Şimdi Ara

Samsung Galaxy M32 [ANA KONU] (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
198
Cevap
9
Favori
12.865
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cihazı bende android 12 ye güncelledim ve hiç bir performans sorunu ile karşılaşmadım 90hz de kullanıyorum. Hatta tepkiler bir tık daha seri geldi bana. A51 telefonda bile android 12 de cihazın bariz kastığı belli oluyor. Güzel değişiklikler var bunu kullandıkça anlıyorsunuz zaten. Genel olarak memnun kaldım ben

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Bu Google ne yapıyor kendisinden haberi var mı ben bilmiyorum. Normalde yazıtiplerini ayarlardan değiştiriyoruz ama güncellemeden sonra Google uygulamaları (Gmail, Gboard, mesajlar, Takvim vs.) bunu dinlemiyor, kendi Google yazıtipini kullanıyor, diğer uygulamaları da Google yazıtipine geçiremiyoruz çünkü bu yazıtipi Samsung sistem yaztiplerine eklenmemiş. Yamalı bohça gibi değişik uygulamalar değişik yazıtipi kullanıyor. Sadece estetik bir eksiklik ama Gmail'i her açtığımda lanet ettiriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kef -- 1 Haziran 2022; 8:41:4 >
  • Arkadaşlar 12 ile şarjı %85 e sabitleme özelliği gelmiş siz bunu aktif ediyor musunuz? Faydalı bir özellik mi ?

• Merhabalar ben de 12 güncellemesini yaptım dün, gayet sıkıntısız şu ana kadar. Hatta telefonun seriliği arttı, animasyonlar daha güzelleşti, pili de daha iyi gidiyor, ek özellikler de güzel. Tavsiye ederim herkese.

Gerçekten samsung yazılım konusunda çok iyi. Önceki sürüm de gayet stabildi, şimdiki daha da stabil. Önceki telefonum redmi 5 plus idi; yazılım, stabilite ve güncellemelerden hiç memnun değildim. Herhalde sonraki telefonum da samsung olur bozmazlarsa

• Bu sürüm bir tek bana yaramadı sanırım. Telefonda performans düştü, pil eskisi kadar gitmiyor. 90 hz'de takılma yapıyor diye 60'a geçmem 60 bana hep takılıyormuş gibi geliyor. Telefon da bir tık ısınıyor gibi geldi. Telefonu çok kullanan biri olmadığım için pahalı Androidlere ya da iPhonelara para bayılmak istemedim ama yapılması gereken o sanırım benim için :/

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dostlar android 12 den sonra cihaz daha serileşti ama bazen ekranda anlık yavaşlama fps düşüşleri gibi durumlar oluyor. Ekranı kilitleyip açınca düzeliyor hemen. Bu durumla karşılaşan var mı?

• _Nomad_ kullanıcısına yanıt

Ben de yaşıyorum aynı sorunu.

Ayrıca önceki mesajımda yazanlara ek olarak ekran kapalıyken bildirimi göstermeme ve bazen ekranı parmak iziyle açarken bomboş beyaz ekran gelmesi sorunları ile de karşılaştım. Bu sorunlarla karşılaşan oldu mu ?

• Armo_ kullanıcısına yanıt

İşlemci eski 90hz'i kaldirmiyor ayrıca telefon biraz yoğun kullanınca ısınmaya başlıyor eskiden ısınmıyordu ayrıca wipe cache yaptınız mı ? Bu cihaz 13 guncellemesinde komple kasmaya baslar samsung donanım konusunda malesef geriye gidiyor bu cihazın max ömrü 2 yıl bilemedin 3 yıl bu islemci ve emmc depolama birimiyle bu kadar.

• Verilerimi etkileyecek herhangi bir işlem yapmadım henüz yakın zamanda da yapamam. Ben Samsung'u uzun süre destek veriyor diye tebrik ediyordum ama böyle olacaksa vermesin daha iyi. Umarım zamanla toparlarlar.

• Armo_ kullanıcısına yanıt

Wipe cache verilerinizi etkilemez guncelleme sonrasinda ki gereksiz dosyaları siliyor.

• Arkadaşlar samsung members da bi kullanıcı 12 güncellemesinden sonra performans artışı için sanalram i 2gb yapmak gerektiğini yabancı forumlarda bile note 20 kullananların uı 4.1 den sonra kasma donma yaşadıklarını ramplus ın iyi optimize edilmemiş olduğunu yazdıklarını en iyi performansı 2gb ram seçiminde aldıklarını söylüyorlar diye yazmış.

Birde ayarlardan arka plan işlem sınırını arka planda işlem yok olarak değiştirin demiş.

Ben bunları denedim telefonun bariz hızlandığı ortada. Yukarıda bahsettiğim ekran yavaşlama lag durumu ile de karşılaşmadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Nomad_ -- 7 Haziran 2022; 11:10:2 >
  • _Nomad_ kullanıcısına yanıt

Otomatik parlaklıkta pikselleşme sorunu var mı ? Oto parlaklıkta parlaklığı sanki karıncalanma yaparak arttırıyor eskisi gibi seri değil.

• Bugun farkettim ki telefonun hizli video cekim modu yok olmus, en cok kullandigim ozelliklerden bir tanesiydi hatta bu telwfonu secme sebebimdi neden boyle olsu ki acaba

• jacki J kullanıcısına yanıt
    Kamera uygulamasında, "Hiper geçiş" modunu kontrol edebilir misiniz?

• crecls C kullanıcısına yanıt

Hiper gecis var ama hizli cekim ile alakasiz bir sey o. Ben 10 x de cekimler yapiyorsum,hiperde hem lapse zamani ayarlanmiyor hemde kafasina hore yavas baslayip hizlaniyor ortalama 50 saniye video 1 saniye oluyor. Mesela normal hizli cekimde ben bunu 20/1 veya 30/1 gibi yapiyordum

• 12 sürümünün ilk güncellemesi geldi.

• Güncellemeyi yükleyen var mı? Bir sorun sıkıntı var mı?

• bu telefonu 90hz yerine 60hz kullanmak daha avantajlı

daha seri oluyor ve pile faydası var

• hsyn_38 kullanıcısına yanıt

Ben yukledim daha akici calisiyor pil daha da iyilesti.

• Alpha Centauri kullanıcısına yanıt

G80 zaten 90hz de pek verimli calismiyor uygulamalarda gezerken sayfalar da anlik takilmalar oluyor.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.