Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY M51 [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: tam1marjinal , alpcvs Daha Az
2 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 4 Misafir (3 Mobil) - 1 Masaüstü5 Mobil1 Android
5 sn
6.329
Cevap
109
Favori
304.423
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 5 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 463
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 28
  • Ortalama Mesaj Aralığı 29 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 22
  • Favoriye Eklediklerim 109
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • gontik (249 mesaj) Legolasx (238 mesaj) Mr.Chesterfield (228 mesaj) Blueorcid (225 mesaj) gokmay (218 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (2609 mesaj) Mobil (2202 mesaj) Mini (424 mesaj) Uygulama (1094 mesaj)
  • @
28 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Samsung >> SAMSUNG GALAXY M51 [ANA KONU]
Giriş
    250 Mesaj

Evet ayni kamera fakat işlemci farklı oldugu icin acaba kameraya etki edermi bilemedim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    yilmaz976 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1627 Mesaj

Ben yavaş ediyorum ama tatmin etmiyor.

|
    |
    Dr James Wilson kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    7421 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Dr James Wilson

Sarj konusunda sorun yaşayan arkadaşlar bir de yavaş sarjl ile sarj ettikten sonra durumun nasıl olduğuna bakabilir mi?

Telefonu kutusundan çıkardığımdan bu yana hep normal şarj ile şarj ettim. Hızlı şarjı hiç kullanmadım.

Yoğun kullanımda 2 gün
    Normal kullanımda 3 gün
    Seyrek kullanımda 4 gün gidiyor.

Aşağıdakileri yerine getirdiğim taktirde 3 gün şaşmıyor. 4 gün gittiği de oluyor.

-Bluetooth ihtiyaç halinde açıp kapatıyorum.

-Konum ihtiyaç halinde açıp kapatıyorum.

-NFC ihtiyaç halinde açıp kapatıyorum.

-Wi-Fi her zaman açık ama "Wi-Fi'ı otomatik aç" seçeneği kapalı.

-Konum\Doğruluğu iyileştir menüsü altındaki Wi-Fi taraması ve Bluetooth taraması her zaman kapalı. Bu ikisini hiç açmam.

-Cihazımı bul kapalı (Önemli bir özellik. Yakın zamanda açmayı düşünüyorum. Şarjı olumsuz etkileyecektir.)

-Parmak izi aktif ve gün içinde sık sık kullanıyorum. (Bunu da kapatıp desene geçsem şarjı daha çok gider ama konfor çok düşer, gerek yok.)

-Yüz tanıma her zaman kapalı. Mahremiyete önem verdiğim için yüzümü hiç taratmadım. (Edward Snowden'ın bir bildiği var.)

-Telefonu kaldırınca ekranı aç özelliğini kapattım. (AOD varken gerek yok.)

-Hem gündüz hem de gece karanlık modda kullanıyorum.

-Ekran parlaklığı ayarında Adaptif parlaklığı seçtim.

-AOD parlaklığı otomatikte ve 01:00 da kapanacak 07:00 da açılacak şekilde ayarladım.

-Hızlı şarj hiç aktif etmedim. Telefonu ilk şarjından bu yana normal şarj ile dolum yaptım.

-Günde 1 kez gece yatmadan Cihaz bakımı menüsünde Hafıza (RAM) şimdi temizle yapıyorum.

-Oyun oynamadığım için yüklemedimde.

-Sahibinden ve Letgo haricindeki alışveriş sitelerinin uygulamalarını yüklemedim, yüklememde. Her işimi browser dan yaparım. Online alışveriş sitelerinin uygulamaları telefon için tam bir facia. DH uygulamasıda aynı şekilde. Browser candır gerisi yalandır. Letgo ve Sahibinden uygulamaları şimdilik arka planda çalışıyorlar ama işim bitince derin uykuya alacağım.

Durum bu, ihtiyaç halinde açıp kapattığım özellikleri her zaman açık kullanmayı tercih edersem de şarjım 2 gün gidiyor. Ne kadar yoğun kullanırsam kullanayım 1 günde bitiremiyorum. Oyun oynamadığımı tekrar belirtmek isterim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Çavuş
    46 Mesaj
    tam şarjdan bu yana 16 saat ekran süresi aldım ve şu an şarjım %11

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

6 saat kullanmış arkadaş 2 gün içinde, ilkngün şarj etmiş zaten gün sonunda yine de az gitmiş 6 saatte yuzde 26 harcamak zor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gontik -- 24 Ekim 2020; 16:31:40 >
    |
    |
    xiewed kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3676 Mesaj

Çok teknik bir konu bu ancak M51 ile fotoğraf çektim şak diye çekti, M31S ise 2 saniye bekletti gibi bir durum olacağını sanmıyorum, siz yine de forumun M31S bölümünde bunu bir sorun bence, en iyi cevaplar son kullanıcılar tarafından verilecektir.

|
    |
    yldrm000 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Pil kısmında üst kısımda sürekli kullanım özellikleri öğrnlyr diye yazı çıkıyor format atmadan sanki pilin ne kadar gideceğini gösteriyordu burda doğru mu hatırlıyorum bakma imkanınız var mı bu menüye siz de ne yazıyor arkadaşlar?

Bataryasından dolayı alınırdı ama samsungun içine 40 tane zorunlu uygulama yükleyip asla kaldırtmaması yüzünden alınmaz heralde. Nefretlik durum. Şuna bi rom portlasalar miui, flyme vs. düşünülebilir.

|
    |
    Modeli iken
    M51
    Sony IMX682 Exmor RS
    Modelini kullanıyor, mizancell kanalında kamera karşılaştırmalarında m51 in her türlü video ve fotoda daha üstün çektiğini görüyoruz.
    M31 s ile m51 ise aynı sensör fakat işlemci farkı ancak gece çekimlerinde ya da panaromik pro vs gibinözel modlarda fotoyu işleme ve kaydetme kısmında belki farkeder, o da büyük bi fark olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gontik -- 24 Ekim 2020; 17:34:28 >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    678 Mesaj

Ben de aynı şekilde 3 gün gidiyor rahat. Sorun yaşayan arkadaşlar için söylemiştim hocam :) mesajınız bir çok arkadaş için yol gösterici olacaktır

|
    |
    Virtual Reality kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bir kaç gün sabredin, daha sonra pil detayları gelecek.

|
    |
    Legolasx kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    En az pil tüjeten browserlarda brave var kullanan var mı arkadaşlar ?

|
    |
  • Onbaşı
    16 Mesaj
    https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/af/f9/9a/aff99a4052e98b9f31befcc582c16a2d.jpeg&t=0&width=480&text=1

ön kameradaki pembelesmeyi goruyorsunuzdur. baska olan var mi boyle. çözümü nedir? donanimsal hata mi yazilimsal mi acaba

Bir arkadaşta daha vardı sanki geçen hocam, iade yapmıştı sanırım.
    Bi samsungu arayın ya da fotoğraflı bir mail atın iletişimden, sizi yönlendirirler. Geçmiş mesajlarda mutlaka var o arkadaş ama bulmak zor olabilir, görürse kendisi de yazabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gontik -- 24 Ekim 2020; 19:21:43 >
    |
    |
    garipyolcu0113 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Onbaşı
    16 Mesaj

bir seyi de duzgun yapsalar sasarim. mail adresine nerden ulaşırım bilginiz var mi

|
    |
    gontik kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

https://shop.samsung.com/tr/contactus

|
    |
  • Onbaşı
    16 Mesaj

teşekkürler sagolun

|
    |

Ortama veya arkaplana göre ışığı ayarlamak için pembelesmesi yazılımsaldır. Ancak böyle yarım gösteriyorsa donanım sıkıntısı aklıma gelir. Başka bir uygulama ile deneyin. Aynısı ise kesin donanım olur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

PSN : Jeopol
  • Yüzbaşı
    397 Mesaj
    Arkadaslar ön kamera video cekiminde gecenlerde kapali ortamlarda yüzümü kirmizilastirdigimi , filtre ayarlardan bunu hallettigimi yazmistim. Sonrasinda bir arkadasin tavsiyesiyle mizancell isimli kanalda video karsilastirmalarina baktigimda m51 in arkasi yeşillikli orman veya parklardaki video cekimlerinde görüntünün sarılığı dikkatimi cekmisti

Bugün ormanda video cekimi yaparak test etmek istedim ve yönümü yesilliklerin çoğunluğuna getirdiğimde renk bariz sekilde sararmakta olup mizancell kanalindaki arkadaşin video cekimindeki sararmayi yaşamış bulunmaktayim. Hafif indirdikten sonra renklendirmeler gorsellerde gördüğünüz gibi duzeliyor. Bunun bir ayarı var da biz bilmiyoruz diye düşünüyorum , düşünmek istiyorum.. iade vs islerle uğraşmaktan nefret ediyorum. Bu durumu yaşamış arkadaslar çözüme ulastiysa bilgilendirirlerse sevinirim.

• Onbaşı
    16 Mesaj

hocam whatsapta görüntülü gorusme yaparken de aynisi oluyor. normal kamera görüntüsünde de. bir arkadaş daha vardi bu sorunu yasayan. galiba değişim yapti. görurse yazar belki

|
    |
    Jeopol kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
kripto para haberleri
Canlı Tv izle
Webtures SEO;SEO Nedir?
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,703
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.