Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY M31 [ANA KONU] 6 GB Ram / 6000 mAh Batarya / 128 GB Hafıza / 4 Kamera (29. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.163
Cevap
38
Favori
98.856
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: astegon

Aksine gayet başarılı bir durum. Fiyat anlamında da ek bir şeyler gelmiyor en azından.

E inceleyemedikten sonra nasıl satın alacaz? Yapılan inceleme videolarını izle izle nereye kadar? O ürünü canlı gözle görüp, el hissiyatından sonra alıp almayacağına karar verecek olan yüzlerce kişi tanıyorum. Ben de onlardan biriyim. Bu işe çözüm bulmaları onları 3. sınıf marka yapmaz, aksine müşteri memnuniyetini yükseltir.

• üç operatörde bu cihazı satmıyor daha doğrusu m serisi satışı yok dediler ısrarla a serisi satmaya çalışıyorlar

bir kaç telefoncu da kutusundan çıkartıp bakmaya sıcak bakmadı, muallaktayım şu an

• Klavye yine mükemmel değil ama iyileştirmeler var kelime tahminleri falan daha iyi ama bazen yine tuhaflıklar yapıyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar,

M31 ile ilk defa Samsung telefonu almış oldum. Dolayısı ile ilk defa AMOLED deneyimim oldu. Daha önce hep LCD ekranlı telefon kullandım. Redmi Note 9S almayı düşünüyordum ama Çin mallarından uzak durmaya çalıştığım için en iyi seçenek Samsung diye M31 aldım.

İlk başta AMOLED ekranının renk tonu gibi şeylere alışmama zaman aldı. Aslında ilk aldığım telefonu "color shift" denilen, açıya göre rengin sarıdan maviye değişmesi yüzünden geri iade ettim. Ancak ikincisi de aynı olduğunu görünce AMOLED için "normal" sayılıyor galiba. Daha çok akşamları (az ışıklı ortamlarda) telefonu sağ/sol, yukarı/aşağı oynatınca belli oluyor. Pek hoşuma gitmese de buna katlanmaya karar verdim.

Performans olarak tarayıcı veya twitter gibi bazı uygulamalarda sayfa kaydırırken hafif takılma olabiliyor. Bunu beklemiyordum ve biraz üzdü. Exynos pek "iyi" değil herhalde.

Batarya konusunda başarılı olduğunu görüyorum. Oyun falan oynamadığım için 2 gün götürebilir ama navigasyon veya fazla video izlersem 1.5 güne düşüyor.

Kamerası da tatmin edici sayılır ama 64MP modunda zoom olmaması kötü olmuş.

Samsung Health, Always on Display gibi uygulama/özellikleri başarılı buluyorum.

En büyük eksisi, "hızlı" şarj dedikleri 15W kullanılması. Tam şarj 2.5 saati buluyor. Gece şarj edince problem değil ama unutur da sabah evden çıkmadan hemen %30 doldurayım demek ortadan kalkmış oluyor.

Sonuç olarak memnunum, ve İnşaAllah uzun zaman sıkıntısız şekilde kullanmak nasip olur.

Saygılarla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uthmani -- 6 Ekim 2020; 15:44:14 >

• Eylul güncellemesi nasil arkadaşlar yükleyen var mi ? problem yok dimi

• ibrahim.42 kullanıcısına yanıt

Yok... İyi gibi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • northeast61 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler ben de yükledim, gayet iyi.

• BySerkan kullanıcısına yanıt

Dostum A31 parmak izi okuyucu ekran içinde olması cazip geldi, yalnız 4 gb ram sıkıntı çıkartırmı bende orda kaldım :)

• Telefonun Instagram ile problemi var, fazla story atan birisi değilim ama herkesin bazen arkadaşıyla güzel anını paylaştığı, ya da seyahat ederken sevdiği bir anı paylaştığı vakit olur, illa ki oluyor. İşte bu gibi anlarda insanı rezil ediyor telefon, story'yi sildirecek derecede. Story videoları çılgınca kasıyor, sanki 24 kare gibi, ve ayrıca herhangi bir fotoğraf story'sine instagram üzerinden müzik ekleyince story 1-2 dakika geç yüklendikten sonra fotoğrafın ve müziğin kalitesi korkunç derecede düşüyor. Instagram'in Android cihazların geneliyle optimizasyon problemi olduğunu biliyorum ama 2800 tl verip en basit bir işlemi bile düzgünce yapamamak sıkıntı. Aynı durumu 3500+ bandındaki Android cihazlarda yaşayan insanları da duyuyorum, o daha kötü.

Telefonla ilgili Instagram şikayetleri:

https://www.sikayetvar.com/samsung-telefon/samsung-telefon-samsung-m31-instagramda-kasma-sorunu-var-bir-cozum-istiyorum (alttaki yorum)

https://www.sikayetvar.com/samsung-telefon/samsung-telefon-m31-instagram-video-sorunu 

https://www.sikayetvar.com/samsung-telefon/samsung-m31-cihazim-instagram-kasiyor

https://www.sikayetvar.com/samsung-telefon/samsung-telefon-m31-model-telefon-donma

https://www.sikayetvar.com/samsung-telefon/samsung-telefon-samsung-m31-instagramda-kasma-sorunu-var-bir-cozum-istiyorum

Aynı durumu M30s'te de yaşadım, Samsung gibi koskocaman bir firmanın bu telefonları Instagram'a optimize etmesi ne kadar zor olabilir ki.

Telefon iyi, yanlış anlaşılmasın ama bu telefonla story atmak hayal kırıklığı. Telefonu almayı düşünenlere Instagram konusunu şöyle bir bilgilendireyim dedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackRange -- 12 Ekim 2020; 13:43:50 >

• Merhaba sitede yeniyim telefonlar hakkında da çok bilgim yok yardımcı olursaniz sevinirim. Samsung'un kendi web sitesinden m31 aldim daha 2 haftadır kullanıyorum alışmaya çalışıyorum. Önceden samsung note3'üm vardi 4 5 yil kullanmıştım. M31in klavyesi ile ilgili sorum var. Note3 te sık kullandığım kelimeleri kaydediyordu bunda o ayarı göremiyorum. Sadece öngörücü yazı özelliği açık klasik bilinen kelimeler çıkıyor. Mesela NAPTIN yazacağım tanımıyor kayitlilarda çıkmıyor her seferinde kendim yazıyorum. covid yazacağım tanımıyor mesela. Kendi sık kullandığım kelimeleri kaydetsin istiyorum nasıl yapabilirim lütfen bi çözümü vardır umarim?

• Arkadaşlar mobil ağlar kısmında gsm/wcdma/lte gibi seçeneklerin olduğu kısım gözükmüyor. Yani öyle bir sekme direkt yok bende. M31lerde bu menü yok mu yoksa benim telefonumda mı yok bu? Sadece 4.5g seçeneği var kapatılıp açılan. Bir de Volteyi kapatmak istiyorum ancak kapatma seçeneği sunmuyor.

• gladio2 kullanıcısına yanıt
    Bende de o menu yok ama volte kapatma seçeneği var

• quote:

Orijinalden alıntı: Pandeminurse

Merhaba sitede yeniyim telefonlar hakkında da çok bilgim yok yardımcı olursaniz sevinirim. Samsung'un kendi web sitesinden m31 aldim daha 2 haftadır kullanıyorum alışmaya çalışıyorum. Önceden samsung note3'üm vardi 4 5 yil kullanmıştım. M31in klavyesi ile ilgili sorum var. Note3 te sık kullandığım kelimeleri kaydediyordu bunda o ayarı göremiyorum. Sadece öngörücü yazı özelliği açık klasik bilinen kelimeler çıkıyor. Mesela NAPTIN yazacağım tanımıyor kayitlilarda çıkmıyor her seferinde kendim yazıyorum. covid yazacağım tanımıyor mesela. Kendi sık kullandığım kelimeleri kaydetsin istiyorum nasıl yapabilirim lütfen bi çözümü vardır umarim?

Lütfen yardim edebilir misiniz

• Pandeminurse P kullanıcısına yanıt
    Samsung klavyenin ustası değilim eğer düşünürseniz swiftkey klavyesi tavsiye ederim öğrenme açısından oldukça kabiliyeti bir klavye ve kendi sözlüğünüzü de oluşturabilirsiniz. Ben şimdilik Samsung klavyede devam ediyorum ama canımı sıkarsa hemen swiftkeye geçerim. Google klavye de eskisine göre baya yol aldı gelişti onu da kullanabilirsiniz.

• gladio2 kullanıcısına yanıt
    Sanırım son çıkan güncellemeden önce vardı ben hatırlıyorum köyde tel çekmediği bir yerde 2g ye düşürmüştüm Manuel olarak. Demek ki son güncellemede manuel olarak değiştirmeyi kaldırmışlar. Şimdi ben de baktım göremedim o ayarı.

• deke D kullanıcısına yanıt

Cok teşekkürler. Swiftkey seçeneğini nasıl yapabilirim nerden oluyo?

• Pandeminurse P kullanıcısına yanıt
    Play store ile indirip kurun çalıştırdıktan sonra izinleri verip yönergeleri takip edin ondan sonra ayarlardan istediğiniz gibi ayarlayın rengini ebadını falan kullandıkça alışırsınız

• Merhabalar.

Type c kablo ile televizyona görüntü akatarabilme şansımız varmı acaba? Smart view özelliği yok televizyonda. Ona göre kablo alacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kırarım Boynuzunu İblis

Merhabalar.

Type c kablo ile televizyona görüntü akatarabilme şansımız varmı acaba? Smart view özelliği yok televizyonda. Ona göre kablo alacağım.

Bildiğim kadarıyla yok. En iyi yöntem küçük bir smartbox alıp onu internete bağlayıp öyle görüntü aktarmak. Xiaominin vardı usb boyutunda küçük bir smartbox u.

• 2980 den m31 yerine

3290 a m31s almaya değer mi?

kur arttıkça günden güne zam yiyor bir an önce alıp kurtulayım

• 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.