Şimdi Ara

Samsung Galaxy M21 [ANA KONU] [Android 11 Geldi] (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.515
Cevap
31
Favori
105.809
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yilmaz_227

merhaba arkadaşlar,

telefonu çift hat olarak kullanıyorum,

hattın birinden konuşurken diğer hat aranınca aradığınız kişiye ulaşılamıyor diyor,

bu şekilde mi kullanılıyor, yoksa bunun bir çözümü var mıdır,

2 hat içinde arama ayarlarından arama bekletmeyi aktif ettim ama nafile olmadı kullanan arkadaşların yardımlarını rica ederim.

teşekkürler,

Hocam israrla soruyorsun kimse sallamiyor. Aksam ben senin sorununa bakacagim. Esime verdim telefonu . Eve gidince deneyip yazayım

• metinser M kullanıcısına yanıt

Türk telekom web sayfasına girdim online işlemlerden ayarlar başlığı altında volte cihaz desteklemiyor diyor modelim M215F/DSN anlamadım

şimdi m21 de volte yok demek ayarlar+bağlantılar+mobil ağlar menüsü altında 4.5g vat volte diye bir bölüm yok?

anlamadım. iyi akşamlar

• ACE 2012 A kullanıcısına yanıt
    Samsung Galaxy M21 [ANA KONU] [Android 11 Geldi]

Böyle değil mi ekran? Model numarasına da baktım; SM-M215F/DSN diyor. Yani aynı.

• yilmaz_227 kullanıcısına yanıt

Hocam normal o. Sonuçta aynı donanımı kullanılıyor. Başka bir hata bağlıyken diğerini karşılayamaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scientia -- 25 Kasım 2020; 16:13:5 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yilmaz_227

arkadaşlar merhaba,

telefonu çift sim olarak kullanıyorum, hattın biri ile görüşürken diğer hattımı arayanlar ulaşamıyor, bunun çözümü var mı acaba,

çift hat olayı nasıl kullanılıyor acaba

Biri aktifken digeri kapali olarak soyluyor

• quote:

Orijinalden alıntı: scientia

Böyle değil mi ekran? Model numarasına da baktım; SM-M215F/DSN diyor. Yani aynı.

Evet aynı. Volte aramalar yok hd+ veya volte olanlar nasıl yaptı acaba farklı bir sürümü mü var telefonun.

Yoksa operatörden mi kaynaklı bilemedim.

• @scientia @riquelme76

hocam öncelikle ilgi ve alakanızdan dolayı çok teşekkür ederim,

ben olayı aslında çözdüm, 2 hatda aynı anda aktif oluyor ama bunun bir maliye var tabi,

ÖNCELİKLE BELİRTMEK İSTERİM Kİ BU İŞLEMLER ÜCRETLİ OLUYOR !!!!!!

sırayla ayarlar / sim kart yöneticisi / daha fazla sim kart ayarı / çift sim her zaman açık / bunu açıp sim1 ve sim 2 numaralarını giriyoruz ve aramaları nasıl yönlendirmek istiyorsak onu seçiyoruz

2 hatta konuşurken sorun yaşamak istemiyorsanız / aramaları mevcut herhangi bir sim'e yönlendir bunu seçersek hangi hat ile konuşursak diğerini ona yönlendirmiş oluruz,

ben turkcel hattımı denemiş oldum, diğer hat vodafone idi turkcel arama başına 2,99 TL ücret alıyor, (bu ayki faturaya direk yansıttılar) aylık da sanırım 9,99 TL idi, diğer operatörlerin ücret tarifesine bakmakda lazım tabi,

yani anlayacağınız çift hat aynı anda çalışır ama bunun bir bedeli var malesef,

• arkadaşlar 2000tl civarı bütçem var bu telefon gözüme çarptı anneme alacağım o sebeple düşüncelerinizi yaparsanız sevinirim 2200-2300 tl bandında daha farklı bir model alınabilir mi ? Pil %0-100 kaç saaatte şarj oluyor bunu bilen biri yazabilir mi ? Günlük performans ve kamera olarak orta seviye olması yeterli oyun oynanmayacak.

• Onbeş gündür kullanıyorum şarjı 2 ila 3 gün gidiyor ekrani çok iyi kamerası da dediğiniz gibi ben telefondan memnunum
  • quote:

Orijinalden alıntı: lazye

arkadaşlar 2000tl civarı bütçem var bu telefon gözüme çarptı anneme alacağım o sebeple düşüncelerinizi yaparsanız sevinirim 2200-2300 tl bandında daha farklı bir model alınabilir mi ? Pil %0-100 kaç saaatte şarj oluyor bunu bilen biri yazabilir mi ? Günlük performans ve kamera olarak orta seviye olması yeterli oyun oynanmayacak.

Annenize alabilirsiniz hocam. Bu fiyatlarda garantili m21 den iyisini alamazsiniz.

• selam.

samsung m31s telefonda ust barda hd+ sımgesi var

samsung m21 telefonda bu sımge yok aynı sebeke hattı 2 teldede

karttamı sorun m21 telefonda bu ozellık yokmu ?

bılgısı olan varmı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frantic2 -- 26 Kasım 2020; 21:11:8 >
  • Galiba yok samsung destek yazdım volte uok diye cevapladılar. Türk telekom Web de volte uyumlu cihazlar listesinde var; fakat servis açılsın diye mesaj attım cihaz uygun değil diye cevap geldi.

Daha sonra Türk telekom online işlemlerde dün volte cihaz uygun değil diyordu bu gün ise yoğun dihor bilemedim??????

• Sonunda oldu cihaz uygun değil densede (hem operatör hem de samsung) hd+ yazıyor artık.
  • ACE 2012 A kullanıcısına yanıt
  • quote:

Orijinalden alıntı: ACE 2012

Sonunda oldu cihaz uygun değil densede (hem operatör hem de samsung) hd+ yazıyor artık.

pekı nasıl cozdunuz sımkartmı degıstı v.s ne yaptınız..

bızdede m21 telde hd+ sımgesı yok.

• frantic2 kullanıcısına yanıt

Hattınız Türk telekom ise;

Türk telekom online işlemlere web den girdim

orda internet ayarları

telefon ayarları

ordan yapabilirsiniz

orada sim kartınızın neleri desteklediği görünür

telefonu neleri desteklediği görülür.

kolay gelsin.

eğer olmaz ise daha ayrıntılı yardımcı olabilirim.

• quote:

Hattınız Türk telekom ise;

Türk telekom online işlemlere web den girdim

orda internet ayarları

telefon ayarları

ordan yapabilirsiniz

orada sim kartınızın neleri desteklediği görünür

telefonu neleri desteklediği görülür.

kolay gelsin.

eğer olmaz ise daha ayrıntılı yardımcı olabilirim.

evet türktelekom hattım

deneyım ordan.onlıne ıslemlerden hangını acayım..

baktım onlıne ıslemlerden destelklemıyor yazdı acmayı denedım acmıyor.

sımkart yenı almadık fakat 4,5g

sorunu buldum telefon desteklıyormus..--_--

dıger telefonun m31s kartını oda türktelekom m21 takdım dırek hd+ yazdı.

sorun sımkart onceden oldugu ıcın 4,5g olsada volte destegı yok demekkı.

sımkart yenılecegım m31s dekı dıger kartı takınca sorunsuz hd+ cıkıyor.

bır ara sımkartı degıstırmelı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frantic2 -- 27 Kasım 2020; 13:8:24 >

• Üstat benimki de önce desteklemiyor diyordu ben sim kart değiştirmedim ama oldu Türk telekomünikasyon uygulamasını google plandan indir birde oradan bakın ben ekran görüntüsü göndereyim birazdan

• quote:

Üstat benimki de önce desteklemiyor diyordu ben sim kart değiştirmedim ama oldu Türk telekomünikasyon uygulamasını google plandan indir birde oradan bakın ben ekran görüntüsü göndereyim birazdan

• Daha önceki konuşmalara ve bana gelen bir kaç özel mesaja istinaden bir şeyler yazmak istiyorum:

Öncelikle bu telefonu almak isteyen arkadaşlar çok çekinmesinler. Oyun performansı hariç her konuda fiyatında en iyisi derim. Oyun için konuşmuyorum çünkü 2 saatlik TFT maceram haricinde oyun oynamadım. O yüzden yanlış yönlendirme yapmış olmak istemem.

*Öncelikle batarya 3-4 gün gidiyor. İlk sayfaya giderseniz 4 günlük batarya performansı fotoğraflarımı göreceksiniz. Hangi ayarda ve sıklıkta, hangi programları kullandığım mevcut. Orta seviye kullanımda 4 günlük batarya performansı rahat çıkıyor.

*İşlemci performansı gayet iyi. Oyun harici konuştuğumu yine belirtmek isterim bu arada. Yapay zeka uygulamaları, program geçişleri, tepkime süreleri gibi şeylerde ortalama kullanıcı için gayet tatmin edici performansı var. Daha iyileri elbet var ama kendi fiyat skalasında en iyilerden birisi.

*Kamerası gece çekimi için eh işte, gündüz ise gayet güzel çekiyor. Özellikle geniş çekim kamerası çok güzel. Ön kamera da fena değil, ortalama üstü bence. Video hiç çekmedim ama genelde ortalama üstü olduğu yönünde kanı var. En azından aynı fiyattaki hiçbir Xiaomi bu kamera performanslarında değil. Mi serileri hariç kamera performanslarının düşük olduğunu söylesem yalan olmaz. Eski bir Mi Mix 2 kullanıcısı olarak söylüyorum.

*Ekran kalitesi çok güzel. O kadar net ki parlaklığı son ayarda kullanma ihtiyacı dahi hissetmiyorum. Çok güneş altında olursam o zaman parlaklığı sona getiriyorum.

*Isınma problemi diyen bir kaç kişi olmuş. Eğer bu oyun oynarken ise daha ısınmayan telefon görmedim. Mi Mix 2'de kullandım, Iphone 8'de kullandım ama oyun oynarken(özellikle PUBG) telefonda mangal yapabilirdiniz. Yok onun haricinde durduk yere ısınıyor diyorsanız o zaman telefonu direk garantiye yollayın. 2 saatlik oyun maceram da dahil, film izlemek, uzun yolda gps açmak, müzik dinlemek gibi sürekli aktiviteler dahil, telefonun bir kere dahi ısındığını görmedim.

Şimdi gelelim eksi taraflara. Anlatacağım problemlerle karşılaşanlar var mı bilmiyorum ama benzerlerini bir çok marka ve modelde gördüm.

-Öncelikle ışık sensörü. Bu telefonun kendi ışık sensörü yok, bunun ön kamerayı sensör olarak kullanıyor. Bunu bilmiyorsanız ve ekran ayarlarından Adaptive Brightness(Türkçe menüde neydi adı unuttum)'ı kapatmıyorsanız bataryanızı en çok yiyen şey oluyor.

-İkincisi yine ışık sensörü. Bu sensör daha doğrusu kamera ya da yapay zeka düzgün çalışmıyor. Bazen telefonla konuştuktan sonra kulağımdan çektiğimde ekran siyah kalıyor ve güç tuşuna basınca ekran geliyor. Bu sensör problemleri envai çeşit telefonda var. Bir sürü markada denk geldim. Belki Samsung'da gelmem ümidi vardı ama yine gördüm. Çok kötü bir durum değil ancak yine de düzgün performans beklerdim.

-Bir diğeri de parmak izi okuyucusu. Bazen parmak izimi okumuyor. Sonra güç tuşuna basıyorum ve tekrar parmak izimi okutuyorum ve çalışıyor. Kısacası yine bir sensör problemi.

Bu telefonu alacak arkadaşlar tercih yaparken bu bilgileri göz önünde bulundursunlar. İyi karşılaştırma yapsınlar ve kullanıcı yorumlarına baksınlar. Fanatiklerin yorumlarıyla paranıza yazık etmeyin arkadaşlar. Zaten hayatımızın yarısını ipotek ederek orta seviye telefonu ancak alıyoruz zaten.

Bu arada diğer markalara bakan arkadaşlara ufak bir kaç tüyo:

+Mediatek işlemcilerden mümkün mertebe uzak durun.

+Kameraların megapikseline aldanmayın. Birebir fotoğraf testlerine bakın. Kameralar için lens kalitesi ve yapay zeka her şeydir, megapiksel hiçbir şey.

+Amoled ekranın uzun vadede sorunları olsa da görüntü kalitesinde daha iyi olduğunu bilin.

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.