Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY NOTE 2 [ANA KONU] (İlk Sayfayı Okuyun!)

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
84.519
Cevap
515
Favori
3.385.330
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Samsung >> SAMSUNG GALAXY NOTE 2 [ANA KONU] (İlk Sayfayı Okuyun!)
Giriş
    2889 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: maakman

quote:

Orijinalden alıntı: Black_Lotus

quote:

Orijinalden alıntı: unicornek

quote:

Orijinalden alıntı: mert6385

http://www.aliexpress.com/item/New-SGP-SPIGEN-Intelligent-Smart-case-for-Samsung-Galaxy-Note-2-II-n7100-Sleep-Slim-Armor/1540377192.html

bu ürün nasıl arkadaşlar. kılıf seven birisi değilim ama görüntüsü çok hoşuma gitti

hocam eğer orjinalse benide yazın listeye bende alırım:)

Aynı şekilde bende alırım. Burada bulamadım. ( İzmir )

bende istiyorum

orjinalinde beyaz olan parlak ve siyah olan mat. bunda siyah olan da parlak gibi ama tam anlayamadım. mat ise alacağım
    |
    |

• Yüzbaşı
    421 Mesaj
    Bi güncelleme gelecekti bilen var mı Ne oldu ona
    quote:

Orijinalden alıntı: apeks64

quote:

Orijinalden alıntı: ali_ihsan21

quote:

Orijinalden alıntı: apeks64

Arkadaşlar esasen yeni ve acemi bir android kullanıcısı olmadığım halde. custom Rom yükleme stock rom flashlama ,fabrika yarlarına dönme v.s sonucu kullandığım programları geri yüklemek çok zamanımı alıyor. Titanum ile backup almanın çözüm olduğunu biliyorum ancak eski kalıntılrın geri gelmesinden korktuğum için Google play yada apk lardan yeni yükleme yapıyorum. program dosyaları hariç, önceki romdan başka bir kalıntı kalmaması için (yani sadece programları geri yüklemek için) titanım il nasıl yedek almam gerekiyor.?

Meraktan soruyorum, yedek almak güvenlik için iyidir fakat daha yeni kullanıcıysanız bu kadar erken neden yedek işine merak saldınız henüz sisteminiz dahi tam oturmamıştır ?

Ayrıca şunu da belirtmek isterim ki rootsuz cihazların yedeğini almak hem çetrefilli hem de hiçbir zaman rootlu cihazlarda olduğu gibi tam anlamıyla bir yedek olamayabiliyor. Ben 7 aydır note 2'deyim henüz yedek almadım. S2 kullandığım dönemde zırt pırt farklı custom romlarin yedeklerini alırdım baktım işin sonu yok bu cihazda ne root ne de custom rom işlerine girdim.

Yazdığım mesajı düzgün okumamışsınız. Acemi bir kullanıcı olmadığımı belirtiyorum. cihazım rootlu olmasa, custom romlarla ne işim var. Biraz dikkat lütfen.

Hunkar recoveryden CWM ile yedek alıp wipe yapmanızı tavsiye etmiş ama bu şekilde tüm eski yazılımlar kurulacak ve onların kalıntıları da her zaman birikecektir, Titanium ile istemediğiniz yazılımları eleme şansınız olduğundan şu an kullandığınız yöntem aslında daha uzun olmasına rağmen söylediğiniz ama daha iyi hizmet eder kanısındayım. Aslında bu yedek alıp kurma olayı sıklıkla tekrarlandığı sürece bu kaçınılmaz bir olay oluyor ve custom romla uğraşanların bir süre sonra "custom romdan dolayı sistem şişiyor" yakınmalarının kaynağının bu olduğunu sanıyorum.

Foruma bazen ayak üstü bazen tam ofisten, evden çıkarken göz atıyorum ve hızlıca mesaj atıyorum o yüzden böyle hatalar oluyor, mesajları çok fazla ciddi alıp kelime kelime okuduğumu söylersem doğru olmaz.
    |
    |

• Yüzbaşı
    707 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: AERN

64 gb scandisk class10 hafıza kartı aldım, bakalım pazartesi ya da salı günü gelir herhalde. Kliksa'dan 99.90 TL ye aldım.

Bir ara bende almayi düşünmüştüm kliksadan o kartı. Fakat forumlarda hız testlerinde kotu puanlar aldığını gördüm diğer kartlara oranla bu sebeple iade sureniz bitmeden biraz arastirmanizi tavsiye ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Güncellemeden ses yok.
    |
    |
    sedefilex kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: nimbuzz

Kardeşimin garanti süresi içinde bataryası öldü.Ücretsiz 1-2 gün içinde değiştirdi Samsung servisi.

Bilgi için teşekkürler. Bu arada senin cihaz ne oldu. Tamir ettiler mi?
    Arkadaş derdiniz ne güncellemeymiş yahu ne zaman girsem şu foruma 1-2 aydır sürekli güncelleme güncelleme kardeşim android kullanıyorsunuz note 2 kullanıyorsunuz sizin derdiniz ne güncellemesiyle cartıyla curtuyla güncellemenin çok bişi katmadığını biliyoruz. Ram optimizasyonu falan hikaye Samsung tabanlı rom kullanıyorsunuz Ram den ne bekliyorsunuz ? Batarya performansının ne kadar artmasını bekliyorsunuz o bataryayla ? Ne tür özellikler gelceğini sanıyorsunuz telefonunuza bi anda note 3 olcağını falan mı 3 gb ram mi olcak sanıyorsunuz anlamıyorum ?

Kardeşim şu güncelleme derdine düşeceğinize az öz güveniniz olsun basın custom rom u geçin keyfinize bakın ne dert ettiniz şu boş işleri anlamıyorum görende sanır Custom rom yükleyince telefona bişi oluyor. Custom Rom yükleyipte telefonu brick eden insan çok ağır gerizekalıdır gerçekten beyninde ki bazı fonksiyonlar çalışmıyordur %0.1 ihtimaldir brick etmeniz o da sizin saflığınızdan kaynaklanır.

Yükleyin adam akıllı bi rom ditto v3 mü istiyonuz ne istiyonuz yükleyin olsun bitsin Ram optimizasyonu istiyorsanız telefon hızlı çalışsın diyorsanız Samsung tabanlı rom ları kullanmayın AOSP kullanın 4.4 kitkat yükleyin telefonunuza bakın o zaman Ram neymiş bu telefonun gücü neymiş hızı neymiş batarya performansı neymiş anlarsınız 1 kalem 1 de multiwindow özellikleri için Samsung Rom lara mahkum kalmayın kalemi kimsenin kullandığı yok zaten kalem kullanan insanda performans beklemesin. Multiwindow da evde otururken kullanıcağınız birşey dışardayken mümkün değil kullanamazsınız sırf bunlar için telefonunuzun gücünden ödün vermeyin güncellemelerle falan uğraşmayın.

Basın Root u basın rom u yükleyin keyfe keder herşeyi ekran dizilişinizi kendinize göre ayarlayın dpi değiştirin hız aşırtma yapın oynayın lan telefonla korkmayın boş boş burda güncelleme hakkında laf salatası yapmayın insanlar bi soru soruyor bilmeyen adam bi soru soruyor güncelleme derdiniz yüzünden adamın sorusu akıp geçip gidiyor yardım edemiyoruz bişi yapamıyoruz.

Hiç mi bilmediğiniz konu olmadı millet cevap vermeyince hoş mu oldu ?

Ahanda üşenmedim bunları yazdım artık kapatın şu konuyu Güncelleme istiyorsan kardeşim telefonuna gidip Nexus alcaksın bu kadar basit anında şıp diye damlar telefonuna güncellemen

• Yüzbaşı
    258 Mesaj
    Arkadaslar telefona protective kilif alicam en uygun nerden alabiririm samsung avmye baktim stokta kalmamis

Orijinalden alıntı: NakeBenihime

Arkadaş derdiniz ne güncellemeymiş yahu ne zaman girsem şu foruma 1-2 aydır sürekli güncelleme güncelleme kardeşim android kullanıyorsunuz note 2 kullanıyorsunuz sizin derdiniz ne güncellemesiyle cartıyla curtuyla güncellemenin çok bişi katmadığını biliyoruz. Ram optimizasyonu falan hikaye Samsung tabanlı rom kullanıyorsunuz Ram den ne bekliyorsunuz ? Batarya performansının ne kadar artmasını bekliyorsunuz o bataryayla ? Ne tür özellikler gelceğini sanıyorsunuz telefonunuza bi anda note 3 olcağını falan mı 3 gb ram mi olcak sanıyorsunuz anlamıyorum ?

Kardeşim şu güncelleme derdine düşeceğinize az öz güveniniz olsun basın custom rom u geçin keyfinize bakın ne dert ettiniz şu boş işleri anlamıyorum görende sanır Custom rom yükleyince telefona bişi oluyor. Custom Rom yükleyipte telefonu brick eden insan çok ağır gerizekalıdır gerçekten beyninde ki bazı fonksiyonlar çalışmıyordur %0.1 ihtimaldir brick etmeniz o da sizin saflığınızdan kaynaklanır.

Yükleyin adam akıllı bi rom ditto v3 mü istiyonuz ne istiyonuz yükleyin olsun bitsin Ram optimizasyonu istiyorsanız telefon hızlı çalışsın diyorsanız Samsung tabanlı rom ları kullanmayın AOSP kullanın 4.4 kitkat yükleyin telefonunuza bakın o zaman Ram neymiş bu telefonun gücü neymiş hızı neymiş batarya performansı neymiş anlarsınız 1 kalem 1 de multiwindow özellikleri için Samsung Rom lara mahkum kalmayın kalemi kimsenin kullandığı yok zaten kalem kullanan insanda performans beklemesin. Multiwindow da evde otururken kullanıcağınız birşey dışardayken mümkün değil kullanamazsınız sırf bunlar için telefonunuzun gücünden ödün vermeyin güncellemelerle falan uğraşmayın.

Basın Root u basın rom u yükleyin keyfe keder herşeyi ekran dizilişinizi kendinize göre ayarlayın dpi değiştirin hız aşırtma yapın oynayın lan telefonla korkmayın boş boş burda güncelleme hakkında laf salatası yapmayın insanlar bi soru soruyor bilmeyen adam bi soru soruyor güncelleme derdiniz yüzünden adamın sorusu akıp geçip gidiyor yardım edemiyoruz bişi yapamıyoruz.

Hiç mi bilmediğiniz konu olmadı millet cevap vermeyince hoş mu oldu ?

Ahanda üşenmedim bunları yazdım artık kapatın şu konuyu Güncelleme istiyorsan kardeşim telefonuna gidip Nexus alcaksın bu kadar basit anında şıp diye damlar telefonuna güncellemen

Bu konu not 2 icin acilmissa herseyde konusulur sizin herkez rotlamayi bilmiyo olabilir anlamayabilir ben sahsen anlamadigim icin cesaret edemiyorum rotlayanlarin cogu imei si gidiyo wifi cekmiyo tl elinde patliyo basit gibi gozuksede zahmetli is ve anlaman lazim o kadar para veriyoruz bile bile bozmakda ebayilik olur tlfonu rottan anlasam ilk atan ben.olucamda anlamiyorum o islerden hic denemedimde hic

• Teğmen
    161 Mesaj
    selam arkadaşlar 4.3 güncellemesi yayınlandığı halde benim gibi güncellemeyi alamayan arkadaşlarım varsa ve bir çözüm bulmuşlarsa haber verebilirlerse sevinirim.

güncellemeleri soran arkadaşlara bir sayfa giydirmiş kardeş sözüm sana insanlar senin kadar rom ram kernel vb. terimlere hakim olmayabilir nasıl root yapılır bilemeyebilir.
    bir şeyleri bildiğin için insanların sordukları sorular yüzünden yadırgama yapabileceğin yer burası değil. bilseler senin kadar onlar da uğraşmazlardı eminim. ama bilmedikleri
    için birilerinin bir şey öğrenme çabasına tepki vereceksen neden forumdasın. orasını anlayamadım. sende burda sordun burda cevap aldım konu güncelleme oldu telefon oldu
    başka birine naber demek için bile yazdın kimse sana ne yazıyon demedi. sende deme bi zahmet. burası eleştiri yeri değil bilen bildiğini yazsın bilmeyen de sorup öğrensin amaç bu.

Google amcaya" note 2 root" yazarsan root atmanin ne wi-fi ile ne imei ile ne telefon patlamasi ile ilgisinin olmadigini anlar 5.dk'lik çok basit bir işlem oldugunu görürsün..

Araştırınız..

|
    |
    cruelboys kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ben belki 2 ay olmuştur, Samsungavm den almıştım.
    |
    |

Bende PC yok tablet var olmuyormus

Zaten pc olsada bilmedigim icin yine yapamam :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi obk89 -- 11 Ocak 2014; 17:33:08 >

Arkadaşım;

Bir adet pc bul..eşinde dostunda vardır herhalde..
    Pc'ye samsung kies programini indir..kies'i kur..otomatikman driverlar yüklenmiş olacak...

Google odin yaz..açilan sayfadan odin'i indir..zipi aç..masaüstüne çikar..

Sammobile.com adresinden cihazina uygun rom dosyasini indir..
    Odin programini çalistir...
    Cihazi kabloyla pc ye bagla..ses kisma,power ve menu tuş ile download moda al,ekranda downloading yazisini gör..

Odin de ilk kutucuk sari renk oldu mu driverlar tamamdir..

Yine odin de sag tarafta pd kismi var..indirmiş oldugun rom dosyasini o kisima göster..

Start de..

Hepsi bu...

|
    |
    obk89 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Evet tamir ettiler, ücretsiz anakart değişimi yapıldı.
    |
    |
    Diophantus kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: AERN

Ben belki 2 ay olmuştur, Samsungavm den almıştım.

Suan stokta yok bende alicam baska guvenikir site varmi

Bu linkteki Note 3 Mod 3.5 versiyonunu Omega v21 Üzerine dediği şekilde kurdum. Hiç bir problem yok. Şarj da gayet iyi. Tavsiye ederim.
    |
    |

Orijinalden alıntı: hunkar1

Arkadaşım;

Bir adet pc bul..eşinde dostunda vardır herhalde..
    Pc'ye samsung kies programini indir..kies'i kur..otomatikman driverlar yüklenmiş olacak...

Google odin yaz..açilan sayfadan odin'i indir..zipi aç..masaüstüne çikar..

Sammobile.com adresinden cihazina uygun rom dosyasini indir..
    Odin programini çalistir...
    Cihazi kabloyla pc ye bagla..ses kisma,power ve menu tuş ile download moda al,ekranda downloading yazisini gör..

Odin de ilk kutucuk sari renk oldu mu driverlar tamamdir..

Yine odin de sag tarafta pd kismi var..indirmiş oldugun rom dosyasini o kisima göster..

Start de..

Hepsi bu...

Root yaptimda rom yapamadim ya daha dogrusu rom u bulamadim

Ayrica yedek alma imei klon fln diye biseyler var onlar noluyi

|
    |

• Teğmen
    159 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: frkzg

selam arkadaşlar 4.3 güncellemesi yayınlandığı halde benim gibi güncellemeyi alamayan arkadaşlarım varsa ve bir çözüm bulmuşlarsa haber verebilirlerse sevinirim.

güncellemeleri soran arkadaşlara bir sayfa giydirmiş kardeş sözüm sana insanlar senin kadar rom ram kernel vb. terimlere hakim olmayabilir nasıl root yapılır bilemeyebilir.
    bir şeyleri bildiğin için insanların sordukları sorular yüzünden yadırgama yapabileceğin yer burası değil. bilseler senin kadar onlar da uğraşmazlardı eminim. ama bilmedikleri
    için birilerinin bir şey öğrenme çabasına tepki vereceksen neden forumdasın. orasını anlayamadım. sende burda sordun burda cevap aldım konu güncelleme oldu telefon oldu
    başka birine naber demek için bile yazdın kimse sana ne yazıyon demedi. sende deme bi zahmet. burası eleştiri yeri değil bilen bildiğini yazsın bilmeyen de sorup öğrensin amaç bu.

Daha Türkiye için güncelleme yayinlanmadi.

• Binbaşı
    1287 Mesaj

pdateknoloji veya mobilcadde siteleri de güvenilirdir
    |
    |
Media Sözlük
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,906
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.