Şimdi Ara

Samsung Galaxy Note 10 Lite [ANA KONU] | 2x Optik Zoom | OIS | S-pen (168. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.972
Cevap
90
Favori
335.490
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 166167168169170
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler bu telefonda bluettohla bir kulaklığa bağlandığımda sesli uyarı veriyor.youtube da video izlerken ekranı yatay ve dikey her döndürmede gene aynı şekilde sesli bildirim çalıyor.neden böyle nasıl kapatırım bu sesi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tigerman82

Arkadaşlar bugün note 10 lite aldım.guncellemelerini yaptım android 11 gelmemiş sanırım.ne zaman gelir.arkadas ta note 10 plus var ona geldi geçen gün

https://www.donanimhaber.com/amp/samsung-galaxy-s10-icin-yayinladigi-android-11-guncellemesini-geri-cekti--129261

Samsung tam bir madara firma olma yolunda ilerliyor gerçekten...

Şu ana kadar kullanıp da memnun olmadığım tek Note cihazı bu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Febr kullanıcısına yanıt
    Neden? telefonu begendim ben.bir sorun görünmüyor
  • Galiba elektronikte ucuza kaçmamak gibi kılıfta da ucuza kaçmamak gerekiyormuş. Telefonu aldığımdan beri kılıfla kullanıyorum. Bi telefoncudan 20 liraya şeffaf kılıf almıştım. Telefonun arkası kameranın üstü ahize hizası çizilmiş. Nasıl olabilir abi bu?
  • Hocam kılıf kalın mı? Telefon zaten büyük kullandığım kılıfla beraber tek elle kullanmak zor oluyor. Zaten elim küçük. Eğer telefona ekstra çok kalınlık katmıyorsa alıyım diyorum. Tahminen sağdan ve soldan toplam 2mm kalınlaştırıyor. El ufak olunca sorun oluyor valla
  • Terracide kullanıcısına yanıt
    Benimki de geldi guzel kilif iz birakmiyor elden kaymiyor ve saglam. Telefonu kalinlastirmasi fark edilmiyor. Sol ve sağdan genişletiyor dediginiz gibi. Ama kılıfsiz tek elle kullanabiliyorsaniz kilifli da kullanırsınız o kadar fark yaratmaz.
  • Uçan Fin kullanıcısına yanıt
    Ben de birkaç gündür telefonu daha çok sevmeye başladım. Sonra sizin mesajınızı görünce, güncellemeden olabileceğini düşünmeye başladım. Akıyor resmen telefon, zaten sıkıntısı yoktu ama çok daha akıcı olmuş sanki. Daha da güncellemesem mi acaba diye düşünmeye başladım 😄
  • Pis@gor kullanıcısına yanıt
    Ocak 2021 güvenlik güncelleme sonrası 6 saat ekran süresi aldım ve %20 şarjım da vardı (evde ve işte karma kullanım, 4.5G+wifi karışık). Maşallah diyelim. Dediğiniz gibi telefon akıyor resmen. Önceden de sorun yoktu ama şimdi daha bir seri oldu. Tık demiyor :D

Ayarlarda otomatik güncelleme zaten kapalıydı bende. Şu ana kadarki en iyi yazılım sürümü bu mümkün olduğunca dokunmamak lazım.
  • Parmak izi okuyucusu sebebiyle memnuniyetsizliğimi daha önce dile getirmiştim. Aynı dertten muzdarip arkadaşlara faydası olabileceğini düşünerek paylaşmak istedim.

1) Düz siyah renkte bir ekran kağıdı indirdim ve kilit ekranı için uyguladım.

2) Biyometrik veriler ve güvenlik menüsünden eski parmak izlerini kaldırdım.

3) Ayni menüden yani Biyometrik veriler ve güvenlik/Diğer güvenlik ayarları/Kimlik bilgilerini sil adımlarini takip ettim.

4) Telefonu yeniden başlattım

Bu kısma kadar olanlar işin hikaye kısmı olabilir. Daha faydalı olduğunu düşündüğüm kısım şu;

Daha önce kullandığım telefonlardan aliskanlik olarak parmak izi kaydederken baş parmağımın uç kısmını taratiyordum. Yani hemen hemen tırnağımin altında kalan kısım. Yukarıdaki işlemleri yaptıktan sonra yine baş parmağımın bogumuna yakın olan kısmını yani ucunu değil parmak eklem yeriyle tırnak arasında kalan kısmı tarattım ve faydalı olduğunu düşünüyorum. Denemekte fayda var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • S10plus ile note 10 lite arasında kaldım. Bütçe 5000TL. Note 10 lite 500TL daha uygun. S10plus a 500TL daha fazla vermeye değer mi sizce?
  • bilg_ogr B kullanıcısına yanıt
    Kalem istemiyorsan her türlü değer ama bataryayi bilmiyorum.
    Eğer tek hat kullanacaksanız bence S10+
  • quote:

Orijinalden alıntı: general4242

Kalem istemiyorsan her türlü değer ama bataryayi bilmiyorum.
    Daha önce note4 kullanmıştım. Açıkçası kalemi fazla kullanmadım.

Batarya konusunda bilgi verebilecek var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Uçan Fin

Eğer tek hat kullanacaksanız bence S10+
    Tek hat kullanacağım.
    Kalemle işiniz yoksa bir kere note serisini eleyin.
    M51 alin daha iyi. Ois yok onda sadece.
  • general4242 kullanıcısına yanıt
    Evet bu telefonu da inceledim. Şuan s8 kullanıyorum. Batarya bana en az bir gün yetiyor. Ikinci gün bitiyor benim kullanımıma göre. Bataryanın en az bir gün gitmesi bana yeterli. O yüzden diğer özellikleri bakımından m51 nasıldır?
    Biraz konu dışına çıkıyorum ama

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilg_ogr -- 24 Ocak 2021; 19:38:53 >
    M51 de 8 gb ram var gayet iyi.
    7000 mah bataryayi konusmaya gerek yok.
    Ben note 10 lite ile ev içinde wifi kullanimi 8-9 saat ekran suresi aliyorum m51 ile ikinci gun de kullanirim herhalde

Islemcisi snapdragon, exynossdan daha stabil.
    Ekrani da büyük ve amoled.

Kamerasinda ois olmamasi video cekimlerinde s8 den sonra sizi üzebilir.

S8 batarya olarak yetiyorsa s10+ da hayli hayli memnun eder. S10+ tercih edin bence.
  • general4242 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim
    Hatta arada s10+ alsaydim diyorum.
    Kalem olmasa note 10 litenin yuzune bakmaz kimse zaten.
  • serkanki26 S kullanıcısına yanıt
    Şu siyah ekran ve siyah tema olayını bende çok öncelerden söylemiştim:) Ekranda ışık varken parmak izi daha yavaş ama siyah ekran varken 1 kere dokun çek yapınca sensör uyanıyor. Tam gelen parmak izi işaret kısmına çok kısa dokun çek ile çok hızlı açıyor. Sensör bende sürekli açık konumda öyle ayarladım ama farkını çok görmedim. Ocak güncellemesini dün akşam yaptım öyle kıyaslama vaktin olmadı. Ama arkadaş çok iyi olmuş demişler. Siyah ekranı tavsiye ederim şarjda faydası var.
  • 
Sayfa: önceki 166167168169170
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.