Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY NOTE 2 [ANA KONU] (İlk Sayfayı Okuyun!)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir Kullanıcı, 8 Masaüstü Kullanıcı
84.580
Cevap
522
Favori
3.380.116
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Samsung >> SAMSUNG GALAXY NOTE 2 [ANA KONU] (İlk Sayfayı Okuyun!)
Giriş
    339 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: lisaju

quote:

Orijinalden alıntı: mKisaca

Görünüşe gore uyku moduna girmiyor dimi ?

Benim NoteII telefonumda da aynı problem olmuştu. Niye böyle oluyor diye internetten biraz araştırma yaptım. Bu sırada aşağıdaki yazıya rastladım. Bana da çok saçma gelmişti ama işe yaradı.

Alıntı:
    "evet beyler ortak sorunumuzu çözdüğüm yöntemle karşınızdayım öncelikle başıma gelen olayı anlatayim akşam full sarj ile uyuduğum zaman sabah telefon %12 lere düşmüş şekilde elime alıordum ve telefon ateş gibi ısınmış oluyordu hiç bir işlem olmadan sarjın tükenmesi garip bir olay sonra fark ettimki telefon uyku moduna geçmiyor normalde otomatik olan bir işlem çeşitli uygulamalar yüzünden olduğunu tahmin ediyorum sonra araştırmalarım sonucu amacıma ulaştım dün gece itibariyle sabah telefon %80 lerdeyken uyandım büyük bir düşüş olmamış şimdi yöntemime geçiyorum anlatımı sizinde telefonununzda aynı sorun varmış gibi açıklıyıcam
    öncelikle telefonunuzda ayarlar ve ses denetiminden dokunma sesleri tuş kilidi sesleri gibi özellikleri inaktif edin daha sonra telefonu uçak moduna alın biraz bekleyip telefonu kapatın bataranızı söküp bir kaç dakika bekleyin sonra bataryanızı tekrar takıp telefonu açın açıldıkdan sonra ellemeyin bir 10 dakika telefon öylece kalsın telefonu uçak modundan çıkartın işleminiz bitmiştir

NOT:CPU SPY uygulamasıyla cihazın uyku moduna geçip geçmediğini öğrenebilirsiniz bu işlemi yaptıkdan sonra uygulamanın sayaç bilgilerini sıfırlayarak cıhazı kullanmadan bıraktığınızda uyku moduna geçilmişmi nekadar uyku modunda kalmış öğrenebilirsiniz "

Gercekten doğru mu bu ya denemekte fayda var denedikden sonra yada çözümü bulduktan sonra yazarim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Yüzbaşı
    398 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: decibelshock

quote:

Orijinalden alıntı: ManusH

"nano" ile "mikro" arasında "boyut" farkı vardır.
    Sonuçta mikro-sim için ayarlanmış yuvada nano-sim tam oturmayacak, içeride bir miktar oynayıp/gezinecektir.

Eğer ileride nano-sim kullanma ihtimalinizi düşünüyorsanız,
    mikro-sim yuvasında sabit durması için o nano-simi bir adaptör ile mikrosim boyutuna dönüştürerek yuvasına yerleştirebilirsiniz.
    Daha sonra nano-sim kullanan bir cihaza takmak istediğinizde adaptörden çıkararak kullanabilirsiniz.

teşekkür ederim peki bu tarz bi aparatı nereden bulabilirim fikriniz var mı

Telefon aksesuar satan mağaza, online site ve neredeyse bütün telefoncularda bulabilirsiniz. Çok da ekstra bi aparat değil, sonuçta basit bir adaptör.
    Ben sim-i Vodafone bayisinde kestirtmiştim, o sırada ellerinde o adaptörden kalmamıştı, birkaç TL fiyatı var.
    Bir süre eski cihazımı kullanmak istediğimde, kesilen kısmı adaptör niyetine kullanmıştım :)

Örnek olması adına: http://dx.com/p/nano-sim-card-to-micro-standard-sim-card-adapter-set-for-iphone-4-4s-5-black-162083
    |
    |

ManusH - aka the ÇizgiromanusH

• Yüzbaşı
    339 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: hugo__mboy

ilk sayfaya gözatmayı denediniz mi? onun haricinde mümkün değil.

hangi ilk sayfa acaba ?
    ASUS M5A97 R2.0 / AMD FX X8 8320 / Sapphire R9 280X DUAL-X / WD 3.5" 1TB Caviar Blue SATA / SanDisk Ultra II 240GB SSD / XIGMATEK ASGARD 382 PURE BLACK EDITION 600W MidT ATX SİYAH KASA / COOL MASTER HYPER 212EVO İŞLEMCİ SOĞUTUCU / A4 TECH X7-G800V KABLOLU GAMER KLAVYE / Everest SMX-308G USB Siyah 6D Optik Oyun Mouse / HP Pavilion 2211x Monitor
  • Yarbay
    2964 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: aslanbugra

quote:

hangi ilk sayfa acaba ?

bu konunun 1.sayfası yani. orayı okuyun size her konuda yardımcı olacaktır.

Orijinalden alıntı: mehmetkyr

şimdi kafamı tekrar karıştırdınız .. kimisi kvk genpa alıyor sıkıntı yaşıyor yapmıyorlar deniliyor
    kimisi paralel ithlat alıyor sıkıntısız kullanıyor şu var paralel ithalatında servisi sıkıntı ..
    az buz parada degil aslında aradaki fark o farkla ne bileyim kılıf vsvs aksesuarlar alınabılır ..
    kafam çok karıştı aslında

peki şöyle yapsak nasıl olur bilginiz varmı
    almanyadan akrabalarım gelecek onlara oradan getirtsem ne gibi sıkıntı yaşarım garanti servis bakımından ?
    türkçe dil vardır sanırım
    hata yapmamak istiyorum geri dönüşü yok çünki

Almanya'dan getirtecekseniz, garanti konusunda hiç bir sıkıntı yaşamazsınız. Çünkü sonuçta hiçbir garantiye tabi olmayacaksınız!

Bu cihazların satılmakta olduğu bu 3 ayrı kanalın da aralarındaki fiyat farkını oluşturan en büyük etken bu "garanti kapsamı"dır zaten.

Yurtdışı cihazın imei/pasaport kaydı gerekir, TR içinde herhangi bir garantisi olmaz.
    Paralel ithalat cihaz zaten kayıtlıdır ama garanti de sadece o ithal eden firma ve servis desteği de o firmanın anlaştığı teknik servistir.
    Distribütör cihazı da Samsung'un kendi veya anlaşmalı olduğu firmalarca satışa sunulup, yine tüm Türkiye genelindeki bütün Samsung ve diğer yetkili servislerce bakılan ürünlerdir.

Haliyle bunlar arasında fiyat farkı olması kaçınılmaz.

Kvk, genpa alıp, yapmıyorlar denilen nedir mesela? Malum zaten daha baştan bazı durumların garanti kapsamı dışında olduğu belirtiliyor!
    Sorunsuz bir cihazı paralel ithalat veya distribütör garantili almanız arasında pek de bir fark yaşamazsınız zaten, önemli olan sorun çıktığında neler yaşayabileceğiniz, nasıl çözüm bulunacağıdır!

Hem aynı durum devamında almayı planladığınız aksesuarlar için de geçerli.
    o yüzden kendi ihtiyacınız, devamında yaşamayı göze aldığınız veya kabul edebileceğiniz risk katsayınıza göre kendi tercihinizi kendiniz yapacaksınız...

ManusH - aka the ÇizgiromanusH

• Yüzbaşı
    545 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: rumuzumdur

1- Öncelikle note 2 lerini satıp S4 almayı planlayan arkadaşlara geçmiş olsun dileklerimi iletmek isterim :) Radyo dinleme ve onu kaydedebilme ve kalem gibi özelliklerden mahrum kaldıkları için. ...Tabi sony nin radyolu bt li kulaklıkları ile en az 150 tl ile telafi edebilirler....Belki Spirit fm ide denerler :) :) :)

2- S3 ve S2 ye gelecek android 4.2.2 ile note 2 ye gelecek olan kıyas kabul etmez. Note 2 bariz en üst özelliklerde olacaktır.

Katılıyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Orijinalden alıntı: ManusH

quote:

Orijinalden alıntı: mehmetkyr

şimdi kafamı tekrar karıştırdınız .. kimisi kvk genpa alıyor sıkıntı yaşıyor yapmıyorlar deniliyor
    kimisi paralel ithlat alıyor sıkıntısız kullanıyor şu var paralel ithalatında servisi sıkıntı ..
    az buz parada degil aslında aradaki fark o farkla ne bileyim kılıf vsvs aksesuarlar alınabılır ..
    kafam çok karıştı aslında

peki şöyle yapsak nasıl olur bilginiz varmı
    almanyadan akrabalarım gelecek onlara oradan getirtsem ne gibi sıkıntı yaşarım garanti servis bakımından ?
    türkçe dil vardır sanırım
    hata yapmamak istiyorum geri dönüşü yok çünki

Almanya'dan getirtecekseniz, garanti konusunda hiç bir sıkıntı yaşamazsınız. Çünkü sonuçta hiçbir garantiye tabi olmayacaksınız!

Bu cihazların satılmakta olduğu bu 3 ayrı kanalın da aralarındaki fiyat farkını oluşturan en büyük etken bu "garanti kapsamı"dır zaten.

Yurtdışı cihazın imei/pasaport kaydı gerekir, TR içinde herhangi bir garantisi olmaz.
    Paralel ithalat cihaz zaten kayıtlıdır ama garanti de sadece o ithal eden firma ve servis desteği de o firmanın anlaştığı teknik servistir.
    Distribütör cihazı da Samsung'un kendi veya anlaşmalı olduğu firmalarca satışa sunulup, yine tüm Türkiye genelindeki bütün Samsung ve diğer yetkili servislerce bakılan ürünlerdir.

Haliyle bunlar arasında fiyat farkı olması kaçınılmaz.

Kvk, genpa alıp, yapmıyorlar denilen nedir mesela? Malum zaten daha baştan bazı durumların garanti kapsamı dışında olduğu belirtiliyor!
    Sorunsuz bir cihazı paralel ithalat veya distribütör garantili almanız arasında pek de bir fark yaşamazsınız zaten, önemli olan sorun çıktığında neler yaşayabileceğiniz, nasıl çözüm bulunacağıdır!

Hem aynı durum devamında almayı planladığınız aksesuarlar için de geçerli.
    o yüzden kendi ihtiyacınız, devamında yaşamayı göze aldığınız veya kabul edebileceğiniz risk katsayınıza göre kendi tercihinizi kendiniz yapacaksınız...

Aynen

|
    |

• Yüzbaşı
    378 Mesaj
    S3'e 4.2.2 gelmiş sanırım..
    |
    |
  • Yüzbaşı
    536 Mesaj
    quote:

anmadan bıraktığınızda uyku moduna geçilmişmi nekadar uyku modunda kalmış öğrenebilirsiniz "

note 2 ailesine yeni katılmış biri oalrak çok araştırdım bu modeli inş memnun kalırım teşekkürler şimdiden..
    |
    |
    1357 Mesaj
    Allahınızı severseniz şu ekran görüntülerini alıntılamayın.
    |
    |

quote:

quote:

hangi ilk sayfa acaba ?

Kardes sorunumu çözemedim hafıza kartına video attım fakat acmak istedigimde müzik gibi gözüküyor farklı bir şeymiş gibi yani videoyu izleyemiyorum 480p çönürlükteki mp.4 şeklinde ama aynı videoyu direk telefona atınca telefonda acılıyor.Yani hafıza kartından video oynatamıyorum hafıza kartında mı sorun var acaba ?
    ASUS M5A97 R2.0 / AMD FX X8 8320 / Sapphire R9 280X DUAL-X / WD 3.5" 1TB Caviar Blue SATA / SanDisk Ultra II 240GB SSD / XIGMATEK ASGARD 382 PURE BLACK EDITION 600W MidT ATX SİYAH KASA / COOL MASTER HYPER 212EVO İŞLEMCİ SOĞUTUCU / A4 TECH X7-G800V KABLOLU GAMER KLAVYE / Everest SMX-308G USB Siyah 6D Optik Oyun Mouse / HP Pavilion 2211x Monitor

• cevap için teşekkürler peki telefonu aldıgınızda kac GB lik bi depolama alanıyla geldi sistem baze yer kaplıyorya bide müzik ve resimler hafıza kartına atılabiliyor dimi
    |
    |
    Bahsedilenler: WhileSheSleeps

kendi çektiğiniz videoyu hafıza kartına kaydedip onu oynatmayı deneyebilir misiniz?
    |
    |
    Bahsedilenler: aslanbugra

10 gb alan kalıyor bize. resimler ve müzikler atılabiliyor.@cancan12345678900

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hugo__mboy -- 20 Mayıs 2013; 17:42:20 >
    |
    |
    Bahsedilenler: cancan12345678900

quote:

quote:

quote:

hangi ilk sayfa acaba ?

Kardes sorunumu çözemedim hafıza kartına video attım fakat acmak istedigimde müzik gibi gözüküyor farklı bir şeymiş gibi yani videoyu izleyemiyorum 480p çönürlükteki mp.4 şeklinde ama aynı videoyu direk telefona atınca telefonda acılıyor.Yani hafıza kartından video oynatamıyorum hafıza kartında mı sorun var acaba ?

arkadaşlarım telefondan dizi izliyor vede hd olarak ve alt yazılı genelde program ise bsplayer kullanıyorlar bir deneyin isterseneiz

SIZ IZIN VERMEDIKÇE, HIÇ KIMSE, KENDINIZI DEĞERSIZ HISSETTIREMEZ!

• Yarbay
    2964 Mesaj

resmi yerlerde göremedim ama yesilcinde sızıntı sürümü paylaşılmış.

http://yesilcin.com/index.php/topic,18388.0.html
    |
    |
    Bahsedilenler: wishcanter

Orijinalden alıntı: ultrakurt2012

Merhabalar sahibinden bi kurum 550 tl'ye satıyor orjinal olduğunu iddia ediyor dubai üretimiymiş.Sizce ne kadar doğrudur?

Cin üretimi çakma olabilir

|
    |

kendi çektiğiniz videoyu hafıza kartına kaydedip onu oynatmayı deneyebilir misiniz?

480 p video cektim hafiza kartina attim sorun olmadi.ama direk bilgisayardan atinca olmuyor.
  • Yüzbaşı
    339 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Ali Arslan

quote:

quote:

quote:

quote:

hangi ilk sayfa acaba ?

arkadaşlarım telefondan dizi izliyor vede hd olarak ve alt yazılı genelde program ise bsplayer kullanıyorlar bir deneyin isterseneiz

Bs yide yukledim fakat benim hafiza kartinda sorun var herhlade yada yanlis bicimlendirdim fikrim yok.
    |
    |

HızlıCevap
Reklamlar
Canlı Tv izle
üniversite
SEO
Mobilya Takımları
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,531
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.