Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY M51 [ANA KONU] (496. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.970
Cevap
124
Favori
673.944
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
53 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 494495496497498
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: acemihpkullanıcısı

Hocam bu nasıl ekran süresidir 😂 kullanım senaryonuz nasıl çok merak ettim benim sarjım en fazla 8 saat gidiyor

Alıntıları Göster

Derin uyku moduna alıyorum uygulamaları sosyal medya uygulamaları hariç onlar uyku moduna alınmayacak kategorisinde 5 tane mevcut diğerleri derin uyku modunda 4.5G pasif H+ yetiyor konum senk kapalı Wolte kullanmıyorum kullanmadığım uygulamalar derin uykuda ve arka plan etkinlikleri durdurulmuş vaziyetteler örnek vermek gerekirse mp3 kesme indirdim kullandım sonra verilerini silip arka planda durduruyorum LG G3 zamanından kalma alışkanlık bunda da 7.000 mah olunca 2.5 gün gidiyor şarj gereksiz uygulamaları devre dışı yada siliyorum hafıza da yer kaplamasın diye ekran ışığı ortalar da bu göz rahatlığı kalkanı açık sarımsı kullanıyorum öbür türlü gözüm de ayrı yapıyor yani pek birşey de yapmıyorum aslında normal Android kullanıcısı gibi ki resim de de kullanılan uygulamalar dan belli oluyor neler yaptığım c(:

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu telefonun fiyat ne olmuş öyle ya. Ben hepsiburadadan mart ayında 3600 e almıştım. Ziraat kart tek çekimden sonra taksit mesajı da gönderdi mis gibi aldım. Şimdi bakıyorum hepsiburadaya bu telefonun fiyatına 6600 diyor. Delirmişler mi bunlar ? ip 11 ler 7500 civarında. Neden bu kadar çok arttı ? Stok muhabbetine mi ? Diğer telefonlarda böyle saçma sapan bir artış görmedim. Muadil telefonların fiyatları üç aşağı beş yukarı aynı.

• NaBuSe kullanıcısına yanıt
    Stok meselesi yüzünden

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • NaBuSe kullanıcısına yanıt
    7000 mAh lık muadil yok. Tek sebebi bu.

• Arkadaşlar telefonu baska bır sarj kablosu ıle şarj etmek sokete veya telefona kısa ve uzun vadede sıkntı yapar mı herhangı bı donanımsal veya yazılımsal

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IhtiyaR87 -- 19 Eylül 2021; 21:7:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NaBuSe

Bu telefonun fiyat ne olmuş öyle ya. Ben hepsiburadadan mart ayında 3600 e almıştım. Ziraat kart tek çekimden sonra taksit mesajı da gönderdi mis gibi aldım. Şimdi bakıyorum hepsiburadaya bu telefonun fiyatına 6600 diyor. Delirmişler mi bunlar ? ip 11 ler 7500 civarında. Neden bu kadar çok arttı ? Stok muhabbetine mi ? Diğer telefonlarda böyle saçma sapan bir artış görmedim. Muadil telefonların fiyatları üç aşağı beş yukarı aynı.

Üretimi ya durmuştur ya da ithal edecek yeterli stokları bulamıyorlardır ki bu zaten aynı kapıya çıkar aslında.

• Arkdaşlar telefonun sesı maglum az ve Cılız Çıkıyor ne yqpmamız lazım artıemak ıcın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IhtiyaR87 -- 20 Eylül 2021; 16:57:22 >
  • Keşke bu telefon m değilse a serisinden olsaymış. Malum samsung a serilerine m serilerinden daha çok önem veriyor. Örnek a serisi 3 sene sürüm güncellemesi alacakken, m serisi 2 sürüm güncellemesi alacak.

• Arkadaşlar telefonu satmayı düşünüyorum, şu anki 2. el gideri nedir söyleyebilecek var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: banamusadeozaman

Arkadaşlar telefonu satmayı düşünüyorum, şu anki 2. el gideri nedir söyleyebilecek var mı?

3.600-3.700 arası. Millet şişirme sıfır fiyatını görüp gaza gelerek ikinci eline 5 bin lira falan yazıyor ama kimse almaz o fiyatlara. A52 zaten 4.300 lira.

• çok uzun zaman sonra uğruyorum buralara.. Telefona henüz hiç güncelleme yapmadım.. Ekran açık kalma süresi maksimum 10 11 saat aldım bugune kadar. Genelde 9 9 buçuk.. Birde gelen güncellemelerle lanet ön kamera pembeliği gitti mi...

Kısacası güncellemeleri almalı mıyım sizce.. Yardımcı olacak arkadaşlara teşekkürler

• 0537 kullanıcısına yanıt
    Satan da bilmiyormu ki o fiyatlardan gitmeyeceğini ama "Bu memleketin denizi de kerizi de bitmez nasıl olsa" diyerek oltayı atıyorlar. Ne uçuk ilanlar gördüm dakikalar içinde satılan. Yurt dışında ambalajı açıldığında o ürün hemen anında yarı fiyata düşer, burada bir yıllık ürünü pişkin pişkin "sıfır" diye ilan verip aldığı fiyata satmaya kalkışıyorlar. Siteler bu şekilde astronomİk ilanlarla dolu. Ben satana değil bu devirde hiç araştırmadan alana şaşırıyorum. Piyasayı bu tür bilinçsiz alıcılar kışkırtıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: cazsever

Satan da bilmiyormu ki o fiyatlardan gitmeyeceğini ama "Bu memleketin denizi de kerizi de bitmez nasıl olsa" diyerek oltayı atıyorlar. Ne uçuk ilanlar gördüm dakikalar içinde satılan. Yurt dışında ambalajı açıldığında o ürün hemen anında yarı fiyata düşer, burada bir yıllık ürünü pişkin pişkin "sıfır" diye ilan verip aldığı fiyata satmaya kalkışıyorlar. Siteler bu şekilde astronomİk ilanlarla dolu. Ben satana değil bu devirde hiç araştırmadan alana şaşırıyorum. Piyasayı bu tür bilinçsiz alıcılar kışkırtıyor.

O tip satıcılarda anlamış olmalı ki fiyatları düşürmüşler hep. Geçen hafta baktığımda hep 4-5 bin lira fiyat yazmıştı millet. Şuan benim dediğim fiyatlarda piyasa genel olarak.

M51'in bu kadar uçuk fiyata sahip olmasına sebep A52 modeli. Samsung baktı A52 satılmıyor sebebi ise M51. Hemen M51'in fiyatını şişirdi. Bizim ikinci elde satan uyanık satıcılarda boş durmadı.

M51 tamam fiyatına göre yüksek donanımlı telefonda tam bir takoz. Bataryadan dolayı telefon aşırı kalın ve ağır. Birde kılıf takınca iyice takoz oluyor. Kılıfsız kullanayım desen kasası çok dandik hemen çiziliyor.

Eğer uzun süre şarj edemeyeceğiniz günlük kullanımınız yoksa bu kadar büyük bataryalı bir telefonu kullanmak hamallık. Açıkçası şuanki aklım olsa almazdım. Batarya günü kurtarsın yeter. Zaten hızlı şarj var 1 saatte yarıdan fazlası doluyor tüm telefonlarda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0537 -- 22 Eylül 2021; 14:1:18 >

• 0537 kullanıcısına yanıt
    Yazınızın TAKOZ kısmına yüzde yüz katılıyorum, M51'ın şarj'ından çok memnunum ama ince ve hafif telefonlarımı özledim. Zevkimi aldıktan sonra bende satarım bu telefonu.

• M51 telefonun özellikleri baştan biliniyordu. Üretici tüm değerleri önceden yazmış, biz de buna göre satın aldık. Alıp kullandıktan sonra takoz demek ne kadar doğru? Belli ki bu telefon incelemeden satın alınmış. Üç günde bir şarj edilen telefonun bataryası elbette büyük olacak, sürpriz değil yani.

• Eyvallah sağ ol

• Benim kullandığım yansıma yapmayan ekran koruyucu geri gelmiş:

Enteresan bir dokusu var ama ayna gibi yansıtmaması çok önemli. Bunda yansıma yok.

• IhtiyaR87 I kullanıcısına yanıt
    play.google.com
    Flat Equalizer - Bass Booster & Volume Booster - Apps on Google Play
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jazibkhan.equalizer

• celebic kullanıcısına yanıt
    Özelliklerini bilmeniz bazen yetmiyor, internet ten verilen siparişlerde kutusunu açıp elinizle tutmadıktan sonra ağırlığını ve boyutlarını tahmin etseniz bile hayal kırıklığına uğrayabiliyorsunuz özellikle de kılıfla kullanırken. Siz yanlış anladınız galiba, telefonun ilk çıktığındaki 3.200 tl lik fiyat/performans oranına kimsenin diyecek bir lafı olamaz. Bizim itirazımız 6.700 tl lik şimdiki şişirilmiş fiyatına. Çünkü o fiyat aralığında çok daha üst düzey telefonlar var.

• quote:

Orijinalden alıntı: cazsever

Özelliklerini bilmeniz bazen yetmiyor, internet ten verilen siparişlerde kutusunu açıp elinizle tutmadıktan sonra ağırlığını ve boyutlarını tahmin etseniz bile hayal kırıklığına uğrayabiliyorsunuz özellikle de kılıfla kullanırken. Siz yanlış anladınız galiba, telefonun ilk çıktığındaki 3.200 tl lik fiyat/performans oranına kimsenin diyecek bir lafı olamaz. Bizim itirazımız 6.700 tl lik şimdiki şişirilmiş fiyatına. Çünkü o fiyat aralığında çok daha üst düzey telefonlar var.

Hocam ben zaten telefonun önceden üretici tarafından bildirilen ağırlık ve ölçüleri hakkında yorum yaptım. Burada herkes en az 5-6 telefon değişmiştir hangi ebat veya hangi ağırlık ne kadar tahmin edebiliyoruz.

Eşime M51 almıştım ve şu an kendime kızıyorum niye o zaman bir tane de kendime almadım diye. Elimdeki telefon inşallah pert olmaz ama olursa kendime yine 7 amperlik bir Samsung modeli alacağım. Üç gün şarj aleti kullanmamanın değeri paha biçilmez. Hafta başı oğlanla başka bir şehre günübirlik yolculuk etmemiz gerekti. Elimizde şarj aleti, powerbank gezindik durduk.

• 
Sayfa: önceki 494495496497498
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.