Şimdi Ara

Samsung Galaxy M30S [ANA KONU] (112. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.787
Cevap
39
Favori
161.582
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 110111112113114
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: astegon

Hocam benim de annem J5 2016 kullanıyor. 4 sene oldu. Artık 2 GB RAM ve 16 GB ROM yetmiyor. ekranda 2-3 tane ölü pixel de çıktı. Sordu bana "Burası neden sürekli mavi nokta?" diye.

Ayrıca inanılmaz ağır çalışıyor cihaz. SD 410 yetersiz gelmeye başladı demek ki.

Ben de bakınıyorum cihazlara, özellikle samsung demiyor ama zaten tuşlu telefondan geçince yaşça büyükler biraz muhafazakar oluyorlar.

Amoled ekranlı j5 2016 için bakınıyorum en mantıklısı M30S ya da M31 geliyor.

PLF TFT ekranları da ben sevmiyorum.

IPS konusunda da çekincelerim var bana "bunun ekranı neden soluk" der.
    Aynen ben de m31s alcam en mantıklısı o gibi duruyor. fiyatın düşmesini bekliyorum inş düşer biraz...
    “Sordu bana burası neden hep mavi” :) çok tatlı bir diyalog. Allah sağlıklı huzurlu günlerde en güzelini kullanmayı nasip etsin :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ririii

Aynen ben de m31s alcam en mantıklısı o gibi duruyor. fiyatın düşmesini bekliyorum inş düşer biraz...
    “Sordu bana burası neden hep mavi” :) çok tatlı bir diyalog. Allah sağlıklı huzurlu günlerde en güzelini kullanmayı nasip etsin :)

Alıntıları Göster
    Amin güzel kardeşim, Samsung AMOLED'li bir cihaz alacağım takipteyim. Ama M31S yok sanırım M30S demek istediniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi astegon -- 25 Haziran 2020; 23:4:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: astegon

Amin güzel kardeşim, Samsung AMOLED'li bir cihaz alacağım takipteyim. Ama M31S yok sanırım M30S demek istediniz.

Alıntıları Göster
    Pardon m31’miş kodu. Sonunda s yokmuş

• quote:

Orijinalden alıntı: tbskvk55

Ben güncellemeyenler arasındayım. Biraz daha 9 ile devam.
    Ben de henüz güncellemedim.
    Kararsız kaldım bekliyorum.
  • Arkadaslar pil kalibrasyonu yapan var mı gerekli mi sizce?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Samsung bey fiyatı 3100'e çekmiş. Anlamadığım iki konu var bu telefon yurtdışında 195-220 dolar aralığında satıyor. Hadi bu telefon 200 doların altında kaldığı için 200 dolardan alınmış gibi vergilendiriliyor diyelim. Bu da fiyatı max 50-60 tl oynatır. 1k'nın üzerinde zam nasıl çıktı? Diğer konu ise samsung gerekli belgeleri verip niye normal fiyattan satmıyor. Koskaca resmi kurumsun. Zanımca bu haber onların da hoşuna gitti ellerinde önceden vergisi alınmış binlerce telefonu gerçek değerinden 1,5 kat pahalıya satıyolar, bahaneleri oldu.

• huseyim42 H kullanıcısına yanıt
    Bu telefonların zam yeme olayı üreticilerle değil devletle alakalı. Her ikide bir bilmem ne vergisi altında cep telefonlarına vergi çıkartılıyor. Sadece telefon tarafında değil her alanda gereksiz vergi veriyoruz. Vergi cenneti bir ülkeyiz. Ekonomi de zaten iyi değil. Dolar almış başını gidiyor. Xiaomi' nin redmi note 8 modeli bile gereksiz fiyatlara tırmanmış. Durum sadece samsung için değil her cihaz için geçerli. Adı henüz pek duyulmayan çinli üreticilerin düşük özellikli cihazları bile gereksiz fiyatlarla satılıyor. Max 50-60 tl oynar dediğinize tebessüm ettim. Keşke öyle olsaydı. Bahsedilen belgenin alınmasına pek olası bakılmıyor. Devlet, üreticinin diğer fabrikalarda kaç kişi çalışıyor ve işçi ücretleri ne kadar gibi gereksiz tonca soru sormuş. Tabiki bu belgeyi de kimse almaya yanaşmıyor çünkü bu bilgileri vermek istemiyorlar. Çok fazla özel bilgi istendiğinden bu belgeyi şuana kadar alan herhangi bir telefon üreticisi yok. Sonradan alırlar mı bilinmez ama çoğu üreticinin bu belgeyi almayacağı bekleniyor. Keşke devlet böyle saçma sapan vergiler koymasa da en azından durumu pek iyi olmayanlar adam akıllı bir telefon alabilse. Ama tabi devletin halkı düşündüğü falan da yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cem_23 -- 27 Haziran 2020; 7:39:38 >

• Fiyati cok artti
    m31 daha uygun:))

• Güncelleme için kamera ve ekran parlaklığındaki olumsuz yorumlara katılıyorum fakat hız ve arayüz konusundaki iyileşme iyiki risk almışım dedirtri. Ses seviyesinin orantısı daha iyi olmuş daha kolay ayar yapılıyor.

• SAKIN AMA SAKIN ANDROİD 10 GÜNCELLEMESİNİ YÜKLEMEYİN. BEN YAPTIM SİZ YAPMAYIN. SAMSUNG M30S ANDROİD 10 LA BERABER TELEFONUN AGZINA SIÇILDI. Telefo yavaşladı. Lütfen geri nasıl dönerim. Telefonu resetlesem döner mi? lanet 10 dan 9 a
  • ben android 10 yükledim m30s de hicbir sorun yok telefon daha stabil oldu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bende android 10 yüklü en ufak sorun yok.

• Android 10 yükledim, cihazda hiçbir sıkıntı yok.

• Telefonunuzu sıfırlarsaniz duzelir

• Android 10 yukledim.Hic bir sorun yok.Sanki kamerasi guzellesti gibi geldi.Hala gece cekimi camur gibi.Bu fiyata bu kadar diyelim :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cordelio91

Android 10 yukledim.Hic bir sorun yok.Sanki kamerasi guzellesti gibi geldi.Hala gece cekimi camur gibi.Bu fiyata bu kadar diyelim :)
    Adaptif parlalık düzgün mü?Parlak güneş altında son seviyeye( kırmızı alana) geliyor mu? Çümkü güncelleme hepsinde bunu bozdu.
  • Evde telefon çekmediği için wifi arama özelliğini kullanayım dedim ama türktelekom sağolsun m20'ye destek verirken m30s'e destek vermemiş. Bu sorunun bir çözümü var mıdır?

Türktelekom wifi arama destekleyen cihazlar
  • Bende yavaş yavaş donma olmaya başladı 2 3 saniyelik falan, bazen saçmalıyor telefon.

• billginer B kullanıcısına yanıt
    TT un destek verdiği bir telefona sim kartı takar ve volte ve vowifi etkinleştirirseniz tekrar telefonunuza taktığınızda büyük olasılıkla sorun çözülecektir.
  • kutolo K kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler ilk fırsatta deneyeceğim, olmazsa vodafone'a geçeceğim, o destekliyormuş.
  • 
Sayfa: önceki 110111112113114
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.