Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY GRAND 2 [ANA KONU] ★★ (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
881
Cevap
15
Favori
80.026
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Swonz

Tft ekran mi

tft olmasinin zarari yada eksisi nedir?? tartisma filan degil sadece bilgi almak amacli soruyorum..35ay kadar amoled ve super amoled ekranli cihazlar kullandim..bu cihaza gecerken icimde bir suphe vardi ama gözümu karartip aldim..herhangi bir sikintida yok cok sukur hic amoled ekranlari aramiyorum..malesef hersey 4 4luk olmuyor..boyle kabul etmek lazim

• quote:

Orijinalden alıntı: askarali

quote:

Tft ekran mi

tft olmasinin zarari yada eksisi nedir?? tartisma filan degil sadece bilgi almak amacli soruyorum..35ay kadar amoled ve super amoled ekranli cihazlar kullandim..bu cihaza gecerken icimde bir suphe vardi ama gözümu karartip aldim..herhangi bir sikintida yok cok sukur hic amoled ekranlari aramiyorum..malesef hersey 4 4luk olmuyor..boyle kabul etmek lazim

Amoled ekranlar daha yeni bir teknolijidir. Genelde samsung amoled kullanırdı o yüzden şaşırdım

• quote:

quote:

quote:

Tft ekran mi

Amoled ekranlar daha yeni bir teknolijidir. Genelde samsung amoled kullanırdı o yüzden şaşırdım

ucuz olsun diye tercih etti herhalde..kullanımda pek bir sıkıntı yaratmıyor ama idare ediyor yani

• @askarali Teşekkürler ben de şimdilik aynı şeyi düşünüyorum
    @dogukahn Teşekkürler. Evet şarjı iyi gidiyor gerçi bu ara çok kurcalıyorum ama yine de iyi gidiyor
    @Swonz Benim de kafamda soru işareti vardı tft olmasından dolayı ama ekranı gayet iyi amoled olsaydı keşke dedirtmedi bana
  • Ekran renkleri parlaklık gayet yeterli bence Amoled gbi beyaz renklerde sarımtıraklık yok
    1 saat kadar kurcalama şansm oldu.

• selam arkadaşlar. ben bu cihazı almak istiyorum fakat burada 4g var yazıyor samsung resmi sitesinde 4g yazmıyor 3g var hangisi dogru acaba 4g li bir cihaz almak istiyorum.
  • ilker59 İ kullanıcısına yanıt
    Bende Turkcell mağazasından alırken bir şey sormadan 4gsi var demişlerdi. Şuan 4g Türkiye'de kullanılmadığı için deneme şansım olmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilker59

selam arkadaşlar. ben bu cihazı almak istiyorum fakat burada 4g var yazıyor samsung resmi sitesinde 4g yazmıyor 3g var hangisi dogru acaba 4g li bir cihaz almak istiyorum.

@dogukahn

Samsung, ülkeye göre donanım parçalarını değiştirdiğinden ülkemize gönderilen SM-G710 modelinde 4G, çift sim, televizyon gibi özellikler bulunmamaktadır.Amerikaya gönderilen 7102'de çift sim, Brezilyaya gönderilen 7102T'de televizyon, sadece Avrupa ülkelerine gönderilen 7105 modelinde de 4G vardır. (Samsung aynı şeyi ülkemize gönderilen S4'lere farklı işlemci koyarak da yapmıştı)

Ve en acı durum ise, farklı modeller olduğundan dolayı android dünyasındaki geliştiricilerin yazılım desteği de ona göre değişiyor.Şu anda telefonumu ikinci kez brick ettim ama adam akıllı Recovery olmadığından, ve TR'ye gönderilen SM-G710'un ODIN mod'u yazma korumalı olduğundan hiçbir şey flaşlanamıyor.Kısacası root,ROM gibi şeylere meraklıysanız bu telefonu kesinlikle tavsiye etmiyorum (en azından root yapıp bırakın gerisini ellemeyin).Yaklaşık 10 günden beri telefonu düzeltmekle uğraşıyorum.Ve cihazı aldığıma çok fena pişmanım

Grand 2, gerek Samsung'un pazarlama teknikleri gerekse bir ara model olduğundan adam gibi destek görmemektedir.Bundan ucuz MotoG'ye bile sorunsuz bir şekilde recovery atılıp, her türlü root,ROM işlemleri yapılabiliyor.En kötü durumlardan bile 10 dakika içinde kurtulabiliyorsunuz.

Kısacası almadan önce iki kez düşünün.Benim almam çok spontane gelişti, 1 gün daha araştırıp, karar vermeden aldığım için uğraşıyorum şu anda...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Babblebabble -- 12 Haziran 2014; 12:22:40 >

• selamlar.cevaplar için teşekkürler ama pek yeterli olmadı benim için çünkü telefonon kutu içeriğinde çıkan kitapçıklarda 4g LTE ile ilgili bir yazı varmı acaba yada bunu tam anlamıyla var diyebilen, çünkü satıcılar sattıkları ürünün özelliklerni pek bilmiyorlar ve satabilmek için sorulan sorulara yuvarlak cevaplar veriyorlar. ayrıca telefonun şarj performansı nasıl acaba 2 gün yetermi internet ve oyun pek oynamam .şu an galaxy S2 var şarj olayı çok kötü 1 gün zor dayanıyor.
  • quote:

selamlar.cevaplar için teşekkürler ama pek yeterli olmadı benim için çünkü telefonon kutu içeriğinde çıkan kitapçıklarda 4g LTE ile ilgili bir yazı varmı acaba yada bunu tam anlamıyla var diyebilen, çünkü satıcılar sattıkları ürünün özelliklerni pek bilmiyorlar ve satabilmek için sorulan sorulara yuvarlak cevaplar veriyorlar. ayrıca telefonun şarj performansı nasıl acaba 2 gün yetermi internet ve oyun pek oynamam .şu an galaxy S2 var şarj olayı çok kötü 1 gün zor dayanıyor.

Şarj konusunda farklı bir performans beklemeyin.Özellikle batarya boşalma süresi uzun bir cihaz arıyorsanız miliamper değeri yüksek bataryaya sahip cihazlara yönelmenizi tavsiye ederim (LG G2 gibi).Telefonun kutusuna bakıyorum şu anda ve bağlantı çeşitleriyle ilgili bir şey yazmıyor.İçinde de sadece hızlı başlangıç kılavuzu bulunmakta ve onda da bağlantılarla ilgili bir bilgi bulunmamaktadır.

• quote:

selamlar.cevaplar için teşekkürler ama pek yeterli olmadı benim için çünkü telefonon kutu içeriğinde çıkan kitapçıklarda 4g LTE ile ilgili bir yazı varmı acaba yada bunu tam anlamıyla var diyebilen, çünkü satıcılar sattıkları ürünün özelliklerni pek bilmiyorlar ve satabilmek için sorulan sorulara yuvarlak cevaplar veriyorlar. ayrıca telefonun şarj performansı nasıl acaba 2 gün yetermi internet ve oyun pek oynamam .şu an galaxy S2 var şarj olayı çok kötü 1 gün zor dayanıyor.

Şarj suresi olarak bu cihaz benim icin efsane oldu diyebilirim..yogun kullanimla 2 gun cikartiyor bana..tabiki 3g internet yok oyun yok whatsapp yok..ekran parlakligi otomatik -5 olarak ayarli..biraz ekonomik kullaniyorum kabul ama ayni kullanimla onceki cihazim htcnin tam 2 kati dayaniyor..
     ★★ SAMSUNG GALAXY GRAND 2 [ANA KONU] ★★ ★★ SAMSUNG GALAXY GRAND 2 [ANA KONU] ★★ ★★ SAMSUNG GALAXY GRAND 2 [ANA KONU] ★★ kapasite olarak s2de 1650mh grand2de 2600mah pil var fark buyuk..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4CF12F62C -- 12 Haziran 2014; 13:48:16 >

• Lumia almasaydım bu cihazı alıcaltım güzel cihazda forumda konusu ve inceleme bulamadığım için pek sıcak bakmamıştım alanlara hayırlı olsun umarım kitkatı yakında görürsünüz.

• quote:

quote:

Şarj suresi olarak bu cihaz benim icin efsane oldu diyebilirim..yogun kullanimla 2 gun cikartiyor bana..tabiki 3g internet yok oyun yok whatsapp yok..ekran parlakligi otomatik -5 olarak ayarli..biraz ekonomik kullaniyorum kabul ama ayni kullanimla onceki cihazim htcnin tam 2 kati dayaniyor..

Siz biraz fazla ekonomik kullanıyorsunuz 3G açıkken ekran süresi 6 saati geçmez.Belki 7'ye zorlar.Şahsen yaşadım bunu.Belki farklı ROM ve kernel ile bu değiştirilebilir ama maalesef önceki mesajlarımda da dediğim gibi özellikle SM-G710 için asla korsan olarak destek olmayacak.ROOT olayı bile SM-G7102'nin dosyaları ile yapılabiliyor.

@BonezCrusher

Aslında hazır WP kullanan birini yakalamışken birkaç şey sormak istiyorum.3 sene Android kullandıktan sonra ısrarla yine Android ile devam ettim bu telefonu alarak ama aklımda her zaman WP vardı.Ama hiç araştırmadımda.Ne kadar stabil, ortalama nasıl bir donanımla hızlı çalışır falan bilmiyorum (kullanmadan anlayamıyor insan).Siz ilk defa mı WP kullandınız? Telefonunuzun 1 GB RAM, çift çekirdek işlemcisi WP için yeterli mi? Stabil çalışıyor mu? Ve Android gibi özelleştirme imkanları var mıdır? Kısacası WP ve WP'li telefonlar hakkında eğer vaktiniz varsa bir analiz yapabilir misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Babblebabble -- 12 Haziran 2014; 14:33:08 >

• Babblebabble kullanıcısına yanıt
    1.Ram işlemci çok yeterli daha düşük telefonlar bile rahat çalışıyor.
    2.İlk defa kullandım bende androidten geçiş yaptım.
    3.Android gibi root rom filan atamıyorsun.
    4.Gayet stabil kasma - donma sorunları yaşamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Babblebabble

quote:

quote:

Siz biraz fazla ekonomik kullanıyorsunuz 3G açıkken ekran süresi 6 saati geçmez.Belki 7'ye zorlar.Şahsen yaşadım bunu.Belki farklı ROM ve kernel ile bu değiştirilebilir ama maalesef önceki mesajlarımda da dediğim gibi özellikle SM-G710 için asla korsan olarak destek olmayacak.ROOT olayı bile SM-G7102'nin dosyaları ile yapılabiliyor.

@BonezCrusher

Aslında hazır WP kullanan birini yakalamışken birkaç şey sormak istiyorum.3 sene Android kullandıktan sonra ısrarla yine Android ile devam ettim bu telefonu alarak ama aklımda her zaman WP vardı.Ama hiç araştırmadımda.Ne kadar stabil, ortalama nasıl bir donanımla hızlı çalışır falan bilmiyorum (kullanmadan anlayamıyor insan).Siz ilk defa mı WP kullandınız? Telefonunuzun 1 GB RAM, çift çekirdek işlemcisi WP için yeterli mi? Stabil çalışıyor mu? Ve Android gibi özelleştirme imkanları var mıdır? Kısacası WP ve WP'li telefonlar hakkında eğer vaktiniz varsa bir analiz yapabilir misiniz?

evet gayet ekonomik kullaniyorum ama ayni sartlarda kullaniyordum onceki cihazimida o yuzden kiyaslama sansini buluyorum..mesela htcyi gece birakirdim sabah yuzde 5 yuzde 10 kesin duserdi hatta satmadan onceki son gece yuzde 100 biraktigim sarji yuzde 82de buldum..grand2 ise hep yuzde bir dusuyor..baksana aradaki farka..her sart ayni telin durdugu yer,icindeki simkart icindeki uygulamasi,uyku suresi bile ayni..daha simdiye kadar geceden sabaha yuzde 2 dusmedi..masallah yani bence muhtesem..zaten siradan kullaniciyim sadece buyuk ekran olarak kullaniyorum yani root rom vs hicbir onemi yok..boyle stabil olsun sarji boyle gitsin isterse android 2.1 olsun

• Bu telefonu kullanmakta olan arkadaslar nokia lumia 520 kullaniyordum. Telefonu perte cikardim. Idaretten turkcell superonline'in hediye ettigi samsung galaxy pocket neo kullaniyorum ve bu haliyle telefonun bana yetmesine ragmen( kullandigim araclar face, twitter, watsapp, viber ve sozlukler fr.tr ing.tr vs.) Samsung galaxy grand 2 almak istiyorum. Tercih sebebimde ekran buyuklugu, islemcisini yeterli olmasi kisacasi bana yetecek olmasini dusunmem. Siz ne dusunursunuz bu konu hakkinda arkadaslar. Benim icin kotu bir tercih olmaz degil mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Kullanman

Bu telefonu kullanmakta olan arkadaslar nokia lumia 520 kullaniyordum. Telefonu perte cikardim. Idaretten turkcell superonline'in hediye ettigi samsung galaxy pocket neo kullaniyorum ve bu haliyle telefonun bana yetmesine ragmen( kullandigim araclar face, twitter, watsapp, viber ve sozlukler fr.tr ing.tr vs.) Samsung galaxy grand 2 almak istiyorum. Tercih sebebimde ekran buyuklugu, islemcisini yeterli olmasi kisacasi bana yetecek olmasini dusunmem. Siz ne dusunursunuz bu konu hakkinda arkadaslar. Benim icin kotu bir tercih olmaz degil mi?

Standart bir internet kullanıcısı olduğunuzdan, telefon gayet yeterli olacaktır.Derine girip root,rom uğraşacaksınız kesinlikle tercihiniz Grand 2 olmasın.
  • Bu telefonu kız arkadaşım almayı düşünüyor bugün Teknosada inceleme fırsatı buldum telefondan biraz anlarım fiyatına göre hoşuma gitti doğrusu tavsiyede ettim siz kullanan olarak eskileri neler bu cihazın?

• quote:

Orijinalden alıntı: NcTNS

Bu telefonu kız arkadaşım almayı düşünüyor bugün Teknosada inceleme fırsatı buldum telefondan biraz anlarım fiyatına göre hoşuma gitti doğrusu tavsiyede ettim siz kullanan olarak eskileri neler bu cihazın?

Telefonun muadillerine göre göze çarpan en büyük eksikliği Gorilla Glass ekrandır bana göre.GG olmadığı için sürekli çizilecek endişesi oluyor.Önceki kullandığım Wonder ile kıyaslarsam daha hassas olduğu gözüme çarptı.Nasıl olduğunu bile bilmeden, kamera lensim çizilmiş ve ekranımın içine toz girmiş.Tam ekranın ortasında ölü piksel gibi duruyor.Ya da belki ölü pikseldir hala tam olarak emin değilim.Bunların dışında özellikle standart kullanım için herhangi bir eksikliği yok.

Ama buna 1100 lira verilebileceğine bütçe zorlanıp LG G2 alınabilir.Aradaki fiyat farkına, G2'nin ekstra hızlı donanımı değecektir Uyarmadı demeyin

Hatta bu 1100 lira SGG2'nin teknosa fiyatıdır.G2'nin teknosa fiyatı ise 1400 liradır.Paralel ithalat ürünü almayı göze alırsanız (ki alınmayacak bir şey değil) 1200 liraya sıfır G2 alabilirsiniz ve Grand 2'den daha fazla mutlu eder.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.