Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY ACE S5830i KULLANICILARI DERNEĞİ [Inceleme-Root-Unroot-CWM-Flash]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
365
Cevap
14
Favori
207.631
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Samsung Galaxy Ace s5830i Kullanıcıları Derneği

İnceleme-Ne Nasıl Yapılır-Root-Unroot-CWM-Flash-Rom-Mod Rehberi

Önsöz:
    Bildiginiz gibi raflardaki tüm Galaxy Ace modelleri artık s5830 değil de s5830i modeline dönmüş durumda. Bu iki model ismi arasında sadece 'i' harfi dışında donanımsal farklar da dolduğundan s5830 romları ve updateleri s5830i ile kullanılamamakta.

Hakkında henüz pek fazla kaynak ve bilgi bulamadığımız s5830i kullanıcıları olarak neyin nasıl yapılacağı, güncel yazılım/ROM ların paylaşılacağı ve ortak sorunlarımza pratik çözümlerini bu başlık altında paylaşılabileceğini düşünüyorum.

.

SAMSUNG GALAXY ACE S5830i KULLANICILARI DERNEĞİ [Inceleme-Root-Unroot-CWM-Flash]

.

İnceleme:
    (hazırlanıyor)

----

Sık Karşılaşılan Sorunlar ve Çözümleri:

----

- 3D Oyunlar ve s5830i
    Hiçbir müdahele yapmadan telefonumuzun kendi halinde çalıştırdığı ve çalıştıramadığı oyunlar aşağıda. Siz de test edip çalıştırıp/çalıştıramadığınız oyunları bize ulaştırın buraya ekleyelim.
    Müdahele yapmadan halihazırda çalışan oyunlar: pes 12, gt racing, ninja furit, angry birds, racing thunder
    Müdahele yapmadan çalışmayan oyunlar: nfs shift, death space, brother in arms

Galaxy Ace s5830i 'de çalışmayan 3D Oyunları Açma:

Not: Bu işlem için öncelikle telefonumuza Root yapmak gerekli. (Root İşlemi hakkında detaylı bilgi aşağıda bulunmaktadır.)

1- Android Market'ten "Chainfire 3D" uygulamasını indiriyoruz.
    2- Options Bölümünde Yer Alan İlk Seçeneği CF3D driver seçeneğine giriyoruz.
    3- "Install C3FD" Diyoruz
    4- Telefonu boot ediyor. Korkmayın. =)
    5- Bu Dosyayı İndiriyoruz.
    6- SD Kartımıza Atıyoruz (Zip Şeklinde.)
    7- "İnstall plug-ins" Bölümüne Giriyoruz...(Programdan)
    8- İndirdiğiniz Dosyayı Seçip Yüklüyorsunuz...
    9- "Default OpenGL settings" bölümünden Use plugin'e tıklayıp "Qualcomm'u" seçiyoruz.

Bütün işlem bu kadar arkadaşlar.. Bundan sonra internetten oyunların sonuna hvga ekleyerek internetten aratıp dosyalarını indirebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey yüklediğiniz oyunları açmadan önce Chainfire 3d programına girip oradan Default OpenGL settings'e girmek ve Reduce texture quality sekmesini aktif hale getirmek olacak.

----

Root-Unroot-CWM-Flash-Rom-Mod Rehberi

Root Nedir? Nasıl Yapılır?

Root: Sistem yazılımı üzerinde tam yetkiye sahip olma durumu.
    Superuser: Asıl anlam olarak linux sistemlerde tüm dosya ve klasörlerde işlem yapmaya yetkili olan tek kullanıcı grubudur. android sistemlerde de aynıdır ancak genellikle kasdedilen cihazınızı root ettikten sonra menüye gelen uygulamadır. Bu uygulamayı görürseniz cihaz rootlu demektir. SU yetkisi isteyen ve izin verilen-verilmeyenlerin listesi bu uygulama içerisinde tutulur.

Root yapma işlemi:
    1) update.zip dosyasını SD kartınıza kopyala.
    2) Telefonu kapat.
    3) Telefonu Power+Ses Açma+Home tuşlarına basarak Recovery Mod'da başlat.
    4) Recovery ekranında update.zip i seç.
    5) Telefonu yeniden başlat (Reboot). İşlem tamamlanmış olacak. Uygulamalar menüsünde Superuser simgesiniz göreceksin

----

Unroot Nedir? Nasıl Yapılır?

Unroot: Root işlemini geri alma.

Unroot yapma işlemi:
    1) unroot.zip dosyasını SD kartınıza kopyala.
    2) Telefonu kapat.
    4) Recovery ekranında unroot.zip i seç.
    5) Telefonu yeniden başlat (Reboot). İşlem tamamlanmış olacak.

----

ClockWorkRecovery Nedir? Nasıl Yapılır?

ClockWorkRecovery: Android için bir yedekleme ve bakım sistemidir. CWM ile;

-ZIP-ROM'ları kurabilirsiniz
    -SD kartınızı bölümlendirebilirsiniz
    -Var olan ROM'u yedekleyebilirsiniz
    -Komple wipe data yapıp tüm verileri hafızadan silebilirsiniz
    -Dalvik-cache bölümünü temizleyebilirsiniz
    -Cache bölümünü temizleyebilirsiniz
    -Battery stat, batarya logunu silebilirsiniz

ClockWorkRecovery İşlemi:
    1) ClockWorkRec5830i.zip dosyasını SD kartınıza kopyala.
    2) Telefonu kapat.
    4) Recovery ekranında update.zip'i uygula (apply update.zip)'i seç.
    5) ClockWorkRec5830i 'yi seç
    6) ClockWorkRecovery'i kurdun. Fakat ClockWorkRec5830i.zip i SD karttan silme, çünkü bu işlemi her yapmak isediğinde bu dosyaya ihtiyacın olacak.

----

Flashing nedir? Odin v1.85 kullanarak Flashing İşlemi Nasıl Yapılır?

Flashing: Yeniden programlama demektir. Android telefonunuza çeşitli ROM lar yüklemek için kullanılır.

Odin v1.85 kullanarak Flashing İşlemi:
    (hazırlanıyor)

----

Bricked Nedir? Bricked Olmuş Telefon Nasıl Eski Haline Döndürülür?
    (hazırlanıyor)

----

Samsung Galaxy Ace s5830i Kullanıcıları:

(listeye eklenmek isteyenler belirtsin lütfen)

1) pacmannia
    2) mumy2121
    3) LimitedEdition
    4) benkimx
    5) TSuNaMi_
    6)
    7)
    8)
    9)
    10)
    ...
    ..
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi numaracihoroz -- 16 Temmuz 2012; 9:08:10 >

• Güzel paylaşım dostum ekleyebilirsin
  • ekleyebilirsin konu güzel olur inş.
  • Bu konu daha iyi olmuş
  • Beyler bende sipariş verdim bu telefondan. Fakat 5830 gibi göstererek kazık yedim gibi hissediyorum. Uzun süre 5-6 yıl kullanabileceğim bir telefon istiyodum. Yani siparişi iptal mi etsem diye düşünüyorum ama kaç gündür de bekliyorum. Oyun konusunda, öyle çok oyun sevdalısı değilim fakat boş zamanlarımda angry bird, monopoly gibi efsane oyunlarla ilgileniyorum. Telefonda kullanışa çok önem veririm. Telefonu kullanımım %70sms %20 internet %5 oyun %5konşma. 3d oyunları desteklemiyor diye öğrendim. Sizce bu fiyata değen bir telefonmu? Tamam üst seviye oyunları kaldırmasın ama yine de boş zamanımı geçirecek kadar oyun vs. oynayabilir miyim? Film izleme, kaydetmede sorunlar olduğunu öğrendim bu konuda düşünceleriniz neler? Yani şuan gerçekten kararsızım bana yol gösterecek bir dost var mıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: emmrecan

Beyler bende sipariş verdim bu telefondan. Fakat 5830 gibi göstererek kazık yedim gibi hissediyorum. Uzun süre 5-6 yıl kullanabileceğim bir telefon istiyodum. Yani siparişi iptal mi etsem diye düşünüyorum ama kaç gündür de bekliyorum. Oyun konusunda, öyle çok oyun sevdalısı değilim fakat boş zamanlarımda angry bird, monopoly gibi efsane oyunlarla ilgileniyorum. Telefonda kullanışa çok önem veririm. Telefonu kullanımım %70sms %20 internet %5 oyun %5konşma. 3d oyunları desteklemiyor diye öğrendim. Sizce bu fiyata değen bir telefonmu? Tamam üst seviye oyunları kaldırmasın ama yine de boş zamanımı geçirecek kadar oyun vs. oynayabilir miyim? Film izleme, kaydetmede sorunlar olduğunu öğrendim bu konuda düşünceleriniz neler? Yani şuan gerçekten kararsızım bana yol gösterecek bir dost var mıdır?

Merak etme dostum söylediğin oyunları rahatlıkla oynarsın bir sorun olmaz, diğer isteklerini de rahatlıkla karşılar diye düşünüyorum....

• quote:

Beyler bende sipariş verdim bu telefondan. Fakat 5830 gibi göstererek kazık yedim gibi hissediyorum. Uzun süre 5-6 yıl kullanabileceğim bir telefon istiyodum. Yani siparişi iptal mi etsem diye düşünüyorum ama kaç gündür de bekliyorum. Oyun konusunda, öyle çok oyun sevdalısı değilim fakat boş zamanlarımda angry bird, monopoly gibi efsane oyunlarla ilgileniyorum. Telefonda kullanışa çok önem veririm. Telefonu kullanımım %70sms %20 internet %5 oyun %5konşma. 3d oyunları desteklemiyor diye öğrendim. Sizce bu fiyata değen bir telefonmu? Tamam üst seviye oyunları kaldırmasın ama yine de boş zamanımı geçirecek kadar oyun vs. oynayabilir miyim? Film izleme, kaydetmede sorunlar olduğunu öğrendim bu konuda düşünceleriniz neler? Yani şuan gerçekten kararsızım bana yol gösterecek bir dost var mıdır?

Bu saydığın oyunlar zaten çalışmakta telefonda. Bunların dışında ağır 3d grafikleri olan oyunlarda beyaz ekran vs. problemleri var.
    Bu problemlerin çözümü de sayfamızda Sık Karşılaşılan Sorunlar ve Çözümleri bölümü altında s5830i 3D Oyunları Açma başlığında eklendi.

Başka karşılaştığın sorunları da burada belirtirsen çözüm bulabileceğimize eminim. Sonuçta Android sistemin gücü burda, birçok eksik-sorun küçük yazılım ayarlamalarıyla aşılabiliyor.

Bunun dışında telefon yazıldığı gibi kötü bir telefon değil, piyasadaki en iyi telefon da değil (fiyatını düşündüğünde bu şaşırtıcı olmamalı). Fakat CyanogenMod grubu yaygın kullanılan Galaxy Ace modeline destek vereceğini açıkladı, yakında Android 4.0 Ice Cream modunu çıkaracaklartır. Yani uzun yıllar güncel bir şekilde kullanabilirsin telefonu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi numaracihoroz -- 1 Mayıs 2012; 20:04:31 >

• S5830i, fabrikadan çıkışta flash destekliyor mu?
  • quote:

S5830i, fabrikadan çıkışta flash destekliyor mu?

Maalesef desteklemiyor..
  • root yaptığımızda destekliyor mu? Bir sorun olduğunda garantisinin devamı için servisin farketmeyeceği unroot yapabiliyor muyuz?
  • quote:

root yaptığımızda destekliyor mu? Bir sorun olduğunda garantisinin devamı için servisin farketmeyeceği unroot yapabiliyor muyuz?

Evet root yapinca destekliyor, unroot yapip eski haline dondurebilirsin, serviste sıkıntı cıkacagini sanmiyorum...
  • guzel paylasim olmus eline saglik beni de ekleyiver:-)
  • merhaba arkadaşlar benide ekleyebilirsiniz aranıza.
  • ekleyinnn :)
  • merhabalar benide ekleyin lütfen ama benim bu arada bir sorum olcak ben bu konuyu görmeden bu sorunumla alakalı bir konu açmıştım ama burayada yazmak istiyorum.
    ben telefonun wifisinden yararlanamıyorum. wifi olan yerlerde açıyorum wifi sini bağlanıyorum 4 çizginin 3ü çekiyo teki çekmiyo yani 3 diş çekmesine rağmen ben internete girmeye çalıştığımda web sayfası yok yazısı çıkıyo, facebook veya diğer internetle alakalı olanlarda internet bağlantısı yok diyo. sizce bu nedendir nasıl çözebilirim.
    girdiğim yoluda yazıyorum buraya. menü- ayarlar- kablosuz ve ağlar- wifi ayarları- wifiyi aça tıklayıp alttaki wifi ağları bölümündeki wifilere tıklayıp şifreyi giriyorum ve enüsrtyteki wifi bölümünde açmak için tıkladığımyerde girdiğim wifi modemin adı ile yani pikatel airmax ağından ip adresi alınıyor deniliyor ama buna rağmen 3 dişte çekmesine rağmen nete giremiyorum sizce nedendir . hattımdan girdiğimde hiç bir sorun olmuyor yan, aweadan rahatlıkla girebiliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: sessiz ol

merhabalar benide ekleyin lütfen ama benim bu arada bir sorum olcak ben bu konuyu görmeden bu sorunumla alakalı bir konu açmıştım ama burayada yazmak istiyorum.
    ben telefonun wifisinden yararlanamıyorum. wifi olan yerlerde açıyorum wifi sini bağlanıyorum 4 çizginin 3ü çekiyo teki çekmiyo yani 3 diş çekmesine rağmen ben internete girmeye çalıştığımda web sayfası yok yazısı çıkıyo, facebook veya diğer internetle alakalı olanlarda internet bağlantısı yok diyo. sizce bu nedendir nasıl çözebilirim.
    girdiğim yoluda yazıyorum buraya. menü- ayarlar- kablosuz ve ağlar- wifi ayarları- wifiyi aça tıklayıp alttaki wifi ağları bölümündeki wifilere tıklayıp şifreyi giriyorum ve enüsrtyteki wifi bölümünde açmak için tıkladığımyerde girdiğim wifi modemin adı ile yani pikatel airmax ağından ip adresi alınıyor deniliyor ama buna rağmen 3 dişte çekmesine rağmen nete giremiyorum sizce nedendir . hattımdan girdiğimde hiç bir sorun olmuyor yan, aweadan rahatlıkla girebiliyorum.

Oncelikle wifi ayarlari kisminda yazan modem adinin altinda baglandi yazisini goruyor musunuz, eger goruyorsaniz modeme reset atip bazi ayarlamalar yapmaniz gerekiyor, tam hatirlamiyorum simdi bilen arkadaslar yazarlar nasil yapildigini, tabi bu dediklerimi yapmadan once baska modemlerde de girip girmedigini kontrol edin, telefonda da sıkıntı olabilir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mumy2121 -- 2 Mayıs 2012; 20:12:31 >

• Arkadaslar bi sorum olacak. Telefona kaydettiğim numaradan çağrı alırken numara görünmüyor? Çözümünü bilen var mıdır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakanblackiron

Arkadaslar bi sorum olacak. Telefona kaydettiğim numaradan çağrı alırken numara görünmüyor? Çözümünü bilen var mıdır

büyük ihtimalle rehberinde aynı numara çift isimle kayıtlıdır ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mumy2121

quote:

Orijinalden alıntı: sessiz ol

merhabalar benide ekleyin lütfen ama benim bu arada bir sorum olcak ben bu konuyu görmeden bu sorunumla alakalı bir konu açmıştım ama burayada yazmak istiyorum.

Oncelikle wifi ayarlari kisminda yazan modem adinin altinda baglandi yazisini goruyor musunuz, eger goruyorsaniz modeme reset atip bazi ayarlamalar yapmaniz gerekiyor, tam hatirlamiyorum simdi bilen arkadaslar yazarlar nasil yapildigini, tabi bu dediklerimi yapmadan once baska modemlerde de girip girmedigini kontrol edin, telefonda da sıkıntı olabilir...

evet bağlandı değilde bilmem ne modemden ip adresi alınıyor yazısı çıkıyo kardeşim. ben bir kaç kez denedim ama olmadı malesef

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sessiz ol -- 3 Mayıs 2012; 8:12:55 >

• @sessizol modemin şifreleme ayarını değiştiriceksin wep , wpa dene bakalım ikili olduğu zaman bağlanmıyor bazen pikatel modemlerde.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.