Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY ACE (S5830) [ANA KONU] ★★ (254. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.003
Cevap
72
Favori
1.494.435
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 252253254255256
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: droidluck

quote:

Orijinalden alıntı: side_effect

quote:

Orijinalden alıntı: droidluck

Arkadaşlar merhaba ben uzun bir süredir telefonumu değiştirmek istiyordum. araştırmalarım sonucunda daha türkiye'ye gelmemişken wildfire s i buldum ve bana göre bir telefon olabileceğini düşündüm. daha sonra türkiye'ye geldiğinde bir abimle konuşurken ona telefondan bahsettim ve o da htc yi kişisel olarak sevmediğini bana samsung'un galaxy serisine bir bakmamı söyledi. ben de galaxy ace i farkettim. daha önce araştırırken nasıl farketmedim bilmiyorum gerçekten iki telefonun fiyatı da bütçeme tam olarak uyuyor. zaten ikisi de yakın fiyat aralıklarındalar. ancak sonra garip bir şekilde ace'e ısındım. tabi karar verme aşamasında bu konu başlığını okumamın katkısı büyük oldu. çünkü gerçekten çok ilgilenen insan var bence. tabi umarım mesajıma güzel cevaplar alırım da bu düşüncem kanıtlanmış olur

Daha önce symbian işletim sistemli bir telefonum vardı. ama artık symbian istemiyorum kesinlikle. e iphone alıcak param da olmadığından android alma kararı verdim. ancak açık olmak gerekirse bu root ve işletim sistemini yükseltme konuları beni tedirgin ediyor. bunlar basit şeyler mi ? yani yapılabilir mi zorlanılmadan ? işin açıkçası yapmak istiyorum çünkü android tercih etmemin sebebi telefonu kurcalayabilmek istememdi ancak telefonuma bir şey olsun da istemiyorum tabi ki.

Siz kullanıcılar olarak telefonun artı eksi nelerini söyleyebilirsiniz bana ?

Bir de internet üzerinden yapılacak alışverişlerde güvenilir bir site öneriniz var mı ? zira internette araştırdığımda , mesela akakce.com da , bir sürü site çıkıyor ancak hangisi ne kadar güvenilir bilmiyorum.

Ayrıca telefonu ilk aldığımda yapmam gereken şeyler var mıdır acaba ? çünkü bu forumda da okudum , arkadaşlarıma da mesaj geldi "yasal takip"ten ve o konu hoş değil. yani yeni aldığım telefonu kayıt ettirme gibi bir dert açılsın istemiyorum başıma. bunu nasıl engelleyebilirim ?

Teşekkürler ...

Hoş geldin kardeşim,

Başta şunu söyleyeyim, eğer öyle yasal işlemlerle falan uğraşmak istemiyorsan bu işleri güvenilir yerleden yaparak işi çözüceksin. 3 kuruş ucuz olsun, paralel ticaret yaparan yerlerden alayım (androidtelefonlari.com gibi) vs.vs. olaylarına girersen ağzın yanabilir. Sana ilk tavsiyem budur. 3-5 fazlasını verirsin ama sağlam alırsın, kapalı kutu alırsın, ellenmemiş, kurcalanmamış cihazı gözünün önünde açtırırsın. Bu işler her zaman böyledir.

Internet üzerinden telefon siparişi vermek çok sakat bir iş düşüncesindeyim çünkü, görmüyorsun. Bir sorun çıktığı anda müdahele ettimrmen başta çok zor. Çoğu firma zaten bu işleri kılıfına uydurmuş yasal prosedür vs. bilmem ne ayağına süreyi kullanıyorlar, giren çıkan kullanıcıya oluyor. O yüzden git gör al

Ben ace'im den memnunum. Şu ana kadar donanımsal bir arızasını görmedim şükür. Gerçi bu işlerle uğraşana kadar, takip edene kadar da yazılımsal sorunların farkında değildim. Galiba biraz insan uğraştıkça da kıllanmaya başlıyor. Şükür, bu başlıkta bazı arkadaşların yaşadığı tarz sorunları yaşamadım. Biraz da şans meselesi galiba.

Samsung'un galaxy serisi zaten başlı başına bir çığır açtı bence. Donanımsal olarak eskiden samsung'lara hiiç güvenmezdim. Bende eski symbian kullanıcısıyım. Hatta yazılımlarını yapıp dağıttım. Ama artık öyle değil, garip bir şekilde malzelemeler ve kaliteler çok iyi.

Yazılımsal noktaya değinecek olursak, istediğin yazılımı istediğin şekilde kurup kullanabilirsin. Root etmek yazılım yüklemek bunlar zor işler değiller. Ben sevdiğim bir abim sayesinde telefonda bana anlatarak yardımcı olması suretiyle 3.gün yazılım attım telefona. Hiç bilmiyordum bile bak yani... Patladı mı? Hayır patlamadı şükür. Hemen tekrar sen sormadan söyleyim, hep sorulan bir şey, root etmek ve yeni yazılım yüklemek garanti dışı mıdır? Evet öyledir. Ama sorun olmuyor merak etme. Zaten yakın zamanda kies üzerinden orj. 2.3.3 güncellemesi dağıtılacak. Bekliyoruz.

Örneğin galaxy ace'in galaxy s'e göre bir artısı var, 3 tuş kombinasyonu ve 2 tuş kombinasyon yüklü geliyor, cihaz kolay kolay (brick) patlamıyor. Brick olsa dahi, zorlanmadan toparlanabiliyor.

Cihazın eksisi yoktur, gayet şıkıs, gayet cici, gayet başarılı bir telefon bence. Ha, bir eksisi şu olabilir, flash'ı çok yeterli değil. Gece çekimlerinde geniş ortamlarda sönük kalıyor. Onun haricinde de sadece yazılımsal olarak flash player'in net desteği yok. Mobile sayfaları tam açarken, orj. sayfalarda flash destekleri malesef çalışmıyor. Onun için de gelişmeler yolda.

Yani, kısacası galaxy serisi bir telefon alırsan, eğlencenin sonu sadece senin hayal gücündür

Saygılar

Çok teşekkür ederim cevap için

Bu 3 tuş kombinasyonu ve 2 tuş kombinasyonu dediğiniz nedir tam olarak açıklayabilir misiniz ? Bir de bu flash player desteği başka bir tarayıcı kullanıldığı zaman çözülebiliyor mu , yoksa her zaman bir eksi olarak mı kalıcak ?

Teşekkürler...

http://forum.donanimhaber.com/m_51302611/tm.htm

yeni bi başlık açtım, zamanla olan soruları toparlıyorum burada. buradan bakabilirsiniz sorularınıza

• arkadaşlar tuş kilidi sesi nasıl? biraz garip bir soru ama iphone 3'de ki ses çok karizmatikti. bunda öyle bir durum var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ersiiin09

herkese merhabalar. ben de samsung galaxy ace almaya karar verdim. telefonun göze batan bir sorunu var mı? burası toplam 85 sayfa olmuş. okumam gereken sayfalar hangileri acaba?

bu telefonu almakta fayda var mı?

Ben de benzer soruları sordum 1 sayfa geriye bakarsan sorularının bir kısmının cevabını alırsın sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: turutk

@side_effect cevabi yazdim ama yolladim mi emin degilim:D tekrar yazayim bugun 3 saat kadar disari ciktim kapanmadan dondum. disarda olunca yarim saatte bir giderdi. tesaduf de olabilir bu durum ama baya umutlandim. klasoru atamiyorum cunku root yapmadim. bu sekilde bir hafta kapanmadan devam etse rahatlayacagim. etc icin xda da konu acmak lazim orada da bircok sod vakasi var.

Doğru söylüyorsun xda ya bu konuyu açalım, dünyanın dört bir tarafından çok bilmişler bir tarafımızı şişirsin, insanı yaptığına yapacağına pişman etsin.
    Haklısın ne diyim buradan cevap veren olmaz. Neyseah unutun gitsin. Samsung derdinize bir çare bulur inşallah.
  • Yok yok, xda kadar egosu yüksek bir forum görmedim ben. Aman ha soru sormaya kalmayın adamlar haşlayıp koyuyorlar kenara. Ha bir de ecnebilerin tikileri var zuahahah

Dün gece coderom ana başlığında birisi cevabıma karşılık bişeyler yazmış, abi deli oldum. Okuyamıyorum. Ule türkçe de zaten zorlanıyorum millet "nbr cnm nslsn nsı gdyo" falan yazınca, adam ingilizcede sesli harfleri yutmuş 3 kere okudum anlayacam diye. zuahah

Adamlar coderom veriyor, yükleme anlatmıyo ya, millet yarılmış nasıl yükleyecez diye. Hiiiç oralı değiller. İki cevap yazdım 2 teşekkür aldım ehieh Orada yapılcak en güzel şey sessizce takip etmek bence. Arada bir müdahil olunur ama öne çıkmamak lazım

• quote:

Yok yok, xda kadar egosu yüksek bir forum görmedim ben. Aman ha soru sormaya kalmayın adamlar haşlayıp koyuyorlar kenara. Ha bir de ecnebilerin tikileri var zuahahah

Dün gece coderom ana başlığında birisi cevabıma karşılık bişeyler yazmış, abi deli oldum. Okuyamıyorum. Ule türkçe de zaten zorlanıyorum millet "nbr cnm nslsn nsı gdyo" falan yazınca, adam ingilizcede sesli harfleri yutmuş 3 kere okudum anlayacam diye. zuahah

Adamlar coderom veriyor, yükleme anlatmıyo ya, millet yarılmış nasıl yükleyecez diye. Hiiiç oralı değiller. İki cevap yazdım 2 teşekkür aldım ehieh Orada yapılcak en güzel şey sessizce takip etmek bence. Arada bir müdahil olunur ama öne çıkmamak lazım

İşte tam bunu söylüyordum, sen neresini ne yapacan etcnin diye aynen dediğin gibi hindu aksanı (konuşma değil ha yazma) bir ingilizce ile neye uğradığını şaşırtırlar adama. Çünkü orda dandik adam çok ama bir o kadarda mühendis varki adamı yer alimallah. Neyse dediğim gibi söyleyen gitti, kapanma sıkıntısı olan birisi keyfi isterse göndersin kimseyi zorlayacak halimiz yok.

Bu arada rom yazma hevesiyle bizimkinden aceyi kaptım ve izlenimler şöyleki bu coderom 2b zıçtı vallah. Download'da takılıyor, market indirmelerinden otomatik install yapamıyor. Direkt indirme linklerini browser görmüyor. Ekran parlaklık ayarı kafasına göre takılıyor, TTS (swox için) hak getire ondada ayarlar kaydedilmiyor. Birkaç program çalışmıyor, sistem kararsız wifi uyku modunda sistem askıda kalabiliyor, batarya iyileştirmesi var dediler tam tersine çatır çatır batarya yiyor. Velhasıl olmamış. Bir gariplik bir tuhaflık var. KPN ve KPH denedim sonuç aynı. Şu kendi romum olmazsa mecburen v.2 ye geri dönecem. CSC ne oldu gönder artık romda deneyecem, tutarsa işimiz iş.

• quote:

Orijinalden alıntı: antiACEtor

Bu arada rom yazma hevesiyle bizimkinden aceyi kaptım ve izlenimler şöyleki bu coderom 2b zıçtı vallah. Download'da takılıyor, market indirmelerinden otomatik install yapamıyor. Direkt indirme linklerini browser görmüyor. Ekran parlaklık ayarı kafasına göre takılıyor, TTS (swox için) hak getire ondada ayarlar kaydedilmiyor. Birkaç program çalışmıyor, sistem kararsız wifi uyku modunda sistem askıda kalabiliyor, batarya iyileştirmesi var dediler tam tersine çatır çatır batarya yiyor. Velhasıl olmamış. Bir gariplik bir tuhaflık var. KPN ve KPH denedim sonuç aynı. Şu kendi romum olmazsa mecburen v.2 ye geri dönecem. CSC ne oldu gönder artık romda deneyecem, tutarsa işimiz iş.

AHanda bak işi bilen adam nasıl belli oluyor. xda'da yazdım download manager takılıyor diye, herkes çalışıyor diye yazdı. Takılıyor abi, çalışmıyor. Market indirmeleri evet otomatik olarak gelmiyor, hatta yüklü olanlar da upgrade yapmıyor. Ekran parlaklığı belki crt animasyonu ile ilgili olabilir, o da var. Şunu dene, ekrana güç kontrol widget'ini koy ışığı oradan bir kere ayarla düzeliyor.

TTS nedir bilmiyorum? wifi ile ilgili bir sorun yaşamadım şu ana kadar. Batarya bence iyi gidiyor hacım ya, ben bir de setcpu kullanıyorum min. seviye 320mhz olarak. Ama daha net bir deneme yapmadım. Battery stats ları silmek belki çözüm olabilir. Bunların haricinde genel bir sıkıntım yok, hızlı çalışıyor. Yeni bir ram script yazmışlar, onunla kullanıyorum. Sorun yok gibi.

HA sen benden csc klasörünü mü istedin dur upload edeyim

Ek: Kitchen patlamış durumda tamamen. Gitti server heralde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi side_effect -- 4 Ağustos 2011; 1:33:44 >

• @AntiAceTor:

Hacım buyur, TUR içeren CSC klasörü, orj. froyo ve sanırım ya 4 ya 5 tane daha ülke var. Bir de System içindeki CSC dosyaları :

http://hotfile.com/dl/125807721/9de9dda/AntiAceTor_CSC.rar.html

Bu dosya ile telefonu TUR yapabiliyorsun İşe yarıyor yani
  • üstatlar xda birtarafa sizler rom yazamazmısınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: toros71

üstatlar xda birtarafa sizler rom yazamazmısınız.

Yok kardeşim ben o seviyede değilim. Olsam bile yapacağımı sanmıyorum. Zamanında 5800 ile symbian da yaptık verdik 4-5 yazılım, anamdan emdiğim süt burnumdan geldi. Uğraşamam artık insanlarla. Sadece bilinçli kullanıcı olmaya çalışıyorum artık. Destek verip, yardımcı olmaya çalışıyorum.

Ha ne olur, birisi yapar, tester olurum denerim. Söylerim hatalarını sevaplarını, yapabileceğim bişeyler olur ise yük hafifletmek için yardımcı olurum o kadar yani.

Fazlası beni kasar valla..
  • quote:

AHanda bak işi bilen adam nasıl belli oluyor. xda'da yazdım download manager takılıyor diye, herkes çalışıyor diye yazdı. Takılıyor abi, çalışmıyor. Market indirmeleri evet otomatik olarak gelmiyor, hatta yüklü olanlar da upgrade yapmıyor. Ekran parlaklığı belki crt animasyonu ile ilgili olabilir, o da var. Şunu dene, ekrana güç kontrol widget'ini koy ışığı oradan bir kere ayarla düzeliyor.

TTS nedir bilmiyorum? wifi ile ilgili bir sorun yaşamadım şu ana kadar. Batarya bence iyi gidiyor hacım ya, ben bir de setcpu kullanıyorum min. seviye 320mhz olarak. Ama daha net bir deneme yapmadım. Battery stats ları silmek belki çözüm olabilir. Bunların haricinde genel bir sıkıntım yok, hızlı çalışıyor. Yeni bir ram script yazmışlar, onunla kullanıyorum. Sorun yok gibi.

CRT kapalı açık denedim, hatta koddan crtyi kaldırdım hava. Downloadlar zaten ölü.
    TTS text to speech. Swox türkçe yüklü. Saymayname gibi bir caller id yüklersen gelen aramaları sesli olarak söylüyor, mesajları okuyor, ebook okuyor vs.
    CSC için teşekkür.
    Kitchen sorun değil her versiyon için bir tane yapmıştım zaten. Dur bir dümen daha söyliyim oluşturduğun uot...zip leri kafana göre aç içlerinde değiştirmek istediğin png leri istediğin gibi değiştir ardından zipe geri koy. Kur gitsin hiç sorunsuz oluyor.

quote:

Rom yazmak zor bir iş değil, stabil ve telefonu brick etmeyecek rom yazmak mesele. Ben bayağı bir aşama kaydettim ancak CWM4 işi bozuyor. Deodex ve dtrm a2sd olmadan olmaz diye düşünüyorum ancak tecrübeli birinin yardımı gerekiyor ve kimse yardım etmiyor. Kaynak yok yol gösteren yok. Android SDK ile nasıl derlediklerini bir kere görsem feriştahını yazacam ama biliyorsunki android dünyasında rom yazabilen 100 kadar adam var yok. Onlarda kimseye birşey öğretmez var gerisini sen hesap et.

• Antiacetor
    dostum niye bilmiyorum ama ilerde bu tel için en iyi romu yazacağın geçiyor içimden:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: antiACEtor

quote:

CRT kapalı açık denedim, hatta koddan crtyi kaldırdım hava. Downloadlar zaten ölü.
    TTS text to speech. Swox türkçe yüklü. Saymayname gibi bir caller id yüklersen gelen aramaları sesli olarak söylüyor, mesajları okuyor, ebook okuyor vs.
    CSC için teşekkür.
    Kitchen sorun değil her versiyon için bir tane yapmıştım zaten. Dur bir dümen daha söyliyim oluşturduğun uot...zip leri kafana göre aç içlerinde değiştirmek istediğin png leri istediğin gibi değiştir ardından zipe geri koy. Kur gitsin hiç sorunsuz oluyor.

quote:

Rom yazmak zor bir iş değil, stabil ve telefonu brick etmeyecek rom yazmak mesele. Ben bayağı bir aşama kaydettim ancak CWM4 işi bozuyor. Deodex ve dtrm a2sd olmadan olmaz diye düşünüyorum ancak tecrübeli birinin yardımı gerekiyor ve kimse yardım etmiyor. Kaynak yok yol gösteren yok. Android SDK ile nasıl derlediklerini bir kere görsem feriştahını yazacam ama biliyorsunki android dünyasında rom yazabilen 100 kadar adam var yok. Onlarda kimseye birşey öğretmez var gerisini sen hesap et.

Ya bende de var her yazılım için bir dosya, son yaptığım coderom için olanda status bar için header ve footer kullanmıştım, header çalışmadı fazlalık olarak kaldı sanırım içinde. O yüzden kıllandım yenisini yapayım sadece footer ile dedim, şansımıza patladı gitti

• Side_effect
    dostum senin te antiacetorun mesajlarini okumak çok güzel her yazdığınız da bilgi var benim de ilgimi çekiyor ama pc yok uğraşmıyorum sağol dostum gerçekten çoğu konuda yardımcı oluyorsunuz bizlere:):)
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaptanjack026

Side_effect
    dostum senin te antiacetorun mesajlarini okumak çok güzel her yazdığınız da bilgi var benim de ilgimi çekiyor ama pc yok uğraşmıyorum sağol dostum gerçekten çoğu konuda yardımcı oluyorsunuz bizlere:):)

Eyvallah kardeşim yaw, bişi yapmıyorum valla. Ben açıkça bilginin paylaşılmasından yana olan birisiyim. Biliyorum kendime saklayım asla demem, öyle insanı da sevmem. Paylaştıkça eksiklerimiz yanlışlarımız çıkıyor ortaya, daha güzel şeyleri görüyoruz hatamızı düzeltiyoruz işte.
  • Eyvallah dostum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaptanjack026

Antiacetor
    dostum niye bilmiyorum ama ilerde bu tel için en iyi romu yazacağın geçiyor içimden:)

Aldım gazı vallaha.

Şimdilik basit bir şeyler oldu. Amma bu rfs sistemi adamı bitiriyor ben böyle lanet bişi görmedim. Update.zip yapmak istemiyorum tek paket halinde odinle yüklenecek bir şey olsun istiyorum, a2sd yüzünden boot ekranında takılıp kalıyoruz, bakalım yakında aşarız inşallah. En önemlisi slide den aldığım csc klasörünü roma adapte edebilmek, böylece 2.3.4 versiyonlu orijinal TUR bölge kodlu olacak ve ilk açılış Türkçe olacak. Bu haliyle muhtemelen kiesi kandırabileceğiz orijinal TUR indirmek mümkün olacak. Yani hazır rom üzerinde çalışıyorum sıfırdan oturup yazmak çok çok zor.

• Keşke pc olsada uğraşıp anlasam bu islerden dostum ama sen başla inşallah devamı gelir çok güzel şekilde yazdiklarindan çok iyi birşey yapabileceksin hissi uyandiriyor içimde kolay gelsin şimdiden
  • çalışma ve paylaşımlar için teşekürler
    antiACEtor kolay gelsin,
    side_effect teleşşkürler
    ayırca tüm katılımcılar.

GÖRÜLÜYOR Kİ YAZILIMİŞİ İLE UĞRAŞANLAR, İYİ KÖTÜ BİRŞEYLER YAPANLAR ÇOĞUNLUKTA; BUDA ANDROİD İN YAPISINDAN KAYNAKLI GALİBA
    ACABA DONANIM İÇİN BİR ŞEYLER YAPILABİLİRMİ
    MESALA KULAKLIK GİRİŞİNE BİR DÖNÜŞTÜRÜCÜ İLE USB GİRİŞİ SAĞLANABİLİRMİ,
    MESALA İLAVE RAM MÜMKÜNMÜ İHTİYAÇTA VARMI BİLMİYORUM.
    GÜNEŞ ENERJİSİNDEN FAYDALANARAK ŞARZ YAPACAK BİR ARKA KAPAK APARATI (SAGEM PUMA PHONE LER GİBİ)

TEKRAR TEŞEKKÜRLER.
  • Selamlar arkadaşlar,

ACE için Gingerbread güncellemesi KIES üzerinden yayınlandı mı? Çünkü samsungmobile.com adresinde ACE sayfasında Türkçe Gingerbread dokümanı mevcut? Var mı konuyla ilgili bilgisi olan?

• 
Sayfa: önceki 252253254255256
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.