Şimdi Ara

#SAMSUNG GALAXY C5 PRO (SM-5010&5018) ANAKONU# NOUGAT GÜNCEL (39. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.932
Cevap
35
Favori
140.277
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ben de Siyah C5018 modelini 3 gün önce Migros'tan aldım.
    Ritzy garantili. Kutuda ve telefon özelliklerindeki menüde model numarası 5018 yazıyordu.
    Migros'ta almadan önce Knox sayacının 0x0 olmazsa iade edip/edemeyeceğimi sordum.
    Burda bakarız 0x0 değilse iade alırım dedi, ben de güvenerek aldım.
    Cihazı download moduna aldım ve Knox 0x0 olduğunu gördüm. Modelinde ise 5010 yazması garip gelmişti.
    Dün de Odin ile 5010'a ait Hong Kong sürümünü telefona attım ve telefonu Android 7.0 sürümüne güncelledim.
    Bu işlem içinhttps://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-c5-pro/SM-C5010/TGY/download/C5010ZHU1BQL5/202215/ Sammobile'dan bu versiyonu indirdim. Odin'i de bu sayfada alt taraftan indirebilirsiniz.
    Dünden beri kurcalıyorum, herhangi bir problemle karşılaşmadım. Son derece stabil görünüyor.
    Wi-fi de ve Bluetooth'ta herhangi bir problem de yaşamadım. Pil tüketimi de son derece makuldü.
    Ayarlar kısmında "Yazılım Güncelleme" menüsü de aktif hale geldi.
    Yani modelin 5010 veya 5018 olması çok bir şey değiştirmiyor.
    Samsung uygulamalarını kullanacaksanız Knox sayacının sıfır olmasına dikkat etmenizi tavsiye ederim.
    Cihaza söylenecek bir şey yok zaten bu fiyata ve bu ekran boyutuna sahip piyasadaki en iyi cihazlardan.
    Almak isteyen arkadaşlara tavsiye ederim.

İyi forumlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rommedahl -- 12 Ocak 2018; 17:38:24 >

• c5018 e arkadaşın dediği gibi 5010 room yükledim hiç bir problem şimdilik göremedim. Teşekküler :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gmpmurat -- 12 Ocak 2018; 13:55:46 >
  • Merhaba arkadaşlar,

Ben de siyah modelini aldım, kutusunda ve smart switchde 5018 modeli görünüyordu. Odin ile android 7.0, 5 parçalı 5010 romunu yükledim ve herşey sorunsuz çalışmakta. yazılım güncelleme menüsü de geldi. alacak arkaşlar model numarasına çok takılmasa da olur. zaten türkçe dil seçeneği gelmesi için 5018 lerin rom katmanı 5010 ile değiştiriliyor ithalatçı firmalar tarafından.

cihaz hakkında ise, gerçek amoled ekran (1. tercih sebebimdi) ekran harika.
    bildiğimiz samsung romu, samsunga dair herşey mevcut ve sorunsuz çalışmakta.
    a5 2017 modeli de olduğu için bende, karşılaştırdığımda, sadece dual messenger özelliği bulunmuyor.
    kasası daha güzel ve ince. pil süresi şaşırtıcı derecede iyi. cpu ve ram gerektiren işleri akıcı bir şekilde gerçekleştiriyor.

telefon, kasa ve performans olarak orta ve üst sınıf arasında duruyor bence.
    fiyat/performans telefonu.

• Hayırlı olsun arkadaşlar rootumuz çıktı şuan rootlu cihazdan yazıyorum. mobilkulup deki arkadaşa çok teşekkür ediyorum çok yardımcı oldu bana:
    https://www.mobilkulup.com/threads/samsung-galaxy-c5-pro-sm-c5010-root-sorunu-cozuldu.2626/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ptmustafa -- 13 Ocak 2018; 22:44:12 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • root checker ekran görüntüm. #SAMSUNG GALAXY C5 PRO (SM-5010&5018) ANAKONU# NOUGAT GÜNCEL
  • arkadaşlar, telefon çin e özel üretildiği için soruyorum. türkçe desteği nasıl. menüler tam türkçe mi. türkçe klavye var mı. kısacası türkçeyle ilgili eksiklikleri var mı.
  • blk B kullanıcısına yanıt
    Yüzde 99,9 türkçe.Klavye tam türkçe ş ğ var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MüdavimBey -- 14 Ocak 2018; 1:25:40 >
  • Merhaba, telefonum C5 Pro Siyah 5018 modeli,Yazılım Güncelleme yoktu,yazılımını ODIN üzerinden C5010ZHU1BQL5 HongKong sürümü ile yeniledim ve şu anda 7.0 ile sorunsuz bir şekilde kullanıyorum. Knox ise hala 0×0 ve

Yazılım Güncelleme seçeneği de geldi.

Gerçekten birçok konuda çok daha da hızlandı ve yenilendi ,meselâ parmak izini artık daha hızlı okuyor.

C5 Pro modeli gerçekten şiddetle tavsiye edilecek bir model;

kamera,kasa,pil ömrü,fiyat,hafıza ve çift hat gibi birçok özelliği ile mükemmel bir telefon...

Selamlar.

• Nougat güncellemesini çok beğendim tereddüt etsem de yüklemek de beklentilerimin üstünde.

• ptmustafa kullanıcısına yanıt
    Hocam hayırlı olsun root işlemin. Fakat bu root işlemi ile telefonda farklı neler yapacaksın merak ediyorum. Yani günlük hayatımızda bize artı bir değer katacak mi ? Ben mesela rootlu cihazlarda güvenlik zaafiyeti olabileceğini düşünüyorum. Belki de yanlış biliyorum. Bizi bu root konusunda biraz aydınlatırsan sevinirim. Artıları ve eksilerini yazabilir misin ?

• Arkadaşlar şöyle bir sıkıntı var, cihazın kullanılan 22 gb hafızası gözüküyor fakar 5 10 tane uygulama oyun var sadece bu kadar dolması çok mantıksız geldi, dosyalarım içerisindeki tüm dosyaların toplamı da 3 4 gbyi gecmiyor. Var mı aynı sorunu yaşayan, hafıza kısmıni bir kontrol edebilir misiniz nerede kullanılıyor bu sistem 10 gbdan fazla değildir herhalde

#SAMSUNG GALAXY C5 PRO (SM-5010&5018) ANAKONU# NOUGAT GÜNCEL

• Bendede aynı

• Neden böyle ki 20 gb az buz bir boyut da değil aslında 64 gb değil o zaman hafıza resmen 40tan başlıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Helalinden 10

Arkadaşlar şöyle bir sıkıntı var, cihazın kullanılan 22 gb hafızası gözüküyor fakar 5 10 tane uygulama oyun var sadece bu kadar dolması çok mantıksız geldi, dosyalarım içerisindeki tüm dosyaların toplamı da 3 4 gbyi gecmiyor. Var mı aynı sorunu yaşayan, hafıza kısmıni bir kontrol edebilir misiniz nerede kullanılıyor bu sistem 10 gbdan fazla değildir herhalde

Bende şimdi baktım bende de aynı 17 gb görünüyor ve hiç oyun dahi yok

• yavuz42 kullanıcısına yanıt
    Nougat güncellemesinden sonra telefonda bu tarz hatalar var. Aynı şey mesela hiç kullanılmamasına rağmen bluetooth'ta da olmuştu. Bence bu tarz ufak tefek sorunları ilerleyen günlerde gönderecekleri güvenlik güncellemeleri ile gidereceklerdir.

• Şuan yanımda kablo olmadığından deneyemiorum, cihaza mesela 10 gb bir dosya yükleyip cihazda kalan hafızaya bakmak gerekir.Bence de sorun android 7 de gibi benimde pil kullanımında duo 1. sırada ama hiç kullanmıyorum
  • ES dosya kullanan varsa bakar mısınız android 6 iken cihaz 51.84 GB veriyor. Android 7 de ne kadar veriyor acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi circassianmen -- 14 Ocak 2018; 16:5:32 >
  • Bende hafiza degerleri normal gorunuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat18100 -- 14 Ocak 2018; 18:17:11 >

• Arkadaşlar merhaba
    Ben de bu telefonu almayı planlıyorum da hepsiburadaya baktım mavi rengi hoşuma gitti lakin knox kodu model numarası garanti meselesi vs. çekincelerim var rica etsem bana bu telefonla ilgili bilgiler verir misiniz bahsettiğim konularda

Şimdiden teşekkür ederim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Morhera kullanıcısına yanıt
    5010 olan maviler genelde knox 0x0 gelir.
  • 
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.