Şimdi Ara

Samsung Galaxy Note 10 / Note 10+ [ANA KONU] (450. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
13.155
Cevap
172
Favori
884.220
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 448449450451452
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Sanırım problemli bir cihaza denk geldiniz. Bende daha önce s10e vardı, onda da bu problemi yaşıyordum. Ne yaptıysam düzelmedi ve sattım en sonunda. Kısa bir Xiaomi arasından sonra 3 hafta önce S20 aldım ve %5'ten sonra bile neredeyse 1 saat dayanıyor beklemede. Samsung'ta pil konusunda problemsiz cihaza denk gelmek biraz şans işi sanırım.

• ARIFYASIN kullanıcısına yanıt
    Biraz pil konusunda sıkıntılı evet ama biraz zaman verin halledilmeyecek durum değil telefon güzel
  • slmessi kullanıcısına yanıt
    Ben bu durumu araştırmıştım. Şarj aletinin veya powerbankin pps ve yanlış hatırlamıyorsam pd 3.0 standartlarını desteklemesi lazım. Aynı zamanda kablonun da e-marked sertifikalı olması lazım. Kablo olarak anker powerline+ III destekliyor muhtemelen. Bu şartlara uyulduğunda başka marka kablo, şarj cihazı ve powerbank ile 45 watt ile şarj edilebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ARIFYASIN

Arkadaşlar merhabalar note9dan note10plusa geçerek 2 ay önce aranıza katıldım.Pil ile ilgili beni rahatsız eden durumlar var herkeste mi böyle merak ettim açıkçası

Şarjım %5e ulaştımı 15snde bir 4 3 2 diye inip telefon 1 dk içinde kapanıyor.Bataryamda mı sorun var herkeste bu durum böyle mi?

Hocam bu durum değil de tam olarak şöyle bir durum yaşadım. Telefonun şarjı %5 olunca direk kapandı. Ama sonra bir daha tekrar etmedi bu durum. Geçtiğimiz gün tekrar denedim %5 şarj baya gitti ve %0 olunca kapandı tel. Bazen saçmalıyor sanırım onlardan birine denk geldiniz muhtemelen.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Aynı durum bende de var. Yüzde beşten hemen kazanabiliyor. Bazen de bekliyor kapanmıyor. :-) Kafası biraz karışık galiba.
  • Katılıyorum sana arkadaşım bu adam iPhone ile neyi kuyaslarsa kiyaslasin iPhone hep daha iyi.iphone fani bu adam çok videosunu izledim boş beleş.

İPhone 11 pro max ile note10 plus karşılaştırma videosunu izlemek isteyen arkadaşlar volkan manavdan izleyebilir tarafsız eleştiri var bu videoda. Bu video kamera karşılaştırması zaten iphone ile diğer android cihazlar yaristirmaya gerek yok genelde iphone daha hızlı uygulama oyun açmada vs .

https://www.youtube.com/watch?v=eR_VuZBqMhw&feature=youtu.be
    O bende de öyle bu modellerin batarya hafızası böyle sanırım %5 ten sonra çabuk düşüyor
  • slmessi kullanıcısına yanıt

Yani kısaca 25 watt ile şarj etmek istiyorsak ucuz olan 45 watt ile şarj etmek istiyorsak pahalı olan kablo.

Teşekkürler.

Bende ne olacak bugün deneyeceğim.

• Note 10+ kullanıyorum. Telefonun batarya süresini uzatmak istiyorum. Çözüm olarak tablet (Galaxy tab s5e) aldım.:) Tabletten çok menunun. Bu sayede gece 23:00 - sabah 08:00 arası telefonu hiç kullanmıyorum. Gündüz ise genelde telefonu görüşme yapmak için ve dışarıda olduğumda kullanıyorum. Dolayısıyla telefonda enerji tasarrufu yapmak istiyorum.

Yanılmıyorsam Galaxy Tab s5e'nin Bixby Routines desteği yok. Bu nedenle tablete Good Lock Routines modülü yükledim ve güzel çalışıyor. Gece sabah arası belli saatlerde ,Adaptive power saving modu açık olsa bile, Good Lock Routines ile Maximum power saving modunu aktif edebiliyorum. Burada sıkıntı yok.

Ancak Note 10+'ta Bixby Routines olduğu için Good Lock Routines çalışmıyor, Bixby Routines'e yönlendiriyor. Bixby Routines'te ise save battery at night modülünü aktif etmek istediğimizde sadece medium power saving seçeneği var tasarruf türü olarak. Maximum power saving yok. Ayrıca Settings > Power Mode ayarlarından Adaptive power saving modu aktifse, bu rutini çalıştıramıyorsunuz. Bu açıklamadan sonra sorularım:

1. Gece telefonunu hiç kullanmayan gündüz ise az kullanan biri olarak, save battery at night rutini ile, telefonu sadece gece medium battery saving moduna almak mı (bu durumda adaptive power saving devre dışı kalıyor) yoksa bu rutini hiç kullanmadan telefonu sürekli, yani gece ve gündüz adaptive power saving modunda mı kullanmak daha tasarrufulu olur? Diğer bir ifadeyle günün yarısı medium power saving modu mu yoksa tüm gün adaptive power saving modu mu daha yararlı olur tasarruf bakımından?

2. Adaptive power saving mode tam olarak ne yapmakta? Bir kullanıcı gözlemlerine dayanarak adaptive power saving modun, telefon belli bir süre kullanılmazsa medium power saving modunu aktif hale getirdiğini belirtmiş. Bu doğru mudur?

3. Maximum power saving mode ile medium power saving mode arasında pratikte gibi fark var enerji tasarrufu bakımından? Bixby routines neden medium savinge izin verirken maximum savinge izin vermiyor? Yine bir kullanıcı iki mode arasında sadece %1-%2 enerji tasarrufu farklı olduğunu söylemiş gece boyunca. Bu doğru mudur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi timucinpusat -- 7 Aralık 2020; 11:19:41 >

• anil01 A kullanıcısına yanıt

Kontrol edip ona göre mi değişiyorlar?

Ailede başka model samsung varda. 20 aydır kullanıyor, bataryada bir gariplik yok ama garanti bitmeden müşteri memnuniyeti adına değişirler mi? Telefonu pek aşırı kullanmadığından çok yıpranmamıştır sanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: thelordof

Kontrol edip ona göre mi değişiyorlar?

Ailede başka model samsung varda. 20 aydır kullanıyor, bataryada bir gariplik yok ama garanti bitmeden müşteri memnuniyeti adına değişirler mi? Telefonu pek aşırı kullanmadığından çok yıpranmamıştır sanırım.

ben servise bırakırken cihazı %20 %15 e gelince hızla bitiyor ve cihaz kapanıyor dedim.. değişim yaptılar.. nasıl bir teste tabi tutuyorlar bimiyorum..

Tamam hocam. Telefonu sıfırlamıyorlar di mi?

• Şöyle bir ekran koruyucu var. Nette araştırdım hiç yorum veya kullanan deneyimi bulamadım. Bilginiz olsun.

Samsung Galaxy Note 10 / Note 10+ [ANA KONU]
  • thelordof kullanıcısına yanıt

maalesef sifirliyorlar..

Hadi ya :(

Sağolun.

• Arkadaşlar yorumlar için teşekkür ederim.Sanırım note10plusun pil optimizasyonuyla ilgili bir yazılım problemi var 2aydır sürekli aynı furumda yeni güncellemeler ile umarım düzelir. Şu aşamada çok rahatsız etmiyor %6 ise %1 gibi düşünüyorum;) Garanti bitmeye yakın Samsung serviste pili degiştitmek için başvururum şimdilik şu pil harici cihazdan fazlasıyla memnunum.

Telefon kapanmadan önce yerini kaydetmek için bir yerlere veri transferi yapıyor olabilir mi? Cihazımı bulu kapatıp tekrar deneyeceğim sonucu bildiririm

• free4zone1 F kullanıcısına yanıt
    Yazıda da benzer şeyler yazılmış. Ancak bu desteği sağlayan şarj cihazı ve kablo sayısı hem az hem de samsungun kendi cihazından pahalıya geldiği için tavsiye edilmemiş :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: foxryum

Şöyle bir ekran koruyucu var. Nette araştırdım hiç yorum veya kullanan deneyimi bulamadım. Bilginiz olsun.

Bu Ürünü ben de merak ediyorum. Kullanan arkadaşlar ne dersiniz?

• Merhaba arkadaşlar. Sipariş ettiğim note 10(plus değil)teslim edildi. İade edip iphone 11 alma konusunda kararsızım. İmei sorgulaması yaptıgımda Note 10 üretim tarihi 2020 Ekim diyor. Acaba telefon yenilenmiş mi.

İade edip etmememe konusunda son fikirlerinizi de söylerseniz memnun olurum. Tşk
    Samsung Galaxy Note 10 / Note 10+ [ANA KONU]

• 
Sayfa: önceki 448449450451452
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.