Şimdi Ara

Samsung Galaxy Note 10 Lite [ANA KONU] | 2x Optik Zoom | OIS | S-pen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.041
Cevap
110
Favori
207.443
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 10 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 369
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 339
  • Ortalama Mesaj Aralığı 2 saat 14 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 176
  • Favoriye Eklediklerim 112
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • chengineer (339 mesaj) general4242 (152 mesaj) sukutuleyl (132 mesaj) Kadirdalgic (122 mesaj) thelordof (120 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (1616 mesaj) Mobil (1272 mesaj) Mini (407 mesaj) Uygulama (746 mesaj)
  • @
12 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Samsung >> Samsung Galaxy Note 10 Lite [ANA KONU] | 2x Optik Zoom | OIS | S-pen
Giriş
    45 Mesaj

Eski telefonunuz s9 muydu?
    |
    |
    HollyRooseL kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    101 Mesaj

Telefonun ekranı kesinlikle kötü değil güzel bence. Ama S Ve Note serisinden geçerseniz biraz eskiyi aratıyor. Çünkü onlarda dinamik amoled ve fhd+ wqhd+ çözünürlüklü ekranlar var.
    |
    |
    HollyRooseL kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Onbaşı
    33 Mesaj

Hayır, değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    commangene kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    43 Mesaj
    4 yıllık çileli sony xperia z5 deneyimimden sonra dün amazonda indirime girmişken 4144tl ye bu telefonu sipariş verdim baya bir araştırma yaptım kağıt üzerinde iyi gözüksede kullanıcı yorumlarında belirtilen hatalardan dolayı (şebeke-wifi çekme sorunları, yüz tanıma parmak izi sorunları vs.) tedirgin şekilde bugün teslim almayı bekliyorum, şaka gibi 4-5 bin tl lere şöyle herşeyi tam sorunsuz bir telefon bulunamıyor sinirlenip iphone a parayı basıcaktım ama cebimde de 8-10k lık bi cihazla gezmek istemiyorum, telefon geldikten sonra özellikle oyunlara (cod mobile-lol wildrift-pubg), sosyal medya uygulamalarına ve pil performansına dikkat edicem, kamera-video performansı benim için daha az önemli, tatmin olmazsam geri iade etmeyi düşünüyorum. Kullanmaya başladıktan sonra 10 gün içinde yoruma edit yapıcam.

EDİT: telefonu 7-8 gündür kullanıyorum ilk 3-4 gün yoğun oyun oynadım lol wildrift cod mobile ve pubg mobile denedim, şarj süresi aşırı tatmin etti yoğun oyun oynamadığımı varsaysam rahatça 1 günü çıkarırdı ama saatlerce oynayınca doğal olarak daha erken bitiyor, arayüzü fena değil sıradan bi android işte hız olarakta aynı şekilde olması gerektiği gibi, kamerada çok fazla ayar vardı pek anlamadığımdan sıradan fotolar ve videolar çektim benim için yeterince iyi kalitedelerdi, yorumlarda bahsedilen şebeke, wifi ve parmak izi sorunlarını yaşamadım, telefonu alırken s pen çok dikkat ettiğim bir özellik değildi ama kullanınca baya hoşuma gitti şuana kadar s penin gerekli olduğu bir durum yaşamadım ama ilerde mutlaka lazım olur hissiyatı bildiğin kağıta kalemle çizim yapar gibi ama bu kadar hoşuma giden özelliğe rağmen telefonu anneme vericem çünkü benim için rahatlık çok önemli ve bu telefon elime aşırı ağır ve büyük geldi ki elimde büyüktür cebimde taşırkenki hissiyatıda çok kötü, anladım ki benim telefonum iphone 12 mini bakalım almaya cesaret edebilirsem o fiyata rağmen alıcam :D, sonuç olarak note10 lite batarya ve arayüz olarak iyi ama boyut ve ağırlık olarak kötü o yüzden kullanmicam kamera olarak kesin yorum yapamicam çok anlamadığım için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi noprektam9113 -- 15 Ocak 2021; 23:13:22 >

• Yarbay
    4674 Mesaj

O fiyata mi satıldı amazonda ?
    |
    |
    noprektam9113 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    43 Mesaj

Evet, salı akşamı vatanda bu geceye özel 4150tl ye düşmüştü note10 lite lar, amazon tr de hemen 4150 ye düşürdü fiyatı bende satın aldım, bir süredir takip ettiğim kadarıyla hepsiburada ve vatan gibi büyük satıcılarda bişeyin fiyatı düştüğünde amazonda hemen o ürünün fiyatını düşürüyor, her üründe değil tabi ama çok denk geldim normalde kendisinde kampanya yok ama sırf hepsiburada ve vatanda indirim var diye o ürünün fiyatını onlardan aşağı çekiyor amazon tr.
    |
    |
    gokmay kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    4674 Mesaj

Anladim, iyi denk gelmiş, güle güle kullan..🙋‍🙋
    |
    |
    noprektam9113 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    626 Mesaj

Arkadaşlar selamlar. Dün Note 10 lite alarak bende aranıza katıldım  Cihaz çok güzel. Herkes güle güle kullansın hayırlısıyla  Sizlere 2 sorum olacak; ilki kalemi telefona taktığınız taraf fark eder mi yani Samsung yazısı ekran tarafında veya arka tarafa bakacak şekilde olması önemli mi ? ( Ucu yukarıda oluyor yine sadece kalemi kendi etrafında çevirmeyi kast ediyorum ) Note 5 lerde kalemi ters sokmaya çalışmaktan kalem sıkışıyordu. İnternette aramama rağmen bulamadım. İkincisi biraz kafamı karıştırdı; ilk şarj için 14 saat kapalı şarj gerekli mi dedim dükkanda ki arkadaş öyle birşeye gerek yok dedi. Orada ki çalışan " olur mu pili şoklaman lazım, yap sen " dedi. Sizler ilk şarjları nasıl yaptınız ? Az uzun oldu kusura bakmayın  Şimdiden teşekkürler.  

• Teğmen
    101 Mesaj

1. Kalemin ön ya da arka yüzü olması fark etmiyor. Zaten ters de takılamıyor.

2. Pil şoklama mevzusu tarihte kaldı. İlk aldığınızda şarja takın. %100 olunca şarjdan çekip kullanmaya başlayabilirsiniz.
    |
    |
    Black_Lotus kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    258 Mesaj
    Arkadaşlar merhaba ,
    2 gün önce bu cihazdan ben de almış bulunuyorum, hep bir note hayranlığım vardı ve telefonu elimden düşürmüyorum, bu arada cihazı resmi note 8 artı 2000 liraya aldım yurttaşı ve sıfırdı ,imeisi atılmış ,bunlarda imei olayı olduğunu bilmiyordum, cihaza bayıldım tek rahatsız olduğum nokta ekranı çift tıkla ya da xiaomi gibi kilit widgetıyla kilitleyememek ,fiziksel tuşu kullanmadan kilitleyebilmek için fikri olan varsa çok sevinirim.

• Yarbay
    4316 Mesaj

merhaba cihazınız hayırlı olsun one hand operation uygulaması (samsungun uygulamasi) ile sağdan sola parmak hareketi ile kilitleyebilirsiniz ya da tam tersi

|
    |
    sessizharflik kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    303 Mesaj

Şimdiye kadar sorunsuz kullandığım NFC mobil temassız ödeme 3-4 gündür kesinlikle çalışmıyor. Cihazdaki varolan sorunların çözülmesini beklerken daha önceden sorunsuz çalışan özellikler sorun çıkartmaya başlayınca ayrı bir güzel bu Samsung ;)

• Yüzbaşı
    748 Mesaj
    Güncellemeden önce 6 ile 7 saat ekran süresi alırken şimdi 5 ile 5 buçuk saat ekran süresi alıyorum
    |
    |
  • Yüzbaşı
    621 Mesaj

Telefon da SPAM koruma , AKILLI ARAMA/SMART CALL/ HIYA programını aktif kuıllanınca sorunlar daha da artıyor sıklaşıyor, örneğin sizi aradıklarında ulaşamama yani ŞEBEKE problemi, Arayanı bil ve muadili servisleri kullananlar hat çekip ulaşılır olduğunuz zamanlarda gelen bildiriyle farkına varır, dikkatli kullanıcılar her daim ŞEBEKE sorunu dediğimiz, SAMSUNG un ve OPERATÖRLERİN kabul etmediği sorunu yaşayanlar için acizane öneri SPAM KORUMASI / HİYA vs özellikleri/programları kapatın, ayarları cache vs silin. Boot açıp cachleri silin.

Birde eğer Telefon görüşmelerinizi kaydeden CALL RECORDER vs muadili programlar kullanıyorsanız bunlarda telefonda bazı gariplikler BUG dediklerimizi çoğaltıyor.

Yeniden kurup yukardaki dediklerimi asla aktif etmeden , ses kaydedicileri kurmadan, hatta standart ayarlar ile baktım ki tüm sorunlar çok aza inmiş. Muhtemelen samsung servise verince, operatörlere göre sorun yok diye söylüyorlar.

Gerçi HIYA samsung partnerliğinde kurulu yani o da bir muamma , ben Türkiye de ve operatör bazlı daha sık sorun çıkarttığı kanaatine vardım. Aslında seviyorum bu özelliği, ama Şebeke çekmeMe SORUNU BAZEN CİDDİ CİDDİ DELİRTİYOR , TELEFONDAN SOĞUTUYOR MİLLETİ.

Bu bir tespit yani kesin doğrudfur demiyorum , belki öylesine bir yanılgıdır. Ama sanki daha aza indi sorunlar. NFC sıkıntısı bile yaşıyan arkadaşlar sıfırdan telefonu kurup minumum program kursunlar inanın şebeke çekmeme, karşı tarafa ses gitmedi , az gitti, NFC vardı yoktu ... türlü türlü abudik gubudik BUG lar aza iniyor.

|
    |

• Yüzbaşı
    258 Mesaj

Hocam xiaomideki gibi direk kilit olarak filan lazım aslında ya da çift tık

|
    |
    serkanki26 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    8445 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: serkanki26

Şimdiye kadar sorunsuz kullandığım NFC mobil temassız ödeme 3-4 gündür kesinlikle çalışmıyor. Cihazdaki varolan sorunların çözülmesini beklerken daha önceden sorunsuz çalışan özellikler sorun çıkartmaya başlayınca ayrı bir güzel bu Samsung ;)

Garanti nfc'de şöyle bir durum oldu benim note 8 ile. Sorunsuz çalışsam nfc bir alışverişte çalışmadı, şaşırdım. Sonradan farkettim ki bonus kazanmışım ve onu sanırım kullandırtmak için nfc bir şekilde çalışmadı. Çünkü öncesinde alışveriş bonusu kampanyasına katılmıştım. Acaba böyle bir durum olabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi norton772 -- 9 Ocak 2021; 23:50:1 >
  • Yüzbaşı
    303 Mesaj

Şimdiye kadar bir çok kampanyadan world puan kazanımlarım oldu. Böyle bir sorunu tetiklememisti. Güncelleme vs bir şey mi tetikledi tam olarak çözemedim henüz.

|
    |
    norton772 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    303 Mesaj

Spen gibi üst düzey özellikleri sunan bir telefonun giriş seviyesi telefonlardaki basit çözümleri sunmaması kabul edilir değil. Cihazı ilk aldığımda konunun daha önceki sayfalarında ekran kapatma seçenekleriyle ilgili sizin yorumunuza benzer bir yorum yapmıştım. Ekran kapatirken güç tuşu zorunlulugundan kurtulmak için One Hand Operation+ uygulamasını kullanıyorum. Şubat ayında gelecegi söylenen One UI 3.0 güncellemesi ile çift dokunma ile ekranın kapanacağı söyleniyor. Diğer markalar tarafından yıllar önce sunulmuş ve artık standart haline gelmiş özelliği 2021 yılında sunacak bizlere inşallah "büyük" Samsung

|
    |
    sessizharflik kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    6125 Mesaj
    Merhaba arkadaşlar,

Note8'den geçiş yaparak aranıza katıldım.
    Sanırım alette şebeke sorunu var. 4.5G logosu olmasına rağmen internet bağlantısı olmuyor bazen.
    Bir süre sonra geliyor. Bir daha karşılaşırsam uçak moduna alıp tekrar açacağım.

Note8'teki batarya saçmalığı bunda da devam ediyor.
    Şarjdan çıkardıktan sonra çok kısa bir sürede %97-96'lara iniyor ama bu durum olduktan sonra şarja takıp %100 yaparsanız uzun süre %100'de kalıyor.
    Ve şöyle bir ilginçlik var. Diyelim ki %96'ya 5 dakikada düştü, o noktadan %100'a şarj olması 5 dakikadan daha uzun sürüyor.

Şu ana kadar memnuniyetim %80 seviyesinde.
    SPen'den vazgeçip vazgeçemeyeceğime göre iade edeceğim.

6 yıldır Note kullanıyorum ama bu alet Note değil.
    Kalem takılmış ucuz bir A serisi.

Pil konusunda aynı şeyi yaşayan arkadaşlar varsa yazarlarsa sevinirim.

İyi forumlar

• Yüzbaşı
    370 Mesaj

Hocam note 8 den sonra bu telefonun size A serisi gibi gelmesi çok normal. Premium bir telefondan geçiyorsunuz çünkü.
    |
    |
    Febr kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
Pubg mobile uc
Radyo Dinle
anzer balı
backlink paketleri
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,547
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.