Şimdi Ara

Samsung Galaxy Note 10.1 [ Ana Konu ] (269. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.696
Cevap
86
Favori
474.071
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 267268269270271
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle daha önce sorulmuşsa bulamadığım için tekrar sorucam kusura bakmayın..
    Samsung galaxy tab 2 gt 5110 tablete sahibim.Bildiğiniz üzere tabletin 3g özelliği yok.Ben tabletime whatsapp programını indirdim ancak açarken 'tabletler için uygun değil' hatasını alıyorum.Google play store dada whatsapp programı karşıma çıkmıyor.whatsapp'ın kendi sitesinden indirdim programı.İnternette araştırmama rağmen bulamadım uygun programı.Tam vazgeçmişken Teknosada çalışan bir görevlinin her tablet için uygun bir whatsapp programı var ararsanız bulursunuz demesiyle tekrar aramaya başladım
    Yani sorun tabletime whatsapp indirebilir miyim?İndirebilirsem ne yapmam gerekiyor açmak için?Yardımcı olursanız sevinirim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: archibald307

Öncelikle daha önce sorulmuşsa bulamadığım için tekrar sorucam kusura bakmayın..
    Samsung galaxy tab 2 gt 5110 tablete sahibim.Bildiğiniz üzere tabletin 3g özelliği yok.Ben tabletime whatsapp programını indirdim ancak açarken 'tabletler için uygun değil' hatasını alıyorum.Google play store dada whatsapp programı karşıma çıkmıyor.whatsapp'ın kendi sitesinden indirdim programı.İnternette araştırmama rağmen bulamadım uygun programı.Tam vazgeçmişken Teknosada çalışan bir görevlinin her tablet için uygun bir whatsapp programı var ararsanız bulursunuz demesiyle tekrar aramaya başladım
    Yani sorun tabletime whatsapp indirebilir miyim?İndirebilirsem ne yapmam gerekiyor açmak için?Yardımcı olursanız sevinirim..

Bende google play den indirince calısmadı. Ancak bu forumda daha onceki sayfalarda link verilmişti. Su anda tablette kullaniyorum. Araman lazım. Her sorunun bir cozumu vardir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bazi alisveris sitelerinde beyaz ve gri renk arasinda 80tl gibi bir fiyat farki var,gri daha ucuz.Pazarlama stratejisi mi? yoksa herhangi bir fark mi var tabletler arasinda.Gri fazla satilmiyor galiba

Birde note 12 hakkinda bilgisi olan var mi ? Son ceyrek de veya 2014 ilk ceyrekde cikacagi soyleniyor,ne gibi farklar olur note 10.1 den.Alip ortada kalmayalim,tablet cikali uzun sure oldu.
  • Benim aldığım teknosada fiyatlar aynıydı.

• tabletin ekranı kendi kendine uyku moduna geçtiğinde..açma kapama düğmesine değil de kararmış ekrana dokunarak uyandırmanın (yani ekranı açmanın) yolu var mı? tabletten ayarla ya da bir programla felan oluyor mu?
  • http://www.androidpolice.com/2012/08/21/samsung-galaxy-note-10-1-review-an-embarrassing-lazy-arrogant-money-grab/

değerlendirmeye bakınca özelikle de videolara..adama plastik aksam konusunda kesinlikle katılıyorum..rezalet kalitesiz bir plastik aksamı var..ucuz esnek ve dayanıksız plastik kullanmakta ısrar ederlerse bir dahaki tabletim kesinlikle samsung olmayacak.. ayın 16 sında aldığım tabletimin arkası yamuk yumuk oldu resmen.. bunu servise versem salaklar kesin güneş altında mı bıraktınız derler.. :)
  • quote:

Öncelikle daha önce sorulmuşsa bulamadığım için tekrar sorucam kusura bakmayın..

Hocam bu soruyu ben dün sormuştum , dünden beri internetten araştırdım ve bugün tabletimde whatsapp'a girmeye başladım. Nasıl olacağımı başka bir yerden alıntı yaparak anlatıyorum. Fakat whatsapp programını aynı anda hem tablette hemde telefonda kullanamıyoruz. Her ikisinde de kullanmak için çok farklı ve karışık bir yöntem var. Tabletin ayarlarını bozmamak için ben bu yolu seçtim ama dediğim gibi bu yolla yaparsak whatsapp'ı aynı anda sadece bir cihazda kullanabiliyoruz.
    1) Öncelikle tabletiniz de bulunan whatsapp uygulamasını kaldırın
    2) Bu adımı bilgisayardan yapacaksınız. Tabletinizin tarayıcısından Gmail 'e girerseniz Rehber bölümünü göremezsiniz..Gmail 'a kaydolup hesap oluşturdukdan sonra hesabınızda oturum açın ve aşağıda ki fotoğrafta da gösterdiğim sol üst köşede ki Gmail butonuna bastıktan sonra Rehber sekmesine tıklayın.
    3) Rehber sekmesine tıkladıkdan sonra karşımıza çıkan ekranda istenilen bilgileri giriyoruz. Ad Soyad Adres Doğum günü vs gibi bilgiler bulunmakta. Hepsini doldurmanıza gerek yok. Whatsapp 'ın ihtiyac duyduğu kısımlar sadece isim ve cep telefonu kısmı. Bu iki kısmı mutlaka doldurun. Enter tuşuna basarak kaydı tamamlayın.
    4) Burada dikkat etmemiz gereken önemli bir nokta var arkadaşlar. Kişiyi kaydederken mutlaka Starred in Android seçeneği aktif olmalı. Aktif değilse whatsapp rehberinizi yine göremez. Bunu yapmanın yani eklediğimiz arkadaşımızı whatsapp 'ın görmesini sağlamamız için aşağıda ki fotoğrafta gördüğünüz üst kısımda bulunan tuşa basıp Starred in Android seçeneğini etkinleştirmeliyiz.
    5) Bu işlemlerin tümünü eksizsiz yaptıkran sonra artık tabletimize dönebiliriz. Burada dikkat edilmesi gereken bir kısımda whatsapp 'ı Google Play 'den yani başka bir değişle Android marketten değil whatsapp 'ın kendi sitesinden kurmamız. Google Play 'de ki whatsapp 'ın mobil versiyonu sanıyorum. Çünkü önce rehberimi oluşturdukdan sonra Google Play 'den whatsapp 'ı kurdum fakat numaraları görmedi. Whatsapp 'ı tekrar kaldırıp kendi sitesinden indirdiğim de numaraları gördü.
    6) Whatsapp 'ın sitesine gidin Tabletinize indirdikden sonra yani yeni baştan kurduğunuz için sizden kendi numaranızı tanımlamanızı isteyecek. Bu işlemi yaptıktan sonra Gmail rehberiniz de ki eklemiş olduğunuz arkadaşlarınızla konuşma yapabilirsiniz..

• Arkadaşlar bu arada ayarlardan klavyeyi türkçe yapamadım NoTingMan arkadaş kendi tabletinde yaptığını söyledi ( Dil ve seçenekler ayarları altındaki samsung klavyenin yanındaki ayarlar düğmesine tıklayınca klavye türünden türkçe klavyeyi seçtiğini söyledi) Fakat benim tablette samsung klavye ayarları altında klavye türü diye bir seçenek yok. Bu yüzden marketten , ( taypo'dan ) türkçe klavye indirerek yaptım. Fakat bu durumdan rahatsızım çünkü bu klavye ile yazılan şifre ve parolalar istenmeyen yerlere aktarılabilir. Klavyeyi NoTingMan arkadaşın yaptığı gibi türkçe yapan var mı acaba? Bu arada android 4.1.2 verisyonu kullanıyorum. Şimdiden teşekkürler.
  • whatsapp ın kendi sitesinden indir şeceneğiyle kurulum yapılamıyor malesef..hemen android markete yönlendiriyor..orda da bu sürüm tabletinizle uyumlu değil diyor

ben farklı bir yol denedim.. cep telefonumda zaten uygulamayı kullanıyorum.. whatsapp.com dan .apk olarak download edip tabletime kurdum..türkçe kurulumu yaptı..hoşgeldiniz ekranı ve uygulama tabletleri desteklemez mesajından sonra doğrulama için telefon nosu istedi..cebimi girdim..sonra diğer ekran geldi yani doğrulama ekranı..whatsapp sizi arayablir felan da yazıyor...arasın bakiim dedim..tuşa tıkladım..elemanlar harbiden şak diye anında cebimi çaldırdılar. hemen noya bastık tabi..:) neyse uzatmayayım.. cebe mesaj olarak gelen doğrulama kodunu tablete girdim..ve şu an şakır şakır çalışıyor herşey..cebim açık..cepteki uygulama da açık..interneti de cepten tablete aktardım..tabletten şıkır şıkır whatsapp mesajı yazıyorum... :) bu kadarcıkmış...uygulama tabletleri desteklemez palavrası neymiş hala anlayabilmiş değilim..gülesim geldi.. ilk 10 ay beleş sonra yılda 1.79 tl cik....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scoupman -- 26 Ağustos 2013; 2:48:48 >

• Arkadaşlar N8000 modelini kullanıyorum, 4.1.2 yazılım mevcut. Geçen gün yazılım güncellemesini denetledim ve 70 küsür mb lik bir güncellemenin geldiğini gördüm ama neyin güncellemesidir tam bilemediğim için tedirgin oldum ve kurulumu yapmadım. Sizde de böyle bir güncelleme geldi mi? Bilgisi olan var mıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozankaracan -- 26 Ağustos 2013; 9:16:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gaziteknik

quote:

Hocam bu soruyu ben dün sormuştum , dünden beri internetten araştırdım ve bugün tabletimde whatsapp'a girmeye başladım. Nasıl olacağımı başka bir yerden alıntı yaparak anlatıyorum. Fakat whatsapp programını aynı anda hem tablette hemde telefonda kullanamıyoruz. Her ikisinde de kullanmak için çok farklı ve karışık bir yöntem var. Tabletin ayarlarını bozmamak için ben bu yolu seçtim ama dediğim gibi bu yolla yaparsak whatsapp'ı aynı anda sadece bir cihazda kullanabiliyoruz.
    1) Öncelikle tabletiniz de bulunan whatsapp uygulamasını kaldırın
    2) Bu adımı bilgisayardan yapacaksınız. Tabletinizin tarayıcısından Gmail 'e girerseniz Rehber bölümünü göremezsiniz..Gmail 'a kaydolup hesap oluşturdukdan sonra hesabınızda oturum açın ve aşağıda ki fotoğrafta da gösterdiğim sol üst köşede ki Gmail butonuna bastıktan sonra Rehber sekmesine tıklayın.
    3) Rehber sekmesine tıkladıkdan sonra karşımıza çıkan ekranda istenilen bilgileri giriyoruz. Ad Soyad Adres Doğum günü vs gibi bilgiler bulunmakta. Hepsini doldurmanıza gerek yok. Whatsapp 'ın ihtiyac duyduğu kısımlar sadece isim ve cep telefonu kısmı. Bu iki kısmı mutlaka doldurun. Enter tuşuna basarak kaydı tamamlayın.
    4) Burada dikkat etmemiz gereken önemli bir nokta var arkadaşlar. Kişiyi kaydederken mutlaka Starred in Android seçeneği aktif olmalı. Aktif değilse whatsapp rehberinizi yine göremez. Bunu yapmanın yani eklediğimiz arkadaşımızı whatsapp 'ın görmesini sağlamamız için aşağıda ki fotoğrafta gördüğünüz üst kısımda bulunan tuşa basıp Starred in Android seçeneğini etkinleştirmeliyiz.
    5) Bu işlemlerin tümünü eksizsiz yaptıkran sonra artık tabletimize dönebiliriz. Burada dikkat edilmesi gereken bir kısımda whatsapp 'ı Google Play 'den yani başka bir değişle Android marketten değil whatsapp 'ın kendi sitesinden kurmamız. Google Play 'de ki whatsapp 'ın mobil versiyonu sanıyorum. Çünkü önce rehberimi oluşturdukdan sonra Google Play 'den whatsapp 'ı kurdum fakat numaraları görmedi. Whatsapp 'ı tekrar kaldırıp kendi sitesinden indirdiğim de numaraları gördü.
    6) Whatsapp 'ın sitesine gidin Tabletinize indirdikden sonra yani yeni baştan kurduğunuz için sizden kendi numaranızı tanımlamanızı isteyecek. Bu işlemi yaptıktan sonra Gmail rehberiniz de ki eklemiş olduğunuz arkadaşlarınızla konuşma yapabilirsiniz..

Bende bu yontemle yukledim. Tek hesabi yani rehberi hem tablet hem de telefon kullanmaya izin vermiyor tablet aninda uyari geliyor zaten. Ben cozum olarak cihazlardan birine kendi telefon numaramla giris yaptim digerine de babamin telefon numarasiyla kayit yaparak giris yaptim. Sonuc olarak her iki cihazda da ayni rehber oldugu icin sorunsuz olarak whatsapp kullaniyorum. Tabi rehberimde kayitli olmayan biri whatsapptan yazdiginda sadece kendi telefonumun kayitli oldugu cihazda gorunuyor. Bu basit yontem.

Karisik bir yontem daha var ama onunla ugrasacak zamanim olmadigi icin hic bulasmadim. Ama o yontemle de ayni anda iki whatsapp kullanilmiyor. Biriini dondurup digerini kullanmak gibi ozetlenebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: scoupman

whatsapp ın kendi sitesinden indir şeceneğiyle kurulum yapılamıyor malesef..hemen android markete yönlendiriyor..orda da bu sürüm tabletinizle uyumlu değil diyor

ben farklı bir yol denedim.. cep telefonumda zaten uygulamayı kullanıyorum.. whatsapp.com dan .apk olarak download edip tabletime kurdum..türkçe kurulumu yaptı..hoşgeldiniz ekranı ve uygulama tabletleri desteklemez mesajından sonra doğrulama için telefon nosu istedi..cebimi girdim..sonra diğer ekran geldi yani doğrulama ekranı..whatsapp sizi arayablir felan da yazıyor...arasın bakiim dedim..tuşa tıkladım..elemanlar harbiden şak diye anında cebimi çaldırdılar. hemen noya bastık tabi..:) neyse uzatmayayım.. cebe mesaj olarak gelen doğrulama kodunu tablete girdim..ve şu an şakır şakır çalışıyor herşey..cebim açık..cepteki uygulama da açık..interneti de cepten tablete aktardım..tabletten şıkır şıkır whatsapp mesajı yazıyorum... :) bu kadarcıkmış...uygulama tabletleri desteklemez palavrası neymiş hala anlayabilmiş değilim..gülesim geldi.. ilk 10 ay beleş sonra yılda 1.79 tl cik....

Hocam cep telinden mobil interneti tabletime aktarmaya çalışıyorum. Tablette , dışarıdayken wifi olmadan interneti kullanmak için , cep telimi ortak istasyon noktası yapıp, interneti onun üzerinden kullanmaya çalışıyorum. Dün uğraştım fakat sonuç alamadım. İnternetten araştırdığım kadarıyla internet bağlantısı bu durumda bluetooth üzerinden aktarılıyormuş. Bu yüzden , cep ve tabletin bluetooth'unu açtım , birbirleriyle eşleştiler. Sonra cepten ortak istasyon noktası yap seçeneğini aktif hale getirdim. Wifi'yi kapatıp , Tabletten tarayıcıyı açtım fakat internet bağlantısı yok mesajı aldım. Birkaç kere bunu denedim fakat başaramadım. Bunu yapan arkadaş varsa nasıl yaptığını anlatabilir mi acaba , veya ben nerede yanlış veya eksik yaptım Yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

• Note ile Tab modelleri arasındaki farkı bilmeyen arkadaşlar tarafından "O da 10.1 bu da 10.1, aynı versiyondaki iki ürün arasında niye bu kadar fiyat farkı var:/" suçlamasına muhattap oluyorum. Başlığa "Tab değildir." diye ekleyelim bence :)

@gaziteknik, bende Blackberry 9900 Bold var, hattıma iki yıl boyunca ücretsiz BIS paketi yüklendi. Daha önceden Android'li cihaz kullandığımdan da 500 mb'lık internet paketi tanımlamıştım. Telefonda interneti paylaştırıyorum, tablet interneti wi-fi gibi görüyor, şifreyi giriyorum ve kullanıyorum. Herhangi bir işlem, bluetooth bağlantısı falan gerekmeden. Wi-fi ve Mobil İnternet Noktası özelliğini aktifleştirmem yetiyor.
  • herhalde benim hatam , tablete interneti bluetooth üzerinden aktarmaya çalışmak oldu. Tabletin ve cep'in wifisi kapalıydı. Her ikisinin wifi'sini açıp tekrar deneyeceğim , teşekkürler
  • cep telefonunun wifi menüsünden taşınabilir wifi alanını aktifleştirmeniz gerekmekte.. sonra da tabletin wifisini açıp tarama yapınca androidhotspot olarak cep telefonunuzu bulacak ve şifre atayarak bağlanacaksınız.. blackberry kullanmadığımdan bis olayını pek bilmiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scoupman -- 26 Ağustos 2013; 15:10:51 >
  • LEATHER SMART STAND CASE COVER FOR SAMSUNG GALAXY NOTE 10.1 N8000 N8010,http://dx-box.com/leather-smart-stand-case-cover-for-samsung-galaxy-note-10-1-n8000-n8010.html
  • Hocam biraz önce , dediğiniz gibi wifi ayarlarına girerek işi çözdüm , şu an cepten tabletimle internete girebiliyorum. Yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum, ellerinize ve klavyenize sağlık.
  • Rica ederim (kendi adıma, bir yardımım dokunduysa), çözebildiğine sevindim.
  • rica ederim.. yardımcı olabildiysek ne mutlu..
  • Smart remote uygulaması ile d smart uydu alıcısını kontrol etmek mümkün mü? Ya da kumanda kodunu girerek kontrol edebilir miyiz ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 267268269270271
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.