Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY J6 [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
78
Cevap
6
Favori
25.051
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Samsung Galaxy J6 isminden de anlaşılacağı üzere bir üst seviyede yer alıyor. Telefon teknik olarak 5,6 inç HD+ AMOLED Infinity Display ekran üzerine kuruluyor ve gücünü 1.6 GHz hızında çalışan sekiz çekirdekli Exynos 7870 işlemciden alıyor. 3 GB / 4 GB RAM ile gelen model, arkasında 13 megapiksel F1.9, önünde ise 8 megapiksel F1.9 bir kamera taşıyor. 3.000 mAh pili ve 3.5mm kulaklık girişi bulunan telefon, kutudan Android 8.0 Oreo ile çıkıyor. LTE Cat.4 bağlantı destekli model, çift SIM kart yuvasına da sahip. 32 GB ve 64 GB dahili depolama seçenekleri bulunan cihaz, 2.5D kavisli tasarımıyla öne çıkmayı biliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EyuphanKundakci -- 2 Haziran 2018; 14:20:59 >

• 1900 lira civarı Samsung resmi sitesinde satı?ta.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Herkese iyi akşamlar. Forumda ilk kez yazacağım. Hatam olursa kusura bakmayın. Cihazı almak isteyenler veya merak edenler icin ekranından bahsedicem. Biliyorsunuz zaten süper amoled 720 × 1480 çözünürlüğe sahip 5,6 inç ekrana sahip ve 294 ppi yoğunluğa sahip. Günlük kullanımda pikseller gözükmüyor fakat biraz yaklaşıp baktığımızda belli oluyor. Youtube dan video izlerken 480 p ve 360 p cozunurluklerde gözü rahatsız ediyor ve videoyu tam erkana sıgdirinca izlemede zorlaniliyor. Ekran kasa oranı ıyi %76 ya yakın ve kesinlikle 5,6 inçlik bir cihaz gibi durmuyor. Renkler normal, normal kullanıcı beğenir. Çok uygulama kurmadım ama suanlik 18.5/9 ekran formatı sıkıntı çıkarmadı. Uygulamalarda isterseniz sanal tuşları kaldırabiliyorsunuz. Yandan bakınca renklerde bozulma biraz var ozellikle beyaz da net bir şekilde belli oluyor. Ve döndururken yeşil bi çizgi geçiyor gibi gözüküyor. Parlaklık az gibi geldi fakat ayarlarda açık hava modunu açınca sıkıntı çıkacağını sanmıyorum. Mavi ışık filtresi ve ekran modu gibi seçenekler de ayarlarda bulunuyor. Ekran hakkında görüşlerim bu kadar. Merak ettiğiniz bir şey varsa yardımcı olurum

• Merhaba
    1.Süper amoled ekrani olmasına rağmen aod yok ama sonradan yazilim ile gelecegini düşünüyorum(tahminim).
    2.bildirim ledi yok. Fener i kullanabiliyorsunuz. Ya da ekran açıkken ekran yanıp sonmeyi aktif edebiliyorsunuz.
    3.yüz tanıma var gayet iyi çalışıyor. Karanlık ortamlarda bile çalışabiliyor. Nedense bir kere yüz verileriniz silindi dedi ve kaydetmeye calistigimda kaydetmedi. Telefonu açıp kapattigimda kaydetti ve çalışıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: aklima1seygelmedi

Merhaba
    1.Süper amoled ekrani olmasına rağmen aod yok ama sonradan yazilim ile gelecegini düşünüyorum(tahminim).
    2.bildirim ledi yok. Fener i kullanabiliyorsunuz. Ya da ekran açıkken ekran yanıp sonmeyi aktif edebiliyorsunuz.
    3.yüz tanıma var gayet iyi çalışıyor. Karanlık ortamlarda bile çalışabiliyor. Nedense bir kere yüz verileriniz silindi dedi ve kaydetmeye calistigimda kaydetmedi. Telefonu açıp kapattigimda kaydetti ve çalışıyor
    AOD donanımsal bi özellik samsung açıklama yapmıştı sanırım bunun için özel bir parça gerekliymiş bu parça cihazda olmadığından yazılımla verilse bile cihazın pil performansını olumsuz etkileyecektir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bilmiyordum bilgilendirdiginiz için teşekkürler. Bence samsung satış politikası olarak j6 ya koymadı. Çünkü a6 ve a6+ da var. Android 8.1 ile veya 9 la gelecegini düşünüyorum

• konu var ama mesajlar gözükmüyor .s

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba,

Ürün fiyat/performans ürünü. 8 çekirdekli bir işlemciye ve 3GB ram e sahip. Oyunlar için yeterli performans sunuyor. Uzun soluklu kullanmadım ama ısınma problemi gözlemlemedim.
    Youtube/video performansı yeterince iyi. Ekranı tam ekran yaptığınızda sağ ve soldan 1cm lik bir siyahlık kalıyor onu neden yapıyor çözemedim.
    Ses çıkışı gayet iyi ses yandan güç tuşunun üzerinden veriyor.
    Ele tam oturuyor sağlamlık hissi veriyor ancak arkasının metal/cam olmadığını belirteyim.
    Parmak izi okuyucu saliseler içinde okuyor, dokunmanızla beraber telefon açılıyor, yüz tanıma için aynısını söyleyemeyeceğim, çok üstünde durmadım belkide ben yapamadım tam açı gerekiyor vs. biraz daha uğraşsam sanırım daha hızlı açılmasını sağlayabilirim.
    Ekranı bildiğiniz gibi sonsuz ekran olarak geliyor, altta ve üstte çok hafif bir kasa görüyorsunuz onun haricinde tamamen ekrana sahipsiniz, uygulamalar/ana ekran/geri tuşu diğer tüm telefonlarda olduğu gibi sabit değil dilerseniz kaldırabiliyorsunuz ve Lumia 640 kullananlar bilir alttan yukarı bir kısa kaydırma ile tuşları getirebiliyorsunuz.
    32GB dahili hafıza ile geliyor yaklaşık 21GB a yakın kullanım alanını size bırakıyor.
    Kamerasını çok fazla incelemedim ama renk olarak çok canlı bir kameraya sahip, aynı şekilde youtube video izlerken renklerin gerçekten canlı olduğunu görüyorsunuz.
    Ufak bir kıyaslama yapmak gerekirse İphone 6 ile yan yana aynı video açtım İphone 6 soft bir şekilde görünürken Galaxy J6 renkleri tam anlamıyla vurguluyordu buda ekranın sAmoled olmasından kaynaklanıyor.
    Ekran Full HD değil ama beni rahatsız etmedi, Sonsuz ekran ve sAmoled ile farkı kapatıyor.
    Ürün Andorid 8 Oreo ile geliyor son güncelleme yüklü şekilde, muhtemelen Andorid P veya (Adrodid 9) güncellemesini de alacaktır.
    Arayüzü Samsung un kendine özel son sürüme sahip 9.0 olması gerekiyor.
    Samsung artık "uygulamalar" diye bir tuşu kaldırdı çokta iyi oldu, ayarlardan ufak bir değiştirme ile İphone tarzı tüm uygulamaları tek ekrandan kontrol edebiliyorsunuz, ayrıca görmek istemediğiniz uygulama kısayollarınıda görünmez yapabiliyorsunuz.
    Aynı zamanda uygulama yüklendiğinde ekranda "kısayol ana ekrana eklensin mi" diye soruyor, çok beğendiğim bir özellik, dahili olarak kullanmak istediğiniz uygulamaların kısayollarını görmek istemiyorsanız çok yararlı bir işlev (örnek pdf)
    Ön kamerasında flaş buluyor ve bu flaşın 3 şiddet ayarı var, ortama göre yüzünüz patlamasın istiyorsanız 1 e getirip az flaş ile çekebilirsiniz.
    Kamera da bir çok dahili olarak gelen özellikler var, snapchate ihtiyacınız yok.

Eksi Yönlerine biraz değinecek olursam, böyle bir telefonu çıkartıyorsanız fiyatını 200-300TL daha pahalı yapıp su/toz geçirmezlik yapılsa çok daha iyi olurdu.
    Yüz tanıma biraz zayıf (dediğim gibi yapamamış olabilirim üstünde uğraşacağım)
    Arka Flaş kameranın üstünde olsa simetrik olurdu.
    Arkasının metal/cam olmaması.

Aklıma yine gelirse yazarım, sormak istediğiniz birşey olursa cevap verebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ANLOVE -- 27 Temmuz 2018; 8:52:7 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ANLOVE

Merhaba,

Ürün fiyat/performans ürünü. 8 çekirdekli bir işlemciye ve 3GB ram e sahip. Oyunlar için yeterli performans sunuyor. Uzun soluklu kullanmadım ama ısınma problemi gözlemlemedim.
    Youtube/video performansı yeterince iyi. Ekranı tam ekran yaptığınızda sağ ve soldan 1cm lik bir siyahlık kalıyor onu neden yapıyor çözemedim.
    Ses çıkışı gayet iyi ses yandan güç tuşunun üzerinden veriyor.
    Ele tam oturuyor sağlamlık hissi veriyor ancak arkasının metal/cam olmadığını belirteyim.
    Parmak izi okuyucu saliseler içinde okuyor, dokunmanızla beraber telefon açılıyor, yüz tanıma için aynısını söyleyemeyeceğim, çok üstünde durmadım belkide ben yapamadım tam açı gerekiyor vs. biraz daha uğraşsam sanırım daha hızlı açılmasını sağlayabilirim.
    Ekranı bildiğiniz gibi sonsuz ekran olarak geliyor, altta ve üstte çok hafif bir kasa görüyorsunuz onun haricinde tamamen ekrana sahipsiniz, uygulamalar/ana ekran/geri tuşu diğer tüm telefonlarda olduğu gibi sabit değil dilerseniz kaldırabiliyorsunuz ve Lumia 640 kullananlar bilir alttan yukarı bir kısa kaydırma ile tuşları getirebiliyorsunuz.
    32GB dahili hafıza ile geliyor yaklaşık 21GB a yakın kullanım alanını size bırakıyor.
    Kamerasını çok fazla incelemedim ama renk olarak çok canlı bir kameraya sahip, aynı şekilde youtube video izlerken renklerin gerçekten canlı olduğunu görüyorsunuz.
    Ufak bir kıyaslama yapmak gerekirse İphone 6 ile yan yana aynı video açtım İphone 6 soft bir şekilde görünürken Galaxy J6 renkleri tam anlamıyla vurguluyordu buda ekranın sAmoled olmasından kaynaklanıyor.
    Ekran Full HD değil ama beni rahatsız etmedi, Sonsuz ekran ve sAmoled ile farkı kapatıyor.
    Ürün Andorid 8 Oreo ile geliyor son güncelleme yüklü şekilde, muhtemelen Andorid P veya (Adrodid 9) güncellemesini de alacaktır.
    Arayüzü Samsung un kendine özel son sürüme sahip 9.0 olması gerekiyor.
    Samsung artık "uygulamalar" diye bir tuşu kaldırdı çokta iyi oldu, ayarlardan ufak bir değiştirme ile İphone tarzı tüm uygulamaları tek ekrandan kontrol edebiliyorsunuz, ayrıca görmek istemediğiniz uygulama kısayollarınıda görünmez yapabiliyorsunuz.
    Aynı zamanda uygulama yüklendiğinde ekranda "kısayol ana ekrana eklensin mi" diye soruyor, çok beğendiğim bir özellik, dahili olarak kullanmak istediğiniz uygulamaların kısayollarını görmek istemiyorsanız çok yararlı bir işlev (örnek pdf)
    Ön kamerasında flaş buluyor ve bu flaşın 3 şiddet ayarı var, ortama göre yüzünüz patlamasın istiyorsanız 1 e getirip az flaş ile çekebilirsiniz.
    Kamera da bir çok dahili olarak gelen özellikler var, snapchate ihtiyacınız yok.

Eksi Yönlerine biraz değinecek olursam, böyle bir telefonu çıkartıyorsanız fiyatını 200-300TL daha pahalı yapıp su/toz geçirmezlik yapılsa çok daha iyi olurdu.
    Yüz tanıma biraz zayıf (dediğim gibi yapamamış olabilirim üstünde uğraşacağım)
    Arka Flaş kameranın üstünde olsa simetrik olurdu.
    Arkasının metal/cam olmaması.

Aklıma yine gelirse yazarım, sormak istediğiniz birşey olursa cevap verebilirsiniz.
    always on display var mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: unpop

always on display var mı

Alıntıları Göster
    Maalesef aod yok olsa tadından yenmezdi dediğim özelliklerden biri sonradan güncelleme ilede sunulacağını sanmıyorum samsung'a göre bu donanımsal bi özellikmiş.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kolay gelsin yaklaşık iki hafta önce babama j 6 aldık ama aldığımızdan beridir bluetooth çalışmıyor sizlerde de aynı sorun var mı

• ithalat garantili satılanlarda fiyat çok farkediyor, 1200 tl ye bulunuyor. İthalat garantililierde knox 1 sorunu varmıdır ? C serisinde çok çıkıyordu knox 1
  • Arkadaşlar merhaba,

Samsung j7 pro 64gb mı alınır yoksa j6 mı? Aşağı yukarı aynı fiyatlardan alınabiliyor.

• Ekranı büyük fakat kötü. Ekran önemliyse önermem. Diğer özellikleri fiyatıyla orantılı samsung olarak.

• quote:

Orijinalden alıntı: By Fixed

Arkadaşlar merhaba,

Samsung j7 pro 64gb mı alınır yoksa j6 mı? Aşağı yukarı aynı fiyatlardan alınabiliyor.
    J7 pro kullanmadım, ama karşılaştırma yaptım.

j7 Pro Full HD bildiğim kadarıyla J6 değil.

Ancak j6 da sonsuz ekran vard, J7 de çerçeve daha kalın.

Özellik olarak yukarı aşağı aynı tip telefonlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: unpop

ithalat garantili satılanlarda fiyat çok farkediyor, 1200 tl ye bulunuyor. İthalat garantililierde knox 1 sorunu varmıdır ? C serisinde çok çıkıyordu knox 1
    hocam 250TL farka değmez bence ithalat garantili. Nasıl 250TL diyeceksin ?

J6 gitti gidiyorda %5 indirim ile 1550TL ye düştü. Belki tekrar iner. + 100TL axess chip para veriyor. (son kullanım tarihlerini bilmiyorum)
  • Ekranı uykudan nasıl açıyoruz power tuşundan mi yada sadece arkada ki parmak izi tarayıcısından mı, bazı telefonlarda ekrana çift dokununca açılıyor j6 da bu özellik var mi

• Bende alalı 15 gün falan oluyor arkadaslar.

Simdilik genel olarak memnunum.ama root atamadim.oem unlock yaptım fakat simdide gelistirici seçeneklerinde oem unlock cikmamakta..

• Teknosa çalışanı bu cihaza kasko veriyoruz demişti doğru ise teknosa dan almak daha mantıklı gibi.
    Ekran görünüşü elde duruşu güzel fakat sağlamlık hissi vermiyor artı olarak kamerası mağaza içerisinde vasat çekiyordu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fasson

Ekranı uykudan nasıl açıyoruz power tuşundan mi yada sadece arkada ki parmak izi tarayıcısından mı, bazı telefonlarda ekrana çift dokununca açılıyor j6 da bu özellik var mi
    Power tuşuna basmadan parmak izini algayınca açıyor.

Ancak stabil değil tam çözemedim bazen açıyor bazen açmıyor. (power tuşuna bastıkdan sonra parmak okuyucuda problem yok)
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.