Şimdi Ara

#SAMSUNG GALAXY C5 PRO (SM-5010&5018) ANAKONU# NOUGAT GÜNCEL (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.932
Cevap
35
Favori
140.256
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba

Öncelikle hayırlı olsun hb hangi satıcıdan ve ne kadara aldın acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam aynı şekilde bende C5 Pro kullanıyorum ve yazılım güncelleme menüsü yok fakat cihazım C5018. Smart Switch'e hala güncelleme düşmedi Sammobile'dan indiripte kurmaya çekiniyorum açıkçası TR dil sorunu yaşarım diye, biraz bilgilendirip destek olur musunuz?
  • yavuz42 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Peki ACR kayıt programı çalışıyor mu nougat ile bazı telefonlarda çalışmıyormuş.

• Yardımcı olabilecek bir arkadaş yok mu ya :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolga_003

Merhaba

Öncelikle hayırlı olsun hb hangi satıcıdan ve ne kadara aldın acaba

Teşekkürler hocam, satıcısı hb idi hocam 2 gün falan satışta kaldı sonra kaldırmış geri hb mavi renkli modelini. 1280 liraya aldım yanılmıyorsam.

Bu arada hepsiburada müşteri hizmetlerinin kendi sattıkları ürün ile ilgili böyle bir bilgi de paylaştı, şansıma böyle geldi benim herhalde.

Bir de delta falan değil hb'nin kendi sattığının garantisi, ritzy diye bir firma yazıyor fakat ilk defa duydum ben, inşallah garantilik bir durum yaşamayız diyelim.

• Verdiğin bilgiler için teşekkürler. Knox konusunda sansliymissin. Bende alacagim insaallah bu konuda senin kadar sansli olurum. umarım sorunsuz bir şekilde garantiye ihtiyac duymadan uzun zaman kullanırsınız.

• Öcenlikle bende C5 pro alarak aranıza katıldım,migrostan bir siyah bir gold aldım.
    İkisinide 1299'a almış oldum,RİTZY yani ELEKTRA garantili.

Çoğu arkadaşın sorduğu soruya cevap vericem,siyah olan kutusunun üzerinde 5018 yazıyordu,knox 0x0 dı ve model numarası download modda 5010 görünüyordu,yazılım menüsünde 5010 görünüyordu ama model numarası 5018'di,yani yazılım güncelleme menusu yoktu. Sammobile'den 5010 için olan firmwareyi indirdim(4 parçalı olan) odin ile bilgisayardan yükledim,model numarası dahil heryerde 5010 yazmakta ve güncelleme menüsü geldi 1 gun kullandıktan sonra Andorid 7 güncellemesini gelince sorunsuz OTA üzerinden gerçekleştirdim ve kullanıyorum.

Gold olan ise direk 5010 modeliydi ve otomatik güncelleme menüsü var mı yok mu bakmadan direk Android 7yi odin ile yükledim,knox her iki cihaz dada 0x0 geldi.

5018 modeline ben 4 parçalı orijinal yazılımı yükledim ve sorunsuz kuruldu,her şeyi doğru yaparsanız 5010 ve 5018 aynı,bence en önemlisi knox çünkü samsung'un bazı uygulamalarını kullanamamak daha can sıkıcı bence.

Bu arada 5018 modeli yani siyah olan 2017 9. ayda üretilmiş,gold 5010 modeli ise 2017 3. ayda üretilmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atak-1 -- 5 Ocak 2018; 9:1:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ercan547

quote:

Orijinalden alıntı: ılkdmr

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ılkdmr

quote:

C5010 olduğundan eminseniz
    https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-c5-pro/SM-C5010/TGY/download/C5010ZHU1BQL5/202215/

bu siteden yazılımı indirin,odin programı ile yazılım dosyasından çıkan ilk 4 dosyayı ap. bl, cp ve csc olan dosyaları odinle seçin ve yükleyin cihazdaki bilgiler sıfırlanacaktır yedeğinizi alın, bundan sonra çıkacak güncellemelerinizi cihaz üzerinden ve samsung smart switch üzerinden yapabilirsiniz

odin de bu dosyaları sececegim alanlar bellimi acaba, internetten bakıyorum sadece tek dosya atıyorlar

Odin programında belli hangisini nereye seçeceğiniz.o tek dosya eski cihazlarda idi şimdi bu şekilde yazılım 4 dosya atılıyor yotubede bir video buldum ona bakarak yapabilirsiniz.
    https://www.youtube.com/watch?v=6msrfTHN088

cok sagol dostum.

Yükleyebildinizmi

yükledim ,yardımınız için cok tesekkürler.

• Atak-1 kullanıcısına yanıt
    Hocam aynı şekilde bende migrostan aldım C5018 siyah renk Ritzy garantili rica etsem link verebilirmisiniz ve her hangi bir şebeke yada wifi sorunu yaşadınız mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hd0150 -- 5 Ocak 2018; 10:51:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hd0150

Hocam aynı şekilde bende migrostan aldım C5018 siyah renk Ritzy garantili rica etsem link verebilirmisiniz ve her hangi bir şebeke yada wifi sorunu yaşadınız mı ?

C7 pro larda c7018 e c7010 yazılımı atıp kullanıyorlar bir sıkıntı yaratmıyormuş ama c5 pro da daha önce bir arkadaş yapmıştı wifi sıkıntısı var demişti elimde c5018 olmadığından deneyemiyorum.
    sammobile sitesinden indireceğiniz yazılımlar orjinal oynanmamış yazılımlar olduğundan knox değişmez ama wifi ve şebeke konusunda bir arkadaşta sıkıntı çıktı derken başka arkadaş sıkıntı çıkmadı diyor denemek size kalmış, c7 prolarda sorunsuz kullananlar var.7
    C5010 android 7 orjinal yazılım linki
    https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-c5-pro/SM-C5010/TGY/download/C5010ZHU1BQL5/202215/
    odin programından da yazılım yükleme nasıl yapılacağına dair video
    https://www.youtube.com/watch?v=6msrfTHN088
    bu arada sizin cihaz menüsünde de c5010 mu yazıyor c5018 mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ercan547 -- 5 Ocak 2018; 11:11:11 >

• hd0150 H kullanıcısına yanıt
    link

Buradan indirdim herangi şebeke yada wifi sorunu yaşamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Freedom32

Ben de var acaba operatör ile alakalı bir durum olabilir mi ?

Turkcell kullanıyorum nougat güncellemesi yapmadım henüz bende de var o işaret.
  • Android 7 Turkcell bende yok olayı bilmiyorum ne manaya geliyorsa.

• Arkadaşlar sizce A5 2017 mi yoksa C5 pro mu iki model arasında kararsız kaldım gönlüm C5 prodan yana ithalatçı garantili olması benim için sorun değil ama knox durumu benim için önemli bazı uygulamalar çalışmıyormuş tüm fonksiyonları sorunsuz çalışsın istiyorum siyah c5010 knox 0x0 var mı acaba çoğu c5018 galiba knox 0x0 olsa bile sıkıntı yaratacaksa mavi renk alayım ama kesin c5010 çıkar mı birde knox 0x0 sözü veren satıcı yok mu hepsi burada üzerinden alsam knox sayacı artmışsa iade kabul ederler mi? kolay iade gibi birşey duymuştum sim kart takılmadıysa 15 gün içinde iade oluyordu sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meculadam -- 5 Ocak 2018; 16:5:0 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • meculadam M kullanıcısına yanıt
    Maviler yüzde 90 knox 0x0 çıkıyor diye biliyorum şansını bir dene.
  • ercan547 E kullanıcısına yanıt
    Download menüsünde ve ana bant sürümünde C5010 yazıyor ama kutuda, yapım numarası ve model numarasında C5018 yazıyor knox 0x0

• Atak-1 kullanıcısına yanıt
    Hocam içimi bir nebzede olsa rahatlattınız fakat aklımda bir kaç soru daha var :D Klavye normale dönüyor mu ve s health, güvenli klasör gibi uygulamalar çalışıyor mu ? :D

• Şuan c5010 yazıyorsa zaten c5010 yazılımı yüklemişler şuanda wifi ve şebekede sıkıntı yoksa sıkıntı çıkmaz zaten.
    shealt ve güvenli klasör şuanda çalışıyorsa sammobilden yükleyeceği yazılım etkilemez eski kullandıklarını kullanmaya devam edersin ama yüzde 1 de olsa yazılım işlerinde sıkıntı çıkma ihtimali olabiliyor karar senin
  • ercan547 E kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler yardım için CSC mi kullanayım yoksa HOME_CSC mi kullanayım siz hangisini kullandınız ?

• hd0150 H kullanıcısına yanıt
    csc yi kullanicaksiniz

• 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.