Şimdi Ara

Samsung, Galaxy M31 modelini resmen duyurdu: 64MP kamera, 6.000 mAh pil

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
660
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Akıllı telefon üreticisi Samsung, geçtiğimiz Şubat ayında Galaxy M30'u, Eylül ayında da M30s modellerini piyasaya sürmüştü. Şimdi ise şirketin resmi Hindistan sitesinde, Galaxy M31'le ilgili detaylar ve lansman tarihi paylaşıldı.

Ayrıca Bkz.Samsung'un Unpacked etkinliğinde Koronavirüs ile ilgili alacağı önlemler belli oldu

Yüksek pil kapasitesi

Samsung yeni akıllı telefon modeli Galaxy M31'i, 25 Şubat tarihinde tanıtacağını duyururken, cihazın 64MP ana sensör olmak üzere dört arka kameraya sahip olacağını açıkladı. Parmak izi sensörünün de arka panelde yer aldığı Galaxy M31, 6.000 mAh kapasiteli devasa pili ile de dikkat çekiyor. Ayrıca SAMOLED ekranla gelecek olan cihazda küçük bir çentiğin yer aldığını da belirtelim.

Daha önceki sızıntılara göre Galaxy M31, Snapdragon 665 veya Exynos 9611 yonga seti ile güçlendirilecek. Ana kameraya ek olan diğer üç kameranın ise ultrageniş, derinlik sensörü ve makro lens şeklinde olacağı ifade ediliyor. Cihazın hangi fiyat etiketiyle raflara çıkacağı ise henüz açıklanmış değil.

• Valla alırsam artık m30 ya da fiyatına göre bunu alırım. Zira ben kamera gücü için alıyordum amiral gemilerini. Pardon ama 12-13bin vereceksem yemişim onun kamerasını. 4000TL ye ayı(moon) bile gösteren p900 alırım. Hadi lensiyle 5000 olsun. Üste 3000'e orta ayar telefon alırım. Hadi 3000 de foto gimbali olsun. Yine 12 bine çok daha kaliteli bir şekilde ihtiyacımı karşılarım.
  • Valla alırsam artık m30 ya da fiyatına göre bunu alırım. Zira ben kamera gücü için alıyordum amiral gemilerini. Pardon ama 12-13bin vereceksem yemişim onun kamerasını. 4000TL ye ayı(moon) bile gösteren p900 alırım. Hadi lensiyle 5000 olsun. Üste 3000'e orta ayar telefon alırım. Hadi 3000 de foto gimbali olsun. Yine 12 bine çok daha kaliteli bir şekilde ihtiyacımı karşılarım.

• Samsung'dan yine boş beleş bir cihaz...

• Söylentiler başladığından beri bu telefonu takip etmekteyim.Sizce galaxy A51 mi yoksa bu mu?A51 ekran olarak sanki daha iyi gibi duruyor
  • galebatarus kullanıcısına yanıt
    dünyada m31 takip eden tek kişi siz olabilirsiniz :D

• Zannetmiyorum hocam daha telefon çıkmadan YouTube'da kaç tane video yayınlandı :D
  • Fiyat ve işlemci çok belirleyici olacaktır , Türkiyede o dandik exynos işlemciler ile satmaya kalkarlarsa bide üstüne üstlük 2400 TL üstü fiyat çekerlerse kimse almaz , çünkü o fiyatın üstünde çok çok daha iyi çin telefonları var , üstelik samsung teknik servisi her türlü arızada kullanıcı hatası dediği için samsung sabıkalı bir marka

• Samsung ne yapmaya çalışıyor anlamadım. 2 sene önce çok fazla modelimiz var bu konuda yeniliğe gideceğiz dedi. Şimdi yine aynı şeyi yapmaya başladı. Aynı özelliklere yakın kaçıncı telefon oldu bu.Bu kadar model olunca güncelleme takibide zorlaşıyor hatta kısa yoldan söyleyeyim vermiyor. Ne güzel A20-A30-A50-A70 diye başladın sonrası malum...😡😱😡😱😡

• ÇOK SAKINCALI BİR MODEL NUMARASI VAR BU TELEFONUN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isimsiz55_55 -- 11 Şubat 2020; 15:15:52 >
  • bu numaralar nereye kadar gidecek böyle 32 33 34..

• quote:

Orijinalden alıntı: Spider_hip

Valla alırsam artık m30 ya da fiyatına göre bunu alırım. Zira ben kamera gücü için alıyordum amiral gemilerini. Pardon ama 12-13bin vereceksem yemişim onun kamerasını. 4000TL ye ayı(moon) bile gösteren p900 alırım. Hadi lensiyle 5000 olsun. Üste 3000'e orta ayar telefon alırım. Hadi 3000 de foto gimbali olsun. Yine 12 bine çok daha kaliteli bir şekilde ihtiyacımı karşılarım.
    Iphone 11 bile 7000 lirayken 12 13 bine ne alıyorsun sen? Ayrıca bu orta segment cihazlarının hiçbirinde ois yok. Kamera gücü istiyorsan bu cihazlara 2-3 bin vereceğine 4 bin ver amiral gemi al. 2 yıl öncesinin amiral gemileri bile şuanki orta segment cihazlarından iyi foto video çekiyor. Ayrıca sadece kamerası değil işlemcisinden tut her şeyine kadar daha iyi.

Boş acıtasyonları bırakın artık.

İşlemcisi hala exynos 9611. İnsan işlemciyi günceller a50 m30 a51 m31 her cihaza aynı işlemciyi koyuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BB2CECC18 -- 11 Şubat 2020; 17:1:5 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-BB2CECC18

Iphone 11 bile 7000 lirayken 12 13 bine ne alıyorsun sen? Ayrıca bu orta segment cihazlarının hiçbirinde ois yok. Kamera gücü istiyorsan bu cihazlara 2-3 bin vereceğine 4 bin ver amiral gemi al. 2 yıl öncesinin amiral gemileri bile şuanki orta segment cihazlarından iyi foto video çekiyor. Ayrıca sadece kamerası değil işlemcisinden tut her şeyine kadar daha iyi.

Boş acıtasyonları bırakın artık.

İşlemcisi hala exynos 9611. İnsan işlemciyi günceller a50 m30 a51 m31 her cihaza aynı işlemciyi koyuyor.

Alıntıları Göster
    Xiaomi bir ara SD625 koyuyordu, Samsung'un 625'i de 9611 oldu sanırım.

Ama aşağılamamak lazım bu SoC'i.

Kötü bir işlemci değil.

M30S ve A51 de kullanıldı. M30S gayet güzel bir cihaz.

Bu cihaz da 2500 ile çıkar 3-5 ay'a 1999 seviyesine iner.

F/P cihazı olur kısa zamanda. M30S'i arkadaşım aldı çok mutlu.

• quote:

Orijinalden alıntı: astegon

Xiaomi bir ara SD625 koyuyordu, Samsung'un 625'i de 9611 oldu sanırım.

Ama aşağılamamak lazım bu SoC'i.

Kötü bir işlemci değil.

M30S ve A51 de kullanıldı. M30S gayet güzel bir cihaz.

Bu cihaz da 2500 ile çıkar 3-5 ay'a 1999 seviyesine iner.

F/P cihazı olur kısa zamanda. M30S'i arkadaşım aldı çok mutlu.

Alıntıları Göster
    3-5 aya m32 çıkar zaten M30s şuan ucuzlayan fiyatıyla tercih edilebilir ama m31 2500 den gelir ve m30s nin üzerine koymayan bir cihaz alınmaz. Üstüne xiaomiler o fiyat bandında çok rekabetçi.

Bence bu orta segment modellere 2500 civarı vermemek lazım. Biraz bütçeyi zorlayıp sıfır amiral gemi veya 2. el amiral gemi almak en mantıklısı. Çünkü hepsinin bir yerinden sorun, eksik çıkıyor. Realme 5 pro yu da hatırlatayım. Samsung un işi zor artık realme ve xiaomi varken almak saçma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BB2CECC18 -- 11 Şubat 2020; 17:11:25 >

• Iphone'un en üst telefonu pro max 13 bin değil mi? Ayrıyetten dediğimi tam anlayamamışsınız. Diyorum ki 12-13 bin vereceksem ki S20'nin tepe modeli(en iyi kameralı) rahat 10bin üstü fiyatlanacak. O zaman sırf işimi görsün diye(instagram vs) orta segment alırım. Kamera içinde p900 alırım. Her türlü amiral telefondan daha iyi çekim yapar. Hatta hala üste kalan paraya güzel gimbal alırım.

Bende zaten S8 var. İlk çıktığında almış, 4.150TL vermiştim. Dji osmo mobile 3'te var. Evet güzel çekiyor. 2 senedir müşterilerime bununla çekim yapıyorum gayet kurtarıyor. Ama yenilemem gerekecek illaki. Yine 4-5 bine olsa S8'den daha iyi çeken telefon(S20 gibi) alırım. Ama kamerası için 10 bin küsür tl telefona vermem dediğim gibi. Mantıklı değil. Paylaşım yapmalık orta segment telefon alır, üstüne p900+gimbal alırsam tüm işlerim aynı paraya çok daha kaliteli bir şekilde hallolmuş olur.

Benim öyle çoluk çocuk gibi üst seviye telefon kullanmalıyım takıntım yok. Onlar istediği gibi en son modeli almaya çalışsın. Bana telefon iş için lazım. Kamera iş için lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Spider_hip

Iphone'un en üst telefonu pro max 13 bin değil mi? Ayrıyetten dediğimi tam anlayamamışsınız. Diyorum ki 12-13 bin vereceksem ki S20'nin tepe modeli(en iyi kameralı) rahat 10bin üstü fiyatlanacak. O zaman sırf işimi görsün diye(instagram vs) orta segment alırım. Kamera içinde p900 alırım. Her türlü amiral telefondan daha iyi çekim yapar. Hatta hala üste kalan paraya güzel gimbal alırım.

Bende zaten S8 var. İlk çıktığında almış, 4.150TL vermiştim. Dji osmo mobile 3'te var. Evet güzel çekiyor. 2 senedir müşterilerime bununla çekim yapıyorum gayet kurtarıyor. Ama yenilemem gerekecek illaki. Yine 4-5 bine olsa S8'den daha iyi çeken telefon(S20 gibi) alırım. Ama kamerası için 10 bin küsür tl telefona vermem dediğim gibi. Mantıklı değil. Paylaşım yapmalık orta segment telefon alır, üstüne p900+gimbal alırsam tüm işlerim aynı paraya çok daha kaliteli bir şekilde hallolmuş olur.

Benim öyle çoluk çocuk gibi üst seviye telefon kullanmalıyım takıntım yok. Onlar istediği gibi en son modeli almaya çalışsın. Bana telefon iş için lazım. Kamera iş için lazım.
    Telefon yerine kamera tabi daha iyi fotolar elde etmeni sağlar. Fakat 2 bin liralık telefonları foto için kullanmak cidden üzer. Fakat 4 bin civarına geçen senenin amiral gemileri var. Huawei p30 ve s10e gibi. P30 un fotoğrafları gerçekten iyidir yanında kamera taşımaktan kurtarır. 13 bin en üstü ama fiyat farkı kamera kalitesine yansımıyor. 7 binlik iphone 11 in neler yapabildiğini canlı tanıtımında izlemiştim. Kamerayla iş bitmiyor adamlar yazılımı çok geliştirmişler. Bende redmi note 8 var stok kamera yazılımı tezek gibi çekiyorken gcam kurunca fiyatına göre baya iyi çekiyormuş diyorsun

• E tabi, amiral gemisi olmadıkça 2-3 binlik telefon kamera için kullanılmaz katılıyorum. İşte S8'den sonra daha 3 model bekler daha iyi kameralı amirale geçerim diyordum ama baktım ki s20 iç fiyatlandırmasını kameraya göre yapmış. Yani en iyi kamera en üst s20 de olacak diyor. O da 1500€ falan diyor, Türkiye'de 12-13bini geçer demek o fiyat. Yani o zaman dediğim metoda dönerim. Paşa paşa taşırım koca kamerayı artık.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.