Şimdi Ara

Samsung Galaxy Nexus video inceleme (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
149
Cevap
2
Favori
68.358
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • erdi abide ak47 mübarek.. kaan abi tabanca kalmış yanında 7.65 kırıkkale
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahoron

Herkes bazı konuları atlamış;
    Ekran üzerindeki teknoloji ne? Gorilla glass olmayak ama Fortified diye bir teknoloji kullanılmış bunun özelliği ne?
    Hafıza kartı olmadıgı için bu 16 gb kesin kulladıgımız rakammı?
    Hdmı portu için ne var? Hdmı veya MHL?

Ekranı gorilla glass teknolojisinden daha iyi. Corning’in geliştirmiş olduğu Priscilla dayanıklı camıyla korunduğu söyleniyor.

• Cihaz için şunu söylemek gerek. GPU olarak hiç de zayıf değildir. Sürekli bu şekilde eleştirilmesine rağmen durum bu şekilde değildir. PowerVR SGX540 bugün çift çekirdekli mevcut çözümlerin içindeki GPU'lardan hâlâ daha iyi performans veriyor. Tegra 2'deki ULP GeForce'dan ve Qualcomm'un çift çekirdekli çözümlerinde kullandığı Adreno 220'den daha güçlüdür. Bu şekilde performanslı çalışmasının sebebi OMAP 4 platformunun çift kanal ile çalışması ve GPU'yu daha yüksek frekansta çalıştırmasıdır. Bunlar bir araya gelince kendisinden daha güçlü olan rakiplerini kolayca geride bırakabiliyor. Normalde ULP GeForce ve Adreno 220, PowerVR SGX540'dan daha güçlüdürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İzlemeden önce patlamış mısırları, ieçecekleri hazırlayın.
  • şu an resmi olarak bu sürüme sahip tek telefon

ICS, Galaxy_Nexus disinda Nexus_S e de resmi olarak gelmedi mi? Ben google dan 4.0.3 ROM unu indirip yukledim ama...
  • Telefonu hali hazirda kullanan biri olarak sunlari söyleyebilirim;

Telefonun ekran çozunurlugu çok iyi, sonuçta HD ekran ama Galaxy S ve Galaxy S2 arasindaki ekran parlakligi ve renk canliligi farki bu ekranda da var. Galaxy S2 ile yan yana tutunca S2'nin ekrani daha parlak ve canli duruyor. Ama her ikisinde de ayni siteyi açinca, en ufak yazilar Gnex ile okunabilirken, S2 ile bulanik oluyor.

Kamerasinin fotograf çekmesi su ana kadar gorduklerimden en iyisi, I4S dahil. Ama kalite olarak bakarsak, S2'nin resimleri daha net diyebilirim. Video çekmesine gelince, 720p'de gayet basarili. 1080p çok yer aldigindan denemedim. 16GB biraz az kaliyor, 32GB seçeneginin olmamasi kötü bir durum.

720p olmasindan dolayi GPU performansi S2'ye nazaran dusuk olsa da simdilik 4.0 olmasi farki kapatiyor. Oyunlarda gayet basarili.

ICS'de su ana kadarki en basarili sürüm olmus, her dugmenin ekrana eklenmesi, menu dügmesinin neredeyse kaldirilmis olmasi, çoklu görevin iyilestirilmesi vs...

GPS'in uydu bulma hizi çok iyi, su ana kadar bir problem görmedim.

Simdi eksi taraflarina geleyim, pil sorunu var, ekran çok pil yiyor. Yakinda samsung'a sikayette bulunacam, bakalim belki daha yuksek kapasiteli bir pil hediye ederler. Höparlör sesi cidden çok düsük, ama kulaklik sesi yeterince yüksek :). Sahsen ekranin ayni çozunurlukte 4" olmasini tercih ederdim. SGSIII için böyle bir ekran bekliyorum. Arada takilmalar olmuyor degil, malum android.

Sonuç olarak SGS2 ya da Gnex arasinda dusunenler varsa, SGS3'u beklesinler derim, her ne kadar mayistan önce çikmasini beklemesem de.

Not: Google çikardigi telefonlarda en iyi olmasini degil taban model olmasini tercih ediyor.

• inceleme 53 dakika mı yok artık dayı siz naptınız derler adama :D
  • Kaan ilk başta kafa göz dalacakmış öyle sinirlenmiş resmen
  • adamlar deli makinalar yapıyor abicim ya....
  • quote:

Orijinalden alıntı: smunknown

Telefonu hali hazirda kullanan biri olarak sunlari söyleyebilirim;

Telefonun ekran çozunurlugu çok iyi, sonuçta HD ekran ama Galaxy S ve Galaxy S2 arasindaki ekran parlakligi ve renk canliligi farki bu ekranda da var. Galaxy S2 ile yan yana tutunca S2'nin ekrani daha parlak ve canli duruyor. Ama her ikisinde de ayni siteyi açinca, en ufak yazilar Gnex ile okunabilirken, S2 ile bulanik oluyor.

Kamerasinin fotograf çekmesi su ana kadar gorduklerimden en iyisi, I4S dahil. Ama kalite olarak bakarsak, S2'nin resimleri daha net diyebilirim. Video çekmesine gelince, 720p'de gayet basarili. 1080p çok yer aldigindan denemedim. 16GB biraz az kaliyor, 32GB seçeneginin olmamasi kötü bir durum.

720p olmasindan dolayi GPU performansi S2'ye nazaran dusuk olsa da simdilik 4.0 olmasi farki kapatiyor. Oyunlarda gayet basarili.

ICS'de su ana kadarki en basarili sürüm olmus, her dugmenin ekrana eklenmesi, menu dügmesinin neredeyse kaldirilmis olmasi, çoklu görevin iyilestirilmesi vs...

GPS'in uydu bulma hizi çok iyi, su ana kadar bir problem görmedim.

Simdi eksi taraflarina geleyim, pil sorunu var, ekran çok pil yiyor. Yakinda samsung'a sikayette bulunacam, bakalim belki daha yuksek kapasiteli bir pil hediye ederler. Höparlör sesi cidden çok düsük, ama kulaklik sesi yeterince yüksek :). Sahsen ekranin ayni çozunurlukte 4" olmasini tercih ederdim. SGSIII için böyle bir ekran bekliyorum. Arada takilmalar olmuyor degil, malum android.

Sonuç olarak SGS2 ya da Gnex arasinda dusunenler varsa, SGS3'u beklesinler derim, her ne kadar mayistan önce çikmasini beklemesem de.

Not: Google çikardigi telefonlarda en iyi olmasini degil taban model olmasini tercih ediyor.

Kullandığınız telefonun ekranı pentile bu yuzden de pentile olmayan s2 ile arasında oldukca fazla renk isabet oranı ve çözünürlük farkı oluşmaktadır.

• Ekran kalitesinin s2 kadar iyi olmadığı söylenmiş böyle düşünen arkadaşların aşağıdaki inceleme videosunu izlemelerini öneririm kendi gözlerinizle görebilirsiniz kalite farkını.
    http://www.youtube.com/watch?v=t8PQYgw62vY&feature=relmfu
  • hiç beklediğim gibi değil. imkanı olan yada avm lere gidenler nokia 700 sanırım belle işletim sistemli telefonu denesinler ne kadar akıcı ve güzel çalıştığını görürler. iphone ve wp7 den bahsetmiyorum bile. aynı android kabızlığı bu cihazda da yada bu sürümde de devam etmiş.

htc hd7 kullanıyorum ve cihaz resmen akıyor. donanım ne 1 ghz işlemci ve adreno 200 gpu. böyle bi donanıma demek ki gerçekten ihtiyaç yok. çift çekirdek 4 şam fıstığı gibi şeyler bence hikaye. ben kullanıma bakarım ve wp7 gerçekten güzel.

telefon çok performasnlı ama işletim sistemini neden hala düzeltmiyorlar anlamış değilim. bence android çok güzel bi antrikot fakat terbiye etmezsen et her zaman et. sistemin iyi bir terbiye ye girmesi lazım
  • galaxy s 2 ve nexus kamera karşılaştırması.
    http://hemorrdroids.net/samsung-galaxy-nexus-vs-samsung-galaxy-sii-s2-camera-test/
    8-5 mgpx olayına takılmayın artık.
  • pil'den şikayetçi olursanız samsung extended battery pack'i sunmuş.http://www.samsung.com/us/mobile/cell-phones-accessories/ETC-I515BBGSTA
  • quote:

Orijinalden alıntı: Volkanbaba

3.Saniyeye dikkat kaan arlı söze girecek giremiyor

06:03'te de aynı durumla karşı karşıyayız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaydediliyor

nokia nın sonu olur bu 4.0

Nokia ne demek?
  • Ekranı S2 den kötü diyen arkadaşlar lütfen pocketnow'ın incelemesini izlesinler youtube'dan. Oyun performansı dışında piyasadaki alınabilecek en iyi telefon galaxy nexus 'dur bence.
  • İyide dostum bunu elimize alıp canlı gözlemleyemedikten sonra bilgisayarlarımızın ekranından gözlemlemek gerçeği yansıtmayacaktır. İki telefonun ekran farkını elinize alarak gözlemleyebilirsin, hatırlatmakta fayda var iyi bir ekranı gerçeğe yakın renkler vermesinden anlayabilirsiniz.
  • nexus s kullanıcısıyım ve 4.03 kullandığım için bu telefona geçmeyi düşünmüuorum. akıllı telefonu olup 4.0 desteği gelecek telefonu olanlarda heyecan yapmasın derim.

Benim eleştirim 53 dk lık video da... ne anlatılacağı hiç çalışılmamış Kaan Bey bu videoda sınıfta kaldı. biliyo aklına gelmiyo 3 kere aynı cümleyi kelimelerin yerini değiştirerek tekrar tekrar söylüyor Editör kelimesi Edit ten türemiş ama videoda ses montajı ara videolarda bari 2 dk nefeslenip ne cümle kuracağınızı planlayın. 20 dk dan sonra 45 e atladım!!!

Diğer eleştirim sonlarda yakaladım ve güldüm.. "Kişisel zevkleri kıstığınızda" Bune ? telefon zaten kişisel zevk için alınır. 3G yi kapatın ? 3g yi kapattıktan sonra cebinde 1500-2000 liralık nokia 3310 taşımış oluruz. Bu tarz cümleleri sizlerin söylememesi gerekirdi. araç şarj cihazınız yoksa. herşeyi kapatın ? çözüm bumu ? yanınızda yedek batarya yada 3.party firmalar tarafından yapılan seyyar şarj cihazlarından bahseden yok. Çözüm kişisel zevkleri kısmak :) işin özü Erdi 15 dk da bu videoyu kahvesinden fırt çeke çeke anlatırdı :) benimde yarım saatim + bu yazı yazma sürem ziyan olmazdı.

• takip
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.