Şimdi Ara

★★SAMSUNG GALAXY C5 (SM-C5000) |ANA KONU|★★ (52. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.168
Cevap
14
Favori
85.643
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: myigitoguz

Peki hocam başka sitelerde ayrıca samsung usb driverda yükleyin demişler. Gerekli birşey mi peki?

Odin telefonu görmezse usb driveri yüklemen gerekebilir. Windows 10 da gerekmiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • danies D kullanıcısına yanıt
    Hocam sağolasın verdiğin bilgiler için ben win7 kullanıyorum ne olur olmaz onuda indirip kurayım bari..

Hocam sammobileden indirmeye çalışıyorum ama bu gidişle inmeyecek gibi. Sizin indirdiğiniz başka biryer varmıydı yada link atabilir misiniz?

• Sammobileden 2 saatte indirmiştim bende. Ama ordan indiremiyorsan aşağıdaki linktende deneyebilirsin biraz daha yavaş inebilir.

https://samsung-firmware.org/download/Galaxy__C5__/2d23/TGY/C5000ZHU1BRA1/C5000ZZH1BRA1/

• Teşekkür ederim hocam birde buradan deneyeyim.

• Ozgur42 O kullanıcısına yanıt
    Android 6 ya dönmekten başka yol yok o zaman.

• quote:

Orijinalden alıntı: danies

Sammobileden 2 saatte indirmiştim bende. Ama ordan indiremiyorsan aşağıdaki linktende deneyebilirsin biraz daha yavaş inebilir.

https://samsung-firmware.org/download/Galaxy__C5__/2d23/TGY/C5000ZHU1BRA1/C5000ZZH1BRA1/

Nougat 7.0

https://samsungbay.com/download-firmware/?download=104640 (Almanya üzerinden hızlı iniyor)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Hocam dün akşam hallettim. Bu süreçteki yol göstermelerin için çok teşekkür eserim. Yalnız fazla olmazsam bişey daha sormak istiyorum. Odin ile güncelleme yapmadan önceden de bu sorun vardı gerçi. Telefonla konuşma sırasında kulağıma götürdüğümde ekran kararıyor fakat kulağımdan çektiğimde ekran tekrar açılmıyor. Bu da hayli bir sinirime dokunuyor. Acaba bilgisi olan arkadaşlar birkaç süresini ayırıp bilgi verebilirler mi.

• quote:

Hocam dün akşam hallettim. Bu süreçteki yol göstermelerin için çok teşekkür eserim. Yalnız fazla olmazsam bişey daha sormak istiyorum. Odin ile güncelleme yapmadan önceden de bu sorun vardı gerçi. Telefonla konuşma sırasında kulağıma götürdüğümde ekran kararıyor fakat kulağımdan çektiğimde ekran tekrar açılmıyor. Bu da hayli bir sinirime dokunuyor. Acaba bilgisi olan arkadaşlar birkaç süresini ayırıp bilgi verebilirler mi.

İlk defa bu telefonda böyle bir hatayı senden duyuyorum. *#0*# tuşlarına basarak açılan test menüsünden sensor kısmına girer misin ? Girdikten sonra telefonu kulağına götürdüğünde titremesi gerekiyor uzaklaştırınca titremenin durması gerekli. Şayet dediğim gibi oluyorsa sensör sağlam demektir.

Hocam dediğiniz gibi yaptım ekran yeşil oluyor ama titremesi kesinlikle durmuyor. ADC 105 seviyesinde belki bir yardımı olur bu bilginin? Bende netten biraz baktım sensör tozlanmış olabilir elektrikli süpürgeyle hoporlörün oradan çektirin yazmışlar nekadar doğru bilmiyorum?

• quote:

Hocam dediğiniz gibi yaptım ekran yeşil oluyor ama titremesi kesinlikle durmuyor. ADC 105 seviyesinde belki bir yardımı olur bu bilginin? Bende netten biraz baktım sensör tozlanmış olabilir elektrikli süpürgeyle hoporlörün oradan çektirin yazmışlar nekadar doğru bilmiyorum?

Uzaklaştırınca yeşilin sönmesi ve adc nin 0 olması gerekiyor. Telefonu yeniden başlatıp kulağına yada elinle sensöre yaklaştırmadan tekrar aynı menüyü açarmışın yine adc 0 değilse ve yeşil yanarak titriyorsa sensör tozlanmış olabilir. Adc 0 ise yaklaştırdıktan sonra titreyip uzaklaşınca durmuyorsa sensör arızalanmıştır ama 2 durumda da garantiye göndermen gerekecek.

Hocam dediklerinizi yaptım ama titreme ve yeşil ekran hiçbirşekilde gitmedi. Hatta google playden birkaç uygulama indirdim kalibrasyon ile ilgili ama bir işe yaramadı. Ya sensör kirlendi yada bozuldu anladığım kadarı ile.

• Aynı senin dediğim problemleri arkadaşım yaşadı
    Bir önceki mesajda arkadaşın dediğigi gibi *#0*# gizli menüyle sensörleri test ettik sonra açıp kapadık düzeldi
    Eğer senin hala düzelmediyse sıkıntı var!

• code-ShaRK kullanıcısına yanıt
    Hocam uzun uğraşlarımdan sonra sonunda bir program sayesinde başarabildim. Quick TuneUp-Phone Calibration adlı programı indirdim içerisinde sensor calibration kısmı var. Oraya tıklayınca kalibrasyonu ayarlıyor ve tekrar başlatın yazıyor. Tekrar başlatınca sorun çözülmüştür.

Yalnız odinle güncellemeden sonra ısı problemi hissedilir şekilde azaldı. Lakin instagrama girdiğimde bile ısı yükselmektedir. Özellikle güç tuşunun o kısımdan artmaktadır. Sizde de bçyle sorunlar var mıdır acaba?

• Nougatla birlikte bataryayı resmen koklar oldu akşam 12 de yatmadan bataryaya bakıyorum %68 sabah 7:30 da bakıyorum yine %68
    Daha önce 2.gün akşamı şarj ederken şimdi 3.güne sarkmaya başladı şarj etmem.

-Google play güncellemelerini kapatın. PLAYSTORE - AYARLAR - UYGULAMALARI OTOMATİK GÜNCELLE - ..GÜNCELLENMESİN

-Yazılım güncelleştirmeden otomatik yazılım güncellemeleri kapatın

-Cihaz bakımından telefonu optimize edin

-Kullanmadığınız aplikasyonları AYARLAR-UYGULAMALAR dan kapatın
    Chrome
    Drive
    excel onenote powerpoint word (wps office tavsiye)
    facebook (facebook yerine Folio 2 for Facebook & Messenger tavsiye)
    fotoğraflar
    game launcher
    gmail (aqua mail tavsiye)
    google play filmler
    google play music
    hangouts
    instagram (GBInsta-Plus-1.20 tavsiye)
    one drive
    youtube (youtube go tavsiye)

- GELİŞTİRİCİ SEÇENEKLER - Sistemi oto.güncelle *KAPAT (Menüde GELİŞTİRİCİ SEÇENEKLERi açmak için AYARLAR - TELEFON HAKKINDA -YAZILIM BİLGİLERİ - Yapım numarası üzerinde "hızlı tık tık dokun")

- Geliştirici seçenekler çalışan servislerden aktif uygulamaları kontrol edin (arka planda bataryayı tüketen uygulama var mı kontrol edin)

• Telefonu sıfır aldım kutudan çıkardım açayım dedim böyle kaldı.. sebebini bilen yardımcı olabilir mi..

★★SAMSUNG GALAXY C5 (SM-C5000) |ANA KONU|★★

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dimsum -- 12 Şubat 2018; 15:2:41 >
  • knox 0x0 olarak bu ürünü nereden alabilirim ve güncelleme menüsü falan var mı? android 7ye yükseltilir mi teşekkürler.
  • walter13 kullanıcısına yanıt
    benim knox 2.8

ne oluyor bu ki 0.0 istiyorsun?

• konu iyice geberdi

• herkes tlf dan çok memnun anlaşılan

tüm sorun güncellemeymiş

• 
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.