Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY M51 [ANA KONU] (439. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.970
Cevap
124
Favori
673.969
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
53 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 437438439440441
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: esenesen

Bende hiç anlamış değilim, hafiften renkli bir saat var, bir de bildirimler, ama yinede anlamsız bir yüzde. Neyseki aşırı etkilemiyor kullanım senaryomu, idare edicez 🙂

@celebic

Normal de always on display için ekranı çalıştıracak ayrı bir işlemci oluyor. Telefon derin uykuya girse bile o işlemci enerji harcamadan ekranı açık tutar. Ayrıca telefonu cebe koyunca anlayıp ekranı kapatır. Bunlar M51'de yok. Ekran always on display aktif olunca sürekli açık. Buda şarjı etkiliyor.

Ucuz telefonlarda firmalar genelde görünmeyen özelliklerden kısıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0537 -- 16 Nisan 2021; 14:4:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 0537

@celebic

Normal de always on display için ekranı çalıştıracak ayrı bir işlemci oluyor. Telefon derin uykuya girse bile o işlemci enerji harcamadan ekranı açık tutar. Ayrıca telefonu cebe koyunca anlayıp ekranı kapatır. Bunlar M51'de yok. Ekran always on display aktif olunca sürekli açık. Buda şarjı etkiliyor.

Ucuz telefonlarda firmalar genelde görünmeyen özelliklerden kısıyor.

Alıntıları Göster

Tamam anladım da eşimin telefonunda AOD, batarya tüketen uygulamalar içinde yer almıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: celebic

Tamam anladım da eşimin telefonunda AOD, batarya tüketen uygulamalar içinde yer almıyor.

Alıntıları Göster

Android 11 ile birlikte sistem uygulamalarının tüketimlerini göstermeye başladı.

• usaglam kullanıcısına yanıt

Büyük ihtimal duzelmeyecek

• Telefon almak isteyip kararsız kalan arkadaşlar için umarım yardımcı olurum
    Yakşak 1 ay araştırdım
    Redmi note 9 pro
    Realme 7 pro
    Poco X3 Nfc
    Mi Note 10 Lite
    Samsung M51 ana favorilerimdi. Ve şubatın başında M51 aldım ( hepsiburadadan 3590a aldım 250 tl indirim kuponu veriyordu onu da kullandım Yani 3350ye geldi)
    Almamdaki ana etkenler fiyatı, bataryası ve markası idi.
    Tabi bazı Youtube kanallarında (Özellikle mizancell) bu telefonları ekran , ses ,hem gece hem gündüz video ve foto çekim kalitesi açısından kıyaslaması ve bunu 1. görmemdi (Gerçek fotoğraflarını drive dan indirip baktım Ekstradan videolar falan izledim vb.)
    Real me 7 pro
    ve Mi note 10 lite biraz daha pahalıydı
    Kıyaslardan çıkarttığım önemli kısımlar
    Ekranın amoled olması ıps olanlara göre artı ama diğer amoledlerden kötü
    Ses kalitesi ve yüksekliği çoğundan düşük
    Plastik ve ekran camı da glass 3 yani diğerlerinden kötü
    Kamera olarak titreme testi hariç çoğundan iyi
    Hızı orta seviye
    Pil dolumu yavaş

Ekran bana yeterli geldi ve amoled az şarj yer
    Sesi için müzisyen kulağım olmadığı için pek önemli değil ve sadece bunun sesiyle parti yapmayacaksan normal video falan izlerken gayet yeterli
    Ön ve arka tarafta her zaman kılıf ve kırılmaz cam olacağından bence plastik olması önemli değil
    Kamera da canavar değil ama zaten pek foto çekmiyorum ve testlerde diğerlerinden iyi çıktı
    Pili için de yarım saat fazla beklemek benim için sorun olmuyor
    Hızda çoğu uygulama için milisaniye fark var fark edemeyeceğimiz kadar küçük Yani hızı farkı da diğerlerine kıyasla önemsiz
    Yaklaşık 2.5 aydır kullanıyorum herhangi bir sorun yok
    Wifi ı 1 diş az çekiyor ama önceden bağlandıysa herhangi bir internet hız sorunu yok
    Telefonun da kullanımı ölçen kısmı var ama ben quality time (uygulama) kullanıyorum
    Yüzde 95 lik pille zorlarsam iki gün gidiyor Parlaklık genelde yüzde 50 ve üstü (adaptif te yüzde 10 iken ben yüzde 50 kullanıyorum)
    Koyu mod kullanıyorum (hem seviyorum hem bataryaya faydası var)
    Uygulama süresi yaklaşık 12 saat oluyor 30 saat civarı da ekran kapalı kalıyor 1 saat de ekran uygulamasız açık oluyor
    Hep mobil veri açık evdeyken bazen wifi a geçiyorum
    Tabi pil durumu parlaklık,çekim kalitesi her şeye göre değişir ama örneğin Facebookta, youtube da 12 13 dakikalık video
    Orta seviye oyunda 8 9 dakikalık süre (Brawl Stars)
    İnstagram da 12 13 dakika gibi sürede yüzde 1 gidiyor (bunlar benim ölçtüğüm telefona farklı ölçüyor )
    Android 11den sonra toplam süre biraz daha arttı gibi
    Şimdiye kadar herhangi bir ısınma, donma vb fark etmedim
    Çok oyun oynarsam( yaklaşık 5 saati oyun) minimum uygulama süresi toplam 10.5 saat gördüm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DEVRANKRAL07 -- 16 Nisan 2021; 16:10:19 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: SelimBoyali

Çok mantıklı, teşekkür ederim.

Alıntıları Göster

Sadece volte kapanmiyormus telefon üzerinden hem volte hem 4.5g kapanıyor. TT de hem volte hem wifi aramayı kapatıyor. Evde uçak moduna alıyordum telefonu mecbur radyasyona maruz kalacağız gibi.

• https://forum.xda-developers.com/t/tool-adb-appcontrol-1-7-ultimate-app-manager-debloat-tool-tweaks.4147837//

ADB yoluyla uygulama silme ile ilgili konu vardı biraz yukarı mesajlarda. M51 için denemedim S9, Redmi Note5 gibi evdeki diğer telefonlarda denedim ve sorunsuzdu, uygulama işe yarıyor kod yazmaktan kurtuluyorsunuz. Tabi geliştirici seçeneklerinden usb hata ayıklamayı açın ve yapacağınız işlemler sonrası sorumluluk size aittir.

• Şu Gorilla Glass konusuna bir açıklık getireyim. Bu telefonda olan Gorilla Glass 3 çiziklere karşı dayanıklı ama darbelere dayanıksız. Pahalı telefonlarda olan Gorilla Glass 5 ise çiziklere karşı dayanıksız ama darbelere dayanıklı.

Millet öyle bir yazıyor ki sanırsın M51'in ekranında cam yok Bim market poşeti var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0537 -- 16 Nisan 2021; 17:40:41 >
  • Arkadaşlar resimdeki lte2 yazısının bır turlu kapatmadım nasıl yapacağız

SAMSUNG GALAXY M51 [ANA KONU]

• Nisan güncellemesi çıktı arkadaşlar.

Download Samsung Galaxy M51 SM-M515F firmware (sammobile.com)

tr için henüz yayınlanmadı.

mart güncellemesi ile herhangibir değişijklik yok, sadece güvenlik güncellemesi içeriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Windows 11 -- 16 Nisan 2021; 17:55:41 >
  • SAMSUNG GALAXY M51 [ANA KONU]
    https://galaxyfirmware.com/model/SM-M515F/
    Arkadaşlar şuradan en üstteki btu romu indirdim odinle yükledim rus ser romu oldu bu nasıl oluyor anlayan varmı

• Arkadaşlar telefon şarj olurken kalan süreyi göstermiyor. Sadece şarj oluyor diyor. Bir yerlerden bilmeden birşeyleri mi kapadım acaba?

• xweser X kullanıcısına yanıt

Sanırım ''Şarj bilgilerini göster'' kapalıdır sende.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esenesen -- 17 Nisan 2021; 7:16:26 >
  • Eyvallah hocam.

• Arka kapak harbi dandikmiş.4-5 aydır kılıftan sadece temizlemek için çıkarıyorum telefonu ve hiç düşürmeme rağmen belirgin çizik ve soyulma mevcut çok ilginç gerçekten...

• Arkadaşlar android 11de bu ekran yansıtmatı nasıl birisi tane tane anlatabilirmi resimli benim gibinteknoloji özürlü birisine.Ne güzel 10da ekran yansıtmayı sorunsuz yapıyordum...

• quote:

Orijinalden alıntı: mausemause1974

Arkadaşlar android 11de bu ekran yansıtmatı nasıl birisi tane tane anlatabilirmi resimli benim gibinteknoloji özürlü birisine.Ne güzel 10da ekran yansıtmayı sorunsuz yapıyordum...

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.chromecast.app

• quote:

Orijinalden alıntı: 0537

Android 11 ile birlikte sistem uygulamalarının tüketimlerini göstermeye başladı.

Alıntıları Göster

Tamam. Henüz Android 11'e geçilmedi ondan demek.

• 2 gün önce ben yazmıştım ama olsun, ne kadar çok kişi görürse o kadar iyi Samsung Türkiye'nin kepazeliğini SAMSUNG GALAXY M51 [ANA KONU] SAMSUNG GALAXY M51 [ANA KONU] 

• 
Sayfa: önceki 437438439440441
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.