Şimdi Ara

Samsung Galaxy M21 [ANA KONU] [Android 11 Geldi] (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.515
Cevap
31
Favori
105.809
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkürler hocam deneyeceğim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhabalar bu telefonu almayı planlıyorum 3-4 gün içerisinde kart devir daim yapınca alacagım

bu fiyat aralıgında realme 6 çok övüyorlar 90hz ,antutu benchmark puanı vs

ama ben oyun oynayan bir insan değilim oyun performansı zerre umrumda değil xiaomi türkiyeye gelmeden önce redmi note 3 pro getirmiştim çeşit çeşit telefon kullandım

artık tek isteğim sorunsuz olması

-sensör,-şarj soketi gibi sıkıntılardan illallah geldi

bu yüzden bütçem dahilinde samsung telefonlara bakarken bu model ile karşılaştım

kullananlardan ricam kronik bir problem yaşadılar mı

telefon ile fikirlerini alıntılayarak yazarlarsa sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CeyeranEngineerR -- 19 Ekim 2020; 22:54:4 >
  • Aynen hocam kamera üzerinden olunca çok da verimli değil. Telefonun parlaklığı çok fazla zaten, gün ışığı bile engel değil görmenize. Ekran ışığını yarısında kullanıyorum. Pil performansı da değil derdim, cidden son ayarda inanılmaz parlak. Göz yormaya gerek yok.

@su1456ru

Hocam ben bu telefonu almadan önce 2-3 ay telefonlara baktım. Öncelikle hep Mediatek işlemcili telefonlara mesafeli yaklaşıyorum. Bu telefonda Snapdragon yok ama en azından Exynos işlemci var. Eskiden beri Mediatek hem telefonun kararlılığını hem de batarya performansını düşüren etkenlere sahip. Uzun vadede daha da iyi anlaşılıyor. Özellikle 3000 lira altı telefonlarda ise artık piyasayı Mediatek işgal etmiş durumda. O yüzden telefon alırken çok ciddi gelgitler yaşadım.

Ben de oyun oynamadığım için temelde batarya performansı yüksek olan, kararlılığı ve malzeme kalitesi iyi olan telefon arayışından Samsung'un M serisine odaklandım.

Samsung Galaxy M21 [ANA KONU] [Android 11 Geldi]

24 saatlik kullanımdan sonra %57 şarjım var. Bunun 6 saatinde ekran açıktı ve biraz Tft oynadım, internette gezindim ve anime seyrettim. Yarın yine bunları tekrarlasam şarjım yine bitmeyecek sen düşün. Batarya performansı kesinlikle çok iyi seviyede.

Kamerayı çok fazla deneyemedim ama lens kalitesi gayet iyi. Daha önce de Youtube'da kamera karşılaştırmalarına bakınca Redmi Note 9 Pro'dan daha iyi olduğunu da görmüştüm. Dışarı çıktığım bir gün daha detaylı fotoğraflar atacağım.

Şu anda sensör problem yaratmadı ama ilerleyen zamanlarda ne olur bilmiyorum. Genel olarak telefon hızlı, gayet akıcı, görüntü kalitesi oldukça iyi. Bunlar haricinde benim hoşuma giden Dolby Atmos ses desteği çok hoşuma gitti. Kaliteli bir kulaklıkla kullandığın zaman çok kaliteli ses performansı var.

Tabi bunları 1 haftalık süreçte yaşadım. Uzun bir kullanım sürem olmadı. Yine de daha önce Iphone 8 ve Xiaomi Mi Mix 2 telefonlarını kullanmış birisi olarak telefondan gayet memnunum.

Daha fazla bütçen var ise M31 serisi de hemen hemen aynı telefon ama ana kamera bir tık daha iyi, macro kamera var, 128gb alana sahip.

Samsung düşünmez isen şu anda Poco X3 şu anda Realme 6'yı her türlü dövecek özelliklerle geliyor hem de aynı fiyata. Benim tavsiyem 2500 lira bütçede kalacaksanız M21 gayet uygun. Yok bütçemi arttırırım diyorsanız Poco X3 şu anda M31 ve Realme 6'dan bile kat kat cazip görünüyor.

Şu batarya testi videosunu da buraya bırakayım, daha iyi karar vermenize yardımcı olur.

• marophat M kullanıcısına yanıt

hocam bilgilendirme için çok teşekkür ederim m31 düşünmememin sebebi m21 modelinde mevcut olan kameranın bana yeterli gelecek olması bütçeden ziyade(arada çok fark yok zaten) tüketim çılgınlığına kapılmak istemiyorum

m21 de zaten karar kılmıştım ama sizin verileriniz de kararımı kesinleştirdi ses desteğinide bilmiyordum sayenizde öğrendim

sıkıntı olmazsa 2 3 gün içerinde siparişi veririm

https://www.hepsiburada.com/spigen-samsung-galaxy-m30s-kilif-rugged-armor-matte-black-acs00091-p-HBV00000P2YBG?magaza=Hepsiburada

spigenin kendi sitesinde m30s/m21 olarak geçiyor kılıf aradım sordum m21 e uyumlu dediler kılıf almadıysanız bakabilirsiniz ben bu kılıfı tercih edeceğim

ekran koruycu olayınıda geldikten sonra halledicem artık malum onu takmak sıkıntı

tekrardan teşekkürler

birde bizimde bir ana konumuz olsun konuyu açan arkadaş düzenlerse buradan devam edelimSamsung Galaxy M21 [ANA KONU] [Android 11 Geldi] 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CeyeranEngineerR -- 20 Ekim 2020; 0:39:43 >

• Tavsiyem N11'de Samsung Türkiye mağazası var oradan al. Fibabank üzerinden peşin fiyatına taksit şeklinde kredilendirme var.

O kılıf güzelmiş ama benim kafamda bir de şu arkasında yaslama aparatı olanlardan var. Tek korkum çok kaba olması.

https://www.amazon.com.tr/Microsonic-Samsung-Galaxy-Military-Holder/dp/B08HQGPRZS/ref=sr_1_13?__mk_tr_TR=%C3%85M%C3%85%C5%BD%C3%95%C3%91&dchild=1&keywords=galaxy+m21&qid=1603199772&sr=8-13

Şu mesela nasıl olur bilmiyorum, acaba çok mu kaba bir hale gelir?

Bir de cam koruyucu taktırmasam olur mu acaba veya bunun ultra incesi falan var mı?

hocam bu kılıflar microsonic kılıfmarketim sitesinde daha uygun bazıları ama benim attıgım spigen ben ondan onu seçtim

bir nevi volvoya döndürüyor telefonu kaybetmezseniz minimum 5 6 yıl kullanırsınız

ama cam kesinlikle taktırın benim yeni telefona ihtiyaç duymamın sebebi öbürünün camının tuz buz olması

telefon alırken motor alır gibi düşünmek lazım bütçenin bir kısmını koruma için ayırmak lazım hele m21 super amoled taktırabileceğiniz en iyi camı taktırın

edit: amazon türkiyenin sattıgı daha uygun hocam tek çekim alırım herhalde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CeyeranEngineerR -- 20 Ekim 2020; 16:54:12 >
    Üstadım teşekkürler dediğiniz gibiymiş. Pil kullanımında gözükmüyor artık cameralightsensor rahatladım:)

• selamlar arkadaşlar, kampanyalardan belki haberiniz yoktur n11 bu akşam saat 20.30 da canlı yayında samsung ürünlerini indirili bir şekilde satışa sunacak, samsung almak istiyorsanız bence girin bir bakın çünkü gerçekten büyük indirimler yapıyorlar

• saadetdeniz S kullanıcısına yanıt

Biz aldık ama. Samsung Galaxy M21 [ANA KONU] [Android 11 Geldi] 

• arkadaşlar acil telefon almam lazım tek kriterim batarya
    ortalama ne kadar ekran süresi alıyorsunuz bu cihaz m30s ile aynı ve fiyatı daha uygun ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tuğs@n kullanıcısına yanıt

M30s ile her şeyi aynı gramı bile zira kılıfı m30s/m21 olarak satılıyor.

Şarj için m51 daha iyi diyorlar yukarıda bir arkadas bana yardımcı olmuştu onun mesajına bakabilirsiniz telefon gelince bende yazarım

• kimisi de m51 batarya yönünden m31 den çok üstün değil. Telefon almak ne zormuş en iyisi Fb bölümünde takılmak Erol Bulut iyi gidiyor :p

• tuğs@n kullanıcısına yanıt

orası da ayrı kaos herkes birbirini blokluyor

ben m21 aldım geçtim hocam tavsiye ederim en azından çinli markalardan uzak durmanızı şiddetle öneririm

• Fb bölümüne çok mesaj atarsan bokluyorlar ama bu sezon iyi gidiyoruz

hocam telefon bugün geldi kurulum ve özelleştirmeleri yaptım

çok beğendim açıkcası çok doğru tercih yapmış gibi hissediyorum

sadece telefonun kasa metaryali plastik ve bunu bilerek aldım ama metal bir telefondan geçince hissiyat açısından çok hoşuma gitmedi

almış olduğum kılıfı dört gözle bekliyorumSamsung Galaxy M21 [ANA KONU] [Android 11 Geldi] 

• Hayırlı olsun. Metal da olsa bütçe telefonu olmazdı. Samsung Galaxy M21 [ANA KONU] [Android 11 Geldi]  Adamlar sensörden, malzeme kalitesinden kısıp bataryaya, ekrana abanmışlar.

• scientia kullanıcısına yanıt

doğru söylüyorsunuz ama zaten materyal olayı güzel bir kılıf ile makyajlanabilicek bir şey.

Ekran müthiş bu arada super amoled ekranın bu kadar güzel oldugunu bilmiyordum sürekli ıps kullandıgım için

Laptopta tn panel var artık tüm filmleri telefondan izlerimSamsung Galaxy M21 [ANA KONU] [Android 11 Geldi] 

• 2 günlük kullanım 12 saat ekran suresi.
    WiFi %70 mobil veri %30 gibi
    Oyun yok bankacılık biraz sosyal medya borsa coin borsası belki yarım saat kadar basit tavla vs oyun.
    Mükemmel Asus zenfone 5z yi sabah çekip aksam üzeri tekrar şarj ediyordum.
    Asus a göre çok minik yavaş ama önemi yok saniyelik farktır.
    Benim gibi basit uygulama kullananlar için f/p telefonu.
    Samsung tan hep uzak durmustum ama kotu değilmiş arayüz. Telefon tamam plastik ama ne kadar ekmek o kadar köfte:)

Beraberinde aldığım kılıf çok kalinlastirdi çıkarttım arkası ve tutuş hissiyatı M51 e göre daha güzel.

• Hayırlı olsun hocam. Zaten şu da olsa, bu da olsa dediğimiz zaman fiyatın nereye gittiğini belirtmeye gerek yokSamsung Galaxy M21 [ANA KONU] [Android 11 Geldi] 

Sen kılıfla bir kullanım raporu ver ona göre bende alayımSamsung Galaxy M21 [ANA KONU] [Android 11 Geldi] 

@vega_vega

Hocam ben geçen gün 2 gün 18 saat kullandım. 10 saat ekran süresi. Bu sürede 1.5 saat anime izledim, 40 dakika Tft oynadım, 1 saatten fazla Google Drive kullandım. Beklemeye üşendim aslında yoksa tam 3 günü tamamlayacaktı telefon.

Ondan sonra Aod kullanarak test yapayım dedim ve 2 gün 2 saatlik kullanımın sonunda %54 şarjım var. Bakalım 4 günü çıkartabilecek miyim? Bildirim ışığı olmadığından arada bir telefonu açıp bakmak yerine ekrana dokunduğunda aktif olan Aod koydum ve pil performansına etkisi olduğunu düşünüyorum. Sürekli görünen Aod özelliği de bataryayı götürür diye bu şekilde kullanıma gittim. Sizlere de tavsiye ederim.

Bir de Facebook Services diye bir uygulamanın pil yediğini görüyorum. Bundan da kurtulursam pil performansı konusunda çok değişik noktalara varabileceğim. Hatta özellikleri kısarak 1 haftalık bir meydan okuma deneyebiliriz.

Bu yarım batarya bitiminde ekran görüntülerini buraya koyarım. Hangi ayarlarda kullandığımı da gösteririm.

Hocam kılıf geldi ama kullanamadan iade ettim aynı kılıfın yenisini aldim sebep ise 89 tl den 29 tl ye düşmüş kargo dahil

https://www.spigen.com.tr/urun/galaxy-m30s-kilif-spigen-rugged-armor

ekran koruyucu aldım bir tane sıkıntısız nano onu tavsiye edebilirim 40 tl urun 5 tl kargo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CeyeranEngineerR -- 24 Ekim 2020; 1:43:30 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.