Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY M51 [ANA KONU] (323. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: keremvekerem , keremvekerem Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 1 Misafir - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10.967
Cevap
124
Favori
673.636
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
53 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 321322323324325
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hocam mesele kaç günde aldigindir o süreyi.Ben hiç elimden dusurmeden kullanayım 20 satten fazla alırım yüzde 20ye kadar ki 20 100 arası kullanıyorum.Geçen günlerde SS atmistim yüzde 66 şarjda 7 saate yakın süre vardı.Fakat ben mesela 3 gün de bir şarj ediyorum 12 13 saat süre aliyorum bu aralıkta.Gayet yeterli benim için bu çünkü 3 gün boyunca belki telefon full elimde degil ama günde en az 200 kere ekranı açıyorum,anlık mesaj yazıyorum vs.Ustelik bu süre içinde Bluetooth full açık bileilik bağlı.

Yukarı daki arkadaşa o yüzden dedim 3 gün bekleme 12 saat kullanım olan bı SS atar mısın diye fakat 33 saat bekleme var.Yani telefonu kullandıkça süre uzar önemli olan ne kadar bekleme de kaldığı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fortune 4

Tartıstıgım kisi aynı telefonu kullanıyorsa ve memnun değilse satsın, 500 TL ucuza diğerini alsın madem.. Neden yapmıyor? 500 TL ucuza satsa üste para koymadan daha alt model ve ucuz olan poco'yu alır.. Yani ben de simdi iphone 12 pro max kullanıyorum diyebilirim.. Bakın kullanmaya basladım bile.. Hooop kullandım iphone'um var..  

Elinde olsa bile ya ablasının ya abisinin ya kankasının telefonu olmadıgını nereden bilecegiz?

Ekran süresi hicbir telefonda ve hicbir kullanıcıda standart değildir.. Ben 4000 mah pille bile 1 gün ekran süresi alabilirim.. Telefonu ayarlarım herseyi kapatırım, sadece alo alo seklinde ve basit programlarla kullanırım.. Ekran süresi 2 kat uzar.. O yüzden SS'de yollasan, yemin de etsen, poco çöpün 7 saatten fazla ekran süresi verdiğini de ispatlayamazsın burada.. Fakat ben kendi konusundan alıntıları buraya yapıstırırsam sarj acısından da, ne oldugunu ispatlarım tabii ki..

Poco x3'de normal bir kullanımla yani bu tarz olaylara girmeden 7 saat ekran süresi ancak alınabiliyor.. 120 hz overclocklu ekran pili sömürüyor ve artı olarak MIUI 12'nin battery drain sorunu oldugunu herkes biliyor.. Bu ikisi birlesince poko x3, ortalama bir kullanımla yani oyun program falan ek ayarlar yapılmadan, 6 - 7 saat ekran süresi ancak veriyor.. Yani her halükarda m51'den cok daha az ekran süresi alıyorsun..

Her sekilde çöp bir cihaz yani.. Samsung M51'le kıyas bile kabul etmez.. Yani bu çöpü gidersin 9 pro'ya karsı översin ki, 120 hz dısında o cihazla hicbir farkı yok.. kaldı ki, bence 9 pro bile, ekran soluk değil, arka kapak kağıttan olmadıgı icin ve bataryası normal bir kullanımda, 10 + saat gittigi icin o çöpten avantajlıyken, M51 ne alaka? Gercekten poco çöpün m51'den üstün olduguna siz fanları dısında inanan var mıdır?

Alıntıları Göster

Ekran kullanım 120hz

%100 den %70e oyunsuz

Poco X3

SAMSUNG GALAXY M51 [ANA KONU]

• Mr.Chesterfield kullanıcısına yanıt

Yalnız aramızda 2.500mah fark var onu es geçmeyelim. Aynı telefonu bin kişi kullanır ama ekran süreleri farklıdır bunda hem fikiriz. Diğer arkadaşın telefonu göklere çıkarıp gider telefonları yersiz gömmesi saçma biraz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kayrabey

Ekran kullanım 120hz

%100 den %70e oyunsuz

Poco X3

Alıntıları Göster

Ya istersen 50 saat at.. Biz senin telefonunda ne yaptıgını bilemeyiz.. Nasıl ayarlar kullandın, rom'dan servis mi disable yaptın, ne tarz programlar calıstırdın, ekran parlaklıgın neydi ara sarj falan mı yaptın.. Hepsi etkiler.. Poco'nun kendi konusunda, adamlar 7 saat ekran süresi alıyoruz diyorlar.. Onlara mı inanayım senin ne oldugu belli olmayan SS'lerine mi?

Yani üstelik burası samsung m51 konusuyken neden buralarda dolasıyorsunuz hep? bu bir satıs pazarlama reklam olayı olmasın sakın? Yani karar verme aşamasında olan potansiyel m51 kullanıcılarını, poco tarafına cekmek icin falan? Kimin ne alacagı beni ilgilendirmez ama bana pek de gercek kullanıcılar gibi gelmiyorsunuz hani..

Üstelik daha ucuz, daha kalitesiz, malzeme kalitesi daha kötü, ekranı amoled olmayan overclocklu ips olan, pili mah olarak daha düsük, ram'i 2 gb daha düsük, cin markası, marka değeri yerlerde bir telefonu da, canla basla savunuyorsunuz.. git 9 pro'ya karsı savun anlarım da m51 ne alaka ya..

samsung s ve note serisinden de iyi mi peki bu poko cihaz? SAMSUNG GALAXY M51 [ANA KONU] 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fortune 4 -- 20 Ocak 2021; 18:39:38 >

• Samsungların standby draining yaşamasının sebebi yazılımına gömdüğü servisleri sebebiyle. Samsung accounta bağlı ne var ise google yetmiyormuş gibi pili sömürür. Bloatware olmayan veya çok az olan markalar iyi pil ömrünü böyle verebiliyorlar. Kısaca samsung ve xiaomi kendi servisleriyle pilinizi sizin yerinize bitirirler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kayrabey kullanıcısına yanıt
    Nasıl bakılıyor bilmiyorum ama dediğim gibi 1.5 gün zor gidiyor
  • Valla hiçbir şeyi kısmadan 14-15 saat ekran süresi alıyorum, 5000mah değerinde pil gücü var diyenlere sadece gülüyorum. 5000 mah ile benim kullanımımda 10 saat anca alınır. Note 20 s20 konularına bakın mah olarak fena değiller ama doğru düzgün ekran süresi alınmıyor peki neden? Orta seviye güç tasarruflu işlemci kullanmadıkları için. Üst düzey işlemci ile 8000 mah de olsa iyi pil süresi alınmıyor. Bu telefonun pili rakipsiz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Chesterfield

Sonunda tam uyan bir ekran koruyucu.Çok teşekkür ederim paylaştığınız için.J6 modelini alıyoruz değil mi ?

Ben Spigen'in Galaxy S20 için olan ekran koruyucusunu kullanıyorum. Tam uyuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Fortune 4

Ya istersen 50 saat at.. Biz senin telefonunda ne yaptıgını bilemeyiz.. Nasıl ayarlar kullandın, rom'dan servis mi disable yaptın, ne tarz programlar calıstırdın, ekran parlaklıgın neydi ara sarj falan mı yaptın.. Hepsi etkiler.. Poco'nun kendi konusunda, adamlar 7 saat ekran süresi alıyoruz diyorlar.. Onlara mı inanayım senin ne oldugu belli olmayan SS'lerine mi?

Yani üstelik burası samsung m51 konusuyken neden buralarda dolasıyorsunuz hep? bu bir satıs pazarlama reklam olayı olmasın sakın? Yani karar verme aşamasında olan potansiyel m51 kullanıcılarını, poco tarafına cekmek icin falan? Kimin ne alacagı beni ilgilendirmez ama bana pek de gercek kullanıcılar gibi gelmiyorsunuz hani..

Üstelik daha ucuz, daha kalitesiz, malzeme kalitesi daha kötü, ekranı amoled olmayan overclocklu ips olan, pili mah olarak daha düsük, ram'i 2 gb daha düsük, cin markası, marka değeri yerlerde bir telefonu da, canla basla savunuyorsunuz.. git 9 pro'ya karsı savun anlarım da m51 ne alaka ya..

samsung s ve note serisinden de iyi mi peki bu poko cihaz?  

Alıntıları Göster

Bu sana son cevabım.

Poco telegram grubundan rica ettim attılar.

Tanımam etmem.

Global rom 120hz

Burada 10-12 saat alanlar da zaten tipik kullanıcı olduklarını, gereksiz her şeyi devre dışı bırakıp ekran parlaklığını kıstıklarını, hatta bir tanesi tamamen wifi ile kullanmasına rağmen 1.5 gün zor gittiğini yazmıştı.

Telefonu öveceğim diye gerçeklere gözünü kapatma. Bu konudaki insanlar bu telefona sahipler ve pil konusunda şikayetleri var. Konuyu ben gibi baştan sona okuduysan görürsün. Seni hiç bir şeye inandırmaya mecbur değilim. Yalnız poco çöpü 6 saat oyunsuz anca verir falan biraz abartı kusura bakma. Ben bozuk pilli Galaxy Note 4 ile 3-3.5 saat ekran süresi alıyordum.

Şunu da unutma. Poco ile M51 ekran tipleri bile farklı zaten. M51'in pocoyu her türlü ezmesi gerekiyor zaten. En az 1.5 kat hemde.

Kusura bakma bu telefondaki yazılım bence daha iyi sonuçlar verebilecek düzeye getirilebilir.

SAMSUNG GALAXY M51 [ANA KONU]

• quote:

Bu mesaj silindi.

Galiba haklısınız. Ben zaten Poco X3 kullanmıyorum ki. Buraya poco x3 savunmaya da gelmedim. Ama bu şekilde gömülecek kadar kötü bir telefon olmadığını anlatmaya çalışıyorum. Bazı özellikler de M51 zaten üstün. Pil, ekran, Ram... Ama pilin buradaki tecrübe eden arkadaşlara bakarak yeterince iyi olmadığını düşünüyorum. Birisinde 4.500 pil lcd ekran var. Sosyal medya vs ile 10 saat alıyorken 7.000lik M51de bu saatin 15 saat olmasını bekliyorum en kötü. Benim söylemek istediğim bu.

• quote:

Bu sana son cevabım.

Poco telegram grubundan rica ettim attılar.

Tanımam etmem.

Global rom 120hz

Burada 10-12 saat alanlar da zaten tipik kullanıcı olduklarını, gereksiz her şeyi devre dışı bırakıp ekran parlaklığını kıstıklarını, hatta bir tanesi tamamen wifi ile kullanmasına rağmen 1.5 gün zor gittiğini yazmıştı.

Telefonu öveceğim diye gerçeklere gözünü kapatma. Bu konudaki insanlar bu telefona sahipler ve pil konusunda şikayetleri var. Konuyu ben gibi baştan sona okuduysan görürsün. Seni hiç bir şeye inandırmaya mecbur değilim. Yalnız poco çöpü 6 saat oyunsuz anca verir falan biraz abartı kusura bakma. Ben bozuk pilli Galaxy Note 4 ile 3-3.5 saat ekran süresi alıyordum.

Şunu da unutma. Poco ile M51 ekran tipleri bile farklı zaten. M51'in pocoyu her türlü ezmesi gerekiyor zaten. En az 1.5 kat hemde.

Kusura bakma bu telefondaki yazılım bence daha iyi sonuçlar verebilecek düzeye getirilebilir.

Alıntıları Göster

Ben Poco'nun doğru dürüst bir kullanımda 7 saat pil süresi ancak verecegini adım gibi biliyorum. Trilyon tane de SS gönderseniz ortalama ekran süresi odur.. Bu SS'leri daha önce söyledim ben de yapabilirim.. Ara sarj veririm herseyi kapatırım kullanım süresini uzatırım..

Telegram melegram hicbir sey farketmez.. Cünkü akıl var mantık var.. 9S 9 Pro 5000 mah pille 60 hz yenileme 3g dahil her sey iptal, 10 saat veriyorsa, poco'nun 60 - 120 hz dolasırken ve hersey acıkken 10 saat altında vermesi zaten beklenen sonuctur.. Yok 12 saat aldım yok bilmemne saat aldım bunlar yalandır hikayedir..

M51'e gelince poco'dan daha uzun süreler kullanılabiliyor ben 10 + ekran süresi m51'de alabiliyorum. Poco'nun bu süreyi vermesi 120 hz overclocklu ekranıyla imkansız ha 60 hz'ye cekersen 10 saat olmasa da 9 saat gibi sonuclar alırsın ama fazlasını alamazsın.. hele ki rootlayıp magiskden sürekli 120 ye sabitlersen ki ekran overclock oldugu icin menude 120 hz sabitleme yok, 5 saat ancak gider ve eğer ki o ekranı 3 - 5 aydan fazla sürekli 120 hz de rootlu bozulmadan kullanabilirsen de, sana bir poco da ben hediye ederim..

Telefonun m51'e karsı savunulacak en ufak bir özelliği ya da üstünlüğü yok.. Hatta onu gectim, 9 pro'ya bile üstün değil.. 120 HZ cakma overcloklu ekranı dısında.. kaldı ki, ben de poco olsa onu da 60'a ceker o sekilde kullanırdım... Cünkü 120 HZ zaten tamamen pazarlama hilesi o telefonda.. Cihazın islemcisi sadece ve sadece 60 hz kaldırabilecek gücte ve ekran overclock edilmis.. sürekli 120 hz bile veremiyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fortune 4 -- 20 Ocak 2021; 21:23:7 >

• quote:

Yalnız aramızda 2.500mah fark var onu es geçmeyelim. Aynı telefonu bin kişi kullanır ama ekran süreleri farklıdır bunda hem fikiriz. Diğer arkadaşın telefonu göklere çıkarıp gider telefonları yersiz gömmesi saçma biraz.

Pocoyu kucumseme sebebim cihazi anormal derecede buyutup yuceltip heryerde gereksiz yere ovmenizdir.. acikca boyle bir telefon olmadigini soyluyorum kesinlikle bu tarz bir cihaz degil.. 120 hz modasi yani trendi uzerine hileli oynayan 9 pro dur kendileri.. 120 hz olayini bu telefonda sahtekarlik olarak gordugum icin bu kadar takigim bu cihaza.. Ustelik youtube forumlar internet facebook akla gelen heryerde satis yapmak icin yalan yere yuceltiliyor bu da beni ziyadesiyle daha da kil ediyor bu cihaza.. m51 konusunda bile m51 kullanan adamdan cok siz varsiniz yalan mi?

2019 da da redmi note 7 copu a50 yi dover a70 kapisir diye salliyorlardi noldu? taktik hep ayni degil mi? cihaz surunuyordu tospa gibi.. bugun o cihazlar nerede copte degil mi? kimbilir 6 ay sonra hangi cop icin turkce interneti trolleyecek bu cinli firma..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fortune 4 -- 20 Ocak 2021; 23:5:18 >

• İsteyen istediğini yazsın çizsin. Ciddi anlamda m51'in kendi segmentinde rakibi yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: ctrl-alt-delete

İsteyen istediğini yazsın çizsin. Ciddi anlamda m51'in kendi segmentinde rakibi yok.

cinli firmalar cok kotu ya.. tum internete trollerini yerlestirmisler denk cihaz olsa laf etmeyecegim isteyen istedigini secsin diyecegim de ips ekranli cakma 120 hz poco ne yav.. SAMSUNG GALAXY M51 [ANA KONU] 

bunlar meydani bos bulmus turkiye de distributorle anlastiklarindan beri insanimizi coplerle kazikliyorlar... nerede issiz haybeden adam var ellerine beles cihaz verip suruyorlar forumlara ve cesit cesit mecralara.. amerika bunlara bosa sarmadi zaten.. darisi copyagominin basina..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fortune 4 -- 20 Ocak 2021; 23:2:26 >
  • Arkadaşlar merhaba Good Lock uygulamasına, OneUI 3.0 / Android 11 desteği geldi.

https://www.sammobile.com/news/good-lock-modules-one-ui-3-0-updates//

• Bunu bizim cihaz desteklemiyor ki ? yanlış mı biliyorum ?

• quote:

Bunu bizim cihaz desteklemiyor ki ? yanlış mı biliyorum ?

sadece cihaz değil lokasyon engeli/kilidi de var galiba. yoksa APK Mirror üzerinden bulup yüklense birçoğu sorunsuzca çalışırlar gibi geliyor.

• 
Sayfa: önceki 321322323324325
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.