Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

SAMSUNG GALAXY NOTE 2 [ANA KONU] (İlk Sayfayı Okuyun!)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
84.402
Cevap
542
Favori
3.350.426
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Samsung >> SAMSUNG GALAXY NOTE 2 [ANA KONU] (İlk Sayfayı Okuyun!)
Giriş
      2295 Mesaj
      18 Mart 2015 19:17:24
      note 2 gectım daha N3N gelmedı bu kadar yavas calısma olamaz androıd 5.1 cıktı bız daha 5.0.1 alana kadar her zaman dıyorum yenı telefon gelıstırecegıne mevcut olan tellerın yazılımını halletsın artık son sevıye teknolojı sureklı 1 tane ozellık ekleyıp yenı tel cıkarıyorlar mılletı otomatıge baglamıslar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MrSAVIOR -- 18 Mart 2015; 19:18:49 >

• Binbaşı
      1443 Mesaj
      18 Mart 2015 19:52:14
      quote:

Orijinalden alıntı: MrSAVIOR

note 2 gectım daha N3N gelmedı bu kadar yavas calısma olamaz androıd 5.1 cıktı bız daha 5.0.1 alana kadar her zaman dıyorum yenı telefon gelıstırecegıne mevcut olan tellerın yazılımını halletsın artık son sevıye teknolojı sureklı 1 tane ozellık ekleyıp yenı tel cıkarıyorlar mılletı otomatıge baglamıslar

Nexus 10 da kullanıyorum 5.1 geldi bence 4.4.2 ve 4.4.4 çok daha kararlılardı. Bence güncellemeyi çok kafaya takmayın.

1881 - 193∞

Lenovo M92p SFF
    • Yarbay
      9093 Mesaj
      18 Mart 2015 19:54:56
      quote:

Orijinalden alıntı: wolleskaan

quote:

Orijinalden alıntı: MrSAVIOR

Nexus 10 da kullanıyorum 5.1 geldi bence 4.4.2 ve 4.4.4 çok daha kararlılardı. Bence güncellemeyi çok kafaya takmayın.

"5.2 ne zaman çıkacak ?" diye sorarlar öyleyse

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Teğmen
      166 Mesaj
      18 Mart 2015 20:56:03

Cihazınızın proximity sensörü bozuldu. Garantisi var ise hemen gönderin sensörü değişsinler.
      |
      |
      abici94 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
      123 Mesaj
      19 Mart 2015 10:20:13
      Arkadaslar merhaba

2 gun once ekranin sol ust kisminda ince su sizintisi gibi cizgi olustu ekran koruyucusundan dolayidir diye dusundum takmadim fazla.Ertesi gun kalktigimda o çizginin asagi dogru daha da arttigini gordum bugunde baktigimda neredeyse camin yarisina kadar gelmisti filmi kaldirdim ama filmden olmadigini icinden boyle bir seyin olduğunu gordum neden oldu anlamadim.Cihazin garantisi devam ediyor ne yapmami tavsiye edersiniz sorun nedir sizce ? Isterseniz aksam ss atabilirim net olarak

Yardimlarinizi bekliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
      14330 Mesaj
      19 Mart 2015 10:37:39
      quote:

Orijinalden alıntı: panpaciben

Arkadaslar merhaba

2 gun once ekranin sol ust kisminda ince su sizintisi gibi cizgi olustu ekran koruyucusundan dolayidir diye dusundum takmadim fazla.Ertesi gun kalktigimda o çizginin asagi dogru daha da arttigini gordum bugunde baktigimda neredeyse camin yarisina kadar gelmisti filmi kaldirdim ama filmden olmadigini icinden boyle bir seyin olduğunu gordum neden oldu anlamadim.Cihazin garantisi devam ediyor ne yapmami tavsiye edersiniz sorun nedir sizce ? Isterseniz aksam ss atabilirim net olarak

Merhabalar bu sorunun adına LCD akıntısı diyorlar.

Ekran görüntüsü elbette yardımcı olur ancak aynısı benim başıma geldi. Bende bu akıntı sizin ki kadar uzun olmadı ama sağ üst köşeden aşağıya doğru 1-2 santimlik akıntı şeklindeydi. Merak edilecek bir şey yok, ekranı hemen garanti kapsamında değiştiriyorlar ve bu işlemi en fazla 2 gün içinde gerçekleştiriyorlar.

Bu arada yedekleme yapmanızı tavsiye ederim çünkü telefon resetleniyor. Telefonu servise vermişken; varsa çerçevedeki veya arka kapakta olan soyulmaları işaret edip ücretsiz değiştirilmesini talep edebilirsiniz. Eğer varsa sizinde aklınıza gelen başka sorunlarıda belirtmeyi unutmayın.

En buyuk savas, cahillige karsi yapilan savastir

• Yarbay
      3247 Mesaj
      19 Mart 2015 11:47:04

Haklısın. Kanıtlamak zorunda değilsin.

Ama yanlış olması muhtemel bilgi vermek de doğru değil. Bu konuları hiç bilmeyen kişiler bu forumdan faydalanıyorlar.

Daha önceki mesajlarımda da bahsettim, bu konuda TEKNİK bir çalışma ya da bir PROOF yok. Pil seviyesi şu kadar %'nin altında olunca ömürden yer gibi.
      |
      |
      celebic kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      3247 Mesaj
      19 Mart 2015 11:52:14

Haber dedikodu, söylenti olabilir belki ama Lollipop güncellemesi konusunda önceden belirlenen tahmini tarih Haziran sonu idi ama bundan sanırım vazgeçmiş Samsung. Sene sonunu bulabilir diye yorumlar var.

Hatta verilmeme durumu bile olabilir deniyor.

Malum, Note 3 olsun 4 olsun hatta Edge olsun daha bunlara adam gibi lollipop verilmedi. Bir de sanırım 5.0.1 verilecek gibi. Ama diğer cihazlara 5.1 gelebilir deniyor.
      |
      |
      delikanlıgenc kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
      123 Mesaj
      19 Mart 2015 11:58:51
      quote:

Orijinalden alıntı: celebic

quote:

Arkadaslar merhaba

Ekran görüntüsü elbette yardımcı olur ancak aynısı benim başıma geldi. Bende bu akıntı sizin ki kadar uzun olmadı ama sağ üst köşeden aşağıya doğru 1-2 santimlik akıntı şeklindeydi. Merak edilecek bir şey yok, ekranı hemen garanti kapsamında değiştiriyorlar ve bu işlemi en fazla 2 gün içinde gerçekleştiriyorlar.

Bu arada yedekleme yapmanızı tavsiye ederim çünkü telefon resetleniyor. Telefonu servise vermişken; varsa çerçevedeki veya arka kapakta olan soyulmaları işaret edip ücretsiz değiştirilmesini talep edebilirsiniz. Eğer varsa sizinde aklınıza gelen başka sorunlarıda belirtmeyi unutmayın.

Hocam selamlar yanitiniz icin tesekkur ederim peki yedekleme konusunda nasil yapabilirim daha once hic denemedim nasil yedekleme yapabilirim?

Saygılarımla

• Yarbay
      14330 Mesaj
      19 Mart 2015 12:01:53
      quote:

Orijinalden alıntı: astegon

Haklısın. Kanıtlamak zorunda değilsin.

Ama yanlış olması muhtemel bilgi vermek de doğru değil. Bu konuları hiç bilmeyen kişiler bu forumdan faydalanıyorlar.

Daha önceki mesajlarımda da bahsettim, bu konuda TEKNİK bir çalışma ya da bir PROOF yok. Pil seviyesi şu kadar %'nin altında olunca ömürden yer gibi.

Daha önce yazmış olduğum gibi bu başlıkta bir pil üreticisinin üzerinde konuşmuş olduğumuz konu hakkında uyarı etiketini buraya yüklemiştim. Bir Pil/Batarya üreticisi bu uyarıyı yapıyorsa sanırım bir bildiği vardır.

• Yarbay
      14330 Mesaj
      19 Mart 2015 12:10:51
      quote:

quote:

Orijinalden alıntı: celebic

quote:

Arkadaslar merhaba

Hocam selamlar yanitiniz icin tesekkur ederim peki yedekleme konusunda nasil yapabilirim daha once hic denemedim nasil yedekleme yapabilirim?

Saygılarımla

Ben hazırlıksız gitmiştim ancak benim rehber ve diğer kontak kişi kayıtları MS Outlook içinde bulunduğundan bir sıkıntıya düşmedim. Telefondan silinse bile rehber kayıtlarım telefona yüklediğim email hesabımla ( MS Exchange ActiveSync ) senkronize olunca kayıtlar otomatik yerine oturuyor.

Ben telefonda resim ve başka bir veri barındırmıyorum. Bunları Dropbox'ta saklıyorum. Sizde resim, video, müzik gibi verilerinizi isterseniz buluta yükleyin ( Dropbox veya Google Drive gibi ) sonra yeniden telefona indirirsiniz. Başka yedekleme yöntemleri olduğunu biliyorum ancak kullanmadığım yanlış yönlendirmeyim, bilen arkadaşlar yedekleme konusunda size bilgi verirler.

Uygulamaları tekrar indirdim, bunlar nasıl saklanır nereye yüklenir hiç bir bilgim yok? Bilen arkadaşlar dediğim gibi size bu konuda yol gösterirler.
      |
      |

• Yarbay
      3247 Mesaj
      19 Mart 2015 13:05:01

Sanırım anlatamıyorum.

Eğer bu konuda bir çalışma olsaydı dünyadaki hemen tüm teknoloji siteleri bangır bangır bu konudan bahsederdi.

Böyle bir çalışma resmi olarak BEN BİLMİYORUM. Araştırmalarıma göre de bulamadım.

%'sel anlamda bir çalışma olmadan sarfetmiş olduğunuz cümleler sadece İDDİA'dır. Ben de o İDDİA'ya katılmıyorum.
      |
      |
      celebic kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
      1922 Mesaj
      19 Mart 2015 22:17:56
      Yahu arkadaşlar bizim telefonlara ne zaman çıkacak şu android 5.0

Intel i7 6700k 4.4 GHz/ MSI Z270M Mortar/ Corsair Vengeance LED 16GB (2x8GB) 3200MHz Ram CMU16GX4M2C3200C16/ Evga GTX 1080Ti FTW3 / 250GB Samsung Evo 850 SSD/Seagate Barracuda 2TB / Cooler Master MasterCase Pro 3/ FSP Hydro G 750W 80 Gold/ Samsung 27
    • Yarbay
      2061 Mesaj
      19 Mart 2015 23:29:30
      arkadaşlar bir sorunum var telefonda ara ara şebeke gidiyor ve kolay kolay gelmiyor bunun telefonun çekmemesiyle ilgisi yok uçuş moduna alınmış gibi kapanıyor şebeke seçili ağ yok diyor böyle olunca güç tuşu da çalışmıyor hiç bir şekilde telefonu kapatamıyorum bataryayı çıkarıyorum takınca telefon açılmıyor kendi kendine açılıyor bir süre sonra bazen hiç birşey yokken kendi kendine kapanıyor cebimde yine açamıyorum bataryayı çıkarıp takınca açılıyor bazen de açılmıyor kendisi açılıyor donmalar yanıt vememeler oluyor sırf bu yüzden pin kodunu kaldırdım bu sıkıntılar Wifi yi de etkiliyor bağlantı gidiyor. sıkıntı yazılımdan dır dedim 4.3 den 4.4.2 ye geçtim yine düzelmedi garanti yok bu telefonun derdi nedir bilen varmı nasıl düzeltebilirim beni 2 sene daha idare etmesi lazım. artık wipe falan filan ne varsa yapmayı güzel aldım düzelsin yeterki

• Yarbay
      9093 Mesaj
      20 Mart 2015 02:29:15

Teşhis koymam mümkün değil çok sayıda sıkıntı var, ağ çekmese bile güç tuşu neden çalışmaz, yeniden neden başlamaz hepsi bir mesele bence DN4 yükle.

Ben de stock romda garip sorunlarla karşılaştım bir müddet sonra fakat dn4 ile 5 aydır sorun yok

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      dostum kertenkele kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      2680 Mesaj
      20 Mart 2015 02:52:10

sadece şebeke olsa başka bir simkart ile deneyin derdim
      |
      |
      dostum kertenkele kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

| M4A785TD-V EVO | Phenom II X4 955 | Red Scorpion | GTX 550 ti | 4 GB DDR3 1333 | Sandisk SSD Plus 120GB | Sharkoon Furious | 500W | Sony Bravia KDL-22BX200 | Logitech G400- F710 - S220 | Xiaomi Mi 8 |
    • Yarbay
      2680 Mesaj
      20 Mart 2015 03:07:55
      quote:

Orijinalden alıntı: Xefion

geçen arkadaşlarla oturuyoruz iki arkadaşımda da s5 vardı yeni güncelleme yapmışlardı ve memnun değillerdi keşke yapmasaydık dedi ikisi de şaşırdım hatta lolipopla daha iyi olmuştur diye düşünüyordum ama tavsiye olarak wipe yapın belki daha iyi olur dedim kısacası gelecek olan sürümden çok bişey beklememek lazım kitkattan daha geriye götürebilir telefonu

| M4A785TD-V EVO | Phenom II X4 955 | Red Scorpion | GTX 550 ti | 4 GB DDR3 1333 | Sandisk SSD Plus 120GB | Sharkoon Furious | 500W | Sony Bravia KDL-22BX200 | Logitech G400- F710 - S220 | Xiaomi Mi 8 |
    • Yarbay
      14330 Mesaj
      20 Mart 2015 08:17:33
      quote:

Orijinalden alıntı: lido

quote:

Orijinalden alıntı: Xefion

geçen arkadaşlarla oturuyoruz iki arkadaşımda da s5 vardı yeni güncelleme yapmışlardı ve memnun değillerdi keşke yapmasaydık dedi ikisi de şaşırdım hatta lolipopla daha iyi olmuştur diye düşünüyordum ama tavsiye olarak wipe yapın belki daha iyi olur dedim kısacası gelecek olan sürümden çok bişey beklememek lazım kitkattan daha geriye götürebilir telefonu

Aynısını S5 kullanan arkadaştan duydum. Eskisine nasıl döneriz diyordu.
      |
      |

• Yarbay
      3247 Mesaj
      20 Mart 2015 10:08:19

İşyerindeki 3 arkadaşımda S5 var. Hepsi Lollipop'a geçti. Çok mutlular.

En mutlu oldukları durum Şarj süresinin eskisine göre çok daha iyi olması.

2'si ower user, 1'i normal kullanıyor ve çok mutlular vallahi.

Dalvik yerine ART'nin gelmesi ile telefonlarının daha hızlı olduğunu söylüyorlar...
      |
      |
      Bahsedilenler: lido

• Yüzbaşı
      813 Mesaj
      20 Mart 2015 14:02:05

quote:

Orijinalden alıntı: astegon

Sanırım anlatamıyorum.

Eğer bu konuda bir çalışma olsaydı dünyadaki hemen tüm teknoloji siteleri bangır bangır bu konudan bahsederdi.

Böyle bir çalışma resmi olarak BEN BİLMİYORUM. Araştırmalarıma göre de bulamadım.

%'sel anlamda bir çalışma olmadan sarfetmiş olduğunuz cümleler sadece İDDİA'dır. Ben de o İDDİA'ya katılmıyorum.

Hocam ısrarınızı anlayamıyorum. Metalurji mühendislerinin rakamsal olarak belirttikleri bir husus var. 100 tam boşalma sonrası kapasitenin %75-80 arasında olduğuna dair. Daha başka ne kanıt istiyorsunuz.

Kanıt sunulmuyorsa siz aksini kanıtlayabilirsiniz dilerseniz. Cihazınızı sürekli olarak tam boşalana kadar kullanın 3 ay sonunda aynı ekran sürelerini alabiliyorsanız "haklısınız" deriz size.

Note 4 kullanım kitapçığında şu yüzdeye düşmeden takmayın ya da şu yüzdenin altına düşürmeyin bile yazmıyor. Sadece cihaza gelen ve önerilen şarj cihazlarını kullanın yazıyor.

İlla kanıt diyorsanız bu konuda bir çok yazı bulabilirsiniz biraz araştırma ile. LINK

Siz bunu telefonda bir iki kere yapmakla hissetmiyor olabilirsiniz ancak görece daha kısa süreler sunan dizüstü bilgisayar pilleri tam boşaltma doldurma ya da sürekli dolu tutma durumlarında dramatik şarj süresi düşüşleri yaşıyorlar. Bu yazıda ise şarj kapasitesinin 250 tam boşaltım sonrasında %88-94 ilk kullanım kapasitesinin %73-84 arasına düştüğünü gösteriyor. 11 pil kullanmışlar ve grafiklerde eğilim benzerlik gösterdiği için sonuç tutarlı diyebiliriz.

Gönderdiğim yazıyı inceleyin. Telefonunuzu istediğiniz gibi kullanırsınız, istediğiniz iddia ya da kanıtlanmış şeye inanırsınız ama inansanız da doğru olduğundan emin olmadığınız şeyleri başkalarına doğru diye sunmayın. Bizim önerimiz en azından fayda sağlama ihtimali üzerine sizin öneriniz sonucunda ise zarar görebilme ihtimali içeriyor. Hoş, yazıyı okuduktan sonra fikrinizin değişeceğinden de emin değilim. Muhtemelen "test şartları ve aşırı kullanım vs göz önünde bulundurulmamıştır, zaten 250 kullanım sonunda %10 şarj kapasitesi azalması benim için dert değil kasamam kendimi" diyeceğinizi düşünüyorum ama yine de bilgi vermek açısından en azından diğer arkadaşların faydalanması için yazma gereği hissettim.

İlgilenenler için sıcaklık, şarj voltajı gibi etkenlerin de ömür üzerine etkileri anlatılmış aynı yazıda.

Ayrıca Li-polymer ve Li-Ion farkının da kısaca anlatıldığı bir yazı var. Buyrun LINK

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pekozgur -- 20 Mart 2015; 14:05:40 >
      |
      |
      Bahsedilenler: celebic

Barnah bassak

Hızlı Cevap

Reklamlar
web tasarım
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
haberler
Paykasa
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,797
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.