Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY J7-J5-J2 [ANA KONU] ★★ (97. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.994
Cevap
37
Favori
208.853
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: estamemuchoo

Merhaba arkadaşlar
    samsung j5 sm-j500f telefonum var 8 gb rom yetmiyor rootlarsam sd karta uygulamaları taşıyabilirmiyim sd kartta uyglamalar çalışır mı ?
    yoksa hiç root işlemine bulaşmayayım mı?

Telefonunda root varsa birde twrp recovery yüklü ise, bu uygulama ile sd kartı dahili olarak gösterebilirsin, şahsen j7 prime 16gb kullanıyorum bu program ile 32gb sd kart ile 40 gb dahili alan oldu ve her oyunu yükleyebiliyorum artık, tabi kartın okuma hızı en az 40mb olması lazım.

program
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.superthomaslab.rootessentials&hl=tr

• quote:

Orijinalden alıntı: 1T

Asus telefonumdaki bitmek bilmeyen arızalar ve servis süreçleri sebebiyle Samsung J7 almayı düşünmeye başladım. Garantide ağzım yine yanmasın diye Samsung Türkiye garantili almayı düşünüyorum. Samsung Türkiye ile garantilik durumu olup da sorun yaşayan oldu mu?

J7 2015
    J7 2016
    J7 Prime

Bu üç modelden hangisini tavsiye edersiniz? Acil olarak karar verip almam gerekiyor.

Samsung servisleriyle şöyle bir anım geçti başımdan.. Eşimin telefonunu 4 defa aynı arızadan ve batarya değişimi talebiyle servise verdim. Her seferinde yazılım güncelleyip geri verdiler. Hadi arızayı tespit edemediler her zaman tekrar etmeyen bir sorun. Peki iki senelik bataryası miadını doldurmuş bi telefonun batarya değişiminidemi yapamazdılar !
    Bu arada şunuda belirteyim götürdüğüm servislerin tümüde farklı servislerdi. Bu yaşadığım tecrübeden sonra bir daha Samsung almayı düşünmüyorum. Aklımda Huawei var. Bu olaydan önce kendime J5 2016 almıştım ama şimdiki aklım olsa üzerine biraz daha koyup Huawei GR5 2017 alırdım. Konusuna bakıyorumda kronik sorunu olmayan fiyatını hakedecek donanıma sahip bir telefon. Varsa imkanınız GR5 2017 veya P9 Lite 2017 tavsiye edebilirim...

Edit:Düzeltme..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi codename_lord -- 19 Temmuz 2017; 22:04:51 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Sony C4 almıştım, iki sene önce. Garantisi dolar dolmaz arıza verdi, anakart değişimi için 400 lira istediler. Aynı sorunu yaşayan yüzlerce kişi var sadece bu forumda.

Yeni telefon bakıyorum şimdi 1500 lira bütçem var. Öyle oyun oynayan biri de değilim günlük sosyal medya uygulamaları ile müzik dinleyip, resim çekmek için kullanacağım. Bu minvalde önüme J7 prime ile J5 pro geliyor.

Kullanıp da öneren var mı arkadaşlar J5 Pro yu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hala satın almadıysanız kesinlikle hiçbirini almamanızı öneririm. Bu konuya yaklaşık 8 gün önce yazmıştım, servise güvenemediğim için buraya danışmıştım , burda da çok akıllı bir arkadaş 30 gün önce bile kırsan anlarlar tarzında bir cevap vermişti yukarıya çıkıp okuyabilirsiniz. Her neyse ben de güvenip verdim 200 lira bugun telefonunuz tamir edildi gelin alın diye arandım. Telefonumu aldım olmuş mu diye denemek istedim fakat şarjı olmadığı için acelem oldugu için döndüm. Şimdi akşam şarjı taktım telefonu açmaya çalıştım fakat hala aynı sorun devam ediyor.
    Siz siz olun daha hatanın ne oldugunu anlayamayan üstüne bir de yaptık diyerekten para talep eden garanti servisleri olan bir firmanın telefonunu almayın
  • Merhaba j5 2015 kullanıp normal kullanımda sıcaklık değerlerinin ekran resmini alıp atabilecek varmı?(cpu z ile olabilir)

Telefonu rootlayıp twrp kurduktan sonra normal kullanımda hemen ısınmaya (50-55 derece) başlıyordu.Tekrardan stock rom atmama rağmen düzelmedi acaba normal mi?

Yardımcı olabilecek varsa çok iyi olur.

• doganibr kullanıcısına yanıt
    Benim telefon j5 2016 ama donanımları ram ve dahili depolama dışında aynı olduğu için buda olur diye düşündüm. Cpu z uygulamasından termal sekmesine ilk tıkladığım anda 55° civarında oluyor sıcaklık ama normal zaman böyle..
     ★★ SAMSUNG GALAXY J7-J5-J2 [ANA KONU] ★★

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi codename_lord -- 7 Ağustos 2017; 19:24:53 >
  • codename_lord C kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam sıcaklıklar hemen hemen aynı sanırım sıcak havalar ve kalın kırılmaz cam ikilisi yanyana gelince ekranı boğuyor bu yüzden ekranda yüksek sıcaklık hissediliyor olabilir.Mümkün mertebe uzun süre kullanmamak lazımmış bu sıcaklıklarda çok sağol yardımın için.
  • doganibr kullanıcısına yanıt
    Rica ederim dostum. 50-55° sıcaklıklar gayet normal bu havalarda.Cihazlarımız için bi sıkıntı yaratacağını sanmam. yalnız şarj ederken dikkat etmek lazım. Benim kılıf kalın bi kılıf geçen şarj ederken internette biraz takılıym dedim 60° yi buldu. Şarj esnasında hemen kılıfı çıkarttım. Aslında bişey olacağından da değilde batarya nın ömrünü olumsuz etkiler. Mümkün mertebe şarj esnasında kullanmamak lazım böyle havalarda..

• Elimde J7 Android 5 var. Android 6 sürümüne Ota yolu ile güncelleme yapan arkadaşlar memnun musunuz ? Güncellemeli miyim?

• quote:

Orijinalden alıntı: abdusauk

Elimde J7 Android 5 var. Android 6 sürümüne Ota yolu ile güncelleme yapan arkadaşlar memnun musunuz ? Güncellemeli miyim?

15 gün kadar daha bekle Nougat'a geçersin :) Onun dışında gayet memnunum j7'den marshmallow yüklü.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SeagateWD

quote:

Elimde J7 Android 5 var. Android 6 sürümüne Ota yolu ile güncelleme yapan arkadaşlar memnun musunuz ? Güncellemeli miyim?

15 gün kadar daha bekle Nougat'a geçersin :) Onun dışında gayet memnunum j7'den marshmallow yüklü.

J7 2015'in nougat güncellemesi iptal edildi 28 ağustosta android 7.0 gelmeyecek maalesef.

• quote:

Orijinalden alıntı: asabi

quote:

quote:

J7 2015'in nougat güncellemesi iptal edildi 28 ağustosta android 7.0 gelmeyecek maalesef.

Canlı konuşmada gelecek demişlerdi?

böyle bir ss var

https://iatkn.tmgrup.com.tr/38bf38/0/0/0/0/511/627?u=http://i.teknokulis.com/2017/02/21/1487688319716.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SeagateWD -- 12 Ağustos 2017; 20:39:52 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Canlı konuşmada gelecek demişlerdi?

böyle bir ss var

https://iatkn.tmgrup.com.tr/38bf38/0/0/0/0/511/627?u=http://i.teknokulis.com/2017/02/21/1487688319716.jpg

Tekrar sorun muhtemelen olumsuz cevap alacaksınız, daha önce J7 2015 için (J700F) android 7.0 güncellemesi verileceği açıklanmıştı ancak sonradan listeden çıkarıldı web sitesine bakabilirsiniz.http://www.samsung.com/tr/support/newsalert/100061

• Daha önce listede A8 2015 (A800F, J7 2015 (J700F) ve J5 2015 (J500F) vardı;

Sonradan üçüde listeden çıkarıldı;

Güncelleme konusunda samsung'a güven olmuyor maalesef orta segmente 1 güncelleme ya veriyor ya vermiyor.

Halbuki web sitesinde detaylar kısmında 1.5 gb ram'e sahip ve daha önce 2 büyük güncelleme almamış cihazlara android 7.0 verilecegi yazıyor bu durumda kutudan 5.1.1 lolipop sürümü ile çıkan her samsung modelin android 7.0 nougat alması gerektiği anlamı çıkıyor ama gel gör ki vermiyor.

Canlı destekte cihazlarımız testlerde başarı göstermedigi durumlarda güncelleme listesinden çıkarılabilir diyor android 6.0.1 marshmallow'u kaldıran cihaz android 7.0 nougat'ı kaldırmayacak mı faso fiso hepsi.

Ben güncelleme meraklısı değilim ama neden baştan güncelleme verileceği açıklandı listeye eklendi hiç eklenmeseydi insan haliyle umutlanıyor sonra hayal kırıklığı yaşıyor.

Samsung'un bu yaptığının adı kaypaklıktan başka birşey değil..

• quote:

Daha önce listede A8 2015 (A800F, J7 2015 (J700F) ve J5 2015 (J500F) vardı;

Sonradan üçüde listeden çıkarıldı;

Güncelleme konusunda samsung'a güven olmuyor maalesef orta segmente 1 güncelleme ya veriyor ya vermiyor.

Halbuki web sitesinde detaylar kısmında 1.5 gb ram'e sahip ve daha önce 2 büyük güncelleme almamış cihazlara android 7.0 verilecegi yazıyor bu durumda kutudan 5.1.1 lolipop sürümü ile çıkan her samsung modelin android 7.0 nougat alması gerektiği anlamı çıkıyor ama gel gör ki vermiyor.

Canlı destekte cihazlarımız testlerde başarı göstermedigi durumlarda güncelleme listesinden çıkarılabilir diyor android 6.0.1 marshmallow'u kaldıran cihaz android 7.0 nougat'ı kaldırmayacak mı faso fiso hepsi.

Ben güncelleme meraklısı değilim ama neden baştan güncelleme verileceği açıklandı listeye eklendi hiç eklenmeseydi insan haliyle umutlanıyor sonra hayal kırıklığı yaşıyor.

Samsung'un bu yaptığının adı kaypaklıktan başka birşey değil..

Şimdi ban yicem de bu yaptıkları ib**lik değil mi hocam

• Samsung J5 J500F yazilim geldi

• quote:

Orijinalden alıntı: ego37

Samsung J5 J500F yazilim geldi

Evet bende yükledim güvenlik yaması düzeyi 1 ağustos olmuş bunun dışında gözle görülür birşey farketmedim.

• Hata bizde 8 gb telefon aldığımız için, Gerçi hala 1gb ramli tablet satılıyor çatır çatır.
  • Arkadaşlar. Bende j5 telefon sahibiyim... Telefona program yükleyemiyorum yetersiz hafıza diyor.. Sd karta taşıma yolu dahil bir çok yöntem denedim ama olmadı.. Android güncellemesi geldı onuda yapamıyorum yetersiz hafıza diyor.. Bunun bor çözüm var ise bana yardımcı olursaniz sevinirim.. Yoksa telefonu çöpe atacağım artik.

• gravestone80 G kullanıcısına yanıt
    8GB hafiza var.bazi uygulamalari kaldir.yazilim yukledikten sinra uygulamalari tekrar yüklersin

• 
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.