Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY M51 [ANA KONU] (258. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.970
Cevap
124
Favori
673.959
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
53 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 256257258259260
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hocam dediğiniz hangi dosya oluyor anlayamadim ben.Baştan kaçıncı dosya ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Chesterfield -- 17 Aralık 2020; 0:32:43 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DoctorMysterio

Konuda hiç gcam konusulmamasi dikkatimi çekti. Şimdi anlik bir test yaptım beklediğimden fazla uçurum fark var gece görüşünde gcam ile stock kamera uygulamasının. Gündüz denemedim ama gündüz çekimlerinde de fark olacaktır. Unryx05 son sürüm gcam ve sensörleri aynı olduğu için poco f2 pro ayar dosyası ile denedim.
    https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-urnyx05/

GCam ile ön kameradan foto çekerken pembeleşme oluyor mu?

• Mr.Chesterfield kullanıcısına yanıt

Son sürüm = yeni tarihli olan. En üstteki.

• Zenyxia kullanıcısına yanıt

Denemedim. Kullanmıyorum on kamerayı.

• Sıkörtıl kullanıcısına yanıt

Ben bu telefonla 19 saat ekran süresi aldim netflix ve oyun ile. 15 saatten az ekran süresi almıyorum. 5000 mah hangi telefon 16 saat ekran süresi veriyor gosterir misin

• Fire Cavalry kullanıcısına yanıt

Amacım polemik yaratmak veya telefonu alacak kişilere engel olmak değil fakat ben bu 19 saatlere falan inanmıyorum.Bu telefonu bende kullanıyorum hatta birçok kişiye göre bataryayı etkileyecek şeyleri kapatarak kullanıyorum.Sürekli karanlık modda,aod kapalı;nfc,bt,senk,konum sürekli kapalı sadece lazım olunca açıyorum,arka planda bütün uygulamalar uyku modunda sadece bildirimler açık,ekran parlaklığı evde olduğum için en yüzde 20 civarlarında,orta düzey tasarruf modunda kullanıyorum ve 1 haftadır aldığım süre hep 12 13 saat ve şunu da belirteyim oyun oynayan birisi değilim sadece sosyal medya,tarayıcı ve mail ağırlıklı kullanıyorum.

Ee şimdi bu 19-20 saat alanlar başka neleri kısıyor da bu süreleri alıyorlar,hem de oyun oynayarak :)))))) ? Açıkçası inanmıyorum bu süreleri alanlara ve telefonu alacak kişiler de bilsin bunu.Eğer 20 saat ekran süresi verir gibi bir düşünceyle alırsanız hayal kırıklığına uğrarsınız ama şarjı her türlü tatmin eder sizi.

Benim de düşüncem telefonun 7000 mah performansı vermediği yönündedir bunu da karşılaştırmalardan anlayabiliyorum.Örneğin 5020 mahlı Redmi Note 9S kullanan eniştemle aynı evdeyim 4 gündür ve karşılaştırdığımda o 11 saat civarı bir süre alırken dediğim gibi bende 12-13 saat gibi süreler alıyorum.Eee aradaki 2000 mah sadece 1 saat mi fark eder ?

Telefonu savunucam diye kullanıcı memnuniyetinin artması için yapılan eleştirilere Samsungu kendi şirketi gibi savunan arkadaşlar yapmayın bunu gülünç duruma düşüyorsunuz,tek amacımız daha iyi bir deneyim sağlamak.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Chesterfield

Amacım polemik yaratmak veya telefonu alacak kişilere engel olmak değil fakat ben bu 19 saatlere falan inanmıyorum.Bu telefonu bende kullanıyorum hatta birçok kişiye göre bataryayı etkileyecek şeyleri kapatarak kullanıyorum.Sürekli karanlık modda,aod kapalı;nfc,bt,senk,konum sürekli kapalı sadece lazım olunca açıyorum,arka planda bütün uygulamalar uyku modunda sadece bildirimler açık,ekran parlaklığı evde olduğum için en yüzde 20 civarlarında,orta düzey tasarruf modunda kullanıyorum ve 1 haftadır aldığım süre hep 12 13 saat ve şunu da belirteyim oyun oynayan birisi değilim sadece sosyal medya,tarayıcı ve mail ağırlıklı kullanıyorum.

Ee şimdi bu 19-20 saat alanlar başka neleri kısıyor da bu süreleri alıyorlar,hem de oyun oynayarak :)))))) ? Açıkçası inanmıyorum bu süreleri alanlara ve telefonu alacak kişiler de bilsin bunu.Eğer 20 saat ekran süresi verir gibi bir düşünceyle alırsanız hayal kırıklığına uğrarsınız ama şarjı her türlü tatmin eder sizi.

Benim de düşüncem telefonun 7000 mah performansı vermediği yönündedir bunu da karşılaştırmalardan anlayabiliyorum.Örneğin 5020 mahlı Redmi Note 9S kullanan eniştemle aynı evdeyim 4 gündür ve karşılaştırdığımda o 11 saat civarı bir süre alırken dediğim gibi bende 12-13 saat gibi süreler alıyorum.Eee aradaki 2000 mah sadece 1 saat mi fark eder ?

Telefonu savunucam diye kullanıcı memnuniyetinin artması için yapılan eleştirilere Samsungu kendi şirketi gibi savunan arkadaşlar yapmayın bunu gülünç duruma düşüyorsunuz,tek amacımız daha iyi bir deneyim sağlamak.

Valla ister inan ister inanma. Senin için değil ama başkalarının görmesi için ss atiyorum.

SAMSUNG GALAXY M51 [ANA KONU]

Aşağıda görüldüğü üzere 16.5 saat ortalama ekran süresi almışım, normalde güç tasarrufu kullanmiyorum bu 19 saatlik performansta orta modda kullandim. Geçen sivri zekalı birisi "Uyanıklık" kısmının ekran süresi olduğunu ve yalan söylediğimi iddia etti. Gsam kullananlar kendileri deneyip görsün uyanıklık telefonun son uyku modundan çıkışının ardından geçen süre.

İsteyen istediğini düşünür, telefonunda sorun olan götürsün baktirsin burada gereksiz karalama yapıyorsunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fire Cavalry -- 17 Aralık 2020; 3:17:45 >

• Adam 5000 mahlik telefon 16 saat ekran süresi veriyor demiş, sormuşum hangi telefon diye, redmi note 9s 11 saat veriyor diyo

• Al işte yine gereksiz karalama diyor.Valla size maaş falan mı veriyorlar diye düşünmüyor değilim artık.Senin telefon 7000 mah da benim ki 5500 mu kardeşim ? Ben aynı mod da kullanırken bu süreyi alamıyorsam bunun bana inandırıcı gelmemesi gayet normal.

• Fire Cavalry kullanıcısına yanıt

Anlama da sorun var sanırım.Ben benim M51 in bile 16 saat alamadığını ve kendi cihazimla başka bir cihaz karşılaştırdığımı söyledim fakat dediğim gibi algılama da sıkıntı çekmişsiniz.

• quote:

Düşük parlaklık, full wifi, çoğunluk netflix veya chrome üzerinden dizi film izleme (hele birde indirip izlerseniz) o süreleri almak mümkün.
    Hafta sonu evdeydim baya dizi film izledim (hiçbir yerden kismadan) 16 saati rahat gördüm.
    Gün boyu evde dizi film izleyen ve parlaklık kısık kişiler bu süreyi alabilir.
    Çok intetnette gezen, sosyal medyayı çok kullanan kişiler o süreleri pek alamaz.

Bu arada 5000 lik telefon ile 12 saati günlük kullanimla kimse alamaz (hele birde ips ekranla) ancak her yerden kısar ve nerdeyse full veya fule yakın dizi film izlerse olabilir (zaten o şekilde yapınca 16-17 saatleri rahat buluyor M51)
    Burada batarya konuşulması sorun değil ama her defasında benim telefon niye bunları almıyor (her defasında kullanım farkından kaynaklı diye yazılmasına rağmen) tekrar tekrar aynı soruları hatta aynı kişiler sorunca o yüzden bazen tepki görebiliyor.
    2 günlük standart kullanım ile ortalama 12 saat ekran süresi alıyorum. Evde kalıp bol dizi film izleyince 16 saat oluyor ortalamam,ayni telefon farklı sonuçlar.

Tekrar söylüyorum tamamen kullanım farklarından oluşuyor batarya süreleri.
    Poco x3, mi 9 lite,mi 9t pro bundan önceki telefonlarımda da hergun aynı soruları görürdüm ve her defasında kullanım farkını anlatmaya çalışırdım.
    Sosyal medyayı (hele instagrami çok kullanan) kişiler diğer kişilere göre daha az ekran süresi alır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ordan Geçenbay -- 17 Aralık 2020; 8:36:16 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• DoctorMysterio kullanıcısına yanıt

peki normalde oluyor mu pembeleşme... birde hazır konusunu açmışken Gcam ile de ön kamerada deneme yapar mısınız ne gibi farklılıklar var.. Bende ön kamerada pembeleşme var fotoda watsaptada kırmızı yapıyor görüşmelerde... Gcam ile düzeliyor mu merak ettim..teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: Fire Cavalry

Ben bu telefonla 19 saat ekran süresi aldim netflix ve oyun ile. 15 saatten az ekran süresi almıyorum. 5000 mah hangi telefon 16 saat ekran süresi veriyor gosterir misin

Orada kastettiğim 5000 mAh bataryalı cihazların 10-12 saat süreyi verebildiğiydi.

Realme, Xiaomi forumlarını incelerseniz oralarda da "hafta sonu film-dizi izledim 12 saatin üstünde ekran süresi aldım" diyen kişiler var. Bu kişilerin cihazları da 4500-5000 mAh civarlarında bataryaya sahip.

Ağırlıklı video izleyerek diğer fonksiyonları devre dışı bırakarak bu süreleri almanız normal, başka bir arkadaş daha belirtmiş. İsterseniz ana ekranı açıp ekran kapanmasını devre dışı bırakın 30 saat süre alın.

Burada deneyimlerin paylaşılmasını, bir şeylerin sorulmasını karalama olarak görmeniz hoş değil, satın aldığınız bir ürünü sevebilirsiniz ama bu sevgi cihazı mükemmel kılmıyor -ki ben gayet seviyor ve memnunum cihazımdan-, bence cihaz 7000mAh ile daha iyi performans verebilirdi diye düşünüyorum.

Yoğun kullanımla 2.5 gün/13-14 saat kullanıyorum yorumları mevcut bu konu içerisinde de. Bu rakamlar da bana absürd geliyor ama herkesin yoğun anlayışı farklı, kullanımı farklı.

• sen git kumda oyna S kullanıcısına yanıt

hocam bendede pembelik var seninle aynı durum.. şikayet yazdım servise gönderin diyolar göndericem hem telefonsuz kalıcam hemde büyük ihtimal birşey yok deyip geri dönecekler.. siz ne yaptınızz acaba.. gerçekten bu sorun birkaç kişide varsa donanımsal olabilir mi diyede düşünüyorum..Watsapta görüştüklerim hasta mısın diyor o derece..tabi bu görüşmeler evin içinde oluyo ondan mı diyede düşünüyorum ama note 4 vardı bende o bile daha iyiydi

• Validasyon24 V kullanıcısına yanıt
    Yok ev ortamı ile ilgili değil bende biraz önce kontrol ettim bende de pembelik var dışarıdayım bende sanırım yazılımsal olabilir belki güncelleme ile düzeltebilirler
  • Ordan Geçenbay kullanıcısına yanıt

Hocam telefona indirip film dizi izleme konuşun da haklısınız hatta 20 saat bile alabilir fakat arkadaşın hem oyun oynadım hem Netflix izledim...Bu işte bence mümkün değil .

Ben de aynı şekilde 2 gün kullanım 12 saat civarı süre alıyorum bundan da dediğim gibi memnunum ama içinde oyun olan 20 saatleri görünce ve diğer düşük bataryalı telefonların bu süreye yakın süreler aldığını görünce bı dusunuyorum ister istemez ki bu benim en doğal hakkım.

Neyse hocam konuyu uzatmanın anlamı yok bir yere varmıyor çünkü.Teşekkür ederim.

• OdiNRider kullanıcısına yanıt

herkeste olsa belki yazılımsal düzeltilebilir diye düşünüyorum ama tuhaf ya.. yüzümü yaklaştırıyorum kırmızı elimi götürdüm bir kere elim alev topu gibi oldu..iş yerinde 10 tane samsunga baktım hiçbirinde yok..inş elimizde patlamaz böyle.. çözüm bulan servisle irtibata geçen kimsede yok sanırım..ben geçtim gönderin kargoyla diyolar.. kaç gün sürecek çözülecek mi belli değil.. 1 ay araştırdım bundan oluyo bence :) çok kurcalamamak lazım galiba :D

• quote:

Hocam telefona indirip film dizi izleme konuşun da haklısınız hatta 20 saat bile alabilir fakat arkadaşın hem oyun oynadım hem Netflix izledim...Bu işte bence mümkün değil .

Ben de aynı şekilde 2 gün kullanım 12 saat civarı süre alıyorum bundan da dediğim gibi memnunum ama içinde oyun olan 20 saatleri görünce ve diğer düşük bataryalı telefonların bu süreye yakın süreler aldığını görünce bı dusunuyorum ister istemez ki bu benim en doğal hakkım.

Neyse hocam konuyu uzatmanın anlamı yok bir yere varmıyor çünkü.Teşekkür ederim.

Rica ederim.
    Yalnız oyun ne kadar oynandı ve ne oynandı o da önemli. Mesela ben geçen bulmaca çözdüm o da oyun (ama şarja hiç eksi yani yok)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 256257258259260
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.