Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY M31 [ANA KONU] 6 GB Ram / 6000 mAh Batarya / 128 GB Hafıza / 4 Kamera (36. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.163
Cevap
38
Favori
98.863
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

M21 aldık 15 gun once one uI surumu guncelleyınce 2,5 oldudu

M31s one UI surumu 2,1 var guncelde

m21 telde guvenlık yazılımı ekim guncel

m31s de guvenlık yazılımı eylul

yazılımda 1 tık gerıden gelıyor gıbı -_-

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frantic2 -- 16 Kasım 2020; 17:14:1 >
  • Arkadaşlar M31 telefonumda otg bağlantısını bir türlü çalıştıramadık. USB bellek görmüyor, çıkış elektriği vermiyor. Deneyen OTG çalıştırabilen var mı?

Edit: problem otg bağlantı aparatı kaynaklıymış. Sonunda uyan bir dönüştürücü buldum, kablo şeklinde. OTG satın almadan önce bir bellek yardımıyla denemenizi tavsiye ederim. Cevaplar için teşekkürler

SAMSUNG GALAXY M31 [ANA KONU] 6 GB Ram / 6000 mAh Batarya / 128 GB Hafıza / 4 Kamerabağlayıp

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi niketnac -- 19 Kasım 2020; 22:23:50 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Her zaman dediğim gibi Samsung markasını satıyor.m31 aldım kardeşime 2695 TL ye.

Bir iki saat inceledim telefonu bu paranın yarısı etmez.1 buçuk yıl önce aldığım zenfone max pro m1 bu m31 den 5 kat kaliteli bence.

Artısı sadece 64mp kamerası.

• quote:

Orijinalden alıntı: niketnac

Arkadaşlar M31 telefonumda otg bağlantısını bir türlü çalıştıramadık. USB bellek görmüyor, çıkış elektriği vermiyor. Deneyen OTG çalıştırabilen var mı?

Edit: problem otg bağlantı aparatı kaynaklıymış. Sonunda uyan bir dönüştürücü buldum, kablo şeklinde. OTG satın almadan önce bir bellek yardımıyla denemenizi tavsiye ederim. Cevaplar için teşekkürler

bağlayıp

selam.

ben otg adaptör alıp denedim calsıyor sorun yok.1 TB samsung harıcı hdd bagladım okuyor.

SAMSUNG GALAXY M31 [ANA KONU] 6 GB Ram / 6000 mAh Batarya / 128 GB Hafıza / 4 Kamera
    SAMSUNG GALAXY M31 [ANA KONU] 6 GB Ram / 6000 mAh Batarya / 128 GB Hafıza / 4 Kamera

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frantic2 -- 16 Kasım 2020; 22:21:7 >

• quote:

Orijinalden alıntı: frantic2

selam.

ben otg adaptör alıp denedim calsıyor sorun yok.1 TB samsung harıcı hdd bagladım okuyor.

Alıntıları Göster

Bu model M31 değil, sanırım M31s

Sm-m315f olan modeli ile ilgili bir otg problemi.

Çalıştıramazsam servis yolu görünüyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi niketnac -- 16 Kasım 2020; 22:31:12 >

• quote:

Arkadaşlar M31 telefonumda otg bağlantısını bir türlü çalıştıramadık. USB bellek görmüyor, çıkış elektriği vermiyor. Deneyen OTG çalıştırabilen var mı?

bağlayıp

kılıf takdı isen tam oturmuyor olabılır.kılıfı cıkarıp deneyin.

yıne olmuyorsa aldıgınız otg adaptor arızalıdır.

• quote:

kılıf takdı isen tam oturmuyor olabılır.kılıfı cıkarıp deneyin.

yıne olmuyorsa aldıgınız otg adaptor arızalıdır.

Alıntıları Göster

Kılıfsız denedim, farklı OTGler denedim ama sonuç aynı. Kablo bağlantısında "PC ile telefon arasında" data aktarımı oluyor ama OTG için hiç tepki yok

• normal ebatlarda ıcerı gıren uc harıc 2 cm ebatında

16,90 aldımdı internetten kargo dahıl.3 gun once

• quote:

normal ebatlarda ıcerı gıren uc harıc 2 cm ebatında

16,90 aldımdı internetten kargo dahıl.3 gun once

Bir tane internetten sipariş ettim, çalışmadı. Bozuk olduğunu düşünürken başka bir yerde bu otg ile karşılaştım, denedim ve çalışmadı. Bugün bir telefoncuya girdim durumu anlattım. Sağolsun kapalı paket açtı denedik olmadı. Hepsi de bu görseldekine göre

yarı boyda olan kısa OTG dönüştürücülerdendi (yani eklediğimin type-c olanı). Boyutun çok fark edeceğini sanmıyorum bence yine çalışmayacak ama en kısa zamanda deneyeceğim

Ama başka M31'de OTG'nin çalıştığını da görmedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi niketnac -- 16 Kasım 2020; 22:56:36 >

• sizdekı telefon M31 ben M21 ve M31s 2 telefondada denedım aynı aparatı 1 tb hdd uzerınde calsıyor.

yalnız sunu denedınızmı

otg adaptore normal fat32 usb bellek denedınızmı.calısyorsa hdd calısmıyorsa

hdd yi pc de biçimlendirme exFATsecıp fotmatlayınız gormesı lazım

telefonda arıza yok ise.yinede olmaz ise samsung musterı hızmetlerı ıle bir gorusun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frantic2 -- 16 Kasım 2020; 23:46:5 >
  • Note 5 telefonun gördüğü belleği taktım, bir değişiklik olmadı. Normalde göremediği bir format olsa bile biçimlendirmeye dair bir menüye veya bildirime yönlendirecek kadar görebilmeli. Bellek üzerindeki ışık hiç yanmıyor.

Benim anladığım kadarıyla şarj soketi normalde "power in\out" olarak çalışıyor ama bendeki telefonda power, out olarak aktif olamıyor. Yani sadece telefondaki batarya gücüne ihtiyaç duymayan cihazlarla (pc, şarj aleti gibi) bağlantı sağlıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: takozmehmet

Her zaman dediğim gibi Samsung markasını satıyor.m31 aldım kardeşime 2695 TL ye.

Bir iki saat inceledim telefonu bu paranın yarısı etmez.1 buçuk yıl önce aldığım zenfone max pro m1 bu m31 den 5 kat kaliteli bence.

Artısı sadece 64mp kamerası.

Evet m31 çok kaliteli bir telefon değil ancak zenfone pro max 5 kat daha kaliteli demek için kör olmak lazım. Ekranı ayrı işlemcisi ayrı bataryası ayrı yazılımı ayrı tokatlar zenfonu. Kaldı ki samsungun en çöp telefonu bile asustan daha uzun gider. Etrafta bir kişide 2 yıllık asus telefon göremezsiniz ancak samsungun en leş dediğiniz j7 serisinden 5 yıllık tonla bulursunuz. Asuslar çıktığı sene patlama yapar sonraki sene çöpe gider elli tane kronik sorunları vardır. Lg den beter bir marka olduğundan türkiyeden çekildi zaten. Bu telefonu pro max ile kıyaslamak ayıp olur bence.

Şu an 20 bin liraya bile telefon var şaka gibi ama gerçek. Böyle bir fiyat skalasında gayet iyi bir telefon m31. Zaten m serisinde üst seviye kalite gibi bir iddiası yok samsungun. Hindistan,çin,türkiye gibi ülkelere satılan bir model. Yoksa avrupada 200 euroya satılıyor, adam çocuğuna bile almaz. A serisi s serisi varken. Bizde her telefon ederinin neredeyse 1000 lira fazlası devletimiz sağolsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gladio2 -- 17 Kasım 2020; 12:16:4 >

• gladio2 kullanıcısına yanıt

Asus markasını tanımadığınız o kadar belli ki birşey diyemiyorum.asus un ilk telefonu olan zenfone 5 modelini 6 yıl kullandım hani şu Samsung larda kronik ısınma donma sorunu nu bir defa yine yaşamadım.geçen yıl da pil kapasitesi dolayısıyla zenfone max pro m1 aldım 5000 mah pil var aldığım ekran süresi hala bir buçuk yıl geçmesine rağmen 14 ila 15 saat.

M31 de 6000 mah pil var şimdiye kadar 13 saat ekran süresini gören varmı.

Sağlam lık konusuna gelince şundan eminim ki ilk düşmeye ekranı patlayacak klasik Samsung politikası sonra ya telefona verdiğimiz paranın yarısını verip ekran değiştireceğiz yada yeni Samsung alacağız.

• quote:

Note 5 telefonun gördüğü belleği taktım, bir değişiklik olmadı. Normalde göremediği bir format olsa bile biçimlendirmeye dair bir menüye veya bildirime yönlendirecek kadar görebilmeli. Bellek üzerindeki ışık hiç yanmıyor.

Benim anladığım kadarıyla şarj soketi normalde "power in\out" olarak çalışıyor ama bendeki telefonda power, out olarak aktif olamıyor. Yani sadece telefondaki batarya gücüne ihtiyaç duymayan cihazlarla (pc, şarj aleti gibi) bağlantı sağlıyor.

sizin telefonda bir garıplı var samsung musterı hızmetlerını arayıp servise yonlerdırme saglayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: takozmehmet

Asus markasını tanımadığınız o kadar belli ki birşey diyemiyorum.asus un ilk telefonu olan zenfone 5 modelini 6 yıl kullandım hani şu Samsung larda kronik ısınma donma sorunu nu bir defa yine yaşamadım.geçen yıl da pil kapasitesi dolayısıyla zenfone max pro m1 aldım 5000 mah pil var aldığım ekran süresi hala bir buçuk yıl geçmesine rağmen 14 ila 15 saat.

M31 de 6000 mah pil var şimdiye kadar 13 saat ekran süresini gören varmı.

Sağlam lık konusuna gelince şundan eminim ki ilk düşmeye ekranı patlayacak klasik Samsung politikası sonra ya telefona verdiğimiz paranın yarısını verip ekran değiştireceğiz yada yeni Samsung alacağız.

Asus markasını gayet iyi biliyorum. Ancak asus bir telefon markası değil bir bilgisayar markası. Telefonları bilgisayarları kadar başarılı değil. Eski zenfon 5 öyle olabilir ancak türkiyeye son gelen zenfon 5(2018)ler şu an piyasada yoklar. Çünkü hepsinde ayrı bir kronik sorun vardı ve uzun ömürlü telefon değillerdi. Bu başarısızlık globale de yansıdı. Asus sadece türkiyede değil şu an dünyada başarısız bir telefon markası olarak geçmekte. İstatistikler bunu zaten gösteriyor. Bu benim kendi görüşüm değil var olan durum bu. Başarısız olduklarından zaten piyasadan çekildiler. Asus bahsettiğiniz kadar uçan kaçan bir telefon markası olsaydı şu qn piyasada xiomiler huaweiler yerine asusu görüyor olurduk.

• takozmehmet kullanıcısına yanıt

Telefon konusunda asus en son övmeniz gereken firma. Kullanmış biri olarak söylüyorum..

• M31S için kılıf ve koruyucu cam tavsiyeniz var mı arkadaşlar? SAMSUNG GALAXY M31 [ANA KONU] 6 GB Ram / 6000 mAh Batarya / 128 GB Hafıza / 4 Kamera 

• quote:

Orijinalden alıntı: Multimetre

M31S için kılıf ve koruyucu cam tavsiyeniz var mı arkadaşlar?  

ben bu urunu aldım kullanıyorum .M31s telefonda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frantic2 -- 17 Kasım 2020; 23:54:26 >
  • ben xiaomi mi 8 lite kullanıyorum m31s'i anneme almıştım bunun parmak izi okuyucusu benim telefona göre baya kötü gibi geldi, parmağı tanımadığı çok fazla oluyor. genel olarak mı böyle telefonda sıkıntı olabilir mi?

yanda olduğu için de olabilir parmağın az bir kısmı temas ediyor sonuçta

• quote:

Orijinalden alıntı: b0Ni

ben xiaomi mi 8 lite kullanıyorum m31s'i anneme almıştım bunun parmak izi okuyucusu benim telefona göre baya kötü gibi geldi, parmağı tanımadığı çok fazla oluyor. genel olarak mı böyle telefonda sıkıntı olabilir mi?

yanda olduğu için de olabilir parmağın az bir kısmı temas ediyor sonuçta

BEN DUN TEST yaptım parmak izini 2 parmakta kayıt yaptım acıyordu normal.

istersenız parmak ızını tekrar kayıt yapın farklı sekılde dokundurarak

• 
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.