Şimdi Ara

Samsung Galaxy Note 10 Lite [ANA KONU] | 2x Optik Zoom | OIS | S-pen (59. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.976
Cevap
89
Favori
335.858
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkür ederim. Bir deneyelim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar şarj olduktan sonra 100 den çabuk düşüyor sizede de bu şekildemi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • refsak kullanıcısına yanıt
    evet öyle

• ABİ FİYATI TAKİP EDİYORUM DOLAR DÜŞÜYOR FİYAT ARTIYOR BU NE?
    1 hafta önce 4400 dü 4500 oldu şimdi 4550 lira ya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terracide -- 4 Haziran 2020; 11:5:52 >
  • refsak kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle, fakat sonra düşüş hızı yavaşlıyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Terracide

ABİ FİYATI TAKİP EDİYORUM DOLAR DÜŞÜYOR FİYAT ARTIYOR BU NE?
    1 hafta önce 4400 dü 4500 oldu şimdi 4550 lira ya
    Ben de fiyat takibindeyim. Hepsiburada düşürdü akabinde amazon düşürdü sonra artırdı amazon da artırdı :D

Bi ara kırmızı 4200 e düştü, şimdi devamlı artıyor.
  • Arkadaşlar merhabalar.
    Geçen gün bir arkadaş soruyordu. Pdf üzerine yazı yazmak not almak için bir program var mı diye ben de şunu buldum.
    https://t.me/samsungnote10lite/10034
    Yukarıdaki linkte pdf yaz diye bir program var. Programı indirdikten sonra program olarak açılmıyor ama bir pdf dosyası açmak istediğimizde karşımıza çıkıyor. Kalemle üzerine çok güzel bir şekilde not alabiliyorsunuz.
    Bu arada Telegram kullanan varsa o gruba da dahil olabilir yalnız İngilizce bir grup. Faydalı olması bakımından anlayan varsa biz de böyle bir grup kurabiliriz. Aradığımız dosyaları falan daha rahat bulabiliriz.

• Pis@gor kullanıcısına yanıt
    Eski telefonlarda 100 de baya durur sonra düşerdi. Demekki bunda kalibrasyonu bu şekilde ayarlamışlar
    Teşekkürler cevap verenlere
  • Arkadaşlar merhaba. Henüz cihaza sahip değilim ama yine aradığım konuyu yani Note 10 Lite konusunu forumda buldum şükür birkaç sorudan sonra sahip olacağım umarım. Benim merak ettiğim ve tek takıntı yaptığım konu cihaz Note 9 işlemcisine sahip olduğundan Android güncellemesini çoğu Samsung cihaz gibi 2 versiyon alır mı? Yani Android 10 ile çıktı bu cihaz 11 ve 12 yi alır mı diye endişe ediyorum çünkü işlemci eski. Bundan emin olsam hemen alacağım Note 10 a 7 bin lira vermek istemiyorum Fhd ekran ve 3500mah gibi özelliklerle. Bilen bilgilendirirse, fikrini söylerse sevinirim.

• İşlemcinin çıkış yılının telefonun android güncellemesi alıp alamamasıyla doğrudan bir ilişkisi olduğunu düşünmüyorum. Böyle bir durumda güncelleme verecek firma işlemci üreticisinden kernel-driver seviyesinde destek sorunu yaşayabilir. İşlemci exynos olduğu için Note 10 lite özelinde bu durum söz konusu değil.
    Samsung isterse bu cihaza 2 değil 3 ana güncelleme de verebilir. İstemezse bahane bol.

Örnek olarak Oneplus 5 modeline bakabilirsiniz. 2017 yılında Snapdragon 835 işlemciyle, Android 7 ile çıkan bir model. Bu cihaz Android 10 güncellemesi aldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techaddict -- 5 Haziran 2020; 11:36:9 >
  • beklenen 2 yıl ana güncelleme alması. güncelleme için önemli olan piyasaya çıkış tarihi.

• Çok daha düşük işlemcileri olan samsung modelleri bile alıyor güncellemeleri önemli olan piyasaya çıkış tarihi. Android 11 ve 12 yi kesinlikle alır merak etmeyin.

• techaddict T kullanıcısına yanıt
    Öncelikle üçünüze de cevaplarınız için teşekkür ederim. Evet One Plus 5 buna iyi bir örnek ama tabi onda öyle oldu diye farklı bir Samsung modelinde de olacak diye birşey yok zira S8 kullanıcısıyım ve Android 10 alamadım. Nisan 2017 de ve Android 7 ile çıkan bir telefon ama 2 yıl sonra 8 ve 9 u aldı 2019 da kaldım hatta ve hatta birkaç ay önceki bir haberle artık güvenlik güncelleştirmelerini bile 3 ayda bir alacağını söyledi Samsung.

Hocam aslında ben de Note 10 serisinin Lite versiyonu olması müsebbibiyle 2 ana güncelleme alır diye düşündüm ama işlemci aklımı çelmişti umarım dediğiniz gibi olur.

Yine sizin de dediğiniz gibi umarım daha eski düşük işlemcili Samsung modelleri alırken yıla göre Note 10 Lite ın da alması gerekir.

• Telefonla geçen akşam sahilde video çekeyim dedim çok kötü çekim yaptı ya pikselleri belli oluyor. Whatsapp ve instagram story koyarken de aynı şekilde görüntü çok kötü neden acaba?

• Garagulli35 kullanıcısına yanıt
    süper dengeli açık kalmış olabilir mi?

• Bende bu telefonu almak istiyorum. Ama aklımda bir kaç soru var cevaplarsanız sevinirim.
    1) işlemcisi ve ram yeterli geliyor mu çünkü ben hiç program kapatmam arkada çalışması tekrar o uygulamaya dönmemi kolaylaştırıyor.
    2) yazılımsal olarak kilitlendiği olaylar yaşadınız mı. Bundan çok çektim bir daha yaşamak istemiyorum.
    3) arka plastiği çok kalitesiz mi duruyor.hemen soyuluyor mu
    4) hoparlörde ses kalitesi ve şiddeti nasıl.
    5)ekranda ölü piksel,ekran yanığı vb gibi sorunlar çıkıyor mu
    6)son olarak ahize seviyesi nasıl her ortamda rahatça duyabiliyor musnuz

• Garagulli35 kullanıcısına yanıt
    Standart video modunda yazılımın gereksiz yere yüksek iso kullanarak görüntüyü olduğundan daha aydınlık çekmeye çalıştığını, bunun da fazla gürültülü videolara sebep olduğunu düşünüyorum.
    Ben çözüm olarak pro video moduna alarak iso ve shutter speed ayarlarıyla oynayarak kendimce çözüm bulmaya çalışıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: fbm333

Bende bu telefonu almak istiyorum. Ama aklımda bir kaç soru var cevaplarsanız sevinirim.
    1) işlemcisi ve ram yeterli geliyor mu çünkü ben hiç program kapatmam arkada çalışması tekrar o uygulamaya dönmemi kolaylaştırıyor.
    2) yazılımsal olarak kilitlendiği olaylar yaşadınız mı. Bundan çok çektim bir daha yaşamak istemiyorum.
    3) arka plastiği çok kalitesiz mi duruyor.hemen soyuluyor mu
    4) hoparlörde ses kalitesi ve şiddeti nasıl.
    5)ekranda ölü piksel,ekran yanığı vb gibi sorunlar çıkıyor mu
    6)son olarak ahize seviyesi nasıl her ortamda rahatça duyabiliyor musnuz
    1-İşlemci ve Ram konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Video incelemelerde note 9 dan kalma 2 senelik işlemci vb yorumlar yapılıyor ama işlemcinin gücü yüklenilen ve arka planda çalışan programlara gayet yeterli. Ram da aynı şekilde her işlemi hallediyor.
    2- Son mayıs güncellemesi de dahil olmak üzere güncellemeleri yükledim, şu ana kadar herhangi bir donma ve kilitlenme olayı yaşamadım.
    3-Note fan Edition kullanıp bu telefona geçtim. Note 10 lite her ne kadar donanım olarak daha güçlü olsa da note fan Edition arka kapak, daha ince tasarım ve kıvrımlı ekrandan dolayı daha premium hissi veriyordu. Telefonu alalı 1 ay oldu, arka kapakta şu ana kadar soyulma Vs olmadı, spigen şeffaf kılıf aldım ve onunla kullanıyorum, kolay kolay da çıkarmadığım için problem yaşamadım.
    4- hoparlör kalitesi yeterli ve tatminkar geldi bana. Eski telefona kıyasla bir tık daha fazla diyebilirim.
    5- Şu ana kadar herhangi bir ekran sorunu ile karşılaşmadım.
    6- Ahize sesi beni de başta yetersiz olacak diye ürkütmüştü. Özellikle ekran oranı nedeniyle gömülü bir ahize kullanmaları bunun sıkıntı yaratabilecek bir durum olacağını sanmama neden oldu. Üstüne bir de spigen in kullandığım kılıfı orayı kapatır vaziyette koruyordu, fakat endişelerim gereksiz çıktı. Ahize sesi gayet net ve yeterli şeklide her kalabalık ve gürültülü ortamda duyuluyor.

• chengineer kullanıcısına yanıt
    Farklı kombinasyonları denedim ancak gece video çekimi baya kötü geldi bana. Fırsatınız olunca bi deneyin siz de bakalım.

• diamondmonster kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler

• 
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.