Şimdi Ara

#SAMSUNG GALAXY C5 PRO (SM-5010&5018) ANAKONU# NOUGAT GÜNCEL (84. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.932
Cevap
35
Favori
140.277
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8283848586
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bu telefon hdmi'dan görüntü aktarımını destekliyor mu? Hiç deneyen oldu mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Helalinden 10 kullanıcısına yanıt
    Android 7.0 o sorun var.

• quote:

Orijinalden alıntı: MüdavimBey

Android 7.0 o sorun var.
    Hmm 7.0deyim ondan galiba hocam teşekkürler..
  • Helalinden 10 kullanıcısına yanıt
    Flashscore maç golleri geliyor sorun yok ama haber bildirimleri gelmiyor belki de bir ayar çekilecek sorun olsa flashscore dan gol de gelmez hocam. Mailler de geliyor anlık bildirimle.
  • Bildirim sonu samsung telefonlarda kronik sorun ben c5 pro'yu aldıktan sonra çok araştırdım o sorundan herkes muzdarip, ama bir ayar var güç tasarrufu modunu Arka planda ağ kullanımı seçeneceğini aktif edince çoğu bildirimler geliyor onunda çözemediği sorunlar var ama örnek whatsapptan hızlı şekilde üst üste mesaj geldiğinde bildirim sesi gelmiyor sadece kısa süreliğine telefon titriyor o kadar.

Telefonda çözemediğim bi sorunda benim var aslında parmak izi okuyucusu telefonun arkaplanında uygulama yada menü bölümü açıkken parmak izini okuyor ama ana ekranda ekranın kapattığımda parmak izini okuttuğumda tuş kilidini istiyor bu sorunda samsungun gelen özelliğimi bilgisi olan var mı ?
  • rmzntrl R kullanıcısına yanıt
    Az önce ana ekranda kapattım parmak izi ile yine ana ekran anında açıldı.

• MüdavimBey kullanıcısına yanıt
    Telefonun power tuşunu kullanmamak için ekran kilit uygulaması kullanıyordum onu kullandığım için parmak izini okumuyormuş sorun telefonda değil uygulamadaymış
  • Ekran tamiri yaptıran var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SaGaNoFE -- 23 Eylül 2018; 13:19:12 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • rmzntrl R kullanıcısına yanıt
    Tasarrufun böylesi

• bu ingilizce olayı çok sıktı hala gelişme yok

• Güç tuşu bazen kısa kısa sürelerle çalışmıyor. Sorun sanki fiziksel değil de yazılımsal gibi. Bundan önce bir kaç kez daha başıma gelmişti ama bugün yaklaşık 3 saat boyunca çalışmadı. Sanırım sorun fizikselmiş, bu kez gerçekten bozuldu, diye düşünürken bir anda yine takır takır çalışmaya başladı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bindokuzyüzon -- 25 Eylül 2018; 15:45:58 >
  • Ne oldu bu ingilizce işi çözülmedimi hala

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bindokuzyüzon

Güç tuşu bazen kısa kısa sürelerle çalışmıyor. Sorun sanki fiziksel değil de yazılımsal gibi. Bundan önce bir kaç kez daha başıma gelmişti ama bugün yaklaşık 3 saat boyunca çalışmadı. Sanırım sorun fizikselmiş, bu kez gerçekten bozuldu, diye düşünürken bir anda yine takır takır çalışmaya başladı.
    ben de yasadim aynisini, yazilimsal bug sanirim
  • efty E kullanıcısına yanıt
    ben de de var aynı aorun. bazen güç tuşu çalışmıyor. sonra bşrden dğzeliyor

• bindokuzyüzon kullanıcısına yanıt
    Güç tuşu sorunu bende var sorun yazılımsal diye tahmin ediyorum çünkü fiziki darbe hiç olmadı telefona çözümünü kalıcı olarak bulmasam da çalışmadığında tekrar aktif etmenin yolunu buldum ses kısma ve güç tuşuna aynı anda basınca ekran fotosu alıyor tekrar çalışmaya devam ediyor.
  • Anlaşılan o ki güç tuşu sorunu yaygın ve yazılımsal.
    Bir daha başıma gelirse, ses kısma + güç tuşu kombinasyonunu deneyeceğim. Teşekkürler.
  • yavaş şarj olma sıkıntısı yaşayan var mı?

son sürüm kullanıyorum çıktığından beri. 2-3 haftadır bazen yavaş şarj oluyor.

• güç tuşu sorunu android 6dan beri var bazen bozuluyor batarya hakikatten az gidiyor

• 1 yıldır c5 pro kullanıyorum mavi C5010 serisi android 7.

Telefonun 15gb boş alanı var, fazlaca uygulama yüklü. Şu an 3-4 günde bir yeniden başlat yapıyorum. Çünkü telefon bu doluluğa dayanamıyor kasmaya başlıyor. Özellikle biraz grafik isteyen oyunlarda takılmalar başlıyor.

Ram kullanımı maalesef çok kötü telefonda. Android 7 sistemi de bunu sağlayan faktörlerden tabi.

Kamera konusunda ise fazla bir şey beklenilmesi aptallık olur. Övenlere falan bakmayın. 1300tl iken evet idare ederdi ama 1800-1900 liraya o kamera kullanılmaz.

Ekran zaten amoled klasik güzel seviyorum.

Hoparlör zayıf ve tiz.

Parmak izi android 7 de stabil.

Ahize hoparlör gibi az ses gelme sorunu söz konusu değil.

Boyası çok kaliteli değil renk atma sorunu ileri dönemde oluşabilir bende bikaç nokta var.

Batarya durumu yere vurulacak gibi kötü değil. 2600mah full hd ekranda ancak bu kadar dayanır sistem android sonuçta. Sürekli oyun vs durumunuz varsa günde 2 şarj ancak veya zor yetecektir.

Günde 1 saat oyuna yetiyor tek şarj.

1 yılın sonunda pil kapasitesinde düşüş farkı görmedim, fark edilecek kadar düşmedi sanırım bu gayet güzel.

Android 8 ingilizce olması en büyük eksisi.

• Arkadaşlar ilk çıktığında android 8 i denedim sonra fabrika ayarlarına sıfırlayınca Türkçe tamamen gitmişti biraz kullanıp android 7 ye döndüm lakin bu seferde zırt pırt güncelleme uyarısı na sinirlendim, kaldı ki tüm güncelleme ayarlarını kapamıştım.

Bugün tekrar android 8 e dönüp fabrika ayarlarına sifirladim ve kısmen ingilizce sorununu çözdüm belki daha önce yazanlar olmuştur bilmiyorum. Android 8 de Türkçe dili gözükmüyorsa aynı secim ekraninda sağ üst kosedeki üç noktaya tıklayıp all language deyin Türkçe Türkiye seçin yine yarim ingilizce yarim Türkçe oluyor, bu sayede ana uygulamalar yani kamera kişiler takvim vs ve google play den indirilen uygulamalar Türkçe oluyor bilginize.

• 
Sayfa: önceki 8283848586
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.