Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY M51 [ANA KONU] (470. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.953
Cevap
124
Favori
672.782
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
53 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 468469470471472
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sizinde mi Nisan güvenlik yaması

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Sık sık telefon değiştiren birisi olduğumdan çoğu telefonu kullanmış kendimce deneyimlemişimdir. Samsung harici android cihazlar daha üst seviye bile alsanız ne yazık ki şahsi fikrimce Samsung arayüzü ciddi derece kullanıcı dostu ve şık olduğundan her türlü aradaki farkı kapatıyor. Özellikle Xiaomi menüsü bana ciddi derecede basit ve ucuz geliyor (hala çözemediği yazılımsal sorunlarıda cabası)

Ciddi bir İnsantagram kullanıcısı değilseniz Android iphone dan bence daha kullanışlı. Ne yazık ki İnstagram sadece iphone odaklı. En son s20 ile istagram uygulama üzerinden gerek resim çekim kalitesi gerekse reels video hazırlama esnasında kasma ve kalitesiz videolar ile android düşmanlığını belli ediyor. Ben Sp730 işlemci üstü çok gerek duymayan bir kullanıcıyım. Gönül ister iphone kullanalım ancak İphone ile şarj cihazınla dolaşmak pek bana göre değil. (son cihazım iphone 11 pro)

A20-A40-A50-A70-A52 gibi cihazları kişisel telefonum olarak ta kullandım. A ve S serilerinde batarya hep bir korku yaratıyordu. M30s-M31-M51 cihazlarından ciddi memnun kaldım. Kalın ve ağır olmaları bana ayrıyetten güvende veriyor. Darbe ve düşmelerde ciddi şekilde sağlam cihazlar. Kılıfsız cihaz kullanmadığımdan arka kapak plastik, cam gibi takıntım da yok. Plastik pek sevilmesede cam kasadan her türlü sağlam.

Gelelim M serisi cihazların batarya işine. 6000mah ve üzeri kapasiteli cihazlar olunca insan doğal olarak rahat 2 gün kullanım bekliyor. Pil bittiğinde piskolojik mi nedir bilmem insan şaşırıyor. Ancak paylaştığım resimdeki 10saat 51dk ekran açık kalma süresi şuan kullandığım (1 Nisan 2021 güncellemesi yüklü) M51 cihazımdan ve bence az bir süre değil. Oyun olarak yoğun şekilde Brawl Stars ta takılan biriyim ve M serisi cihazlarda diğer cihazlara nazaran batarya korkum olmadan açabiliyorum. Paylaştığım batarya süremde sahne işleri abaşladığından oyuna fırsat kalmadı 15dk video çekimi ağırlıklı. (BrawStars 1sa40dk normalde günlük en az 3 ile 4sa vardır)

Kullandığım Exynos işlemcili Samsung telefon ile Snapdragon işlemci Samsung arasındaki farklarda ısınma, bazı uygulamalarda snapdragon daha stabil olması birde banamı öyle geliyor bilmiyorum şebeke çekimi ve wifi arası geçişlerde snapdragon daha iyi gibi geliyor. Günlük sabit kullanım alanlarım olduğundan wifi anten kalitesine gelince en iyisi M31 di.

Enstrüman olarak bateri çalıyorum. Sahne içinden telefonu tripod a bağlayarak kayıt alıyorum. Malum sahne içi bas, mid ve tiz frekansları oldukça yüksek. Aldığım video kayıtların özellikle yoğun bas, tiz ve mid frekansları daha önceki kullandığım android modellere göre (S20, A51 hariç) filtrelemesi gayet temiz ve kaliteli.

Bu düşüncelerim tamamen kendi şahsım ve kullanım deneyimlerime dayanarak paylaştım. Belki bir kişiye fayadamız olur, teşekkür ederim.

SAMSUNG GALAXY M51 [ANA KONU]

• ircan kullanıcısına yanıt
    Wifi mi ağırlıklı 4.5 g mı bir de Bluetooth konum aod falan hep açık mı gerçekten güzel süre

• acemihpkullanıcısı A kullanıcısına yanıt

Wifi/4,5g %50/%50 diyebilirim. Bluetooth sürekli açık, miband 5 kullanıyorum. Aod kullanmıyorum kardeşim. Konuma gelince hiç kapatma özelliğim yoktur. Ama hangi uygulama açık kullanır bilmem. Bu arada temassıs ödeme için nfc de kullanıyorum ve bundada işi bitince kapatma özelliğim yoktur. Cihazdaki yüklü uygulamalar içinde ana ekran görüntüsünü atıyorum. Cihazı %18 lere gelmişti şuan şarjda. Gün içinde bazen bilgisayar normal usb bağlayıp usb bellek gibi kullanıyorum grafikte hafif ivmelenme ondan olmuştur. İlerleyen zaman tam şarjdan başka bir bağlantı yapmadan %20 yaklaştığında bir ekran görüntüsü daha atabilirim.

Eyvallah hocam bende android 11 ilk sürüme güncelledim 1 mart güvenlik yaması yapıp yapmama konusunda kararsız kalmıştım ama sanırım yapınca daha verimli olacak

• Bugün Akfa Nano cam taktırdım 40 liraya.Hiç boşluk bırakmıyor ve baya sağlam.İnternette test videoları var,tavsiye ederim.

• Arkadaşlar telefonu kullanalı 7 ay falan oldu. Güncellemeden sonra sol üst köşede saatin hemen altında ölü piksel gibi beyaz renkte piksel yanıp geri sönüyordu. Ancak az önce dediğim olay yine gerçekleşti bu sefer gitmiyor. Beyaz bir piksel gibi gözüküyor. Sizce ölü piksel mi oluştu telefonda. Aşağıda fotoğrafı ekledim belli oluyor az çok.
    Not:Güncelleme ile alakalı değildir tabi ama ölü piksel oluştu sanırım telefonda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Legolasx -- 12 Haziran 2021; 21:3:43 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Legolasx kullanıcısına yanıt

Fotoğraftan görülen kadarıyla başka bir durum yoksa ölü piksel değil ama yarı ölü yani beyazda takılı kalmış piksel durumu olabilir. Benim monitörde bir tane ölmek üzere olan bir piksel var, siyah arka planda maviye takılı kalıyor. Ama normal diğer renklerde maviye takılı kalmıyor, siyahta belli oluyor sadece. Çok tuhaf aslında, sağlamla yarı ölü piksel arası bir şey. Zamanla yarı ölü veya ölü piksele dönme ihtimali var. Bunun gibi bir şey sanırım sizinki. Telefonlarda çok nadir olsa da görülebiliyor diye duymuştum.

Bir pikselin R G B kırmızı yeşil mavi renkleri göstermesini sağlayan elektrik akımı mekanizması bazı renkler için veya tamamen ölebiliyor, o şekilde yarı ölü veya ölü pikseller oluşuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eabeloved -- 12 Haziran 2021; 21:47:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eabeloved

Fotoğraftan görülen kadarıyla başka bir durum yoksa ölü piksel değil ama yarı ölü yani beyazda takılı kalmış piksel durumu olabilir. Benim monitörde bir tane ölmek üzere olan bir piksel var, siyah arka planda maviye takılı kalıyor. Ama normal diğer renklerde maviye takılı kalmıyor, siyahta belli oluyor sadece. Çok tuhaf aslında, sağlamla yarı ölü piksel arası bir şey. Zamanla yarı ölü veya ölü piksele dönme ihtimali var. Bunun gibi bir şey sanırım sizinki. Telefonlarda çok nadir olsa da görülebiliyor diye duymuştum.

Bir pikselin R G B kırmızı yeşil mavi renkleri göstermesini sağlayan elektrik akımı mekanizması bazı renkler için veya tamamen ölebiliyor, o şekilde yarı ölü veya ölü pikseller oluşuyor.

Dediğinizi daha önce ben de okumuştum hocam. Telefonda ilk kez karşılaşıyorum. Eski telefonumu 3 buçuk yıl kullandım böyle bir şey olmadı. Bunda da ara sıra oluyor. Kapatıp açtım akşam yine gitti o beyaz nokta. Sürekli olmuyor. Son zamanlarda ara sıra olmaya başladı. Servise yollasam muhtemelen bir şey yok diye geri yollayacaklar. İkilemde kaldım açıkçası.

• quote:

Orijinalden alıntı: Legolasx

Arkadaşlar telefonu kullanalı 7 ay falan oldu. Güncellemeden sonra sol üst köşede saatin hemen altında ölü piksel gibi beyaz renkte piksel yanıp geri sönüyordu. Ancak az önce dediğim olay yine gerçekleşti bu sefer gitmiyor. Beyaz bir piksel gibi gözüküyor. Sizce ölü piksel mi oluştu telefonda. Aşağıda fotoğrafı ekledim belli oluyor az çok.
    Not:Güncelleme ile alakalı değildir tabi ama ölü piksel oluştu sanırım telefonda.

Sıkışmış piksel deniyor buna. Ölü piksel gibi ama değil. Pikselde hayat belirtisi var yani.

• Bunu android 10a döndürmenin yolu yokmu?

• quote:

Orijinalden alıntı: 0537

Sıkışmış piksel deniyor buna. Ölü piksel gibi ama değil. Pikselde hayat belirtisi var yani.

Alıntıları Göster

Bunu düzeltmenin herhangi bir yolu var mı?

• quote:

Arkadaşlar telefonu kullanalı 7 ay falan oldu. Güncellemeden sonra sol üst köşede saatin hemen altında ölü piksel gibi beyaz renkte piksel yanıp geri sönüyordu. Ancak az önce dediğim olay yine gerçekleşti bu sefer gitmiyor. Beyaz bir piksel gibi gözüküyor. Sizce ölü piksel mi oluştu telefonda. Aşağıda fotoğrafı ekledim belli oluyor az çok.

ekran kapalıyken mi gözüküyor ?

ekran kapalıyken nasıl elektrik geliyor piksele?

ekran açıkken olsa anlarımda kapalıyken olması garip, bi bildirim uygulaması falan yüklemediniz dimi :)

• quote:

Orijinalden alıntı: xpugur

ekran kapalıyken mi gözüküyor ?

ekran kapalıyken nasıl elektrik geliyor piksele?

ekran açıkken olsa anlarımda kapalıyken olması garip, bi bildirim uygulaması falan yüklemediniz dimi :)

Alıntıları Göster

Ekran açık hocam. Arka planda siyah renk var :)

• quote:

Ekran açık hocam. Arka planda siyah renk var :)

Alıntıları Göster

ekranda o noktadan başka bişey olmayınca acaba dedim ekran kapalı mı :D

ekran açıkken ölü piksel var foto ve video kaydı alıp samsung servisine gidin, samsung garanti kapsamına alıyormu bilmeme ama alıyordur herhalde, bizide bilgilendirirsiniz artık,

benim ekranda düşürünce kırıldı cam kenardaki siyah bantlı kısımdan, acaba ölü piksel çıksa garanti kapsamında değiştirirler mi değiştirmezler mi🤔🤔🤔

• M51'in üretimi durdu sanırım sadece Hepsiburada'da satılıyor onlarda başka satıcılar. Önceleri A52 satsın diye bilerek satımıyorlar diyordum ama üretim durdu herhalde. Fiyat ise 5 bin lira.

5 bin verdikten sonra 800 daha eklenir S20 alınır :

https://www.trendyol.com/samsung/galaxy-s20-kozmik-gri-cift-sim-cep-telefonu-samsung-turkiye-garantili-p-35639218

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0537 -- 13 Haziran 2021; 18:53:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xpugur

ekranda o noktadan başka bişey olmayınca acaba dedim ekran kapalı mı :D

ekran açıkken ölü piksel var foto ve video kaydı alıp samsung servisine gidin, samsung garanti kapsamına alıyormu bilmeme ama alıyordur herhalde, bizide bilgilendirirsiniz artık,

benim ekranda düşürünce kırıldı cam kenardaki siyah bantlı kısımdan, acaba ölü piksel çıksa garanti kapsamında değiştirirler mi değiştirmezler mi🤔🤔🤔

Alıntıları Göster

Ölü piksel olayı biraz sıkıntılı bir süreç hocam. Serviste işlem yapılmadan geri dönen telefonlarda çok. Bir de yukarıda da bahsedildiği gibi benimki sanırım sıkışmış piksel diye geçiyor. Dünden beri bir daha rastlamadım mesela. Göndersem yüzde 80 sorun yok diye geri gönderecekler.

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-41F3DB120 -- 8 Temmuz 2021; 1:33:11 >
  • İnsanlarla billur geçiyorlar.Ulan bi uygulamanın kamera sorununu çözmek için illa büyük android güncellemesi mi gerekli ki piyasadaki akıllı telefonların kaçı android 12 alacak ?

• 
Sayfa: önceki 468469470471472
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.