Şimdi Ara

Samsung Galaxy Note 10 / Note 10+ [ANA KONU] (627. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
13.155
Cevap
172
Favori
884.096
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 625626627628629
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Rica ederim üstadım. Benim telefonumda kullanmadığım bütün uygulamaları derin uykuya aldım. Karanlık tema kullanıyorum. Ekran Full hd. Ve sürekli güç tasarruf modunda kullanıyorum bu yazdıklarımı bir değerlendirin isterseniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tayaydin kullanıcısına yanıt

Teşekkürler, karanlık temayı denedim ama nedense beni rahatsız ediyor, hangi reklam engelleyiciyi kullanıyorsunuz?

• Ayduyd123 kullanıcısına yanıt
    Amoled ekranlar yapısı gereği LCD ekranlardan farklı olduklarından karanlık temanın batarya tasarrufuna etkisi büyük. Gözlerim ışığa karşı duyarlı olduğundan bana da iyi geliyor. Ekran çözünürlüğünden feragat etmem, WQHD+ kullanırım; bağlantı olarak mobil, wifi, bluetooth, GPS, NFC hepsi açıktır ve güç tasarruf moduna da hiç almam. Yalnız telefonu elimden bırakacağım zaman arka planda çalışanları kapatmayı ve sistem temizlemesi yapmayı alışkanlık haline getirdim. Sistem temizliği için ana ekranımda Cihaz Bakımı süpürge widget'ı durur; telefonu elimden bırakmadan önce ona dokunurum.

Ev interneti için sene başı aldığım Keenetic modem ayarlarında dahili olarak reklam engelleme özelliği var. "İnternet Güvenliği" başlığında AdGuard DNS seçeneği ile evde o işi modem kendi hallediyor; modeme bağlı her cihazda reklam engellemesi yapıyor. AdGuard'ın mobil versiyonu da var ama ben denemedim.
    Ayrıca telefonu iki sene önce ilk aldığımda reklam engelleme için Disconnect Pro kurmuştum. Ücretli, Galaxy Store'da var. Android tarafında 2019'da güncellemesini durdurmuş, iPhone'da devam ediyormuş. İki hafta önce telefonu resetleyip yeniden kurmak istediğimde kuruldu ama Knox sertifikasyonunda takıldı. Bir süre dokunmadım sonra telefonu yeniden başlattığımda kurulmuş ve çalışıyor olduğunu gördüm. Kullandığım süre boyunca ben memnun kalmıştım; Knox ile ne kadara kadar barışık gider bilemiyorum. Paranızı riske atmak istemiyorsanız tam sürüm apk'sı internette bulunuyor.

https://galaxystore.samsung.com/detail/com.disconnectandroidfirewall?session_id=W_d892be8abe45b6542d4e81d56130a35a

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tayaydin -- 13 Ağustos 2022; 0:32:7 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

Uygulamayı internetten bulup indirdim değiniz gibi çok iyiymiş..

Aktif olması için yeniden başlatma gerekiyor.

Daha önce de yazmıştınız hatta yanlış hatırlamıyorsam ama es geçmişim

Boş yere eziyet çekiyormuşum yıllardır

Teşekkür ederim bu vesileyle 👏🏻

• maakman kullanıcısına yanıt
    Güle güle kullanın. Bazı uygulamaların sağlıklı çalışmasını engelleyebiliyor; engellenmesini istemediklerinizi Whitelist'ine ekleyebilirsiniz (örnek Samsung Free). Ayrıca ihtiyacınıza göre geçici olarak devre dışı bırakıp tekrar aktifleştirebiliyorsunuz; yalnız bunu yaptıktan sonra Whitelist'ini resetleyebiliyor, kontrol etmek gerekir...

Eyvallah hocam

Dikkat edeyim dediklerinize de👏🏻

• Telefondan bagimsiz ama eger hava ile ilgili uygulama ariyorsaniz Windy mukemmel bir uygulama ozellikle ruzgar konusunda su ana kadar tum tahminleri tuttu.

• Ya ne bataryaymış be ,Allah kahretsin başka birşey konuşulmuyor ya. Hangi forumun hangi tarafına gitsem ekran süresi. Kimsede sıkılmıyor valla ya. Spen çalışmaması sorun, bu konuşulsun ekran süresi nedir ya? Kaç senelik telefon az çok herkes biliyor ne süre çıkacağını , yeter dostlar yetişir kardeşler. Bitsin bu çileli pil işi. Görende note serisiyle atomu parçaladığımızı falan sanacak. Bir grup açın ekran süresi çılgınları yada akünün suyunun suyu diye gidip konuşun odaya dökün içinizi a dostlar. Vallahi yeter . Bilgi vermenin ötesine geçti artık ekran süresi işi.
    Yanlış anlayan anlasın kaç sayfadır pil ekran yahu.

• Arkadaşlar elimde Note 10 plus kullandığım zamanlardan kalan yedek olarak aldığım hiç açılmamış orjinal kutusunda Spigen Neoflex ekran koruyucu, yine hiç kullanılmamış kutusunda Spigen NeoHybrid kılıf ve hiç kullanılmamış kutusunda Spigen Though Armor kılıf mevcut.. yedekli alındığından dolayı hiç kullanıl(a)madılar.

her birini 200 er liradan İzmir içi elden teslim, İzmir dışı kargo alıcı ödemeli olarak ilgilenen olursa verebilirim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrtcbk -- 16 Ağustos 2022; 18:13:46 >
  • mrtcbk M kullanıcısına yanıt

Hocam hayırdır Note 9 konusunda da buna benzer ilanın var. Telefonlara birşey mi oldu?

• kartel1 K kullanıcısına yanıt

Note 9 dan 10 plus a geçmiştim, aralık ayında da iphone 13 pro ile android e veda ettim..

geçen gün eczanede oraları buraları toparlarken çıktılar ortaya, her şeyi yedekli alınca böyle oluyor maalesef 😂😂😂

• mrtcbk M kullanıcısına yanıt
    neohybrid modelinin rengi nedir?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ağustos güncellemesi geldi...

• Umarım bu güncelleme ile Spen olayına çare olunmuştur, bayağı sıkıntı var diyordunuz.

• Kalem konusu aynı düzelme yok

• Benim Kaalem çok iyi hiç sıkıntı yaşamadım cihaz yurt dışı ondan mı kaynaklı acaba.

• okansamsun55 O kullanıcısına yanıt
    Yok zannetmiyorum... Benimki Türkiye cihazı Note 10 plus; iki sene olmak üzere bende hiç sıkıntı yaşamadım. Bu sayfada cihaz değişim ile telefon alan pek çok arkadaş vardı, bir buçuk yıl öncesine kadar yoğun paylaşımlarda bulunan şimdilerde konuya çok uğramayan; onlardan da bu konuda çok paylaşım olmadı. Neye göre çıkıyor bu sıkıntı açıkcası bir kalıba koymak zor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tayaydin -- 19 Ağustos 2022; 13:13:6 >
  • Spen vakası sonrası yeni bir kalem aldım, güncelleme bana pahalıya mal oldu

Son yeni gelen güncelleme yüklemeye değer mi?

• INOVASYON kullanıcısına yanıt
    Ekran kapalı beklemede daha az batarya tüketiyor gibi...

• Arkadaşlar bu cihazların exynos varyantı alınır mı? Herhangi bir sorun ile karşılaştınız mı?

• 
Sayfa: önceki 625626627628629
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.