Şimdi Ara

Samsung Galaxy Note 10 Lite [ANA KONU] | 2x Optik Zoom | OIS | S-pen (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5.973
Cevap
90
Favori
335.504
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cihazın şarjı nasıl gidiyor ekran süresi paylaşabilir misiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cihaz sorunsuz gibi, malüm yolla alınabilir 3.500 civarı
  • Sizce bu mu, Mi Note 10 mu. Kalem öncelikler arasında yok olsa güzel olur ama Mi Note 10'un bu kadar iyi kamerası varken kafam karıştı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-1F943E7C5 -- 30 Mart 2020; 2:27:15 >
  • Note 9 u kullanan biri olarak keşke dediğim tek şey ekran.
    Note 9u kullanırkende fullhd + kullanıyordum, note 10 lite da aynı çözünürlük fakat note 9 daha canlı ve daha pürüzsüz idi. Bu cihazın ekranı renkleri biraz mat veriyor. Ve ayarlarda sadece 2 seçenek var. Doğal ve canlı. Note 9 da 4 seçenek vardı. Note 9 da Ekran ve kozmetik( metal + cam kasa) çok güzel. Bunun haricinde fark göremedim.
    Note 9 olup bunda olmayan.
    Su geçirme
    Cam arka kapak + metal kalem
    Ekran canlılığı
    Hızlı parmak okuma
    Çift hoporlör
    Kablosuz şarj
    Akg kulaklık
    İris tarama (hiç kullanmadım çünkü çok yavaş)
    Note 10 lite de olup note 9da olmayan
    8gb ram
    4500 mah batarya
    25 w hızlı şarj.( Note 9un 15w fakat arada 15dk fark var. Note 9 birbuçuk saatte tam dolarken note 10lite 1saat 15 dakika gibi bir sürede şarj oluyor.)
    Alacağı android güncellemeleri
    Parmak izi ekranda olması fakat note 9 göre yavaş ve stabil değil.
    Sonuç olarak 2. El note 9 alınacağına Note 10 lite alınır.
    Sonuç olarak paramı kontrollü harcıyan biri isem note 10 lite yeter.
    Param çoksa o zaman durum farklı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murdem05 -- 30 Mart 2020; 9:26:50 >
  • murdem05 M kullanıcısına yanıt
    Hocam çok net olmuş teşekkürler, foruma giren diğer arkadaşlar içinde aydınlatıcı bir bilgi olmuş. Bence de 2.el note 9 yerine kesinlikle bu tercih edilebilir çünkü 1 yillik cihazlara bile 4500 TL fiyat çekiyorlar. İlave olarak daha büyük ve kavissiz ekran daha iyi olmuş bence.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • chengineer kullanıcısına yanıt
    hocam asıl sorun exynos işlemcilerin yaşattığı sorunlar aslında. Yani test sonuçlarına bakarsanız yakın çıkıyor gibi görünüyor belki biraz daha düşüktür kullanıcı olarak fark edemeyecek düzeydedir.

Note 9 konusunda da başka konularda da yazanlar olmuştu Turkcell hat ile Exynos arasında bir uyuşmazlık oluyor ilginç bir şekilde. Yabancı forumlarda (xda vb.) da birçok kişi bu sorundan bahsetmiş hepsi de Exynos işlemcili modeller. Türkiye'de de bu yüzden operatör değiştirmek zorunda kalanlar var note 9 konusunda yazanlar vardı. Diğer A serisi modellerde de (Exynos olanlarda) ara ara görüyorum bu mevzuyu.

YouTubeda s10 lite ve note 10 lite videolarında yorumlara bakın Exynos sorunlarından bıktık yorulduk yorumları var. Telefon özelliklerinden çok Exynos mevzusu konuşuluyor.

Aynı mevzu kamera sensörü isocell olan modeller ile sony lensli modeller arasında da yaşanıyor. Aynı telefon aynı yazılım var, Sd işlemcili Sony sensörlü modellerde batarya performansı kamera performansı ve çekim gücü, Exynos işlemcili ve isocell sensörlüden daha iyi. Belki öyle devasa fark yok ama can sıkıcı bir durum. Neden aynı parayı verip daha iyisini almayalım?

Olay biraz bundan ibaret. Yoksa Exynos çöp vs gibi bir durum söz konusu değil.

• Benim için en önemli fark ekran boyutu ve ekranın kavissiz olması, ayrıca ekran olarak note 9 dan daha büyük. Bu telefonda kalemi kullanmak daha kolay.

• Uçan Fin kullanıcısına yanıt
    Ben de turkcell kullanıyorum. Note 5ten beridir exynos kullanırım, hat sorunu hiç yaşamadım. Aksine 1 defa operatör değiştirme gafletinde bulundum, o zaman burnumdan gelmişti. Yani eğer exynos turkcelle iyi çalışmıyor hali buysa, diğer operatörlerle hic çalışmıyor olmalı. Açıkçası bu konuda biraz abartı varmış gibime geliyor. Ya da ben çok şanslıyım hep iyi çalışan versiyon denk geliyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • chengineer kullanıcısına yanıt
    Ülkemiz için genel olarak en iyi çekim gücü ve kapsamı açık konuşmak gerekirse Turkcell’de. Ama nasıl oluyorsa Vodafone veya Türk Telekom ile yaşanmayan sorun Turkcell ile exynoslu samsunglar arasında yaşanıyor ben de anlamadım gitti. Dediğiniz gibi şans meselesi galiba.

• Uçan Fin kullanıcısına yanıt
    Note 9 da turkcell abartılacak bir durumla karşılaşmadım. Sadece şöyle birşey vardı. Wifi den hücresel veriye otomatik geçmiyordu. Yani internetsel bir sıkıntı. Manuel yapmak zorunda kalıyordum. Note 10 lite modelinde böyle bir durum varmı bilmiyorum şuan ki hattım Vodafone.

• kenai kullanıcısına yanıt
    Size katılıyorum. Fakat note 9 ekran büyüklüğü bakımından hemen hemen aynı. Zaten günümüz telefonları ortalama 6.5 inç civarı. Kavisli ekran olayı kesinlikle dediğiniz gibi. Yere düşme esnasında kırılma ihtimali çok yüksek. Ekran koruyucu da bulmak çok zor. 400lira belki ekran koruyucu parası vermişimdir. Ama randıman vermiyor. Düz ekran en azından koruyucu olmasa bile düşme esnasında kırılma daha az olacağını düşünüyorum.

• Şunu net söyleyebilirim ki Xiaomi note 10 o para etmez. Telefona kötü demiyorum yanlış anlaşılmasın. Fakat şuan çok pahalı. Şimdi kıyaslamasını yaparsak bana tek avantaj kamerası ve batarya kapasitesi geldi. Onun dışında note 10 lite dan avantajlı bir özellik göremedim.
    Kameranın mp büyüklüğü pek avantaj değil hatta dezavantaj. Çünkü bir tek resim 15mb yer kaplayacak. Yani lite da 5 resim Xiaomi de 1 resim. Ne zaman avantajlı olur. Eğer büyük ebat poster falan basılacaksa ozaman tercih edilebilir. İşemcisi note 10 lite 2senelik olsada 730 dan bir tık daha iyi. Ekranı için bir yorum yapamam çünkü Xiaomi nin ekranını görmedim.
    Bana sorarsanız Xiaomi note 10 akacaksanız biraz bekleyin. 4000 altını görmesi çok büyük ihtimal.

• Gorilla Glass 3 nedir be.
  • nowomennocry837 N kullanıcısına yanıt
    Ekran süresi olayı kişilerin kullanımına göre değişir. Örneğin benim ekran sürem 4 saati geçmiyor. Sebebi 4 saat ekranı kullanıyor olmam. Yani devamlı ekran açık olduğu zaman bu durum 6 belki 7 saati görebilir. Yada devamlı film izlemek ile devamlı oyun oynamak arasındada saatler oynayabilir örneğin film izlerken ekran süresi daha uzun gider.
    Belki hiç ekranı açmazsanız bile arka planda çalışan uygulamalarda bataryayı tüketir.
    Bazılarının çok ekran süresi yapması sizin cihazın bataryasının bitik anlamı vermez.

• Samsung Galaxy Note 10 Lite [ANA KONU] | 2x Optik Zoom | OIS | S-pen

• berbatine kullanıcısına yanıt
    İsterse gorilla 100 olsa bile çoğumuz kılıf ve koruyucu kullanıyoruz. Kullanmayanlar için önemli tabiki.

• Vatanda bugün 4.400 TL web e özel. 1 ay içinde dolar firlamazsa 4000 bandina inecek gibi.

Ne alakası var? Dokunma hissiyatına etkisini göz ardı mı ediyorsun? 4k ödeyip oyuncak telefon ekranı gibi plastik hisli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berbatine -- 30 Mart 2020; 15:40:26 >
    note 9 da metal olan birşey yok. çerçeveden bahsediyorsan alüminyum çerçeve
  • berbatine kullanıcısına yanıt
    Kullanmadığınız bir telefona atış serbest

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.