bile alınabilir yeni teknoloji telefonların en büyük problemi şarj bence 3100 lük bataryada yetmiyorsa ne diyim artık

3100 hiç fena gözükmüyor fakat telefon ne kadar pil harcar göreceğiz bakalım. Ben s3 kullanıyorum şarj konusunda memnunum. Note II için ise; "Bu kullandığımız telefonsa diğerleri neydi!" Diyeceğiz gibi. Diğer firmalara k... olsun!

Kimisi de geliyor ekranı çok büyük diyor. Telefon adı üstünde Note. Beğenmiyorsan S3 alırsın o kadar basit.

aynen imzamı atarım yazına

• Yarbay
    5718 Mesaj
    quote:

quote:

quote:

Hocamhttp://forum.donanimhaber.com/m_65220610/tm.htm bu haberde yazdığına göre ekran rgb imiş. Ben de az önce okudum.

"Farklılaştırılmış bir RGB dizilimi kullanan Güney Koreli üretici, tasarruftan ödün vermediği gibi kaliteyi de gerçek HD deneyimiyle eş değer hale getirmiş. Ayrıca kontrast oranının da piyasadaki diğer panellerin çok çok üstünde olduğunu ekleyelim."

Evet S3'ten iyi gibi gözüküyor ama tam rgb değil.

Alıntı yaptığınız yazımdaki link olarak verdiğim makaleyi okursanız daha açıklayıcı olur sizin açınızdan.

Sonuçta kimse çözünürlük (ticari açıdan öyle olması gerekiyordu) dışında bu ekran olmamış diyemez. Kullanın ve görün.

• Yarbay
    2444 Mesaj
    Fena degil telefon. Almayi dusunebilirim. Arkadaslar almanya dan getirtelim ya da bilet ayarlatalim birimiz gitsin alsin :) 550 600 euro olacaktir fiyat ilk ayinda.

|
    |

Bence bu ürün olmuş mu?
    Olmuş. Neden? S3'ün çok üstünde olsaydı S3 amiral gemisi olmaktan çıkar ve firma çizgisini kaybeder bir daha da kimse samsung'a güvenmezdi. Çünkü S serilerini amiral gemisi diye lanse ediyor ki ben S3'ün 1gb ram'le piyasaya sunulup note II'nin 2 GB ram'le sunulmasını bile tuhaf karşıladım. Bunlar ticari şeylerdir. Yoksa bana göre hepsi full hd olsun 4gb ram olsun 8 çekirdek olsun. Teknoloji yavaş yavaş her gelişme aşaması tüketiciye satılır. Öylede olmalıdır. Biz tüketicilerin işine gelmez orası ayrı.
    Note 2, S3'ün epeyce bir üstünde değil mi yani ve Samsung'un amiral gemisi hala Galaxy S3 mü sizce gerçekten? ben kesinlikle bu fikirde değilim. Bu iki cihazın özelliklerini karşılaştırınca arada epeyce bir fark olduğunu görmemek imkansız.

Öncelikle sırf RAM bile S3'te 1 GB, Note 2'de 2 GB ve bu iki katlık fark iki cihaz arasında muazzam bir fark yaratacaktır. Ben Android cihazlarındaki en büyük eksikliği hep RAM'de görüyordum. Çünkü Android işletim sistemleri her cihaz için özel olarak çıkarılmıyor, ayrı ayrı elden geldiğince optimize ediliyor. iPhone ve iOS'daki gibi değil. Üstelik sade bir işletim sistemi değil, arada JAVA emulator kodlarını fln dönüştürme işlemleri fln var o yüzden normalde iOS gibi işletim sistemlerinde harcayacağından daha fazla RAM'e ihtiyaç duyuyor Android. Ve bence günümüz telefonları için minimum 1.5 GB RAM şarttı ki Note 2'de 2 GB RAM bu açıdan S3'teki 1 GB RAM'e baya fark atacaktır.

bunun dışında S3 işlemcisi 1.4 GHZ iken Note 2'de 1.6 GHZ olmuş ve önceki cihazları Overclock yapanlar da bilecektir ki bu 0.2 GHZ'lik fark cihazın daha bir yağ gibi akmasını sağlıyordu. Üstelik ben 2 çekirdekli işlemcilerde denemiştim 4 çekirdekte bu fark da kendini hissettirir.

Kısacası bu açılardan düşününce Note 2, S3'e açık ara fark atacaktır. Ve Samsung'un amiral gemisi bence bu noktada Note 2 olacaktır

• Yüzbaşı
    922 Mesaj
    quote:

"Farklılaştırılmış bir RGB dizilimi kullanan Güney Koreli üretici, tasarruftan ödün vermediği gibi kaliteyi de gerçek HD deneyimiyle eş değer hale getirmiş. Ayrıca kontrast oranının da piyasadaki diğer panellerin çok çok üstünde olduğunu ekleyelim."

Alıntı yaptığınız yazımdaki link olarak verdiğim makaleyi okursanız daha açıklayıcı olur sizin açınızdan.

Sonuçta kimse çözünürlük (ticari açıdan öyle olması gerekiyordu) dışında bu ekran olmamış diyemez. Kullanın ve görün.

Linkteki makaleyi okudum. Ekranını canlı görmeden bir yorum yapmak zor kendi adıma. İlk bakışta piksel ve ppi oranı düşmesi insanı düşündürüyor ama üstte yaptığınız hesap biraz olsun şüphelerimi gidermedi desem yalan olur.

• Yarbay
    5718 Mesaj
    quote:

quote:

quote:

quote:

Yok yok arkadaşlar hemen pat diye atladım kusura bakmayın. Biraz daha araştırdım ve eğer doğruysa bu ips lcd'nin rgb diziliminden daha üstün bir dizilime ve kontrast oranına sahip.
    |
    |

• Yarbay
    5718 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: TheRecRuiT123

quote:

Bence bu ürün olmuş mu?
    Note 2, S3'ün epeyce bir üstünde değil mi yani ve Samsung'un amiral gemisi hala Galaxy S3 mü sizce gerçekten? ben kesinlikle bu fikirde değilim. Bu iki cihazın özelliklerini karşılaştırınca arada epeyce bir fark olduğunu görmemek imkansız.

Öncelikle sırf RAM bile S3'te 1 GB, Note 2'de 2 GB ve bu iki katlık fark iki cihaz arasında muazzam bir fark yaratacaktır. Ben Android cihazlarındaki en büyük eksikliği hep RAM'de görüyordum. Çünkü Android işletim sistemleri her cihaz için özel olarak çıkarılmıyor, ayrı ayrı elden geldiğince optimize ediliyor. iPhone ve iOS'daki gibi değil. Üstelik sade bir işletim sistemi değil, arada JAVA emulator kodlarını fln dönüştürme işlemleri fln var o yüzden normalde iOS gibi işletim sistemlerinde harcayacağından daha fazla RAM'e ihtiyaç duyuyor Android. Ve bence günümüz telefonları için minimum 1.5 GB RAM şarttı ki Note 2'de 2 GB RAM bu açıdan S3'teki 1 GB RAM'e baya fark atacaktır.

bunun dışında S3 işlemcisi 1.4 GHZ iken Note 2'de 1.6 GHZ olmuş ve önceki cihazları Overclock yapanlar da bilecektir ki bu 0.2 GHZ'lik fark cihazın daha bir yağ gibi akmasını sağlıyordu. Üstelik ben 2 çekirdekli işlemcilerde denemiştim 4 çekirdekte bu fark da kendini hissettirir.

Kısacası bu açılardan düşününce Note 2, S3'e açık ara fark atacaktır. Ve Samsung'un amiral gemisi bence bu noktada Note 2 olacaktır

İşlemci hızını ben şuan S3'ümde kernel sayesinde 1.6 ghz olarak kullanıyorum zaten. Tabii ki biraz üstün fakat note 2 s3'e göre daha çok ram'e ihtiyaç duyacaktır. Ancak S3'ten daha fazla boş ram kalacağını düşünüyorum. Çok üstün olması için yeni dört çekirdekli işlemcilerin ve mali 604 gibi ekran kartlarının olması gerekirdi. Aynı işlemci marka ve modeli ve ekran kartının kullanılması bana göre çok üstünlük sayılmaz. Note 2 S3'e Açık ara fark atmayacaktır hep birlikte göreceğiz
    |
    |

• Yarbay
    5718 Mesaj
    quote:

quote:

Linkteki makaleyi okudum. Ekranını canlı görmeden bir yorum yapmak zor kendi adıma. İlk bakışta piksel ve ppi oranı düşmesi insanı düşündürüyor ama üstte yaptığınız hesap biraz olsun şüphelerimi gidermedi desem yalan olur.

Yani note 2 bana göre güzel bir cihaz olmuş. Büyük ekran olduğu için S3'ten daha uzaktan bakacaksınız telefona pikselleri uzaktan farketmeniz ise biraz zor olur. Tabii çıkınca bakacağız artık. Büyük ekranlı s-pen konforu ve android istiyorsak başka şansımız yok. Samsung şuan telefonlarda android dünyasının lideri güncelleme desteği felan diğer firmaların üstünde. Htc, lg bakalım neler yapacak.
    |
    |

HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Masal
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
SEO
son dakika
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
1,124
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.