Şimdi Ara

Samsung Galaxy Note 10 Lite [ANA KONU] | 2x Optik Zoom | OIS | S-pen (160. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.976
Cevap
89
Favori
335.824
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 158159160161162
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ben de sizin gibi ilk premium telefon olarak Note 8 kullanmıştım. Gerçekten de sizin düşüncelerinizin aynısını düşünüyorum. Premium hissi güzeldi ama bunu korumak için de kılıf ve cam kullandım hep. Kavisli ekrana düzgün koruyucu bulana kadar canım çıktı. İlk olarak kendi servisi de dahil her yere orijinal batarya değişimi yaptırayım dedim. Benim çift hatlı yurtdışı telefonuydu. O yüzden kimse değiştirmedi. Satıp bunu aldım ben de.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gadget46

Merhaba, ben 2,5 yıl note 8 kullandıktan sonra bunu aldım. Öyle marka-model takıntım yoktur. Kendi gözümden yaşadıklarımı anlatıyorum.

Kasa kalitesi bence bir şey ifade etmiyor çünkü kılıf+ekran koruyucu ile kullanırım telefonları.

Edge ekrandan nefret ettim, bence note serisi için berbat bir seçim. Bu anlamda zaten note 10+, ya da edge ekranlı bir note telefona bakmadım bile.

Pil olayı malum. Note 8 ile bunun arasında 2 kata yakın fark var. Benim Note 8 yurtdışı exynos işlemciliydi. Snapdragon olanlar daha iyiymiş bilmiyorum ama bu telefonda "şimdilik" problem yok bu açıdan.

Kamera (psikolojik ya da ekrandan dolayı olabilir) çok çok az farkla Note 8 daha iyi gibi geldi. Çoğu kişi farketmez bile. Bence fazlasıyla işini yapıyor. Ayrıca geniş açı kamera olması bir artı.

Daha önce bu konuda yazdığım ve herkeste olmayan NFC ödeme (sadece SIM 2'de kart takılıyken çalışıyor. SIM 1'de takılıyken çalışmıyor.) dışında bir problem yaşamadım.

Geçtiğime kesinlikle pişman değilim, daha önce de alsam olurmuş. Telefon çıktı çıkalı aşağı yukarı aynı fiyatlarda gezdi.

Yazdıklarım dışında genel olarak Note 8'den (düz ekran ve geniş açı kamera dışında) level atlamış gibi hissetmezsiniz. Aynı telefonu yenilemiş gibi oluyor.

Ek olarak bir şey yazayım. Dün son gelen güncellemeyi kurdum. Wipe cache yaptım. Sonra şu NFC ödeme işini yine deneyeyim dedim (SIM kartı SIM 1'e takıp ve micro sd kart ile) ve çalıştı :)))

Neden bilmiyorum belki daha önce de çalışırdı ama artık benim açımdan bir problem kalmadı "şimdilik". Telefon gözüme daha iyi görünüyor şuan. Bir de Note 8'e ek olarak kalem daha kullanışlı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gadget46 -- 25 Aralık 2020; 10:24:33 >

• gadget46 G kullanıcısına yanıt

enteresan bende o şekilde kullanıyorum ama nfc ödeme ile ilgili hiç sıkıntım olmadı, banka uygulaması ile bi alakası mı var acaba benim ki garanti bankası.

• Ben de Garanti Bankası ile çalışıyorum nfc den kartları bağlamayı mobil programdan bulamadım aşamaları nedir ne şekilde yapılıyor bilgi verir misiniz?

• kkarakoyun kullanıcısına yanıt

bonuş flaş uygulamasına girin ödemeler sekmesinde mobil ödeme kısmına girin kullanmak istediğiniz kartı seçerek altında bulunan mobil ödeme özelliği etkin kısmını aktif edin altında bulunan işlem sırasında bu kartı kullan kısmını da aktif edin ve buradan çıkıp kapatın. telefon ayarları kısmında bağlantılar kısmına girin burada nfc ve ödeme kısmına girin ve açık olduğundan emin olun alt kısımda bulunan dokun ve öde kısmına girin bonus flaş logosunu göreceksiniz bu aktif olmalı. altındaki kısmı açmanıza gerek yok hepsi bu kadar kullanabilirsiniz. ilk seferinde kart ile eşleştirme işlemi yaptığından bi 10 dk banka onayı vs. oluyor sanırım sonra kullanmaya başlayabilirsiniz.

• Valla garanti, yapı kredi, halkbank, ziraat, vakıf... hiçbiri çalışmıyordu.

İşin ilginci, bulunduğum çevredeki satıcılara mobil ödemeyi ben gösterdim. Çalışmadığını görünce bana "belki NFC kapalıdır baktın mı?" diye gülerek (seninki de nasıl çalışmaz gibisinden) soru soruyorlardı. Benim çok kullandığım bir özellik bu.

Ne bileyim bir şeyler oldu, ne oldu da düzeldi bilmiyorum. İnşallah sıkıntı yaşamam bir daha.

• quote:

Orijinalden alıntı: hbk58

bonuş flaş uygulamasına girin ödemeler sekmesinde mobil ödeme kısmına girin kullanmak istediğiniz kartı seçerek altında bulunan mobil ödeme özelliği etkin kısmını aktif edin altında bulunan işlem sırasında bu kartı kullan kısmını da aktif edin ve buradan çıkıp kapatın. telefon ayarları kısmında bağlantılar kısmına girin burada nfc ve ödeme kısmına girin ve açık olduğundan emin olun alt kısımda bulunan dokun ve öde kısmına girin bonus flaş logosunu göreceksiniz bu aktif olmalı. altındaki kısmı açmanıza gerek yok hepsi bu kadar kullanabilirsiniz. ilk seferinde kart ile eşleştirme işlemi yaptığından bi 10 dk banka onayı vs. oluyor sanırım sonra kullanmaya başlayabilirsiniz.

Teşekkür ederim 👍

• sukutuleyl S kullanıcısına yanıt

Bir sarj dongusu demek pilden %100 luk bir dilimin harcanmasidir. Misal %30 dan %90 a sarj edildiginde bir dongunun %60 i gerceklesmis olur. Sonra %40 tan %80 e sarj edilse tekrar %40 sarj edilmis olur ve %100 sarj ile bir şarj dongusu tamamlanmis olur. Mesela 10 kere %10 oraninda sarj edilse yine bir sarj dongusu yenmis olur pilin omrunden.

Pilin tam olarak bitmesi de, sonuna kadar dolmasi da zararlidir. Yuzde 100 konumunda uzun sure sarjda kalmasi da omrunu azaltir. Misal gece sarja takilip sabah alinmasi da ayni sekilde omrunu azaltir. Cunku saatlerce yuzde 100 seviyesinde kalir pil.

• quote:

Orijinalden alıntı: hbk58

Bana güncelleme bugün geldi? Siz kurdunuz mu güncellemeyi? Veya güncelleme yapan arkadaşlar var mı? Bilgi verir misiniz? Neler değişti sıkıntı donma takıntı vs yapıyor mu?

• ealtun kullanıcısına yanıt

ben kurdum, bir değişiklik görmedim. genel olarak güncelleme geldiğinde en kısa zamanda kuruyorum.

• ealtun kullanıcısına yanıt

ben kurdum bellek kullanımı düşmüş bence, onun dışında bi fark göremedim.

• Spam koruması hiyayı etkinleştirdim 1 adet reklam aramasını etiketleyip reddetmiş kullanışlı gibi görünüyor

Samsung Galaxy Note 10 Lite [ANA KONU] | 2x Optik Zoom | OIS | S-pen

• Defalarca vodafone u arayıp durumu anlattım. Telefon modelimi sordular, sorunu bulunduğum yere bağladılar. Son birkaç aydır daha az sorun yaşıyorum.
    Bunun dışında bazen şebeke değişimlerinden sonra telefon 4.5G gösterse bile aramak istiyorum kimseyi arayamıyorum. Ya da whatsapp mesajları gelmiyor. Uçak moduna alıp çıkarıyorum. Ondan sonra düzeliyor. Bu sorun hala devam ediyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selam
    Çift hat takılı olan cihazda hatlardan birini kapatmak, uçak moduna, rahatsız etmeye vs almak mümkün mü?

• quote:

Orijinalden alıntı: Koray_Aykut

Selam
    Çift hat takılı olan cihazda hatlardan birini kapatmak, uçak moduna, rahatsız etmeye vs almak mümkün mü?

Sim kart yöneticisi kısmından hatları açıp kapatmak mümkün.

Hangi hattın aranalarda default veya arana esnasında seçileceği ayarlanabilir. Aynı şekilde sms içinde.

Ve hangi hattın mobil verisi ile işlem yapılacağı seçilebilir.

• Teşekkür ederim

• Arkadaşlar note 10 lite telefonumu qashgai aracına Bluetooth ile bağlıyorum. Ancak 2.hattim gözüküyor. Vodafone. Ben ilk hattımı kullanmak istiyorum. Turk Telekom ama seçim şansı bulamadim.bi ayar var midir

• Kapali kutu 3500 e alinir mi cihaz? Hat üzerine alinmis olmasi tedirgin ediyor. Basim agrir mi ne dersiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: screamtoronto

Arkadaşlar note 10 lite telefonumu qashgai aracına Bluetooth ile bağlıyorum. Ancak 2.hattim gözüküyor. Vodafone. Ben ilk hattımı kullanmak istiyorum. Turk Telekom ama seçim şansı bulamadim.bi ayar var midir

Citroen C4 Cactus araçta (2015) kullanmıştım bir ara çift hatlı samsung telefon.

telefonun ayarlarından her aramada sim 1 veya sim2 veya heraramada sor var . o ayarlardan seçim yapılıyor. İDİ.

ayarlar - bağlantılar - sim kart yöneticisi

• antrepocu A kullanıcısına yanıt

Gayet iyi fiyat alınır sıfır kapali kutu cihaz

• 
Sayfa: önceki 158159160161162
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.