Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY ACE (S5830) [ANA KONU] ★★ (848. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
18.003
Cevap
72
Favori
1.494.435
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 846847848849850
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: BekleGeliyorum

quote:

Orijinalden alıntı: dipsy

stock keyboard lazim ya.
    gonderirsn cok tesekkur ederim hicbiyerde yok cunku bulamadim.
    en kisa zamanda bekliyorum.

Yalnız apk şeklinde yüklenmiyor sistem uygulaması, yükleniyorsada ben bilmiyorum.Yarın titanium backupla yedekleyip o yedek dosyaları atarım şimdi başımda bi sürü şey var onları hallediyorum.

tamam ben bekliyorum yollamani :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sorum olacak,cevaplarsanız cok sevinirim.
    Yaklasik 1,5 yıldır s5830 u orjinal sürümüyle kullanıyordum.Ancak root yapma fikri aklıma simdi daha iyi yatti.Merak ettiğim şey şu,play store da bazı oyunlar için cihaziniz bu sürümle uyumlu değil uyarısı veriyor ya cihazi Jelly Bean sürümüne yükseltsem açılacak mı? Ya da cihazımıza uymayan bu oyunları internette bulabilir miyiz?(Temple Run,Smurf's Village gibi)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayckyc

Sorum olacak,cevaplarsanız cok sevinirim.
    Yaklasik 1,5 yıldır s5830 u orjinal sürümüyle kullanıyordum.Ancak root yapma fikri aklıma simdi daha iyi yatti.Merak ettiğim şey şu,play store da bazı oyunlar için cihaziniz bu sürümle uyumlu değil uyarısı veriyor ya cihazi Jelly Bean sürümüne yükseltsem açılacak mı? Ya da cihazımıza uymayan bu oyunları internette bulabilir miyiz?(Temple Run,Smurf's Village gibi)

İstediğin sürümü yükle play telefon adından anlar yuklemeye izin vermez.İzin vermediği uygulamayı internetten indirip yüklesende donanım yetmediğinden yada sürüm farkindan çalışmaz.Uymayan uygulamaların armV6 modlu halini bulabilrsen çalışır mesela temple runı bu modunu bulup oynayabilirsin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Not Today!

quote:

Orijinalden alıntı: ayckyc

Sorum olacak,cevaplarsanız cok sevinirim.

İstediğin sürümü yükle play telefon adından anlar yuklemeye izin vermez.İzin vermediği uygulamayı internetten indirip yüklesende donanım yetmediğinden yada sürüm farkindan çalışmaz.Uymayan uygulamaların armV6 modlu halini bulabilrsen çalışır mesela temple runı bu modunu bulup oynayabilirsin.

peki çok teşekkürler

• evet su anda full sarj oldu kalibrasyon da tamam bakalim ne kadar dayanacak sonuclari yazarim buraya

• Güncelleme yayınlamadan bıraktılar öylece..
  • Ben Mayıs 2011 galaxy ace almıştım.

Telefonum artık hiç şarj tutmuyor.

Full şarjdan bitmesi 10-15 dakikada oluyor.

Sorunu sizce nedir, pili mi bitik?
    Bir de pil garanti kapsamında değiştiriyorlar mı? Bana maliyeti ne kadar olur?

Selamlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mnbvc

Ben Mayıs 2011 galaxy ace almıştım.

Selamlar.

Eskidiğinin göstergesi artık beni bırak diyor yani..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vegabond81

quote:

Selamlar.

Pil haricinede telefonun başka sıkıntısı var diye korkuyorum açıkcası.

Kadıköy'de iki tane samsung yetkili servisi varmış. Bir tanesi bahariye'de Başarı bir de sanırım yazıcıoğlu'nun karşısında başka bir firma. Siz hangisi'ni önerirsiniz.

Bir de pil garanti kapsamında mıdır?
    Garantiye götürmeden direkt yeni pil mi alsam acaba?

Orjinal pili nerede bulabilirim ve ne kadardır yaklaşık?

• quote:

quote:

quote:

Selamlar.

Kadıköy'de iki tane samsung yetkili servisi varmış. Bir tanesi bahariye'de Başarı bir de sanırım yazıcıoğlu'nun karşısında başka bir firma. Siz hangisi'ni önerirsiniz.

Garanti varsa servise ver pil değişir.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ösge06

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Michuuu

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Repsac1907

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar benim telefonun şarj ve kasa soyulma problemi var.Şarjdan çıkardığım an %85 e düşüyor 2 saat sonra tamamen bitiyor nete girmem ve oyun oynamam imkansız ve zaten telefonumda sosyal medya haricinde hiç bir program yok.Bu sorunlar daha telefonum 1 senelikken başladı.Benim telefonun servisi üretici firma yani samsungu aradım bunlar garantiye girmiyor dediler.Bende ekim ayında şikayetvar'a şikayet yazdım.Bana 1 ay sonra yani kasımda dönüş yaptılar yine aynı şeyleri söylediler fakat ben biraz sert çıkınca getirin arkadaşlarımız baksınlar dediler. Fakat ben okulum gereği mecburi yurtdışına çıktığım için telefonu götüremedim. Garantim mayıs ayının sonunda biticek. Şuan götürsem sizce bir çözümü olurmu samsung değiştirirmi kasa ve bataryayı ??

En az 5-6 defa ben garantiye verdim telefonu bu sorun yüzünden pili ve kasayı komple degistirttim, sana niye öyle birşey söylemişler anlamadım

Acaba garantisi üretici firma olduğu için mi bu sorunu çıkarıyorlar.Çünkü garantisi telpa dan olanlar rahatlıkla değiştirtdiklerini söylüyorlar.

Öyle birşey olamaz çünkü ben telefonu Samsung'da da yaptırdım,aynı şekilde...Sakarya'da okuduğumdan dolayı direk buradaki Samsung'a gittim(Sakarya'da telpa yok galiba)Kasada soyulmalar var ve batarya çabuk bitiyor dedim 2gün beni parça gelicek diye beklettiler daha sonra gittim tamamen yapılmış bir şekilde aldım,ama daha sonra telefonu tekrar geri verdim çünkü telefonda şebeke problemi vardı hiç çekmiyordu,adamlar kasayı değiştirirken anten takmasını unutmuşlar bi 2gün de onun için bekledim parça gelicek diye :) , Ayrıca isterseniz bu sitedenwww.telpa.com imei ile bi kontrol yapın telefonunuz Telpa garantili de olabilir,Sağ aşağıda Teknik servis var onu Garanti kontrolü olarak değiştirin ve imeinizi oraya yazın, ana ekrana * # 0 6 # yazınca imeinizi görürsünüz

Ayrıca bence hiç Samsung u aramayın gidin direk benim söylediğim şekilde verin telefonu yapacaklardır eminim...

Yok malesef baktım telpa garantili değil. En iyisi sizin dediğinizi yapayım direk götüreyim değiştirirler inşallah.. çok tşk ederim bilgileriniz için. Fkat kafama birşey takıldı antenini takmayı unutmuşlar geri gönderdim dediniz ya acaba bu kasa değişiminde telefonun içinide mi açıyorlar. Yani telefon tamir görmüş olarak mı geçicek ?

Valla nasıl bi işlem yapıyorlar telefona bilmiyorum ama garanti kontrolü ile yapılan herşey mübahtir bana kalırsa :) , yani tamir görmüş sayılmaz sonuçta eskimiş parça yerine aynı şekilde yeni ve sağlam orjinalini takiyorlar sadece

Evt haklısınız :) Neyse bakalım inşallah bu işi çözüme kavuştururlar.2 saatte şarjın bitmesinden çok sıkıldım. Samsungtan soğudum resmen.

Bi kere bataryayı değiştirmek kesin şart mesela bataryayı 6-7 aydır kullanmış olun o batarya full şarj yaptıktan sonra ekran açık kalma süresi max: 2,30 saat sadece internette takılabilirsiniz, he bir de oyun oynarsanız 45dakka felan gider sarjı, bizzat bunu yaşadım ben,işte bi an aklıma geldi gittim Telpa ya bataryayı değiştirdim , ve 1,5günden fazla açık kalıyor mesela telefon ve 8saat sadece internette kalmışım ama hala sarjı duruyor gibi oluyordu, 2 ay daha böyle devam ediyor batarya durumu daha sonra o 6saate düşüyor işte vs...

He olmadı yaptıramadınız telefonu 30tl olması lazım orjinal bi batarya alırsınız,

Mrb.. tavsiyelerinize uydum ve sonunda garantiye verdim.Bilgileriniz için çok tşkler. Telefonumun bataryası şişmiş ama ben anlamamışım ordan söylediler. Kasayıda değiştirmişler. Fakat kasa çok değişik bir renk de geldi.Benim telefonun orjinal kasası metalik griydi. Fakat bu yeşil mi desem mavi siyah karışımı gibi bişey mi desem bilemedim koyu bir renk yapmışlar. Bu duruma gözüm mü alışmadı acaba bilmiyorum ama pek beğenmedim sanki. Sizde de böyle bir durum oldu mu? orjinal kasa rengiyle değiştirmeleri gerekemezmiydi ?

Parlak metalik kasanın kaplama kalitesi çok kötü olduğundan o yüzden ondan takmıyorlar.Genelde koyu parlak gri kasa takıyorlar ilk başta banada iğrenç geldi ama göz alışıyor bi zaman sonra.

Tşk ederim bilgileriniz için. Bende ilk kasa kaliteli yeni taktıkları kasanın kalitesi düşük o yüzden bunu taktılar heralde diye düşünüyodum bunu duymam rahatlattı beni :) Ama keşke tam koyu gri olsaydı biraz yeşile çalan bi rengi var gibi. Ama sağlık olsun böylede yeni telefon kullanıyomuş gibi oldum :))

★★ SAMSUNG GALAXY ACE (S5830) [ANA KONU] ★★

Senin telefonun kasa bu renk değil mi ?

Evt bundan ama daha koyu hafif yeşilimsi bir ton var ve daha parlak. Galiba kafalarına ne eserse ona göre kasa takıyorlar.

• quote:

quote:

quote:

Selamlar.

TİM lerde orijinal batarya bulabilirsin fiyati 60 tl.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Selamlar.

Pilin değişeceğine çok sevindim.

Samsung çağrı merkezi aksesuarlar garanti kapsamında değil yüzden pilin ödenmeyebilir demişti.

O yüzden emin olamadım.

Yukarıda arkadaşın yazdığına göre 60 tl çıkacaktı cebimizden.

Servis olarak Başarı mı yoksa Yazıcıoğlu'nun karşındakini mi tavsiye edersiniz?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Selamlar.

Pilin değişeceğine çok sevindim.

Samsung çağrı merkezi aksesuarlar garanti kapsamında değil yüzden pilin ödenmeyebilir demişti.

O yüzden emin olamadım.

Yukarıda arkadaşın yazdığına göre 60 tl çıkacaktı cebimizden.

Servis olarak Başarı mı yoksa Yazıcıoğlu'nun karşındakini mi tavsiye edersiniz?

Dediklerinizi ben bilmiyorum.

• Arkadaşlar ace in ekrandaki saat widgeti(sol tarafında analog saat sağda dijital saat ve tarih, yarı saydam olan) çok güzel ama markette bir türlü bulamadım. Telefonum htc desire x, o saat uygulamasının apk sını nasıl bulabilirim? Yardımcı olacak arkadaşlara çok teşekkür ederim.
  • evet arkadaslar 2450 mah bataryayi kullandim agir kullanimda 23 saat yetti batarya. nasil kullandigim aciklayayim 7 8 saat internetteydim 1 saat video izledim (dunku maclarin ozetleri ) bu videolari tubemate ile indirdim ekran parlakligi normal seviyede cok dusuk degildi 1 saat telefon gorusmesi foursquare den bildirim aldigim icin internet hep acikti arka plan verisi de acik 23 saatten daha uzun gidebilirdi aslinda ama daha battery extender kerneli yok ayrica rom gecici olarak stockrom diye garip bir romdayim duzgun romda ne olur bilmem ama bu sure bile benim icin yeterli eski batarya 6 7 saat zor yetiyodu bunun yarisi kullanimda genel olarak tavsiye ederim gittigidiyor dan aldim isteyen olursa yardimci olurum

• Tekrar stock roma döndüm.İtalya 2.3.6 romunu kurdum. baterry ext.1.6 flasladım ama pil ömrü çok kötü.Custom romlarda hazır gelen kenelde pil ömrü çok iyiydi.Acaba uyumsuzluk mu var?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hsyn_hksvr

evet arkadaslar 2450 mah bataryayi kullandim agir kullanimda 23 saat yetti batarya. nasil kullandigim aciklayayim 7 8 saat internetteydim 1 saat video izledim (dunku maclarin ozetleri ) bu videolari tubemate ile indirdim ekran parlakligi normal seviyede cok dusuk degildi 1 saat telefon gorusmesi foursquare den bildirim aldigim icin internet hep acikti arka plan verisi de acik 23 saatten daha uzun gidebilirdi aslinda ama daha battery extender kerneli yok ayrica rom gecici olarak stockrom diye garip bir romdayim duzgun romda ne olur bilmem ama bu sure bile benim icin yeterli eski batarya 6 7 saat zor yetiyodu bunun yarisi kullanimda genel olarak tavsiye ederim gittigidiyor dan aldim isteyen olursa yardimci olurum

Batarya kullanımının fotoğrafını çekip atabilir misin acaba? Ayrıca gittigidiyordan aldığın yerin linkini atar mısın?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Constantius -- 15 Nisan 2013; 17:31:49 >

• quote:

quote:

evet arkadaslar 2450 mah bataryayi kullandim agir kullanimda 23 saat yetti batarya. nasil kullandigim aciklayayim 7 8 saat internetteydim 1 saat video izledim (dunku maclarin ozetleri ) bu videolari tubemate ile indirdim ekran parlakligi normal seviyede cok dusuk degildi 1 saat telefon gorusmesi foursquare den bildirim aldigim icin internet hep acikti arka plan verisi de acik 23 saatten daha uzun gidebilirdi aslinda ama daha battery extender kerneli yok ayrica rom gecici olarak stockrom diye garip bir romdayim duzgun romda ne olur bilmem ama bu sure bile benim icin yeterli eski batarya 6 7 saat zor yetiyodu bunun yarisi kullanimda genel olarak tavsiye ederim gittigidiyor dan aldim isteyen olursa yardimci olurum

Batarya kullanımının fotoğrafını çekip atabilir misin acaba? Ayrıca gittigidiyordan aldığın yerin linkini atar mısın?

http://profil.gittigidiyor.com/met3169

aldigim kisi bu ama su anda onda yok heralde bir mesaj at kendisine yanliz ayni bataryanin 10 liralik cin mali olanlari var onlari alma bu 40 lira

• quote:

quote:

quote:

http://profil.gittigidiyor.com/met3169

aldigim kisi bu ama su anda onda yok heralde bir mesaj at kendisine yanliz ayni bataryanin 10 liralik cin mali olanlari var onlari alma bu 40 lira

eyvallah

• 
Sayfa: önceki 846847848849850
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.