Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY M51 [ANA KONU] (193. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.969
Cevap
124
Favori
673.785
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
53 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 191192193194195
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Samsung tv harici ekran yansıtma özelliğini başka bir tv de kullanamıyormuyuz acaba? Smart view dışında farklı bir menüden mi gireceğiz bulamadım bi türlü. Yardımcı olabilir misiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: morbaga

Benim telefonda geldi. A51 den buna geçiş yaptım. Bazi özellikler bu telde yok. Ekran görüntüsü almanin basit yolu nasil oluyor. Tuşlara basmanin disinda. One opeert arti diye samsungin kendi uygulamsi vardi a51 çok guzel çalışıyordu buna uyumlu değilmiş.
    Elinizi açık şekilde sağdan sola doğru götürünce ekran görüntüsü alınıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=HSQVIa1S5Gw&feature=youtu.be

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• zapha Z kullanıcısına yanıt
    Ses konusunda bende güncelleme bekliyorum inşallah yaparlar
    Birde radyoyu Bluetooth kulaklıktan veya hoparlöre verilemiyor bunuda güncellemeyw alırlar inşallah, (kablolu kulaklık takılı olsun anten görevi gördüğü için ona razıyım:) ) yurtdışından bir mp3 çalar getirtmiştim ve onda Bluetooth vardı ne güzel hoparlöre veriyordum radioyu 😐

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ordan Geçenbay kullanıcısına yanıt
    SAMSUNG GALAXY M51 [ANA KONU] SAMSUNG GALAXY M51 [ANA KONU]

Böyle bir kısayol ekleyerek de ekran alıntısı kullanılabilir. Bu yöntem daha pratik bence.

• forgottenh F kullanıcısına yanıt
    Bu şekilde görüntü alırken, bildirim paneli aşağı indiği için ekran görüntüsü bildirim panelini alıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ordan Geçenbay -- 21 Kasım 2020; 12:43:25 >
  • Arkadaşlar kusura bakmayın daha önce muhakkak sorulmuştur ama cihazın fiyatı yülselmeden alıym diyorumda konuyu tamamını okursam vakit kaybı olur. Cihazın kronik sorunu var mı ?

• Arkadaslar ayni sesi iki ayri uygulamada ayni anda nasil caldirabilirim?
    Mesela spotifyda muzik dinlerken youtube'ta podcast dinlemek istiyorum.

• codename_lord C kullanıcısına yanıt
    1 haftadir burdayim eksi sozlukte wifi sorunu oldugu yonundeki "iddialar" disinda bir sorun yok. Hatta pil performansi ve super amoled+ hayran birakti.
    Gercekten wifi sorunu var mi bilmiyorum ama bu forumdaki uyeler olarak boyle bir seyle karsilasmadik. Eksideki iddialar bence yalan, kendi wifisi modemi sorunludur telefona suc atiyordur. Klasik teknoloji cahili sorunu gibi geldi.

Aaa dunyanin en sacma seyi. Nasil boyle bir hata yapmislar 😄 tusa tikladiktan 3 saniye sonra alsaymis ekrani keske.

• tam1marjinal T kullanıcısına yanıt
    Ben de onu stabil kullanamadim. Lg tv screen share menusune girince sorunsuz ekrani yansitabildim.

• Bende telefon alma atefesindeyim yaklaşık 30 40 sayfa okudum kronik sıkıntı yok ama bazılarında olan sıkıntıları yazayım

ön kamera pempeleşmesi

WiFi sıkıntılı diyenler de var

Şarj konusunda kim 8 saat kimi 14 saat ekran alıyor

Mobil şebekede 4.5 g indirme hızı

sıkıntısı artı şebeke sorunu yaşayanlar var

Ekran arka kapak plastik olduğu için çabuk çiziliyor

Dışa ses veren hoparlör boğuk ses veriyor

Kulaklık artık kutularda çıkmıyor gelen kulaklık dandik

Ekran korunması gorilla class 3 kullanıyor (4 yıl önce çıkmış) koruma zayıf kırılmaya müsait

Çift yönlü typ c kablosu olduğu için pc ye ve başka şarj adaptörüne bağlanmıyor

Bataryası lion (lipo) değil eski tip batarya

KISACASI dün almayı düşünüyordum şuan vazgeçmeyi düşünüyorum başka modelleri inceliyecem bakalım hayırlısı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yavuz2844 -- 21 Kasım 2020; 14:36:15 >
  • Arkadaşlar merhaba,

N11den kılıf aldım, telefon baya sağlam hale geldi. Bir de tam ekran hayalet cam aldım. Arkadaki 4 kamera ve flaş açık, parmak okuyucu açık. Tam cuk diye oturdu yani. Görselleri ekliyorum. Cam da çok sağlama benziyor, bi telefoncuya taktıracağım.

SAMSUNG GALAXY M51 [ANA KONU]

SAMSUNG GALAXY M51 [ANA KONU]

Link;

https://m.n11.com/samsung-galaxy-m51-kilif-metal-yuzuklu-standli-tam-koruma-silikon-P456985227

• quote:

Orijinalden alıntı: codename_lord

Arkadaşlar kusura bakmayın daha önce muhakkak sorulmuştur ama cihazın fiyatı yülselmeden alıym diyorumda konuyu tamamını okursam vakit kaybı olur. Cihazın kronik sorunu var mı ?

Dostum bu kronik sıkıntılar hiçbir zaman bitmez hangi telefonun konusuna girersen gir illa kronik sıkıntı muhabbeti dönüyor.SAMSUNG GALAXY M51 [ANA KONU] 

Ancak kronik bi sıkıntıyla karşılaşmadım ben. Bu Konuda gördüğüm tek sıkıntı ön kameranın pembe çekme sorunu o da ben de yok.

Onun dışında telefonun en büyük 2 handikabı arka kamere ve sesi. Ses kalitesi iyi değil. Ancak arka kameraya sağlam 1 2 güncelleme gelmesi lazım özellikleriyle çektiği resimler arası uçurum var. Ses kalitesini de güncelleme ile çözebilirler mi hiç sanmıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MoÇü -- 21 Kasım 2020; 14:55:13 >

• Warner Bross kullanıcısına yanıt

Sorma yaa berbat menüye bir arac çubuğu koyamamislar. Xiaomi kulandim onun yazilimi bundan tam 10 kat daha iyi. Hataa daha fazla.

• forgottenh F kullanıcısına yanıt

Slm. Bu menüyü bulamdim nasil girecez. Yazarsan sevinirim

• Cok cok sağ olasin kardeşim. Valla 8 aydir a51 de bile bulamadım bu menüyü. Simdi buldim super oldu benim ixin cok önemliydi. Cok cok tesekur ederim..

• quote:

Orijinalden alıntı: yavuz2844

Bende telefon alma atefesindeyim yaklaşık 30 40 sayfa okudum kronik sıkıntı yok ama bazılarında olan sıkıntıları yazayım

ön kamera pempeleşmesi

WiFi sıkıntılı diyenler de var

Şarj konusunda kim 8 saat kimi 14 saat ekran alıyor

Mobil şebekede 4.5 g indirme hızı

sıkıntısı artı şebeke sorunu yaşayanlar var

Ekran arka kapak plastik olduğu için çabuk çiziliyor

Dışa ses veren hoparlör boğuk ses veriyor

Kulaklık artık kutularda çıkmıyor gelen kulaklık dandik

Ekran korunması gorilla class 3 kullanıyor (4 yıl önce çıkmış) koruma zayıf kırılmaya müsait

Çift yönlü typ c kablosu olduğu için pc ye ve başka şarj adaptörüne bağlanmıyor

Bataryası lion (lipo) değil eski tip batarya

KISACASI dün almayı düşünüyordum şuan vazgeçmeyi düşünüyorum başka modelleri inceliyecem bakalım hayırlısı

Merhabalar bende eleştirilerin bazılarına kullanıcı olarak cevap yazmak isterim.
    1-Ön kamera pembelesmesi - Kamerayla hiç işim olmadığı için cevap veremeyeceğim (yazılımsal ise kolaylıkla çözüm bulunur)

2 - Wifi sıkıntısı - Burada bu güne kadar yaklaşık 30-40 arkadaş yazıyor, bir kişiden bile böyle bir şikayet duymadık. Ekşi sözlükte delinin biri kuyuya taş atmış çıkarılmaya çalışılıyor.

3-Şarj konusunda burada 10 saat altına alan yok. Aradaki farklar tamamen kullanma alışkanlıklariyla ilgili. Mesela bugün evde olduğum için sırf wifi takılıyorum, normalde ortalama 12 saat alırken bugün 15 saat bulacağım gibi.

4-Mobil şebeke ile ilgili yine bir şikayet okumadım son sayfalarda. ( evim bahçe katı, işim zemin kat olmasına rağmen şebeke ile ilgili en ufak sorun yaşamadım.) Poco x3 telefon ile yanyana indirme kıyaslaması yaptım birebir aynı sürelerde yaptı.

5-Kullanıcıların nerdeyse %99 luk kısmı kılıf kullandığı için arka kapak plastik olsa ne olur elmas olsa ne olur. Tam tersi biraderim arka cam olan telefon kullanıyor catladigi için şimdi ekstra para verecek. Belki önemseyen oluyordur ama kılıf kullanan çoğu kullanıcı için arka kapağın durumu çok önemli değildir diye düşünüyorum.

6-Hoparlör konusunda hep Bluetooth kulaklık kullandığım için pek yorum yapamayacagim ama mi 9 lite telefonumdan farklı bir şey farketmedim. Poco x3 cihazim stereo olduğu için haliyle üstündü m51 e kiyasla.

7-Kulaklık zaten çıkmıyordu ön sipariş alanlara tanıtım amacıyla hediye verildi. Dandik dediğiniz kulaklık yine 50 TL dünya kadar xiaomi telefon aldım dandik kulaklık bile çıkmadı.

8-Gorilla glasin en büyük farkı cizilmelere karşıdır kırılmaya değil. Düşme açısı eğer ters olursa 5 değil glass 10 bile olsa fayda etmez. Çizilme içinde yine kılıf gibi kullanıcıların %99 luk kısmı ekran koruyucu kullandığı için pek önemli olmaz diye düşünüyorum. Tabi ki tercih meselesi illa glass 5 olsun diye düşünen insanda olabilir.

9-Çift yönlü olması çok kullanışlı değil ama herkesin evde zaten fazladan şarj aleti ve kablo olabilir. (çok büyük bir eksiklik olmayabilir)
    Ayrıca cift yönlü kablo nedeniyle başka telefonları şarj edebiliyor. Ya ne gerek var diye düşünebilir insan ama benim gibi ailecek gezen kişiler için bazen çok faydalı olabiliyor. Denedim ve bu özellik gayet iyi çalışıyor.

Elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalıştım umarım sorularıniza doğru cevaplar vermisimdir.
    Elbet kullanıcı olan kimse ayranım ekşidir demez ama kurlar bu haldeyken fiyatına göre alınabilecek en iyi cihazlardan birisi (hatta en iyisi) olduğunu düşünüyorum. Tabi garantisiz yurt dışı cihazlar devreye girerse farklı seçenekler çıkabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ordan Geçenbay -- 21 Kasım 2020; 17:54:25 >

• Arkadaşlar ekran koruyucu mu değiştirdim. Herkes merak ediyordu uyumlu yok vs diye. Samsung A80 modelinin ekran koruyucusu uyuyor telefona. Ve daha çok kapatıyor ekranı. Kenarlarda mm boşluk kalıyor o kadarı da normal zaten. Almak isteyen A80 modelinin koruyucusunu alabilir.

• sen git kumda oyna S kullanıcısına yanıt
    Ön kamera kırmızı rengi abarttığı için ten rengi güneşte yanmış gibi çıkıyor maalesef güncelleme gelmesini umuyoruz. Samsung geribildirimleri göz önüne alacaktır mutlaka ama ne zaman kimbilir.

Pil li-ion hocam
    Arkadaş li-po olmasını daha uygun görmüş.

• 
Sayfa: önceki 191192193194195
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.