Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY ACE (S5830) [ANA KONU] ★★

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir Kullanıcı, 6 Masaüstü Kullanıcı
18.018
Cevap
72
Favori
1.470.567
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Samsung >> ★★ SAMSUNG GALAXY ACE (S5830) [ANA KONU] ★★
Giriş
    485 Mesaj
    merhaba ;
    arkadaşlar benim acede bir sorun hata sorun zinciri oluştu....
    telefon galeri-dosyalarım-müzik çalar kısmına girmeye çalıştığım zaman ekran kararıyor ,girmiyor kilitleniyor...
    garip bir sorun ...
    telefon iyice soğudum....

Orijinalden alıntı: ilkdostun

arkadaşlar mobil bağlantıyı aç kapa yapma yerini kısayol olarak ana ekrana alamaz mıyız?

Data enabler widget i dene marketten

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    benim telefonun sarj kısmında sıkıntı var galiba.. sarjdayken kablo az bir oynayınca sarj kesiliyor. sonra tekrar kıpırdayınca sarj devam ediyor.. temassızlık var yani.. 2 farklı sarj kablosunda denedim aynısını yaptı
    |
    |
  • DH Yönetici
    2118 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: daschund

merhaba ;
    telefon galeri-dosyalarım-müzik çalar kısmına girmeye çalıştığım zaman ekran kararıyor ,girmiyor kilitleniyor...
    garip bir sorun ...

tele rom yukledinizmi yoksa orjinal rom mu kullanıyorsunuz

SAMSUNG GALAXY S2 | MİCROLAB-M200 | LG A510 UAE12T | PS3 SLİM 320 GB | MICROSOFT MOBILE MOUSE 4000 | SAMSUNG 40C630 LCD TV
    SEN : berkcan_06
  • Yarbay
    4033 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: trancedjmix

Selamlar telefonu yeni aldım bende aranızdayım, yalnız bir sorum var befunky adlı progragmı neden indiremiyorum uyumlu değil diyor??

Uygulama türkiye'ye açılmadıysa uyumlu değil der.Alternatif marketlerden yada internetten apk yi indirerek kurabilirsin.
    |
    |
    Birde bu pil durumunu üst sağ köşede gösteriyor ya onu nasıl yüzdelik olarak göstertcem???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trancedjmix -- 25 Ocak 2012; 2:05:43 >

Orijinalden alıntı: yaskoo_87

quote:

Orijinalden alıntı: MmarSnan

internette herkes kafasına göre yorumlar yapıyor ben kendi yaşadığım şeyleri yazıyorum :) laptop pilleri de lityum iyon pil. neden herkes 2 senede laptop satıyor? çünkü pilleri ölüyor. neden ölüyor? çünkü lityum iyon denen teknoloji işe yarar birşey değil. asıl sony ericssonlardaki lithium polymer piller güzel.

bu arada google maps sürekli kendi kendini açıyor ve telefondaki tüm bilgileri devamlı olarak kullanıyor. ayrıca ram in de 25mblık kısmı sürekli ona gidiyor. google mapsi kaldırabilen biri var mı acaba aramızda?

Araştırınız derken; genel kullanıcı yorumlarından çok, inceleme yazılarını okumanızı tavsiye etmiştim.

Mesela önceki mesajınızda pilin tamamen boş olmadan şarja takılması için çok yanlıştır vurgulaması yapmıştınız. Oysa ki Lithium-ion pillerin en büyük doğrularından biri budur. Pilin sağlığı açısından sürekli tam boşaltılması sakıncalıdır, tam boşalmadan şarj edilmesi gerekir, çünkü

quote:

...Bir diğer sakıncalı nokta ise, tam olarak boşaltmak. Li-ion pilleri yapısından gereği, tam olarak kullanılmaya uygun değiller. Gerçekten ihtiyacınız yok ise yüzde yüz olarak pili bitirmemeye önem gösterin...

-alıntıdır-

Tam boşaltma işlemi çok nadiren uygulanması gerekir.

Bu konu hk yanlış bilinen doğruların sayısı çok fazla. O yüzden araştırıp, farklı yazıları, incelemeleri, test sonuçlarını vb okumanızı öneririm. Hatta yabancı sitelerin, forumların reviews'lerine de göz atmanız faydalı olur.

mmar burda da şarj konusunu açmış. sabit fikirli olduğu için de ikna olması imkansız. pillerin ilk şarjıyla ilgili kendisine daha önceki konuda da açıklama yapmıştım ama kendisi katılmıyorumdan çok palavra o bilgiler diye düşünmeye devam ediyor. kullanım kılavuzlarında da yazıyor 10 saat şarj etme süresi demişti vakti zamanında. mmar bak bu eski telefonunun kılavuzu

http://www.samsung.com/tr/consumer/mobile-phone/mobile-phone/business-professional/GT-B5510CAATUR/index.idx?pagetype=prd_detail&tab=support

bu da ace'in

http://www.samsung.com/tr/consumer/mobile-phone/mobile-phone/business-professional/GT-S5830OKATUR/index.idx?pagetype=prd_detail&tab=support

türkçe ya da ingilizce dilediğine bakabilirsin. şarj süresiyle ilgili bir bilgi verdiklerini göremedim 11. sayfalar şarjla alakalı ama sen kalanına da göz gezdirebilirsin. ilk şarj ya da herhangi bir şarj en az veya tam tamına 10 saat olmalı gibi bir ibare yok. aksine şarj olunca fişten çekin çıkarın diyor. eh samsung veya başka bir firma ürünleri şikayet alsın, müşteri memnun olmasın servise versin düşüncesiyle böyle bir bilgiyi saklayacak değil herhalde.

bu resmi samsung linklerini neden verdim. çünkü daha önce sana verdiğim linkler için milletin yaptığı blog yazısı tarzı yazılar bunlar ben inanmıyorum dediğin için. samsunga da laf söylemezsin umarım.

şimdi senin savunman da şu şekilde ben şarjdan verim alıyorum demek ki yaptığım doğru(haklılık payın var verim alıyorsun çünkü) şarjdan şikayet edenler 10 saat şarj etmeyenler. böyle bir dünya yok. ben 10 saat şarj etmedim ve 3. günü gördüğüm oldu. onda da senkronizasyon ve internet bağlantısı açıktı ve widget da kullanıyordum yani güç tasarruf edeyim diye de kendimi kısıtlamamıştım. ee o zaman neden 3 güne çıktı şarj hani 10 saat.

kullanım şeklidir ihtiyaçtır ya da başka birşeydir saygı duyarım. sen interneti kaparsın senkronizasyon yapmazsın widget da kullanmazsın. kullanım şeklidir sonuçta. ama mesela ben böyle bir telefonum varsa interneti sürekli açık tutarım senkronizasyonu sağlarım. anında mail veya whatsapp gtalktan mesaj vb de alırım. bunları yapmasam gider 3310 falan ya da müziği radyosu olan klasik bir telefon alırım çünkü işim gereği yanımda sürekli laptop açar onu kullanırım. he bunları yapınca ne olur şarj ortalama 1.5 gün gider hatta yeri gelir 1 günü zor çıkarır ama doğal olan da bu. internetini yoğun olarak kullanıp da 3 gün şarj beklemek aşırı iyimserlik ve sonunda da hayal kırıklığı olur. gülü seven dikenine katlanır.

neyse sen ne desem ikna olmayacağın için fazla da uzatmak yersiz. sözlerimi 10 saat şarj etmeyin diyerek bitiriyorum. he he.

not: bu yazı palavra lafına ithafen yazılmıştır. fikirlere aşırı saçma olmadığı sürece palavra demek yerine katılmıyorum deme taraftarıyım.
    |
    |

• Binbaşı
    1330 Mesaj
    quote:

teşekkürler cevap için artık yavaş yavaş öğreneceğiz, peki instagram ayarında hangi programlar var android de?
    Birde bu pil durumunu üst sağ köşede gösteriyor ya onu nasıl yüzdelik olarak göstertcem???

pixlr-o-matic gayet hoş programdır.

https://market.android.com/details?id=pixlr.OMatic&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsInBpeGxyLk9NYXRpYyJd

beğenirsen indir derim. pil olayına gelirsek. eğer illa üstekini yüzde olarak görmek istiyorum diyorsan custom rom yüklemeni öneririm ama orası çok önemli değil başka yerden de yüzdelik görsem olur diyorsan marketten battery widgetları kullanabilirsin ya da advanced clock widget gibi batarya yüzdesini gösteren saat widgetlarını da kullanabilirsin.

• Binbaşı
    1047 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: sevilen25

quote:

Orijinalden alıntı: ilkdostun

arkadaşlar mobil bağlantıyı aç kapa yapma yerini kısayol olarak ana ekrana alamaz mıyız?

Data enabler widget i dene marketten

indirip deniyorum dostum.
    |
    |

Orijinalden alıntı: couldi

quote:

teşekkürler cevap için artık yavaş yavaş öğreneceğiz, peki instagram ayarında hangi programlar var android de?

https://market.android.com/details?id=pixlr.OMatic&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsInBpeGxyLk9NYXRpYyJd

beğenirsen indir derim. pil olayına gelirsek. eğer illa üstekini yüzde olarak görmek istiyorum diyorsan custom rom yüklemeni öneririm ama orası çok önemli değil başka yerden de yüzdelik görsem olur diyorsan marketten battery widgetları kullanabilirsin ya da advanced clock widget gibi batarya yüzdesini gösteren saat widgetlarını da kullanabilirsin.

instagram yakında geliyor androide..
    |
    |

• Yüzbaşı
    485 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: exerion

quote:

Orijinalden alıntı: daschund

merhaba ;
    garip bir sorun ...

tele rom yukledinizmi yoksa orjinal rom mu kullanıyorsunuz

orjinal rom üzerinde ....
    format attım telefona dün gece..
    sd karttean dolayı telefon kilitlendi diye düşünüyorum ..
    programları sd kart üzerine kaydediyordum.....
    |
    |
    Benimde samsung galaxy ace var . ama bir sorunum var galerideki resim müzik vb herşey bi kaç duruyor sonra siliniyor. yardım lütfen
    |
    |

Orijinalden alıntı: Makarov06

Arkadaşlar telefonu açıp kapadığımda orjinal go locker temasına dönüyor ıcs kilit ekranını yükledim sorunsuz çalışıyor ama teli açıp kapayana kadar... varmı benimle aynı sorunu yaşayan

o go locker uygulamasından kaynaklanıyor dostum bende de öyle bir sure sonra düzeliyor

Orijinalden alıntı: couldi

Evet pixlr-o-matic iphone dan biliyordum zaten adam akıllı olan bir o var, android de fotoğrafçılık programı(kaliteli) pek yok gibi. Iphone daki Camera+ olsa keşke!
    Instagram da umarım bir önce çıkar çalışmalara başlanmış
    |
    |

• Teğmen
    125 Mesaj
    Arkadaşlar bende samsun galaxy Ace s-5830 var. Bu telefon için 8 gb SDHC Class10 micro sd hafıza kartı almayı düşünüyom. Ama tam performas için class 10 un iyimi veya SDHC uyumlumu bu telefonda... ???
    16 GB SDHC class 4 de alabilirim

• Çavuş
    45 Mesaj
    Arkadaslar bende bu telefonu 2 gun once aldim ve 2 sey gozume carpti.1.si pil yuzdesi bende yok bu herkezde boyle mi ? (2.3.3 alirken yukluydu),2. olarak sarj suresi bende cok uzun suruyor 10 da taktim 1de sona erdi.daha once sorulduysa afolla.

Orijinalden alıntı: TheDarkNiqht

Arkadaslar bende bu telefonu 2 gun once aldim ve 2 sey gozume carpti.1.si pil yuzdesi bende yok bu herkezde boyle mi ? (2.3.3 alirken yukluydu),2. olarak sarj suresi bende cok uzun suruyor 10 da taktim 1de sona erdi.daha once sorulduysa afolla.

1.Sağ üstteki pil göstergesini diyorsan, bende de öyle.
    2.Olması gereken de bu değil mi ?

Orijinalden alıntı: Urfa_Lee

quote:

Orijinalden alıntı: TheDarkNiqht

1.Sağ üstteki pil göstergesini diyorsan, bende de öyle.
    2.Olması gereken de bu değil mi ?

Ayarlar-telefon hakkinda-durum-pil duzeyini demistim o yok da benim telefonda.
    2.si icin de tesekkur ederim.

son dakika
Mobilya Takımları
Bey Azura
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,672
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.