Şimdi Ara

Silinsin (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
238
Cevap
10
Favori
15.810
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gakgosh

quote:

Orijinalden alıntı: Nyana_

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Canmacva

quote:

quote:

knox sayacının 0x0 olan bu telefondan bende almak istiyorum.

gittigidiyor.com dan telefonshop ve ceppaket mağazalarına, n11.com dan CEPPAKET, PİNTİ ve Aksarayİletişim mağazalarına isteğimi ilettim.

şimdilik sadece Aksarayİletişim cevap verdi. verilen cevabı aşağıda paylaşıyorum.

Aksarayİletişim Merhaba, Knox sayaçları 0-1 ve üzeri olarak çıkmaktadır, Bu sebepten iade yada değişim yapılmayacaktır, Teşekkürler.

knox sayacı kesin 0x0 olan telefon nereden alınabilir. Elazığ'dayım ve tek çarem online alışveriş.

bu knox sayacı 0x0 olunca veya 0-1 üzeri olunca ne oluyor acaba bilgi verebilcek birisi varmı ?

İlk sayfada da belirtildiği gibi! Knox 0x1 olunca s health ve güvenli klasör çalışmaz ve cihazın ellenmiş cihaz olduğu anlaşılır çünkü kutusu açılmadan knox sayacı artmaz müdahale ettikleri için artıyor.

Hmm anladım peki neden satıcılar böyle birşey yapma ihtiyacı duyuyor?Ben mesela bu telefondan bir iki ay içinde alma ihtimalim var,bu olmazsa belki a7 veya a5 2017 alırım.Yani knox 0x1 olan cihaz sizce alınırmı alınmazmı?Ne yapıyor yani bu satıcılar kutuları açıp bu telefonlara?

öncelikle cihazların Türkiye de çalışabilmesi için yazılım atılıyor diye biliyorum. bazı yerlerde de sim kilidini kırmak için yazılım atıldığından bahsediliyor. sonuç olarak bu telefon Türkiye için üretilmedi. Türkiye de kullanıma uygun hale getirmek için kutu açılıp yazılım atılıyor. hatta kutuya bu cihaz Türkçe karakterlerin tamamını ihtiva eder şeklinde etiket de yapıştırıyorlar. bu etiketin sonradan yani yazılım atıldıktan sonra yapıştırıldığı belli. çünkü kutu üzerinde tek Türkçe yazan kısım bahsettiğim etiket. diğer yerler ve kutu içeriğindeki yazılar tamamı çince, ingilizce felan.

ben cihazı başkası için aldım. altın renkli olanı. hatta almadan önce alacağım yerin müşteri hizmetleri ile görüştüm, durumu anlattım. cihazın knox 0x1 çıkması durumunda iade edeceğimi bildirdim. onlar da bana sim kart takmadan ve wifi ağına bağlamadan iade edersen alabileceklerini söylediler. cihaz elime ulaştıktan sonra incelediğimde knox sayacının 0x1 olduğunu gördüm. iade etsem mi etmesem mi arasında gidip gelirken cihazı asıl sahibine gösterdim. sahibi çok beğenince knox 0x1 olsa bile zaten shealth ve güvenli klasörü kullanmadığı, sorun olmayacağını söyledi. ben geri gönderme taraftarıydım ama yeni alacağım telefonun knox sayacının 0x0 olma garantisi yok diye bende çok üstelemedim. gittigidiyordaki cepport mağazası garantili 0x0 cihaz satıyordu ama cihazlarının tümü siyah renkli. bana altın renkli lazım olduğu için telefonu göndermekten vazgeçtim.

telefon açtıktan sonra yazılım güncelleme menüsünün olmadığı fark ettim. telefona orjinal son sürüm samsung yazılımı yükledim. şimdi sorunsuz kullanıyor arkadaş.

Cok tesekkur ederim peki bu durumda bahsettiginiz firmadan cihazi alsak kutusu hic acilmamis ve kullanima hazirmi olmus olucak?Birde guncelleme olayindan biraz daha bahsedermisiniz.Cihaz hicmi yazilim guncellemesi almiycak?Uygulama ve yazilim guncellemelerini nasil yapacagiz?

geç cevap verdiğim için kusura bakmayın, malum bayram telaşı :)
    bu arada herkesin ramazan bayramı mübarek olsun.

eğer aldığınız cihaz knox 0x0 çıkarsa zaten sorun yok, çünkü yazılım atılmamıştır, güncelleme yapacaktır. knox 0x1 ise cihaza yazılım atıldığı için ve atılan yazılım orjinal samsung yazılımı olmadığı için güncelleme yapıp yapmayacağı belli değildir. daha önce de yazdığım gibi satın aldığım telefonda ayarlar menüsünde yazılım güncelleme menüsü yoktu.

samsung cihazlarda yazılım güncelleme çok zor değil. zaten forumda aratırsan bulursun.
    SamFirm yazılımını kullanarak cihazın orjinal romunu indirim odin ile cihaza yüklüyorsun.

Merhaba acaba istanbul bilişim de satılan cihazlar knox 0x0 mı bilginiz varmı?Birde ordan almamızı tavsiye edermisiniz bildiğim kadarıyla onlar cep telefonu tarzı ürünleri kendi garanti kapsamları altında kendileri tamir ediyorlar öyle biliyorum.Birde cihazın knox 0x0 olup olmadığı nerden kontrol ediliyor telefonda?

• ilk aldığım zamanlarda elimden düşmüyordu ve 7 ilâ 8 buçuk saat ekran zamanı alıyordum. yaklaşık 1 günde bitiyordu. ekran %44 android sistemi 17 android os 9 hücre askıda 4, şimdi işe başladık 2 güne yakın gidiyor fakat 5.5 saati zor görüyor ekran 33 android sistemi 15 android os 7 hücre askıda 7 konuşma 7. aliexpress ve yapıkredi cüzdan uykuya alıyorum bakıyorum yine saatte yüzde yarım yemiş yine. messenger desen ram canavarı. bu iki durum arasında program yüklemedim başka. kullanmayınca yüzde düşmüyordu kolay kolay, şimdi ufak ufak atıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hypocrisy -- 30 Haziran 2017; 15:33:48 >
  • hypocrisy kullanıcısına yanıt
    Facebook kullanmadığım
    İçin benim şarj çok iyi dayanıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar merhaba. dun c9pro siyah modeli ni glttlgldlyor ceppaket satıcısından satın aldım ve elime ulasti. knox 0x0 ve ilk ben actim samsung etiketini. guvenli klasör ve hedaha onceki telefonum galaxy A9 idi. talihsiz bir kazadan sonra vedalastik. şimdi servis raporunu bekliyorum. ona gore satisa cikaracagim eski emektarı 😉 A9 dan sonra gercekten guzel bir cihaz olmus. always on screen 6gb ram 64gb kapasite cok iyi. guncelleme geldi 255mb lik daha yüklemedim. nasıl kötü bir yönü varmı guncellemenin. şarj süresinde değişme var mı?

• benim telefonda jiroskop gerektiren 360videolari izlerken acayip titreme oluyor. sizde durum nasıl? acaba kalitesi kötü bir sensor mu kullanmışlar bu telefonda?yada benim telefonda mi sıkıntı var?

• istanbul bilişimdeki cihazların durumu hakkında bilgim yok. cihazların knox durumunu satın alacağınız yere sormanız lazım.
    istanbul bilişim hakkında çok çeşitli, olumlu ve olumsuz yorumlar var sitelerde, benim alışveriş geçmişim olmadı istanbul bilişim ile bu nedenle bişey diyemiyorum.

cihaz eline ulaştığında cihazı açmadan sim kart takmadan ve wifi ağına bağlamadan ses kısma + home tuşu + güç tuşu kombinasyonuna basılı tutarak download mod ile açıyorsun.
    açılan ekranda KNOX WARRANTY VOID: 0x0 yazıyorsa cihaza müdahale edilmemiş KNOX WARRANTY VOID: 0x1 yazıyorsa cihaza müdahale edilmiş demektir.
  • yurtdisi cihazlarda 4.5g şeklinde gözükmez. operatörler bizim telefonlari tanimadigindan 4g yazar. aslında aynı şey dert edilecek birşey yok yani

• normal fiyatlarda c7 siyah bulamadigim icin ben de c9 proya geceyim dedim. ama kamera ozellikle gece cekimler cok vasat. c7 sanki daha iyi gibi geldi?
  • bir de ekrani belli degil gorilla glass mi degil mi bilgi vermemis. yine c7 de de yoktu. ekran konusunda daha dayanksiz gibi bu cihazlar.
  • güneş ışığında kullanım, 4g internet hızı, romda problemler, aynı anda 2 simkartı aynı anda kullanırken olası problemler var mı ayrıca evvelden galaxy s5 kullanıyordum, knox sayacı 0x0 olan bir cihaz alsam samsung uygulamalarını sorunsuz kullanabilir miyim ve romun Türkiye ye gelen herhangi bir samsung serisinden farkı (eksiği fazlası) var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: seglopsi

güneş ışığında kullanım, 4g internet hızı, romda problemler, aynı anda 2 simkartı aynı anda kullanırken olası problemler var mı ayrıca evvelden galaxy s5 kullanıyordum, knox sayacı 0x0 olan bir cihaz alsam samsung uygulamalarını sorunsuz kullanabilir miyim ve romun Türkiye ye gelen herhangi bir samsung serisinden farkı (eksiği fazlası) var mı?

merhabalar çift sim kart olarak kullanıyorum hiç-bir sorun yok dual mod var ama ben fazla pil tüketmesin diye açmıyorum.kronik bir sorun yok telefonda. ekran parlaklığı çok iyi. s5 'den sonra çok iyi gelecektir size. knox0x0 bulursan tüm uygulamalar ve güncellemeler sorunsuz kullanılacaktır.ben de şuan öyle. yeni arayüz s8 in kullandığından. 6.01 yüklü 7 ve 8 güncellemesi alacak cihaz. always on display özelliği mevcut. type c usb, 6gb ram 64 hafıza, stereo ses çıkış, muazzam kulaklık ses kaitesi, jiroskop, on arka kamera 16Mp. fiyatını hak eden bir cihaz olmus

• quote:

Orijinalden alıntı: salsakingss

quote:

güneş ışığında kullanım, 4g internet hızı, romda problemler, aynı anda 2 simkartı aynı anda kullanırken olası problemler var mı ayrıca evvelden galaxy s5 kullanıyordum, knox sayacı 0x0 olan bir cihaz alsam samsung uygulamalarını sorunsuz kullanabilir miyim ve romun Türkiye ye gelen herhangi bir samsung serisinden farkı (eksiği fazlası) var mı?

merhabalar çift sim kart olarak kullanıyorum hiç-bir sorun yok dual mod var ama ben fazla pil tüketmesin diye açmıyorum.kronik bir sorun yok telefonda. ekran parlaklığı çok iyi. s5 'den sonra çok iyi gelecektir size. knox0x0 bulursan tüm uygulamalar ve güncellemeler sorunsuz kullanılacaktır.ben de şuan öyle. yeni arayüz s8 in kullandığından. 6.01 yüklü 7 ve 8 güncellemesi alacak cihaz. always on display özelliği mevcut. type c usb, 6gb ram 64 hafıza, stereo ses çıkış, muazzam kulaklık ses kaitesi, jiroskop, on arka kamera 16Mp. fiyatını hak eden bir cihaz olmus

s5 kullandınız mı bilmiyorum ancak çok çok başarılı bir cihazdı benim için; gerek pil ömrü, pilinin değişmesi ve buna rağmen su geçirmemesi, gerek donanımı.. hüzünlü ayrıldık zaten, çift hat problemi ve çift telefon taşımayı sevmediğim için , şuanda asus telefon kullanmaktayım inanın samsung a alışınca problem oluyor benim açımdan, ayrıca pilinin inanılmaz hızlı bitişi samsung güvendiğim firmalardan da birisi oldu, çift hatlı bu telefonu bu sebepten almak istiyorum ancak çin ve hindistan uyumlu ve 4g bandları ülkemizde tam uyumlu olmadığı için nasıl çalışacak fikrim yok. özellikle vodafone'un 800 ve 900 mhz'de 4g de etkin frekanslar olduğunu da düşünürsek problem olacak diye düşüncem var büyükşehirlerde olmadığımda.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: salsakingss

quote:

s5 kullandınız mı bilmiyorum ancak çok çok başarılı bir cihazdı benim için; gerek pil ömrü, pilinin değişmesi ve buna rağmen su geçirmemesi, gerek donanımı.. hüzünlü ayrıldık zaten, çift hat problemi ve çift telefon taşımayı sevmediğim için , şuanda asus telefon kullanmaktayım inanın samsung a alışınca problem oluyor benim açımdan, ayrıca pilinin inanılmaz hızlı bitişi samsung güvendiğim firmalardan da birisi oldu, çift hatlı bu telefonu bu sebepten almak istiyorum ancak çin ve hindistan uyumlu ve 4g bandları ülkemizde tam uyumlu olmadığı için nasıl çalışacak fikrim yok. özellikle vodafone'un 800 ve 900 mhz'de 4g de etkin frekanslar olduğunu da düşünürsek problem olacak diye düşüncem var büyükşehirlerde olmadığımda.

bundan önceki telefonum samsung galaxy A9 idi. ekranı kırıldığı için c9pro ya geçiş yaptım. S5 in nasıl bir performans verdiğini biliyorum lakin ben A9dan bile daha performanslı buldum bu cihazı. 4g konusunda endişen olmasın. vodafone ve avea kullanıyorum. vodafone su an için bursa içi heryerde 4g çekiyor. kırsal alanlarda 3g 'ye düşebilir ama endişe edilecek bir sorun değil. kalite konusunda emin olun bir basamak üste çıkacaksınız bu telefonla

• Ebat olarak 6 inç ama tasarım ve incelik sebebiyle 5.5 inç telefon kullanıyor hissi veriyor. Fiyatı düşünüldüğünde bundan iyisi zor bulunur diye düşünüyorum.
  • Merhaba arkadaşlar , elimde note 5 var satıp C9 pro almak istiyorum bu kararı alma nedenim ise (öncelikle kardeşimin c9 pro almasıyla bu karara vardım );

note 5 ile karşılaştırdığımda;

-daha şık olması
    -performans olarak 1-2 saniye gecikme var
    -günlük kullanımda daha iyi (4000mah batarya)
    -kamerası bir tık kötü ama gayet başarılı.
    -Aod var çok kullanışlı

genel olarak bu sebeplerden dolayı değiştirmek istiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Memry

Merhaba arkadaşlar , elimde note 5 var satıp C9 pro almak istiyorum bu kararı alma nedenim ise (öncelikle kardeşimin c9 pro almasıyla bu karara vardım );

note 5 ile karşılaştırdığımda;

-daha şık olması
    -performans olarak 1-2 saniye gecikme var
    -günlük kullanımda daha iyi (4000mah batarya)
    -kamerası bir tık kötü ama gayet başarılı.
    -Aod var çok kullanışlı

genel olarak bu sebeplerden dolayı değiştirmek istiyorum.

aramıza bekliyoruz o zaman:)

• bugun kipada c9 proyu inceledim biraz. ve c7 yi tabi. kesinlikle on kmareda c7 (pro degil) daha iyi.

cihaz bence harika. tasarim buyukluk ekran canliligi vs ama hem kamera yuz algilama bira zorlaniyor hem de goruntu daha kotu. c7 bariz iyidi. anlamadim bu isi.
  • quote:

istanbul bilişimdeki cihazların durumu hakkında bilgim yok. cihazların knox durumunu satın alacağınız yere sormanız lazım.
    istanbul bilişim hakkında çok çeşitli, olumlu ve olumsuz yorumlar var sitelerde, benim alışveriş geçmişim olmadı istanbul bilişim ile bu nedenle bişey diyemiyorum.

cihaz eline ulaştığında cihazı açmadan sim kart takmadan ve wifi ağına bağlamadan ses kısma + home tuşu + güç tuşu kombinasyonuna basılı tutarak download mod ile açıyorsun.
    açılan ekranda KNOX WARRANTY VOID: 0x0 yazıyorsa cihaza müdahale edilmemiş KNOX WARRANTY VOID: 0x1 yazıyorsa cihaza müdahale edilmiş demektir.

Tamamdır bilgi için teşekkür ederim,cihazı alıp kutusunu açtıktan sonra hiç bir firmanın 0x1 bile olsa cihaz geri alcağını zannetmiyorum.Almadan önce söylesek bile geri almazlar.Hep malı satıncaya kadar oluyo gerisi olmuyo

• quote:

quote:

istanbul bilişimdeki cihazların durumu hakkında bilgim yok. cihazların knox durumunu satın alacağınız yere sormanız lazım.

Tamamdır bilgi için teşekkür ederim,cihazı alıp kutusunu açtıktan sonra hiç bir firmanın 0x1 bile olsa cihaz geri alcağını zannetmiyorum.Almadan önce söylesek bile geri almazlar.Hep malı satıncaya kadar oluyo gerisi olmuyo

ben ceppaket firmasından aldım gittigidiyorda. söylediği gibi knox 0x0 geldi. siyah model için. garanti etmişti satmadan önce

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.