Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY M51 [ANA KONU] (191. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.970
Cevap
124
Favori
673.933
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
53 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 189190191192193
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dostum %76ye 15 saat derkenSAMSUNG GALAXY M51 [ANA KONU]  76ya 11.5 saat ekran süresi almışsın.

• N11 kampanyasından bonuslar dahil 3.080 liraya mal ettim. Samsung Note 5 den geçtim. Cihaz genel olarak fena değil. Paranın karşılığını veriyor. Ama Note 5 deki kaliteyi maalesef bu cihazda göremedim. Arka kapağın adi plastik oluşu ve hoparlör sesinin patates olması dışında sorun yok. Ekran süresi 10 saat civarı rahat alınıyor. Tek temennim güncellemeyle ses kalitesini düzeltilmesi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MoÇü kullanıcısına yanıt

Ekran süresinden ziyade aktifliği baz alıyor yukarıda yazmış

• D..Drogba D kullanıcısına yanıt
    O zaman yanlış hesap ediyor arkadaş. Ekran süresi için ekranı hesap etmisi gerekir işaretledim.

SAMSUNG GALAXY M51 [ANA KONU]

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ekran koruyucu, kılıf, yedek şarj cihazı hazır ama telefon ortalıkta yok
    Ulan Samsung drk yatacak yerin yok senin...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Hocam telefonda ne yapıyorsunuz genel olarak bu verilere ulaşırken. Yani video oyun vs ya da sosyal medya mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: MoÇü

O zaman yanlış hesap ediyor arkadaş. Ekran süresi için ekranı hesap etmisi gerekir işaretledim.

İşte bu 👍

Detay verebilir misiniz acaba. Ne gibi ayar yapalım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Legolasx

Kimse yanlış anlamasın ama. 18 saat 20 saat diyen ya yalan söylüyor ya da telefonla doğru dürüst uğraşmıyor. Ben de 12 13 saat alıyorum ortalama. Sıkıntı yok siz de az gidiyor diye canınızı sıkmayın.

Alıntıları Göster

Yalan söyleyince elimize ne geçecek? Hep diyoruz kullanımdan kullanıma farklar doğal olarak vardır, aldığımız ekran süreleri sizin illa yüksek alanlarla kıyas yapmanızı gerektirmez. Burada içtenlikle doğru verileri söylüyoruz, başka bir olay yok. Pil testi videolarını da mı izlemiyorsunuz hiç? Sizi mutlu ediyorsa başka şeyler önemsiz, altı üstü bir cihaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: D..Drogba

Hocam telefonda ne yapıyorsunuz genel olarak bu verilere ulaşırken. Yani video oyun vs ya da sosyal medya mı?

@tam1marjinal @D..Drogba

Ekstra bir şey yapmıyorum dostlar. Parlaklık düşükte karanlık modda kullanıyorum. Genelde sosyal medya kullanıyorum geçen de yazmıştım. Onun dışında oyun filan oynamam. Wifi'den bağlanırım. Uygulamaları filan da daha uykuya almadım. Sadece kıl olduğum yüklü gelen onedrive trendyol google drive gibi uygulamaları devre dışı bıraktım 4 5 tane programı. Bunların da çok etkili olacağını sanmam.

Onun dışında sizler nasıl kullanıyorsunuz?

Benim şahsen 12 saati geçmedi hocam. O yüzden pek tavsiye verecek durumda değilim :) onun dışında ben de karanlık moddayım sadece sosyal medya. Ve sanırım tuş kilidini aç kapa yapınca daha çok şarj yiyor telefon doğru muyum?

• cevdetgozbudak kullanıcısına yanıt

Dostum siz neler yaptınız ekstra olarak daha fazla verim almak için pilden?

• quote:

Orijinalden alıntı: tam1marjinal

Bu 15 saat üstü ekran süresi alan arkadaşlar nasıl yapıyorsunuz çok merak ediyorum allah aşkına yardım edin yahu

3.şarjım hala en fazla 10-12 arası alabiliyorum

* aod kapalı
    * ekran ışığı yüzde 20 bile değil
    * neredeyse bütün uygulamalar derin uykuda seçili
    * karanlık mod kapalı
    * home office çalıştığım için yüzde 80 wifideyim
    Bu ekran süresi konusu çok karışıktır ve maalesef çok yanlış değerlendiriliyor.
    Herkesin kullanımı asla bir olmaz, hatta birbirinin aynı görünen bile bir olmaz.

Siz wifiden video izlersiniz diğeride aynı şeyi izler wifiye yakınlık bile şarji etkiler..

Ayni operatörün hattını kullanırsınız biri 5.kat iyi çeker biri bahçe katında oturur aynı operatörde bile şarj farkeder..
    İki kişi aynı oyunu oynar biri yüksek biri orta ayarda oynar şarjı farkeder..
    İki kişi aynı anda aynı işi yapar telefonda ama biri karanlık oda da otomatik parlaklıkta kullanıyordur biri ışık oda da şarjı farkeder...

O yüzden kimse kendini başkalarıyla kıyaslamasın.

Mesela ben istesem 17-18 saat ekran süresini çok rahat alabilirim.
    Netflix ve amazon prime da 20 den fazla indirilmiş içerik var. Wifiyi kapasam birazda parlaklığı kısıp indirdiğim içerikleri izlesem şarj konusunda çok yüksek değerler alırım.
    Birde bol bol birşey izleyen kişi intetnette gezen kişiye göre çok daha fazla ekran süresi alır. Çünkü gezerken ekrana devamlı dokunarak veya sayfalar arası geçiş yaparak çok fazla güç tüketir ama bir içerik izlerken parlaklıkta kisiksa işlemci yorumladığı için güç tüketimi az olur.

Benim kullanımım çok standarttır. Çok uzun süredir aynı kullanımı yaparım. Aynı saatte toplu taşımaya biner aynı saatlerde dizimi izlerim. Günlük aynı sitelere girer aynı uygulamaları kullanırım.
    Buna göre ortalama 1-1,5 günde mi 9 lite telefonum ile 7 saat ekran süresi..
    Bir önceki telefonum poco x3 ile 8-9 saat arası ekran süresi alırdım.
    Hemen hemen aynı kullanım ile M51 ile 12-13 saat ekran süresi alıyorum.
    Buna göre bahsettiğim ve çok önceden kullandigim telefonlara göre en az %40-50 daha iyi batarya performansı veriyor cihaz.
    Uzun oldu kusura bakmayın ama kimse kendi kullanımını (kullanım olarak birbirine benziyor gozuksede) başkasıyla kıyaslamasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ordan Geçenbay -- 20 Kasım 2020; 21:44:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cevdetgozbudak

Yalan söyleyince elimize ne geçecek? Hep diyoruz kullanımdan kullanıma farklar doğal olarak vardır, aldığımız ekran süreleri sizin illa yüksek alanlarla kıyas yapmanızı gerektirmez. Burada içtenlikle doğru verileri söylüyoruz, başka bir olay yok. Pil testi videolarını da mı izlemiyorsunuz hiç? Sizi mutlu ediyorsa başka şeyler önemsiz, altı üstü bir cihaz.

Alıntıları Göster

Üstüne neden alınıyorsun. Kimse yanlış anlamasın ama... diye cümle kurmuşum orda. Sonunda da ya da doğru dürüst uğraşmıyorlar demek ki yazmışım. Azıcık okuyup cevap yazın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ordan Geçenbay

Bu ekran süresi konusu çok karışıktır ve maalesef çok yanlış değerlendiriliyor.
    Herkesin kullanımı asla bir olmaz, hatta birbirinin aynı görünen bile bir olmaz.

Siz wifiden video izlersiniz diğeride aynı şeyi izler wifiye yakınlık bile şarji etkiler..

Ayni operatörün hattını kullanırsınız biri 5.kat iyi çeker biri bahçe katında oturur aynı operatörde bile şarj farkeder..
    İki kişi aynı oyunu oynar biri yüksek biri orta ayarda oynar şarjı farkeder..
    İki kişi aynı anda aynı işi yapar telefonda ama biri karanlık oda da otomatik parlaklıkta kullanıyordur biri ışık oda da şarjı farkeder...

O yüzden kimse kendini başkalarıyla kıyaslamasın.

Mesela ben istesem 17-18 saat ekran süresini çok rahat alabilirim.
    Netflix ve amazon prime da 20 den fazla indirilmiş içerik var. Wifiyi kapasam birazda parlaklığı kısıp indirdiğim içerikleri izlesem şarj konusunda çok yüksek değerler alırım.
    Birde bol bol birşey izleyen kişi intetnette gezen kişiye göre çok daha fazla ekran süresi alır. Çünkü gezerken ekrana devamlı dokunarak veya sayfalar arası geçiş yaparak çok fazla güç tüketir ama bir içerik izlerken parlaklıkta kisiksa işlemci yorumladığı için güç tüketimi az olur.

Benim kullanımım çok standarttır. Çok uzun süredir aynı kullanımı yaparım. Aynı saatte toplu taşımaya biner aynı saatlerde dizimi izlerim. Günlük aynı sitelere girer aynı uygulamaları kullanırım.
    Buna göre ortalama 1-1,5 günde mi 9 lite telefonum ile 7 saat ekran süresi..
    Bir önceki telefonum poco x3 ile 8-9 saat arası ekran süresi alırdım.
    Hemen hemen aynı kullanım ile M51 ile 12-13 saat ekran süresi alıyorum.
    Buna göre bahsettiğim ve çok önceden kullandigim telefonlara göre en az %40-50 daha iyi batarya performansı veriyor cihaz.
    Uzun oldu kusura bakmayın ama kimse kendi kullanımını (kullanım olarak birbirine benziyor gozuksede) başkasıyla kıyaslamasın.

Alıntıları Göster

Hocam elinize sağlık çok güzel yazmışsınız ama işte kendimizi biliyoruz. Nasıl kullandığımızı biliyoruz. En kısık ayarlarda pili yormayan şeyler yapmamıza rağmen aldığımız ekran süreleri arasında dağlar kadar fark olunca insan kıllanıyor ister istemez.

Mesela ben oyun oynamam. Video izlemem. Tek yaptığım instagram, Twitter, Web browser kullanımı.

Ekran fotosunu atıyorum arkadaşlar şu an iyi mi?

Aod kapalı

Parlaklık yüzde 20

Karanlık mod kapalı

SAMSUNG GALAXY M51 [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tam1marjinal -- 20 Kasım 2020; 22:1:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tam1marjinal

Hocam elinize sağlık çok güzel yazmışsınız ama işte kendimizi biliyoruz. Nasıl kullandığımızı biliyoruz. En kısık ayarlarda pili yormayan şeyler yapmamıza rağmen aldığımız ekran süreleri arasında dağlar kadar fark olunca insan kıllanıyor ister istemez.

Mesela ben oyun oynamam. Video izlemem. Tek yaptığım instagram, Twitter, Web browser kullanımı.

Ekran fotosunu atıyorum arkadaşlar şu an iyi mi?

Aod kapalı

Parlaklık yüzde 20

Karanlık mod kapalı

Alıntıları Göster
    Instagram, twitter vs baya sarj yer aslında. Çünkü devamlı sayfaları aşağı yukarı hareket ettiriyorsunuz ekranı ve işlemciyi çalıştırıyorsunuz. Mesela instagramda 1 saat takılın giden şarja bakın, birde youtube vs bir yerden aynı parlaklıkta video izleyin giden şarja bakın dediğimi anlayacaksıniz.
    Benimle aynı değerlere yakın sonuçlar,bataryanın verdiği süreler çok normal.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ordan Geçenbay -- 20 Kasım 2020; 22:23:58 >

• Ordan Geçenbay kullanıcısına yanıt

Tüm olay burda kopuyor hocam o zaman tamam

Ben ıg twitter faceden çıkmam ondan 15 16 saatleri göremiyorum o zaman anladım

Bu şekilde bana 10 11 saat yeter şükür

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi D..Drogba -- 20 Kasım 2020; 22:21:26 >
  • 
Sayfa: önceki 189190191192193
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.