Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY ALPHA [ANA KONU] ★★ (58. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.483
Cevap
38
Favori
120.523
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kısmet mi diyelim artık ne desem bilmiyorum.
    Denk gelirse haber verir misiniz, alacağım bir tane.
  • namre3kutuk kullanıcısına yanıt
    Kismetse bu hafta degistirecegim telefonu. Alpha maceramda ne yazikki burada sone erecek. Yani benden sana hayir gelmez artik. Ama almanya ebay e bak ara sira derim.
    Hersey biryana umarim alphanin tasarimini ve samsungun amoled ini baska cihazlarda aramam. Zira en sevdigim 2 ozellikti bu cihazda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tupacamaru

Evet hocam sammobileden Tr romlarından kitkatı indir odin ile yükle

Peki Sammobil'den TR'ye uygun ROM'u indirip kurdum diyelim. Herhangi bir sorun olursa tekrar orijinal kitkat ya da lolipop'a dönebiliyor muyuz?
    Bu işlere yabancıyım kusura bakmayın..
  • quote:

Orijinalden alıntı: thecool1981

Kismetse bu hafta degistirecegim telefonu. Alpha maceramda ne yazikki burada sone erecek. Yani benden sana hayir gelmez artik. Ama almanya ebay e bak ara sira derim.
    Hersey biryana umarim alphanin tasarimini ve samsungun amoled ini baska cihazlarda aramam. Zira en sevdigim 2 ozellikti bu cihazda.

Hayırlısı olsun. Gerçekten cihaz pili hariç 10 numara. Umarım istediğiniz gibi bir cihaz bulursunuz. Z3 compact belki sizi memnun eder.
    Ben de şimdi kitkat'a geri döndüm. Bakalım ne olacak?
  • quote:

Ben de 1 hafta oldu olacak sattım telefonu, pek performans göremedim ben cihazda daha önce samsung kullanmamıştım her halde bütün samsung'lar böyle, hatta ben %90 android maceramı sonlandırıyorum 1 haftadır iPhone 5S arıyorum temiz güzel bir şey.

6 da Alpha'dan sonra hiç güzel görünmüyor

• Eski alpha ile yeni Alpha Arasında acayip fark var eski alpha (4.4.4)
    0 kasma
    0 takılma
    100 de 100 performans
    Jet hızı
    0 problemdi
    Şimdiki sol tuş yok durmadan kapanıyor takılıyor rezil oldu telefon

• bugün samsunga gittiğimde alphanın satışının durdurulduğu yazdı ve bende soğudum cihazdan sizce yinede tercih edilir mi ?
  • Alpha'nın üretiminin durdurulması neyi değiştirecekki? Bu cihaz hem şık, hem performanslı hem de sağlam maaşallah. Ekran boyutu falan da çok iyi.Şarj sorunu yaşayan arkadaşlar için üzüldüm.Ama muhakkak bir çözümü vardır.Rootlu cihazlar için Root Booster var mesela güzel uygulama.
    Şarjın neden az gittiğini tespit edip sonuca gitmek lazım.Wakelock dedector işe yarayabilir.Sorun tamamen operatör kaynaklı da olabilir.Mesela benim S4 mini Türkiye İzmir'de avea ile 5 saat ekran süresi verirken, Kıbrıs'ta Vodafone ile 3-3,5 saate düşmüştü. Dönerken Kıbrıs'tan Alpha aldım mennunum.Tam düzen oturtamadığım için henüz şarj konusunda bişey diyemem ama 4 saat ekran süresi veriyor ortalama bu yoğunlukta.
    Benim garibime giden şey, G850F modeli olan telimin rootlu olması. Sıfır cihazda root ne arar anlamadım. Ama zaten garantisi olmadığı için mennun bile oldum :)

• THEATTRE35 T kullanıcısına yanıt
    peki z3c tercih edilebilirmi alpha yerine ??
  • DogukanK1905 D kullanıcısına yanıt
    Tamamen tercih meselesi.İkisi de benzer cihazlar.Performans olarak ve tasarım olarak Alpha daha iyi.Batarya performansı olarak ise Z3c iyidir. Z3c kullanmadım hiç, konusunu okuyup kronik bir sıkıntısı var mı bakmak lazım.

• Daha önce beni okuduysaniz dediğim çıktı. Kusadasi nda tatildeydim avea cekmiyordu ve 2-2.5 saatlik ekran aliyodum ankaraya (Çankaya) döndüm sarjim suan 63% ve 2.5 saatlik bir ekran almışım ki bayadir burda yazan inanilmasi güç yorumları okuyorum. Eger sekilciyseniz lollipop harika. Dehşet ötesi guzellikte inanilmaz seri akıcı performans hat safhada animasyonlar çok güzel uygulama geçişi yapmak istiyorum sürekli. sarj konusunda bi kitkat değil fakat kotktugum kadar da degil sağlıklı bir ekran süresi aldığımda ss leri aticam pil konusunu sıkıntı etmeyin yine söylüyorum kitkat 1.5-2 gün çok rahat lollipop da 1 günü çok rahat cikariyo dert etmeyin

• samsung alpha telimin parmak izi tarayıcısı hata veriyor ve şöyle diyor tel ekranında:PARMAK İZİ SENSÖRÜNDE BİR HATA OLUŞTU.CİHAZINIZI YENİDEN BAŞLATIN.alphanın servise gitmesi gerekiyor mu?
  • Lollipopta ekran süresi 4 saat. Kitkatta 5 saat rahat çıkarıyordu.
    Ekran otomatikte 3g genelde kapalı belki 1 saat açık ama wifi hep bağlı. Şebekem Turkcell.
     ★★ SAMSUNG GALAXY ALPHA [ANA KONU] ★★ ★★ SAMSUNG GALAXY ALPHA [ANA KONU] ★★

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibrahimakinci -- 27 Temmuz 2015; 14:06:33 >

• Samsung Fransa 5.1.1 gelcek gibi bişey demiş Samsung Türkiye ye sordum resmi açıklama yok dedi internette arattım herkes aynı şeyi yazmış bilgisi olan var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: ibrahimakinci

Lollipopta ekran süresi 4 saat. Kitkatta 5 saat rahat çıkarıyordu.
    Ekran otomatikte 3g genelde kapalı belki 1 saat açık ama wifi hep bağlı. Şebekem Turkcell.
     ★★ SAMSUNG GALAXY ALPHA [ANA KONU] ★★ ★★ SAMSUNG GALAXY ALPHA [ANA KONU] ★★

Tam dolu bataryayi 10 saatte bitirmissiniz. 4 saat ekran hic iyi degil.

•  ★★ SAMSUNG GALAXY ALPHA [ANA KONU] ★★

★★ SAMSUNG GALAXY ALPHA [ANA KONU] ★★

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugurozer -- 27 Temmuz 2015; 15:32:04 >
  • Şarjının dayanma sürelerine göre telefon sıralaması:

http://www.yazete.com/teknoloji/en-iyi-pil-omrune-sahip-akilli-telefonlar-803109.html

Bence Alpha gayet iyi bi yerde duruyor.S5'ten önde olması bile yeterli :)

• Gecen aksam eve dogru yururken bataryayi test ettim. Mobil veriyi kapattim. Ekran suresini 10dk yaptim ve surekli oynadim cihazla. Whatsapta bos mesaj falan yazdim sildim yazdim sildim. Web browseri actim surekli ayni siteyi actirmaya calistim. Ekran isigi otomatikteydi ve hic sonmedi. Arada bikac kez unutmusum o aralar uykuya gecmis. Neyse klavyenin titresiminide kapatmistim. Wifiyide kapattim. Bakalim ne iciyor bataryayi goreyim dedim. 5 saat ekran suresi aldim. Fakat bu demek degildi net ekran suresi bu. Sonucta islemciyi pek yoracak seyler yapmadim. Kafama takilan bazi sorular var. 1.tespitim
    Sebeke kaynaklimi? Vericiye ne kadar yakinsan sinyal o kadar temiz ve rahat geliyor. Ama verici uzaktaysa sinyal zayif geliyor ve cihaz sinyali yakalamak icin daha fazla guc harciyor diye dusunuyorum. Batarya tuketimi alaninda saat 17.30 a kadar zayif sebeke gucu var. Zira ben sirketteydim gunduz. Saat 2 gibi batarya bittiginden saat 15.30 gibi %100 le sarjdan cikardim cihazi. 17.30 da sirketten ciktim. Sonrasinda disardayken sinyal gucu mukemmel. Bunu gorunce acaba zayif sebeke sinyalimi bataryayi yiyor diye dusundum.
    2.tespitim
    Testi mobil veri ve wifi kapaliyken yaptim. Acaba mobil veri yada wifimi yiyo bataryayi. Mobil veriyi kapali tutanlar daha fazla ekran suresi aliyor. O zaman mobil verimi iciyor bataryayi?
    3.tespitim sonuc olarak akilli bir cihazin mobil verisi surekli acik olmak zorunda. Ayrica sinyal iyimi kotumu bunuda biz belirleyemiyoruz. Nitekim telefon bu sartlar altinda verimli calisiyor. Yoksa akilli telefon kullanmaya gerek yok 3310 kullaniyim ne sebeke sinyali derdi var ne internet derdi :)
    Sonuc olarak alphanin mobil verisi acik ve sebeke sinyali zayifta olsa 5 saat ekran ve 18 saat bekleme suresi vermesi lazimki 1 gun rahatlikla pil derdi olmadan kullanilabilsin. Ama ne yazikki alpha bu gereksinimi karsilayamiyor. En azindan ekran suresi ihtiyaci olanlari karsilamiyor. Yoksa 2 saat ekran suren varsa batarya problemin tabikide olmaz.
     ★★ SAMSUNG GALAXY ALPHA [ANA KONU] ★★ ★★ SAMSUNG GALAXY ALPHA [ANA KONU] ★★ ★★ SAMSUNG GALAXY ALPHA [ANA KONU] ★★

• quote:

Gecen aksam eve dogru yururken bataryayi test ettim. Mobil veriyi kapattim. Ekran suresini 10dk yaptim ve surekli oynadim cihazla. Whatsapta bos mesaj falan yazdim sildim yazdim sildim. Web browseri actim surekli ayni siteyi actirmaya calistim. Ekran isigi otomatikteydi ve hic sonmedi. Arada bikac kez unutmusum o aralar uykuya gecmis. Neyse klavyenin titresiminide kapatmistim. Wifiyide kapattim. Bakalim ne iciyor bataryayi goreyim dedim. 5 saat ekran suresi aldim. Fakat bu demek degildi net ekran suresi bu. Sonucta islemciyi pek yoracak seyler yapmadim. Kafama takilan bazi sorular var. 1.tespitim
    Sebeke kaynaklimi? Vericiye ne kadar yakinsan sinyal o kadar temiz ve rahat geliyor. Ama verici uzaktaysa sinyal zayif geliyor ve cihaz sinyali yakalamak icin daha fazla guc harciyor diye dusunuyorum. Batarya tuketimi alaninda saat 17.30 a kadar zayif sebeke gucu var. Zira ben sirketteydim gunduz. Saat 2 gibi batarya bittiginden saat 15.30 gibi %100 le sarjdan cikardim cihazi. 17.30 da sirketten ciktim. Sonrasinda disardayken sinyal gucu mukemmel. Bunu gorunce acaba zayif sebeke sinyalimi bataryayi yiyor diye dusundum.
    2.tespitim
    Testi mobil veri ve wifi kapaliyken yaptim. Acaba mobil veri yada wifimi yiyo bataryayi. Mobil veriyi kapali tutanlar daha fazla ekran suresi aliyor. O zaman mobil verimi iciyor bataryayi?
    3.tespitim sonuc olarak akilli bir cihazin mobil verisi surekli acik olmak zorunda. Ayrica sinyal iyimi kotumu bunuda biz belirleyemiyoruz. Nitekim telefon bu sartlar altinda verimli calisiyor. Yoksa akilli telefon kullanmaya gerek yok 3310 kullaniyim ne sebeke sinyali derdi var ne internet derdi :)
    Sonuc olarak alphanin mobil verisi acik ve sebeke sinyali zayifta olsa 5 saat ekran ve 18 saat bekleme suresi vermesi lazimki 1 gun rahatlikla pil derdi olmadan kullanilabilsin. Ama ne yazikki alpha bu gereksinimi karsilayamiyor. En azindan ekran suresi ihtiyaci olanlari karsilamiyor. Yoksa 2 saat ekran suren varsa batarya problemin tabikide olmaz.
    pili en fazla tüketen şeyleri sizler için sıralayacağım:

şebeke sinyalinin zayıf olduğu yerde internete girmek: pile o kadar çok yük biniyorki sanki kısa devre yapılıyormuş gibi hızla ısınıyor.

işlemciye ihtiyaç duyan oyunlar, aynı şekilde hem pil hem işlemci deli gibi ısınıyor, bu ısınma yoğun elektrik kullanımından ileri geliyor,

gps kullanmak: (gps alıcısı uydularla haberleşiyor, ayrıca internetten harita indirilip kullanılıyor (kullandığınız program müsaitse haritaları önceden indirin) şebeke zayıf yerlerde harita indirmek pili kasıp kavurur

şebeke sinyalinin zayıf olduğu yerde görüntülü konuşmak,

şebeke sinyalinin zayıf olduğu yerlerde sesli görüşme yapmak.

ekranı aydınlatan arka fon ışığı (bu ışığı otomatik modda ne kadar az kullanırsanız ekranınız açıkken pilinizden o kadar az enerji çekilir,

kablosuz bağlantıları: uydu, nfc , mobil vs.... açık tutmak, kullanılmasalarda algılayıcıları hep açıktır ve belirli zaman aralıklarka çalışırlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugurozer -- 28 Temmuz 2015; 13:20:09 >

• quote:

Orijinalden alıntı: DogukanK1905

bugün samsunga gittiğimde alphanın satışının durdurulduğu yazdı ve bende soğudum cihazdan sizce yinede tercih edilir mi ?

Cihazın satışı durdurulmadı.
  • 
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.