Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY M51 [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
9.446
Cevap
143
Favori
516.516
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 7 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 662
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 37
  • Ortalama Mesaj Aralığı 43 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 3
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 29
  • Favoriye Eklediklerim 144
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Mr.Chesterfield (337 mesaj) Legolasx (251 mesaj) gontik (249 mesaj) Blueorcid (242 mesaj) gokmay (225 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (4238 mesaj) Mobil (3213 mesaj) Mini (510 mesaj) Uygulama (1094 mesaj) (391 mesaj)
  • @
53 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Samsung >> SAMSUNG GALAXY M51 [ANA KONU]
Giriş
    7199 Mesaj

direkt yükle, zaten şubat güncellemesini içeriyor, android 10'da kalıyorsun.

yedeğe gerek yok.

|
    |
    SeqlinOqlu38 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Onbaşı
    25 Mesaj

Tşkler hocam
    |
    |
    Windows10 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Onbaşı
    25 Mesaj
    Değişen birşey varsa yazarmısınız güncelleme ile
    |
    |
  • Yüzbaşı
    414 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ugur_Akd

Şubat güncellemesini yapmayan arkadaşlar bence kesinlikle yapmasın. Yukarıda @Gopc@ arkadaşımızın da gerekçesini yazdığı gibi Kasım ya da Ağustos güncellemesine geri dönemiyorsunuz.

Yapmayın çünkü; wipe yapıp her şeyi yeniden kurdum ve telefonu şarj ettim. Şarjdan çekeli 45 dk oldu ve telefonun ekranını dahi açmamama rağmen şarjı %98'e düştü. Orta düzey güç tasarrufunda ve senkronizasyon kapalı olarak kullanmama rağmen bu şekilde bir sonuçla karşılaştım. Bakalım kaç saat ekran süresi alacağım sonucu yazarım tekrardan mesajı ediltleyip ya da yeni mesaj olarak.

Android 11 kullanan arkadaşlardan ekran süresi ve genel batarya kullanımı ile ilgili yorumları bekliyoruz.

Ben güncellemeyi yaptım. Sadece denemelik %100-%0 yapıyorum. Şuana kadar 8.5saat ekran süresi almışım. Sarjım henüz %43. Güncelleme ile gelen bir pil sorunu olduğunu düşünmüyorum. Büyük ihtimal 13 14saat ekran süresi alırım %0'a kadar.

• Yarbay
    7199 Mesaj

ben de size katılıyorum.

|
    |
    Andy Larkin kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    830 Mesaj
    Arkadaşlar 12-14 saat ekran süresi nasıl alıyorsunuz? Benim 100 den 20 ye kadar 8-9 saat süre veriyor. Güç tasarrufu optimizede hep.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Onbaşı
    28 Mesaj

Evet dostlar nihayet güncelleme geldi. Değişenler neler deneyimleyen arkadaşlar yazsın bakalım. Bende şimdi yapıyorum güncellemeyi.

Edit: Ön kamera pembe ekran sorunu düzelmedi güncelleme sonrası şimdi test ettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SnapeChee -- 8 Mart 2021; 3:33:26 >
  • Yüzbaşı
    693 Mesaj

Ne güncellemesi bu güvenlik mi

|
    |
    SnapeChee kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    630 Mesaj
    Arkadaşlar bu 825 mb lık güvenlik guncellestırmesı mı ne var onu yukleyeyım mı tavsiyeleriniz nelet

• Yarbay
    6284 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Andy Larkin

Ben güncellemeyi yaptım. Sadece denemelik %100-%0 yapıyorum. Şuana kadar 8.5saat ekran süresi almışım. Sarjım henüz %43. Güncelleme ile gelen bir pil sorunu olduğunu düşünmüyorum. Büyük ihtimal 13 14saat ekran süresi alırım %0'a kadar.

Alıntıları Göster

Bataryayı %0'a düşürmeyin. Yoksa çabuk ölür. %15-20'ye indiğinde takın şarja. En sağlıklı batarya için %20-80 arası kullanım tavsiye edilir.

• Yarbay
    6284 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: IhtiyaR87

Arkadaşlar bu 825 mb lık güvenlik guncellestırmesı mı ne var onu yukleyeyım mı tavsiyeleriniz nelet

Güvenlik güncellemesi olduğundan eminmisiniz? Çünkü güvenlik güncellemsi 235Mb idi. Bu arada 11'de artık diğer ülkeler için yayılmaya başlandı.

• Yüzbaşı
    630 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Gopc@

Güvenlik güncellemesi olduğundan eminmisiniz? Çünkü güvenlik güncellemsi 235Mb idi. Bu arada 11'de artık diğer ülkeler için yayılmaya başlandı.

Alıntıları Göster

telefonu aldım alalı ılk cıkan guncelleme buydu hcı cokunmadım telefonda verımlılık duser dıye guncelestırmemıstım b ısaorayı mdedım.. yapayım mı sarjda dusus oluyuor bazen verımlılıkte acaba ayrıca ne guncellesmesı bu onemlı guncellememı

• Yüzbaşı
    630 Mesaj
    quote:

Bataryayı %0'a düşürmeyin. Yoksa çabuk ölür. %15-20'ye indiğinde takın şarja. En sağlıklı batarya için %20-80 arası kullanım tavsiye edilir.

Alıntıları Göster

neden yuzde 80 pekı muhendısler bosunamı yuzde 100 bandını esas almıslar anlamsı degılım sartmı degınız yuzdleık kısımlar. ozellıkle yzude 80 dıyorsunuzya yzude 100 yapsak ne zararı olur sonucta yazılımın kendı olanı bu.

• Yüzbaşı
    630 Mesaj

telfonun en saglıklı sarj dongusu nasıl olmalı arkdaslar yuzdesel olarak herkes bı rakam verıyor olması gerkeen nedır cıdden. ornegın 100 20 den 100 de 100 mu gıbı batarya saglıgıı ve telefon saglıgı ıcın

|
    |
  • Yarbay
    6284 Mesaj
    quote:

neden yuzde 80 pekı muhendısler bosunamı yuzde 100 bandını esas almıslar anlamsı degılım sartmı degınız yuzdleık kısımlar. ozellıkle yzude 80 dıyorsunuzya yzude 100 yapsak ne zararı olur sonucta yazılımın kendı olanı bu.

Alıntıları Göster

Sebebi basit, batarya dediğimiz şey hücrelerden oluşur. Bu hücrelerin tamamını sürekli kullanırsanız eşit miktarda hepsinin ömründen ömür götürürsünüz. Ve her şarja taktığınızda oradaki elektronların titreşmesi ile bu hücreler ömürlerinden bir miktarını kaybederler. Bunu ortaokulda kimya dersinde yarılanma ömrü olarak öğrenmiş olmanız gerek. İşte o yarılanma ömrü gerçek hayatımızda kullandığımız bataryalar ile çok ilişkili olduğumuz kısımdır. (Lisede hep derdim ne işime yarayacak bu bilgi diye ama gün geliyor lazım oluyor)

Şimdi batarya içindeki hücreleri 100 olarak kabul ederseniz ve her seferinde bataryayı 0'a indirip geri 100'e getirdiğinizde tüm hücrelerin hepsi ömründen kayıplar veriyor. Ama %20-%80 bandını kullanırsanız ki o zaman 0-20 ve 80-100 arası kalan hücrelerin ömrüne bir etkisi olmayacağı için 20-80 arasındaki ömrünü tamamlayan hücrelerin yerine geçebilecek ve buda bataryanızı 1 yıl içinde değil de 18ayda tükenmesini sağlayacak.

Batarya konusunda bilgi sahibi olan kime bu konuyu danışırsanız danışın size bu bilgiyi verir.

Aynı olan SSD'ler içinde geçerli. Onlarda OP kısımları olarak kullanılmayan bir sektör atanır. Yaklaşık %20 olarak bu değeri varsayılan olarak kullanır üreticiler. 100GB SSD'nin 80'ini kullanıma koyup 20GB'sine dokunmayanlarda daha uzun vadede hücrelerin ömrünü tamamladığı görülmüştür.

İşin temeli kimya.

Bu arada biz sadece doğru tavsiyeyi öneriyoruz ama 0-100 arasında da kullanabilirsiniz. Ama dediğim gibi bataryanız daha hızlı şekilde ölür o zaman. Benim için %30-50'lik uzun kullanım birşey ifade etmiyor diyebilir ve yıllık batarya değiştirebilirsiniz. Tamamen tercih meselesi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gopc@ -- 8 Mart 2021; 13:37:17 >

• Yüzbaşı
    630 Mesaj
    quote:

Sebebi basit, batarya dediğimiz şey hücrelerden oluşur. Bu hücrelerin tamamını sürekli kullanırsanız eşit miktarda hepsinin ömründen ömür götürürsünüz. Ve her şarja taktığınızda oradaki elektronların titreşmesi ile bu hücreler ömürlerinden bir miktarını kaybederler. Bunu ortaokulda kimya dersinde yarılanma ömrü olarak öğrenmiş olmanız gerek. İşte o yarılanma ömrü gerçek hayatımızda kullandığımız bataryalar ile çok ilişkili olduğumuz kısımdır. (Lisede hep derdim ne işime yarayacak bu bilgi diye ama gün geliyor lazım oluyor)

Şimdi batarya içindeki hücreleri 100 olarak kabul ederseniz ve her seferinde bataryayı 0'a indirip geri 100'e getirdiğinizde tüm hücrelerin hepsi ömründen kayıplar veriyor. Ama %20-%80 bandını kullanırsanız ki o zaman 0-20 ve 80-100 arası kalan hücrelerin ömrüne bir etkisi olmayacağı için 20-80 arasındaki ömrünü tamamlayan hücrelerin yerine geçebilecek ve buda bataryanızı 1 yıl içinde değil de 18ayda tükenmesini sağlayacak.

Batarya konusunda bilgi sahibi olan kime bu konuyu danışırsanız danışın size bu bilgiyi verir.

Aynı olan SSD'ler içinde geçerli. Onlarda OP kısımları olarak kullanılmayan bir sektör atanır. Yaklaşık %20 olarak bu değeri varsayılan olarak kullanır üreticiler. 100GB SSD'nin 80'ini kullanıma koyup 20GB'sine dokunmayanlarda daha uzun vadede hücrelerin ömrünü tamamladığı görülmüştür.

İşin temeli kimya.

Bu arada biz sadece doğru tavsiyeyi öneriyoruz ama 0-100 arasında da kullanabilirsiniz. Ama dediğim gibi bataryanız daha hızlı şekilde ölür o zaman. Benim için %30-50'lik uzun kullanım birşey ifade etmiyor diyebilir ve yıllık batarya değiştirebilirsiniz. Tamamen tercih meselesi.

Alıntıları Göster

bılgı ıcın tskler. haklısınız pekı 100 15 veya 20 lerden 100 de 100 e kadar sarj yapsak bı sorun olur mu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IhtiyaR87 -- 8 Mart 2021; 13:40:55 >

• Yarbay
    6284 Mesaj
    quote:

telefonu aldım alalı ılk cıkan guncelleme buydu hcı cokunmadım telefonda verımlılık duser dıye guncelestırmemıstım b ısaorayı mdedım.. yapayım mı sarjda dusus oluyuor bazen verımlılıkte acaba ayrıca ne guncellesmesı bu onemlı guncellememı

Alıntıları Göster

Güncellemeler konusunda yılların samsung deneyimi şöyle der. Telefonun kullanımından memnunsan ASLA GÜNCELLEME ama bazı hatalar varsa ve bu seni rahatsız ediyorsa MUTLAKA GÜNCELLE.

+

Ağustos ve Kasım güncellemesi Revocery U1 yüklüyor. Şubat ise U2 yüklüyor. Recovery güncellendiği için eski sürüm olan Kasım veya Ağustosa maalesef geri dönemezsiniz. O nedenle güncellemeyi sorununuz yoksa yapmayın. Forumlarda güncellemelerin getirisi ve götürüsü hakkında çok şeyler söyleniyor. Acele etmenizi tavsiye etmem.

• Yarbay
    6284 Mesaj

Fark ettiyseniz batarya %80e geldiğinde daha yavaş dolar. O nedenle illa %100'ü bekleyeyim öyle şarjı çekeyim yapmanıza gerek yok. %80 ve üzerinde şarjdan çekip kullanabilirsiniz.

|
    |
    IhtiyaR87 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    630 Mesaj
    quote:

Güncellemeler konusunda yılların samsung deneyimi şöyle der. Telefonun kullanımından memnunsan ASLA GÜNCELLEME ama bazı hatalar varsa ve bu seni rahatsız ediyorsa MUTLAKA GÜNCELLE.

+

Ağustos ve Kasım güncellemesi Revocery U1 yüklüyor. Şubat ise U2 yüklüyor. Recovery güncellendiği için eski sürüm olan Kasım veya Ağustosa maalesef geri dönemezsiniz. O nedenle güncellemeyi sorununuz yoksa yapmayın. Forumlarda güncellemelerin getirisi ve götürüsü hakkında çok şeyler söyleniyor. Acele etmenizi tavsiye etmem.

Alıntıları Göster

bı sorunum yok telde sadece telefonu 100 de 100 sarj yaparken hcı bısı yapmadan kendı kendıne 100 de 97 ye dusuyor bı zaman sonra o sıkcıı durum galıba cogu kısıde bu sorun var anlamadım.. son olarak ben bu guncellemelerı yapmasam ılerıde cıkcıan nısanda sanırım androıd 11 guncellemesını nasıl anlayacgaım geldıgını telefona ılk olarak bu guncellemler karsıma cıkıyor androıd 11 dırek yuklmeyeı naısl yapacagım

• Yüzbaşı
    630 Mesaj
    quote:

Fark ettiyseniz batarya %80e geldiğinde daha yavaş dolar. O nedenle illa %100'ü bekleyeyim öyle şarjı çekeyim yapmanıza gerek yok. %80 ve üzerinde şarjdan çekip kullanabilirsiniz.

de dıgım gıbı 100 e 100e kadar yapsak sorun olur mu yıne de 100de 15 20 lerden

|
    |
Reklamlar
Instagram takipçi satın al
vp satın al;valorant vp satın al;Valorant VP Fiyat
Radyo Dinle
Europatrans evden eve nakliyat '' 444 69 95''
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,719
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.