Şimdi Ara

Samsung Galaxy Note 10.1 [ Ana Konu ] (379. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.696
Cevap
86
Favori
474.069
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 377378379380381
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ben bişey sorucam 2.el bi samsung 10.1 aldım tablet güzel bende stylus kalem vardı onla karikatür çiziyorum. Sahininden.comdan 1 tane kalem aldım sketchbook programında çizerken "düz bir çizgi çektiğinizi düşünün ortaya gelince çizimi bitiriyo kalemi kaldırmadan devam ettiğinizde aşağılara doğru da çiziyor"

Ama stylus kalemle denediğim zaman böyle bi sorun yok. Kalem bozuktur diye adamdan 1 tane daha aldım o da aynısı. Menülere falan dokunurken olmuyor. Programda pen moduda açık ama bu sorunu çözemediğim sürece tablet almamın bi manası yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • emrahuluer kullanıcısına yanıt
    Hocam milattan önce atmışsınız yorumu inşallah forumdasınızdır :)

Ben sketcbook proda kullanamıyorum neden? düz bi çizgi çizdiğimi düşünün şöyle oluyor --------- ----- ----- çizginin araları kesiliyor bi bölgeyi çizmiyor ben karikatür çiziyorum ama bu sorun var nasıl düzeltebilirim?

• İnşallah hâlâ konuya bakan birileri vardır

Tabletin ekranında "Downloading , do not turn off target !!" Yazısı çıkıyor . Ses kısma ve güç butonuna basılır tutup ODİN MODE (kırmızı) 'a aldım . Altında product name, current bınary, SYSTEM STATUS yazıyor . Bunlara ek olarak

Knox warranty void ve AP Swrev yazıyor . Odin V3.09 indirdim , internetten 4.2.2 gt-n8010 firmware buldum , odinle kurmaya çalıştım ama olmuyor . Odin programında , sol altta Leave CS yazıyor kalıyor .

Var mıdır yardımcı olabilecek ?

• Selamlar, Aklınızın bir köşesinde bulunsun diye karşılaştığım olayı sizlerle paylaşmak istedim, uzunca bir süredir bu tableti kullanıyordum öyle ciddi anlamda bir sıkıntısı ve sorunu olmadı. Malum şarj olayı, geç şarj etme, şarjın çabuk bitmesi, güncelleme almaması, arayüzü (e daha ne olsun :o)) bunlar samsung tabletin herkes tarafından karşılaşılan sorunları. Özellikle IPAD lerle filan karşılaştırılınca malesef bu android tabletlere gereken önemi vermiyor üreticiler.

Bu tableti de kalemi, telefonların da android olması ve android altındaki müzik yaptığım programlarımın ve diğer uygulamalarımın olması sebebiyle tercih etmiştim.

Gel gelelim artık miadı doldu ki geçen gün tablet açılmadı. Hiç tepki yok, hard reset tuş kombinasyonları vs kar etmedi. Herhalde pil bitti dedim, internetde uygun fiyatlı bir pil buldum satıcı arkadaşı aradım biraz muhabbet ettik bu aletlerde genelde şarj soketinde sorun çıkıyor dedi onu hiç düşünmemiştim. O zaman bir de şarj soketi gönder dedim. Bu arada sorun anakartta da olabilir öyle ise malesef yapabilecek fazla bir şey yok dedi, bu da sık karşılaşılan sorunlardan biriymiş. Ben içindeki programları ve bilgilerimi kurtarırım ümidi ile girdim bu işe yoksa uğraşmayacaktım hiç.

Neyse şarj soketi ve pil geldi, parça parça önce birini sonrada da her ikisini de değiştirip açmayı denedim ama malesef olmadı hiç bir hareket yoktu alette tabi bu arada değişik adaptör ve şarj kabloları ile de denedim acaba böyle basit bir durum mu var diye. Velhasıl durum budur alet gümledi içindekiler gitti, özetle kronik olarak rastlanan sorunlar şarj soketi, pil ve durum daha da vahimse anakart, zaten daha da bişi yok :o))) tamirci arkadaşın çokça karşılaştığı sorunlarmış.

Şimdi de yerine hangi tableti alsam diye bir arayışa başladım, sorun çıkarmayacak stok arayüze yakın bir tablet arayışındayım. Şu xiaomi ve huawei filan olsa da ondan mı alsak ki ?

• mnkry kullanıcısına yanıt
    Rastlanti mi, sabotaj mi, benim tablet de gecen ay ayni duruma geldi. Simdi detayini unuttum ama samsung tabletlerde pili tamamen bosalan cihazlarin pil devresini resetleyip acmak icin bi tus kombinasyonu var, tableti atmadan bir dene istersen. (3 tusa birden basip uzunca bir sure basili tutuyordun sanirim, tablet resetlenip pil doldurma ekrani geliyordu. Empty battery not power up vs.. aratirsan bulabilirsin). Ayrica yeni aldigin bataryanin gerilimini olc; eger fazla bosalmissa sarj devresi sarj etmiyor: Disardan ucunun kestigin bi usb kablosuna igne takip pil in soketinden 10-15 dk direk sarj edince yeniden kullanilir hale geliyor.

Ben yukaridaki iki yontemle tableti calistirabiliyordum; ama pil direk tablet ustunden sarj oluyor gostermesine ragmen bosaldigi icin (senin gibi soketi de degistirmistim) anakart arizasinda karar kilip yeni pil almadim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kamilh

Rastlanti mi, sabotaj mi, benim tablet de gecen ay ayni duruma geldi. Simdi detayini unuttum ama samsung tabletlerde pili tamamen bosalan cihazlarin pil devresini resetleyip acmak icin bi tus kombinasyonu var, tableti atmadan bir dene istersen. (3 tusa birden basip uzunca bir sure basili tutuyordun sanirim, tablet resetlenip pil doldurma ekrani geliyordu. Empty battery not power up vs.. aratirsan bulabilirsin). Ayrica yeni aldigin bataryanin gerilimini olc; eger fazla bosalmissa sarj devresi sarj etmiyor: Disardan ucunun kestigin bi usb kablosuna igne takip pil in soketinden 10-15 dk direk sarj edince yeniden kullanilir hale geliyor.

Ben yukaridaki iki yontemle tableti calistirabiliyordum; ama pil direk tablet ustunden sarj oluyor gostermesine ragmen bosaldigi icin (senin gibi soketi de degistirmistim) anakart arizasinda karar kilip yeni pil almadim.

Eyvallah sağolasın, bu tuş kombinasyonu ve şarj olayını bir deneyeyim, dün gece fırsat bulup tabletteki hafıza kartına baktım son bir ümitle belki dosyaları onun içine atmışımdır diye malesef ondan da çıkmadı tabletin hafızasındaymış. Bir şekilde tabletin hafızasına ulaşıp onları alabilecek bir metod olsa da orada alabilsem :o)

• -------------

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mert6385 -- 8 Temmuz 2018; 14:47:47 >
  • merhabaar, n8010 sahibiyim. android version 4.1 de. 5 e yükseltme şansımız var mı ? tabletten pubg oynamak istiyorumda en düşük 5.0 istiyormuş ?
  • Arkadaşlar 5 yılın sonunda tablet bozuldu ekrandan görüntü gelmiyor açma tuşuna basılı tutunca ekranda renkli renkli ince çizgiler çıkıyor. Sorun nedir anakart mi yandı batarya ömrünü mü doldurdu yoksa nedir? Ve düzelme şansı var mıdır? Varsa nerde ne kadara yaparlar?

• Merhaba bende GT N8010 var rom yüklemek istiyorum, oğlumun oynamak istediği oyunları artık desteklemiyor. Android 4.1.2 de kaldı cihaz nereden ve nasıl rom yükleyebilirim. Araştırıyorum çok kafam karıştı. Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Musty3535123

merhabaar, n8010 sahibiyim. android version 4.1 de. 5 e yükseltme şansımız var mı ? tabletten pubg oynamak istiyorumda en düşük 5.0 istiyormuş ?
    Aynı talepte bekleyen 7 yaşındaki oğlum için ben de çözüm arıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi verser -- 8 Ekim 2018; 12:54:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nicholai Hel

quote:

Orijinalden alıntı: ordeniz

Arkadaşlar flash counter sıfırlama ve official status sağlama,telefon özelliği kazandırma ve allsharcast dongle kulanabilmek için gerekli işlemleri sonunda çözdüm.

Lazım olanlar:

1-Odin
    2-CWM Recovery
    3-Supersu flashable zip
    4-İstediğiniz bir Custom Rom
    5-Stock rom
    6-Mobile Odin Pro
    7-Triangle away v3 ya da üstü

Bunların hepsini harici bir micro sd karta atıyoruz

1-Önce odin ile cwm recovery'i flash'lıyoruz
    2-CWM recovery'den wipe cache ve mümkünse data/factory reset yapıyoruz
    3-Custom rom'u flash lıyoruz reboot edip ilk ayarlarımızı yapıyoruz
    4-(Eğer custom rom kendinden root'lu değilse) Sonra tekrar recovery moda girip karttaki Supersu flashable zip flashlıyor ve reboot ediyoruz.
    Buraya kadar zaten bu işle uğraşanların hepsi hemen hemen aynı yolu izliyordu,önemli olan bundan sonrası...
    5-TABLET DİLİNİ İNGİLİZCE YAPIYORUZ veMobile odin Pro ve Triangle away programlarını tablete kuruyoruz (paid version tvsiyemdir)
    6-Mobile odin pro yu çalıştırıyoruz gereken eklenti falan varsa indir diyoruz,sonra Partıtıons başlığı altından Kernel'i tıklıyoruz ve External SD-card'dan Orjinal romumuzu seçiyoruz
    yine aynı bölümde Recovery kısmında da aynı yolu izleyip Stock romumuzu seçiyoruz alttan isterseniz Everroot başlığı altından mobile odin ve supersu programlarını da sisteme gömebiliyorsunuz-ben öyle yapıyorum.Ve FLASH FIRMWARE deyip md5 check ettiriyoruz,sonra kendisi flashlayıp reboot atıyor.Şimdi elimizde Custom System ve stock recovery ve kernel oldu.
    7-Sonra Triangle away çalıştırıp lazım olan eklenti varsa indiriyoruz continue OK diyoruz ve Flash Counter başlığı altından Reset flash counter tıklıyoruz.Tablet download mod'a geçip size counter resetlemek istiyorsanız VOLUME+ tuşuna basın diyor basıyorsunuz,resetleniyor ve tekrar soruyor reboot için VOLUME+ diyorsunuz ve tablet açılıyor.
    8-Son olarak tabletin dilini tekrar Türkçe yapıyorsunuz ve işlem tamam.

Bu işlemle 8000 rom,root,telefon özelliği ve allsharecast dongle kullanımı elde edilmiş oluyor.

Takılanlara yardımcı olurum.Ama lütfen terimleri bilmeyenler önce terimleri araştırsın sonra varsa soracakları sorsunlar.Saygılar.

Teşekkürler, anlatımınız için teşekkür etmek istedim. İlk işim profilinize bakmak oldu, Ankara'da olsaydınız bir yemek ısmarlayıp size tabletimi telefon gibi kullanmak için N8000 rom'u attırmaya iknâ edecektim :)

Alıntıları Göster
    Merhaba, uzun zaman olmuş ama ne yaptınız tablete rom atabildiniz mi?

• Beyler,bayanlar.Ben Samsung Galaxy Note 10.1 n80005 kullanıcısıyım.Cihaz son sürümde lakin bazı uygulamalar “cihazınız bu sürümle uyumlu değil “hatası veriyor.Android 5.0 Lolipop a nasıl yükseltebilirim.

• Yükselmez öyle kullanacaksın note 10.1 ele ayağa düşmeden satın artık

• Pardon müge abla saygılar :)

• Merhaba Arkadaşlar,

Daha önce bir çok telefonuma custom ROM yüklemesi ve ROOT yaptım ama hiçbiri beni bu tablet kadar uğraştırmadı. Bende SM-P602 olan model var maalesef :( Tek istediğim buna daha güncel Android sürüm bir ROM yükleyebilmek, lineage OS 14.1 veya 15.1 olabilir mesela.. Ama bir türlü flash başarılı olmuyor. 4.4.2 TUR ROM u odin ile yüklüyorum. Sonra root yapıyorum sonra TWRP güncelleyip custom ROM yüklemek istiyorum ama yok yok yok.. Bir çok rOM denedim yine de olmadı. ROM indirmekten kotam bitti valla..

Şu işi yapabilen biri anlatabilir mi acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stigmatist -- 26 Kasım 2018; 9:34:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Epidoras

Sevgili Samsung Galaxy Note 10.1 Cihazını Android 4.0.4 ile kullanıp Wireless bağlantı sorunu yaşayan arkadaşlarım,

Wi-Fi SORUNUNU ÇÖZDÜM!

Öncelikle belirtmeliyim ki çözümüm mühendislik harikası olmamakla birlikte tipik bir Türk zihniyeti ile çözüme ulaşmış bulunuyorum. :)

Bu akşam itibariyle iyice sinirlenip düşündüm ve network test için en basit yöntemin ping atmak olduğu geldi birden aklıma...

PİNG <- Evet beni kurtarabilir diye düşündüm birden.

Bilgisayardan:
    Başlat > Çalıştır > CMD
    Komut satırına: ping 192.168.1.xx yazdım (Ayarlarda modeminize bağlı olduğunu local IP adresi bağlı iken gözüküyor.)
    İlk başlarda işe yaramadığını düşündüm çünkü ilk 5dk içinde 1 defa koptu ama azmettim ve tam 4 saat ping attım.

Arada attığım pingler hedefine ulaşmadı ve hata verdi fakat tam 4 saat boyunca wi-fi hiç kopmadı.

Yahu dedim ki; Android için ping atan bir program yazacağım ya da android mağazında vardır diye dua edeceğim derken tek atışta bu uygulamayı buldum:
    Samsung Galaxy Note 10.1(8005) - Yazılım olarak Orjinal 4.0.4 kullananlar
    Wi-Fi Sorununu çözmek için link deki yazılımı indirip cihazınıza kurun.
    http://goo.gl/O4cV8
    (Android Market)

Program oldukça basit, setting kısmına girip Wait Interval bölümüne 10 yazınız. bu şekilde host kısmına yazacağınız IP adresine 10sn de bir ping gönderilecek ve network bağlantınızın düşmesini engelleyecektir.

Ben Host kısmına modemin IP adresi olan 192.168.1.1 yazdım, sizlerde aynı yöntemi tercih edebilirsiniz.

Deneyiniz ve sonuçları paylaşınız arkadaşlar, bakalım herkesin sorununu çözecek mi :)

Not: Modemlerin marka model ve yapılandırmasından ötürü IP adreslerinde farklılık olabilir lütfen kontrol edip o şekilde deneyiniz.
    Denemelerimde 10sn de bir ping için ayarlandığında modem ile Wi-Fi bağlantısı kopmuyor. 12-15sn gibi değerlere çıkıldığında aralarda kopmalar söz konusu bu yüzden 10sn ideal. Tüm pingler ulaşmıyor bu yüzden çok sık bir şekilde Time Out çok nadir de lost duruma düşülsede bağlantı kopmuyor. Tüm pinglerin ulaşması için en kaliteli seviye 4sn olarak tespit ettim, en azından benim içinde bulunduğum yapılandırma için bu geçerli. 4sn yaptığımda asla timeout düşmedi 30dk boyunca. 10sn yapıldığında 1 ping ulaşsa 2 adet time out oluyor. Program çalışırken Home(Ev) tuşuna bastığınızda arka planda çalışmaya devam ediyor ve saate tıkladığınızda devam eden uygulamalarda gözüküyor. İstediğiniz zaman stop butonuna basarak kapatılabilir. Mümkünse kullanmadığınız zamanlarda Wi-Fi yi kapatınız. Wi-Fi açıkken kullandığınız zamanlarda uygulamayı basitçe çalıştırıp kullanabilirsiniz. Wi-Fi yi kapattığınızda program ping atmaya devam ediyor açtığınızda tekrar pingler ulaşmaya başlıyor.

Akşam 8 den beri bununla uğraşıyorum yordu beni fakat yorulmama değdi :)
    Umarım uyku sersemliği ile bir yeri atlamamışımdır, artık uyumak istiyorum :)))

merhaba bu tabletten var.
    bir süre sonra internete girmiyor
    sıfırlayınca bağlanıyor
    sonra yine girmemeye başlıyor
    wifi ye bağlanıyor

• Herkese merhaba, ikinci el bir N8005 sim kartlı model aldım tablete 4.1.2 Jelly Bean kurulu çok eski olduğundan bazı uygulamalar kurulamıyor bu sorun nasıl aşılabilir? Eski versiyon uygun apk'leri bile kuramadım. En güncel Rom olarak ne kurulabililr? Teşekkür ediyorum.
  • Bu tableti uzun süre büyük keyifle kullandım. Derken ne oldu bilmiyorum birden kapandı ve açılmamaya başladı. Ekranı çalışıyor, garip yazılar geliyor ama sonrası gelmiyor. Samsung servisine götürdüm, uçuk bir fiyat istediler ve emektar, her gün kullandığım N8010 tabletim rafa kalkmış oldu.

Yanılmıyorsam 7000 mAh pili olan, ekranında içten ufak bir çatlak olan bu talbeti ister yedek parça amaçlı olarak, isterse kalemini ve bir tane de kullanılmamış yedek kalem ucu, şarj cihazı, ucu hafif kırık kılıfı, bu tablete ve diğer 10,1" tabletlere uygun olacağını düşündüğüm, şu sıralar başka amaçla kullandığım kaliteli, iç cepli, fermuarlı, tutma yeri olan çantasını ve tabletin orijinal kutusu ile birlikte almak isteyene hediyesi 150 TL'ye kargo dahil gönderebilirim. Pazarlığa gerek olduğunu düşünmüyorum.
  • custom rom yokmu
  • 
Sayfa: önceki 377378379380381
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.