Şimdi Ara

Samsung Galaxy Nexus video inceleme (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
149
Cevap
2
Favori
68.358
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu pil sorunu akilli telefonlarin hepsinde var, galaxy nexus a has bir ozellik degil..... maksimum 1 gun.... o da cok fazla kurcalamazsaniz.....
  • Gerçekten Erdi Özüağ ve Kaan Arlı'ya bu çok geniş bilgiyi verdiği için teşekkür ederiz gerçekten çok iyi bir roportaj olmus, yarısını izlememe rağmen çok iyi buldum telefonu Samsung'un başarılarının devam etmesini beklerim. :)
  • harici piller var, ben kullanıyorum çokta memnunum.

Samsung Galaxy Nexus video inceleme
  • arkadaşlar hala ne zaman geleceğiyle ilgili bilgi yok mu?
  • intel iletisim getiriyor telefonu.... 2 yil garantili....
  • ne zaman gelecek bu telefon?..
  • Galaxy Nexus'a sahip bazı kullanıcılar, Android 4.0'lı cep telefonunun çoklu dokunmatiklerde sorun yaşadıkları şikayetiyle ortaya çıktılar. RootzWiki.com forumlarında tartışılan ve görünüşe bakılırsa yazılımsal bir hataya benzeyen sorun, tekrar edilebiliyor.

Şikayetlere göre Gun Brothers veya Shadow Gun gibi çoklu dokunmatiklere dayanan oyunlarda ekranın sağ alt tarafının dokunmatikleri, çok iyi çalışmıyor. Sorunun farklı Galaxy Nexus'larda meydana geldiği Engadget tarafından da doğrulanırken, ekranı kapatıp açarak geçici olarak çözüm sağlanabiliyor (bir sonraki oyuna kadar).

Hata sadece yatay modda meydana geliyor. Sorunun Google tarafından yayınlanacak yazılımsal bir güncellemeyle çözüme ulaştırılacağı düşünülüyor.
  • Az daha bekleyin Galaksy s3 ü görmeden bu modeli almayın derim. Bekle bekle nereye kadar orasıda doğru ama 2 ay sonra tanıtılıcak galaksy s3. Ben bu cihazdan çok daha üstün bir cihaz bekliyorum beklemeye değecektir yani.
  • bu isin sonu yok.... beklersek omur boyu bekleyebiliriz.... s3 sonra htc nin modelleri, bekle bekle dedigim ve dediginiz gibi sonu yok bu isin....
  • Galaxy Note ve iphone 4S kullanıyorum.

Aynı zamanda Hollanda Media Markt dan 3 hafta önce Galaxy Nexus u da satın aldım.Android ice cream sandwich 4.0 ragmen ve hemen ardından cıkan İcs 4.1 yüklediğim halde.
    Aldığıma alacağıma pisman oldum.

Ne kamera performansı,Ne batarya performansı ,Nede hız olarak beklediğim gibi cıkmadı.Ekran okadar cözünürlüğe rağmen tam bir fiyasko.Ne kontrast nede parlaklık namına hiçbirsey yok ekranda.
    Kamerası tamam çok hızlı ama gece cekimlerinde video ve fotoları sarımsı çekiyor.Bataryası içler acısı iphone 4S Siri  açıkken bile Galaxy nexus dan standby süresi olarak daha iyi diyebilirim.
    İnternet Browser olarak S2 ve Note a göre hızlı ancak ben satın aldığımda browser ı flashplayer ı desteklemediği için browser ının bukadar hızlı olması normal.
    Android in İCS sürümü harika ancak Galaxy Nexus tam bir hayal kırıklığı  yaratmıstı bende.

Kara kara düşünürken bir hafta sonra cihaz acılmamaya başladı.Boot yaparken kendini resetliyordu her defasında.(youtube da nexus boot herstel reset restart problem diye aratırsanız eklediğim videoyu izleyebilirsiniz)
    Neyse,
    Okadar sevindimki bu duruma.
    Nexus u geri götürdüm problemi gösterdim.Hicbirsey söylemeden geri iade formu doldurdu satıcı.Yenisinimi istersiniz ,paranızımı diye sordu .Paramı aldım çıktım.iphone 4 S aldım.

Galaxy S2 ve özellikle Galaxy Note ,Nexus a göre kat be kat daha iyi cihazlar.Bunların yanı sıra Galaxy S3 yolda.

İCS update lerini aldıktan sonra dahada iyi olacaklar.

Kısacası Galaxy nexus u O kadar gözünüzde büyütmeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaSSive -- 9 Ocak 2012; 22:15:13 >

• Massive arkadaşın yazdığı yazıyı bir yerde daha gördüm.
    Ama kesinlikle katılmıyorum.
    Bence telefonu efektif kullanamamışsınız.
    Bu yüzden gidip IPhone 4 S almanız da iyi olmuş bence. Telefonu kurcalayıp özelliklerini derinliğine keşfedecek bir kullanıcı değilseniz, ya da olmak istemiyorsanız IPhone alırsınız ismi var vs.

Nexus aldım, ik haftadır kullanıyorum, Polonyadan 1300tl'ye geldi maliyet.

Çok memnunum, dokunmatiği çok hassas, Çok kaliteli malzemeden yapılmış, S2'den çok daha sağlam ve çok daha şık duruyor.

720p ekran performansı etkiler mi diye düşünüyordum, ama öyle olmadı. çok akıcı.

hiçbir sıkıntı çekmedim ve şu an alınabilecek en iyi telefon bence (IOS sevmiyorum not olarak)

Ice cream gayet başarılı.

4.0.1 ile geliyor tel, 4.0.3'e geçmesini bekliyorum, Şu anda türkçe tamamlama sözlük özelliği vs yok bilginize. Update sonrası gelecektir.

telefon ekran dönüşlerinde hafif bekleme yapıyor, böyle bi bug var, beni rahatsız etmedi ama update ile çözülecek bu da. 4.0.3 gelsin de.

sonuç olarak hayvan gibi telefon, içi güçlü donanım dolu dışı tasarımsız kalitesiz malzeme DEĞİL, özenle yapılmış,
    Google aşmış kendini bilginize.

• quote:

Orijinalden alıntı: degez

Massive arkadaşın yazdığı yazıyı bir yerde daha gördüm.
    Ama kesinlikle katılmıyorum.
    Bence telefonu efektif kullanamamışsınız.
    Bu yüzden gidip IPhone 4 S almanız da iyi olmuş bence. Telefonu kurcalayıp özelliklerini derinliğine keşfedecek bir kullanıcı değilseniz, ya da olmak istemiyorsanız IPhone alırsınız ismi var vs.

Nexus aldım, ik haftadır kullanıyorum, Polonyadan 1300tl'ye geldi maliyet.

Çok memnunum, dokunmatiği çok hassas, Çok kaliteli malzemeden yapılmış, S2'den çok daha sağlam ve çok daha şık duruyor.

720p ekran performansı etkiler mi diye düşünüyordum, ama öyle olmadı. çok akıcı.

hiçbir sıkıntı çekmedim ve şu an alınabilecek en iyi telefon bence (IOS sevmiyorum not olarak)

Ice cream gayet başarılı.

4.0.1 ile geliyor tel, 4.0.3'e geçmesini bekliyorum, Şu anda türkçe tamamlama sözlük özelliği vs yok bilginize. Update sonrası gelecektir.

telefon ekran dönüşlerinde hafif bekleme yapıyor, böyle bi bug var, beni rahatsız etmedi ama update ile çözülecek bu da. 4.0.3 gelsin de.

sonuç olarak hayvan gibi telefon, içi güçlü donanım dolu dışı tasarımsız kalitesiz malzeme DEĞİL, özenle yapılmış,
    Google aşmış kendini bilginize.

İphone 4S in yanında ,aynı zamanda Galaxy Note sahibiyim.

S2 ve Htc Evo 3D yi de satın alıp bir müddet kullandım.

Bana anlatma Android i yok yüzeysel kullanıcı ya göre Degil,yok kullanamamışsın diye.
    Duyanda seni Nexus ile Rom yazıyor sanacak.

Galaxy Nexus abartıldığı kadar iyi bir cihaz Değil.

Galaxy Note ve S2 Nexus dan çok çok daha iyi cihazlar.

Sana göre donanımı malzeme kalitesi iyi olabilir.Bana göre özellikle o çözünürlüğe göre Ekranı ve malzeme kalitesi samsung un diger telefonlarından çok uzak.

Youtube da araştır bakalım kasasını cevreleyen cerçeve bir süre sonra nasıl oynuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaSSive -- 10 Ocak 2012; 13:21:35 >

• Ben bir galaxy s2 kullanicisiyim bu telefonu yani nexus u 2 gun once istanbul dogubank ta inceleme fisati buldum ekran olarak cok buyuk guzel ama denildigi gibi HD ekran ama inanin insanin o kucuk ekranda anlamasi mumkun degil hani 106 ekran led tv olsa neyse :) ama 4.0 ice cream muhtesem ama almak isteyenler galaxy s2 ve nexus u once bire bir incelesin sonra karar versin saygilar....
  • quote:

Orijinalden alıntı: HRNclk777

quote:

Orijinalden alıntı: bravocan

quote:

Orijinalden alıntı: HRNclk777

quote:

Orijinalden alıntı: bravocan

sahibinden de 2 yil tr garantili satislar baslamis.... ben herhalde onlardan alacagim....:)

bu sitedeki elemanlar güvenilir midir? Ve uluslararası 2 yıl garantiden ne anlamamız gerekir?

uluslar arasi garanti demek burda garantisi olmamasi demek.... yasal yollar ile turkiye ye girmemis olmasi demek.... ancak sitede iki ilan var onlar Turkiye garantili diyor... aradim konistum bir tanesi ile, tele servis tarafindan ithal edilmis, yani yasal yollardan, garantili cihaz dedi.... kredi kartim donsun gidip alacagim... telefonda guvenilir geldi adam bana, ama her ihtimalde gidip konusup gordukten sonra karar vermek dogru olur guven konusu.....

tamam, alma girişiminde bulunursan bize de haber ver, bu telefonu bekliyorum

Carsamba gunu aldim telefonu.... istersen pm at, aldigim yeri bildireyim sana....

• tuttum alınabilecek eksi yanı olmayan bi telefon bi kaç eksiği dışında fiyat ne olacak bakalımmmm
  • 10 gündür kullanıyorum hd2 den sonra ilaç gibi geldi.Custom rom yüklemekle uğraşmamak ve herhangibir arayüz olmadığından dolayı kasmamasıda ayrı bir güzel.Kamera foto ve video performansı bence çok güzel 5mp yeterli ve odaklanması gayet başarılı.Bir türlü hd2 ninkine benzer güzel bir kılıf bulamadım açıkçası.Kılıfsız kullanıyorum şu anda ve ekranda ufak kılcal bir çizik oluşmuş.Yani gorilla glass tan iyi diyemeyeceğim çünkü hd2 de kılıfsız kullanırken böyle birşey olmamıştı.
    http://www.bugatti-mobilecases.de/cellphone-smartphone-cases_slimcase_blueberry_collection451.html
    bu kılıftan bulabilirsem alacağım.Ayrıca satan biryer veya bir kişi biliyorsanız ve yönlendirirseniz sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Davidoffmath -- 21 Ocak 2012; 17:22:33 >

• Galaxy Nexus'da iPhone 4S, SGS2, Note ve yeni Sony'lerde olan GLONASS desteği var mı? Benim için olmazsa olmaz bir satın alma kararı da...
  • HD bir telefon olarak bataryası çok düşük çok yetersiz.
    Şahsen Galaxy Note kullanicisiyim. HD telefon önermiyorum, internette gezinirken şarj su gibi gidiyor, cidden aldıktan sonra kafanıza dank ediyor ama örneğin telefonumun şarjı bana 1 gün zor gidiyor. Günde 10 saatimi işyerinde geçiriyor olduğum halde, akşam iş yerinden çıkarken telefonumun şarjı %40 falan oluyor ( tabi ki işe giderken ve iş yerindede az çok kullanıyorum ) ewe gittiğimde ise yatmadan önce %10 a kadar düştüğünü görüyorum mecburen şarja takıyorum.
    Bu ara Nexus kafamdan geçmişti ama batarya testine baktim ki Note'dan daha betermiş..

Note'un Batarya Testi:

Note 3 saat 35 dakika internet kullanımında şarji bitiriyorken ki benim için en önemli unsur bu, bakin bakalim Nexus'un batarya testine..

3 saat 1 dakika ! Şaka gibi.. Telefonun azami kullanımdaki şarj süresi ise 8 saat inmiş durumda Note'a göre. 3G telefon görüşmesi ve Video oynatma süresinden bahsetmiyorum bile.. Galaxy Note'tan tek farki telefonun ufak olması sanırım, birde 1-2 ay önce ICS ' e sahip olacak olmasi. Zaten geri kalan tüm özelliklerde Galaxy Note daha üstün.
    Size tavsiyem interneti fazla kullanıkcak iseniz kesinlikle HD telefon önermiyorum bir kez daha düşünün, hele ki Nexus hiç önermiyorum

• Durun 1dk sensatıon xl ve xe ye ıcs gelecek buda dogru xl zaten sımdıden browsermarktan 82000 cıvarı alıyor s2 yıde gecıyor ıcs geldıgınde xl 100000 cıvarı alır
  • Durun 1dk sensatıon xl ve xe ye ıcs gelecek buda dogru xl zaten sımdıden browsermarktan 82000 cıvarı alıyor s2 yıde gecıyor ıcs geldıgınde xl 100000 cıvarı alır .D
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.