Şimdi Ara

Samsung Galaxy Note 10.1 [ Ana Konu ] (376. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.696
Cevap
86
Favori
474.047
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 374375376377378
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• 1- arkadaşlar tablet almak üzereyim de, ben 'SAMSUNG P550 GALAXY TAB A 9.7'' S PEN WIFI TABLET' almayı düşünüyorum. note 10 ile arasında nasıl bir önemli fark var anlayamadım, kıyaslamaya çalıştım ancak bin türlü çeşidi var sanırım. çıkamadım içinden.

2- kullanım amacım: internetten film izlemek, müzik dinlemek, sitelerde rahatça gezebilmek. bunun dışında da kalemiyle işlem çözümü de yapma ihtimalim var. bu ihtiyaçlara göre p550 mi almalıyım yoksa note 10.1 mi?

3- bir de fiyat olarak 900küsür tl'ye de tab 10.1 yazan ürün var 1900tl'ye de nasıl oluyor bu?
    1900tl'lik:http://urun.n11.com/ipad-ve-tablet/samsung-galaxy-note-101-sm-p6020-edition-2014-16gb-3g-wifi-P17283989
    900tl'lik:http://urun.n11.com/ipad-ve-tablet/samsung-n8010-galaxy-note-10-1-whitebeyaz-tablet-P128828914

teşekkürler.

• Bu tablet bana Android tablet alinmamasi gerektigini, Android alinacaksa bile Samsung olmamasi gerektigini ogretti

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şimdi artık kullanmadığım Hızlıal sitesindeki hesabın geçmiş sipariş ayrıntılarına baktım da bu ürünü 2013 yılı 5. ayında 849 TL'ye almışım.

Yanlış anımsamıyorsam o sıralarda Asus'un, Samsung'un ve bir takım Çin malı tabletleri takip ediyordum. Hatta donanım haberde de çin malı tablet satan birisi vardı, epey bi alasım vardı ondan bir tablet.

Bu ürün normalde 1000 TL civarında bir fiyata satılıyordu. Asus modeli de 799 civarıydı, birkaç kez Teknosa'da anlık 499 gibi fiyatlar gördüm, cesaret edip alamadım filan. O kadar yüksek fiyatlara çıkmayayım diyerek Çin modellerinden birisini alsam dedim ama güvenemedim. En sonunda bir tane çin malı Codegen marka bir tablet aldım 299'mu 399'mu neye ama haftası dolmadan arızalanınca iade ettim, uzun süreçte paramı geri aldım ve bir sabah işe giderken baktığımda N8010'da indirim denk gelmiş bu fiyata almıştım ve hatta üzerine hem indirim kuponu kazanıp hem de banka kartına puan yüklenmişti.

Geçen 3 seneyi aşkın sürede büyük ihtimal tableti kullanmadığım gün sayısı toplamda iki elin parmaklarını geçmez. Gerek servisle işegidip gelirken, gerek evde, gerekse iş yerinde bu süreçte onlarca dizi izlemişimdir, e-book okumuşumdur, cep telefonumdan açtığım wi-fi ile online oyunlar oynamışımdır. İlk aldığım dönemde telefonda 400 civarında uygulama yüklüydü. Ip-kameraya bağlanıp çocuğumu izledim, Digiplay'den süperlig maçlarını izledim, iş toplantılarında not tutup, aradığım bilgilere anında ulaştım, dergi ve gazeteleri takip ettim vs vs.

Her gece tableti mutlaka şarja takıp yatarım. Hatta eğer uzun süre pil çok harcayacan bir oyun oynayacaksam hem iş yerinde, hem evde de genelde şarja takılı vaziyette oynarım. (Bu biraz da benim full şarj gezme takıntımdan da kaynaklanıyor tabi)

Genel olarak değerlendirdiğimde bu tableti aldığımdan memnunum ama Samsung'a çok kızdığım dönemler oldu. Birincisi, beklediğimiz hiçbir güncellemenin gelmemiş olması. Adeta vur kaç yapar gibi yaptığını düşündürttü Samsung'un. Bi ara şarj sorunu yaşadım, bi gece şarjı bitip kapanan tableti şarja takıyordum gayet güzel %100 olmuş şekilde alıyordum, bir başka gün bi bakıyordum tüm gece boyunca ancak %28 olmuş. Ama şu sıralarda bu gibi bir sorun yaşamıyorum. Yeni bir şarj kablosu almamın da etkisi ile sanırım, düzeldi.

Ama bunun yanında benimle benzer zamanlarda tablet alan ve benden çok daha az kullanan hem yakın arkadaşımın, hem iş yerinden, çevremden bildiklerimin tabletlerinin hepsi çöp oldu. Yine aynı süreçte ben de, eşim de, arkdaşlarımda birkaç tane telefon değiştirdik. Bi yine tek tük de olsa da tabletini uzun süre kullanan 7" Samsung tabletli bir arkadaşım var. Ha annemin de benim gibi her gün kullandığı, hatta hep şarjda takılı olan bir Ipad'i de bir kez düşüp cam kırılması dışında gayet iyi kullanılıyor. Bu arada benim tablet kaç kere düştü, üzerindeki kılıfı kırıldı, kılıfı attım, kullanmaya devam ettim, yine düştü, kenarında köşesinde çizikler, bozulmalar oldu ama halen kullanmaya devam ediyorum. Hatta kalemini de çok aktif olarak kullanıyorum ve kutusu ile birlikte gelen yedek kalem ucunu bile henüz değiştirmedim, mevcutu gayet yeterli iş görüyor.

Aynı süreçte, ben olayım, eşim olsun, arkadaşlar olsun, benim bu tableti kullandığımdan çok daha az kullandığımız telefonları aynı süreçte ömürlerini tamamlamaları sonucu değiştirdik. Bu tabletten önce aldığım Codegen'de haftası dolmadan bozuldu, hem tam izne ayrılmış, tatile gitmişken cihazsız kaldım, hem de iade edip paramı alana kadar bin dereden su getirdim.

Bu arada, benim tablet almış olmaktan dolayı memnun olmamın nedenlerinden birisi de, güvenlik çekincelerimin olmaması. Yani rahat rahat her tür uygulamayı indirip kurabiliyorum. Kırılmış uygulamaları bile indiriyorum. Nasıl olsa banka bilgilerim yahut kişiler bilgilerim gibi bilgilerim yok tablette. Cep telefonuna bir uygulama indirirken ne haklar istiyor diye inceliyorum, sonra verdiğim hakları düzenlemeye çalışıyorum vs. Ayrıca telefonda online bir oyun oynarken tak diye birisi aradığında oyunun kesintiye uğraması da gıcık edebiliyor insanı.

Neyse, uzun lafın kısası, ben bu tableti seçtiğim için memnunum. Halen satıldığını görüyorum ve fiyatının 1000 TL civarında olduğunu görüyorum ve höh oluyorum. Sonuçta kaç yıl öncenin tableti ucuzlayacağına benim aldığım fiyattan daha da pahallanmış. O nedenle artık tablet seçimi yapacaklara daha yeni modellere yönelmelerini tavsiye ederim.

Çok yakın takip etmediğim için bir öneride bulunamayacağım ama tabletime bir şey olsa ve yeni tablet alacak olsam, Android 4.1.2 sürümünde takılı kalan, günümüze göre eski kalan bir teknolojiye sahip bu tableti gidip 1.000 TL verip kesinlikle almam. Ama yine büyük olasılık Samsung tabletlerden başlarım araştırmaya, her ne kadar yeni bir güncelleme almayacağını bilsem de... .

• Ben de 2013 Nisan ayında aldım ve gayet memnunum.Sadece bir ara şarj sıkıntısı vardı o da geçti.Arkadaşın dediği gibi güncelleme gelseydi daha iyi olurdu.

• quote:

Orijinalden alıntı: homeros8

Arkadaşlar şu linkteki klavyeden almak istiyorum ama Türkiye'de bulamadım, Aliexpress'te de tekli değil 20'li lot olarak satılıyor. Türkiye'de bulabileceğim yer var mı acaba bunu? Kullanan ve görüşlerini paylaşabilecek var mı?

https://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-Wireless-Bluetooth-keyboard-case-For-Samsung-Galaxy-Note-10-1-Aluminium-keyboard-for-samsung/662212441.html?spm=2114.01010208.3.110.QMe04A&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_2_10056_10065_10055_10068_10054_10069_10059_418_10073_10017_10070_10060_10061_10052_10062_10053_10050_10051,searchweb201603_7&btsid=aae462a3-c4f4-4ce8-86a2-3926a0fab067

http://urun.n11.com/klavye-ve-aksesuarlari/samsung-bluetooth-klavye-orjinal-ej-bt230twegtr-P87488894?cid=604001&gclid=CjwKEAjwm_K_BRDx5o-sxq6ouXASJAC7TsFLHLcN5disH_dLBjIvaQaM5BvNpReraR3vp5PlpmjIVxoCuxPw_wcB&gclsrc=aw.ds

Şu klavyeden var elimde isteyen olursa 50 liraya vericem. Sıfır gibi doğru düzgün kullanmadım. Bluetooth mouse gelecek çinden ikisini 75 e veririm. Ankaradayım.

• Note 10.1i bugün servisten aldim açılmaması sebebiyle. 110 lira tuttu. anakartta elektriksel onarim diye bir sey yapmışlar. Yalniz şaşırdığım cihaza format atilmamisti. Normalde Note 4umu pil degisimi icin goturdugumde bile atmislardi

• piyasada samsung'un en üst tablet modeli bu sanırım.Samsung bu tableti piyasaya ne zaman sürmüştü bileniniz var mı ?
  • En son 2014 edition olarak çıktı. Model kodu P600 ve P602 olarak geçer. En üst tableti o değil T800'ler falan çıktı. Kalemli olarak derseniz o konuda haklısınız sanırım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BLacKeLDiaBLo -- 26 Ekim 2016; 21:13:26 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • telit35 T kullanıcısına yanıt
    En üst tableti Tab S2 şuan hocam

• Benim elimde şu an İpad Mininin ilk çıkan ürünü var.Bu cihazı bırakıp yeni bir tablet almayı düşünüyorum.
    ipad air-İpad Pro cihazlarını nette biraz inceledim Sanırım Fiyat-Performans Olarak En iyisi Samsung Tab S2 olacak diye düşünüyorum.
  • telit35 T kullanıcısına yanıt
    Note 10.1den iPad Pro 12.9a geçtim. Tablet ne demekmiş onu ogrendim.
    Bence tablette Android pişmanlıktır.

• 2.000 tl altı tablet arıyorum

• sırf kalem için tablet arayıp bu konuya girdiyseniz buna mecbur değilsiniz.
    28 ekimde tab a spen 10.1 piyasaya girdi.
    şuan ondan yazıyorum
    artıları
    7300 batarya
    3 gb ram
    android 6.0
    spen
    1920 x 1200 ekran.
    hafıza kartı girişi

eksileri
    sim yok
    ekran 16:9 oranına fazla yakın. dik kullanmaya yönelik. film için ideal. ekrana tam oturuyor.
    butonlar kısa kenarda
    çok ağır. tek elle kullanılamaz iki elde işkence.
    16 gb hafıza

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MetalWave -- 2 Kasım 2016; 23:34:15 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kalem beklentim yok ama şimdi ipad mini ihtiyacımı karşılamıyor. Onun yerine 2000 tl altında tablet arıyorum tab s2 t813-t817 gibi modelleri inceliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: MetalWave

sırf kalem için tablet arayıp bu konuya girdiyseniz buna mecbur değilsiniz.
    28 ekimde tab a spen 10.1 piyasaya girdi.
    şuan ondan yazıyorum
    artıları
    7300 batarya
    3 gb ram
    android 6.0
    spen
    1920 x 1200 ekran.
    hafıza kartı girişi

eksileri
    sim yok
    ekran 16:9 oranına fazla yakın. dik kullanmaya yönelik. film için ideal. ekrana tam oturuyor.
    butonlar kısa kenarda
    çok ağır. tek elle kullanılamaz iki elde işkence.
    16 gb hafıza

9.7 den sonra bunu çıkarmış demek. Note serisini bitirecekler heralde. Hele note7 faciasından sonra.

Anlamadığım 2014 yılında 2k ekranlı 3gb ram ile 8 çekirdekli tablet çıkartıyosun. Şu anda bi dünya paraya tablet çıkartıyosun özellikleri neredeyse daha kötü.

Yenisinde 4g özelliği ve 32gb ram varmış sanırım. İyide ekranı neden 2k yapmadın be zamzung.

• Dostlar note 10.1 n8005 veya 8010 için hdmi kablo arıyorum. Yardım edebilir misiniz..ipad 2 kabloları var 30 pin uyar mı acaba

• Olmaz. Mhl kablo diye aratın. Dönüştürücü aparatı. Video için çok net olmayabilir. P600 için güzel tam net değil, acaba hdmi kablosu ile mhl adaptörü kalitesi farkeder mi?

• Herkese merhaba.
    Bende bu tabletten var, download moda girebiliyorum ama recovery'yi açmıyor cihaz,biraz araştırdım emmc çipi bozulmuş galiba. Ankara'da bunun tamirini yapan veya değiştiren bir yer var mı bildiğiniz?
  • Bende de yıllardır bu tabletten var ancak çok nadir kullanırım. Aylardır kenarda duruyordu ve şarja takıp kullanayım dedim ve şarj olmama sorunu ile karşılaştım. Sanırım bu sorunla karşılaşan çok kişi ölmüş ve çözümü sadece kablo değiştirmek mi? İnternet'e ucuz bir kablo almayı düşünüyorum eğer çözüm buysa, bir öneriniz var mı?

• 
Sayfa: önceki 374375376377378
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.