Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY ACE (S5830) [ANA KONU] ★★ (231. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.003
Cevap
72
Favori
1.494.435
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 229230231232233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar whatssapp'da telefonu girdikten sonra mesaj gönderiyor ama bende içerik desteklenmiyor diye mesaj geldi bir problem olur mu.gerçi kullanıyorum şu ama kimseden cevap gelmedi daha bir problem olur mu.ayrıca mesaj ne mesajıydı gelen bilen var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BayDomuzcuk

beyler mp4 formatında ki dosyayı sanki gif dosyası gibi izliyorum ama seste takılma yok. summer player mvideoplayer rock player vplayer denedim ama sonç aynı.. sizdede böyle bir sorun war mı?

bi de moboplayer dene.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rapcep6161

quote:

Orijinalden alıntı: Mus2akTaS

quote:

Orijinalden alıntı: WaR_LoRd

Şu anda samfirmware de bulunan 2.3.4 diğreleri gibi ser kodlumu içinde rusça programlar olan bir sürüm mü kuranlar yanıtlayabilirse sevinirim.

içinde rusça program felan varmıydı tam hatırlaıyorum.fakat ben romu'u kurduktan sonra root'layıp cihazda ne kadar istemediğim rom içinde gelen sistem dosyası varsa kaldırıyorum.

csc kodu şu : CSC - S5830SERKPH

arkadasım 1 hafta once aldım surum 2.2.1 di hiç kullanmadan once 2.3.3 sonrasında 2.3.4 surumune yukselttim cihazı markette sadece ucretsiz olan programlar gozukuyor ve market uzerinden yukleyince direk tel hafızasına kuruluyor ben bunu hazfıza kartına nasıl tasıyabilirim bide az once nfs shift apk dosyasını indirdim wlan acıktı 90 mb indirme yaptı ama oyun acılmadı bunun bi sebepi varmı root nasıl yapabilirim neleri kurmalıyım telefona??yardımcı olursan cok sevinirim

hemşehrim.senin nickin son harfleri 6161.benimkinde de son harfler TS büyük.sana yardım etmicemde kime edicem başka.
    ücretli programları görebilmen için market access programını yüklemelisin.yalnız market access programı root hakları ister.programı yükledikten sonra çalıştırırsın.ve herhangi bir sim kart modeli seçersin.seçtikten sonra emulate on boot seçeneğini işaretlersin.sonrasında cihazındaki sim kartı başka bir sim kartmış gibi göstermiş olursun.proframdan çıkarsın.ve sadece marketi çalıştırırsın.karşında ücretli ve ücretsiz bütün uygulamalar gözükür.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: rapcep6161

quote:

quote:

Şu anda samfirmware de bulunan 2.3.4 diğreleri gibi ser kodlumu içinde rusça programlar olan bir sürüm mü kuranlar yanıtlayabilirse sevinirim.

içinde rusça program felan varmıydı tam hatırlaıyorum.fakat ben romu'u kurduktan sonra root'layıp cihazda ne kadar istemediğim rom içinde gelen sistem dosyası varsa kaldırıyorum.

csc kodu şu : CSC - S5830SERKPH

arkadasım 1 hafta once aldım surum 2.2.1 di hiç kullanmadan once 2.3.3 sonrasında 2.3.4 surumune yukselttim cihazı markette sadece ucretsiz olan programlar gozukuyor ve market uzerinden yukleyince direk tel hafızasına kuruluyor ben bunu hazfıza kartına nasıl tasıyabilirim bide az once nfs shift apk dosyasını indirdim wlan acıktı 90 mb indirme yaptı ama oyun acılmadı bunun bi sebepi varmı root nasıl yapabilirim neleri kurmalıyım telefona??yardımcı olursan cok sevinirim

hemşehrim.senin nickin son harfleri 6161.benimkinde de son harfler TS büyük.sana yardım etmicemde kime edicem başka.
    ücretli programları görebilmen için market access programını yüklemelisin.yalnız market access programı root hakları ister.programı yükledikten sonra çalıştırırsın.ve herhangi bir sim kart modeli seçersin.seçtikten sonra emulate on boot seçeneğini işaretlersin.sonrasında cihazındaki sim kartı başka bir sim kartmış gibi göstermiş olursun.proframdan çıkarsın.ve sadece marketi çalıştırırsın.karşında ücretli ve ücretsiz bütün uygulamalar gözükür.

trabzonlu kardesim benim:D 2.3.4 yukledim root ettim cihazı o istemedigim rusca programlar var dosya yoneticisinde gozukmuyor nasıl silicem onları bide netten apk dosyalı oyunlar indirdim kurdum wlan acıkken download yaptı bitince oyunlar acılmadı siyah ekranda kaldı ram tuketimi de o sıra kademe kademe yukseliyor ama acılan bisey yok sebepi ne olabilir

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: oktayyetis

arkadaslar 2.3.4 e gectim istemedigim uygulamalar var.telefonu da rootladım ama o uygulamaları nası kaldırcam??

markette uninstaller for root denilen bir program var.onunla kaldırıcaksın.uninstall programını çalıştır.cihzında yüklü olan bütün programları görüceksin.programın sağ alt köşesinde sys yazan uygulamalar rom içerisinde gelen sistem programlarıdır.sys yazan programlardan kaldırmak istediğini seçersin.biraz bekler.superuser uninstaller'a izin vermek ister.allow der ve uninstaller'a izin verirsin.karşına üç seçenek çıkar.en sağdaki uninstall seçeneğini seçersin.ve cihazından kaldırmak istediğin sistem uygulamasını kaldrırsın.yalnız çok dikkat etmelisin.bilmediğin bir sistem dosyasını silme.

dedigin sekilde yapıp sildim sonunda rusca programları su istedigim oyunlarıda yukledimmi tamamdır

• quote:

quote:

arkadaslar 2.3.4 e gectim istemedigim uygulamalar var.telefonu da rootladım ama o uygulamaları nası kaldırcam??

markette uninstaller for root denilen bir program var.onunla kaldırıcaksın.uninstall programını çalıştır.cihzında yüklü olan bütün programları görüceksin.programın sağ alt köşesinde sys yazan uygulamalar rom içerisinde gelen sistem programlarıdır.sys yazan programlardan kaldırmak istediğini seçersin.biraz bekler.superuser uninstaller'a izin vermek ister.allow der ve uninstaller'a izin verirsin.karşına üç seçenek çıkar.en sağdaki uninstall seçeneğini seçersin.ve cihazından kaldırmak istediğin sistem uygulamasını kaldrırsın.yalnız çok dikkat etmelisin.bilmediğin bir sistem dosyasını silme.

eyv hallettim bunu zor bulanlar için Titanium Back var bide.

• arkadaslar advanced task killer kullanan var mı aranızda? uygulamaları kapatıyorum 15-20 sn sonra bakıyorum tekrar acılmıs
  • quote:

arkadaslar advanced task killer kullanan var mı aranızda? uygulamaları kapatıyorum 15-20 sn sonra bakıyorum tekrar acılmıs

ana ekrana advtk'nın widget'ını ekle.tek dokunuşla herşeyi kapatırsın.programın settings ayarlarından arka planda çalışması gereken programlara üzerine basılı tutarak izin ver.diğerlerini de kapatıcak şekilde ayarla.adv bence çok fazla başarılı bir program değil.batery doctor dene.yada ikisini beraber.
  • SPBSHELL 3D UYGULAMASINI YÜKLEMEYE.

http://www.youtube.com/watch?v=KV5w4C-5pbo lütfen bu video'yu seyredin.ondan sonra yüklemek isterseniz kurulum yönergelirini takip edin.ace de takılma olmadan çalışıyor.ayrıca dediğim şekilde yüklerseniz full olarak çalışıyor.

CİHAZINIZIN İNTERNET BAĞLANTISINI MUTLAKA KESİN (WİFİ VE EDGE,3G GİBİ)

1- Öncelikle spb shell uygulaması telefonunuz da yüklü ise KALDIRIN...Uygulamalar>Ayarlar>Uygulamalar>Uygulamaları Yönet>SPBShell3D uygulamasına tıklayın...
    2- Önbelleği Sil ve Veriyi Sil seçeneklerine tıkladıktan sonra Uygulamayı kaldırın...
    3- Android Markete girip ( Android Terminal Emulator ) uygulamasını telefonunuza yükleyin...
    5- Aşağıdaki linkden spb shell v1.0.3 uygulamasını indirin ve telefonunuza kopyalayın..

http://www.filesonic.com/file/570196654/PLRM-S3.rar

6- Buradan sonra dikkatli okuyun lütfen...

7- Telefona kopyaladığınız Spbshell uygulamasını yükleyin.fakat sakın ÇALIŞTIRMAYIN.cihazınız ana ekranda iken;

8- Android Terminal Emulator Uygulamasını açın ve mavi ekranda sırası ile şunları yazın;BÜYÜK KÜÇÜK UYUMUNA DİKKAT EDİN.

su (yaz ve enter'a bas)
    pm disable com.spb.shell3d/com.softspb.shell.service.LicenseService (yaz ve enter'a bas)

9- Yukarıdaki kodları yazdıktan sonra bir alt satıra geçip aşağıdaki kodları yazın...

su (yaz ve enter'a bas)
    pm enable com.spb.shell3d/com.softspb.shell.Home (yaz ve enter'a bas)

biraz bekleyin işlem tamamlandıktan sonra;

9- Android Terminal Emulator uygulamasından geri tuşu yardımıyla çıkın.

cihazınızı yeniden başlatın.cihazınız açıldıktan sonra sürekli olarak spb ile başlasın istiyorsanız gelen ekranda spb yi seçip alttaki kutucuğu işaretleyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mus2akTaS -- 24 Temmuz 2011; 12:11:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: side_effect

Selam,

Kies üzerinden 2.3.3 güncelleme deneyen oldu mu? Yani başardınız mı böyle bir şey? Bildiğim kadarıyla henüz tr için çıkmadı kies güncelleme. Beklemedeyim.

Edit:

Villain Rom, KPH derken KPK çıkmış duyurulur. 2.3.4'ten 2.3.3'e geri dönüş. İlginç... kaynak samfirmware.com

2.3.4 herzamanki gibi samsungun test amaçlı bile bile sızdırdığı yeni android versiyonu. Bu versiyonu 2.3.3 ten ayıran en önemli şeylerden birincisi wifi bağlantısı güvenlik açığının kapatılması. 2.3.4 e kadar wifi bağlantısı şifresiz yapılıyordu yani port dinlemeyi bilen herhangi birisi bağlantınızı yakalayıp herşeyinizi görebilirdi (hala öyle tabi ) 2.3.4 ile bu kapatıldı. Ayrıca gmail üzerinden sesli ve görüntülü sohbet eklentisi geldi. Pil ömründe iyileştirmeler yapıldı.

Samfirmware ve Tsar3000 sitelerinin samsung ile tek alakası samsung'un bu site kullanıcılarını hazır test elemanı olarak görmeleri sebebiyle bilerek bu sitelere yeni sürümleri sızdırmaları. Resmi bir bağlantıları yok. Sızdırılan sürümler genelde site crackerleri tarafından tabiri caizse makyajlanıyor ve internete sürülüyor.

Yani bu sitede yayınlananlar sıradan bir forum sitesinde yayınlanan şeyler gibi ellerine ne geçerse onu yayınlıyorlar. 2.3.4 ten 2.3.3 e bir geri dönüş filan yok. İskandinav ülkeleri için kies üzerinden dağıtılan 2.3.3 sürümlerinin (en son Macaristan ve Hollanda) operatör, ülke vs gibi kısıtlama bilgileri samfirmware tarafından traşlanıp yayınlandı hepsi budur.

quote:

Samsung kies üzerinden 2.3.3 dağıtıyordu. Buda belki 2.3.3 teki sorunları çözülmüş halidir ama sürüm numarasını arttırmamışlardır insanlar tekrar firmware beklemesin diye.

Sürüm numaraları keyfe kader artırılıp düşürülmez. Bir ticari uygulamanın piyasaya ilk satışındaki numarası 1.0 dır. Geliştirmeler piyasada görülen hata ve kusurlara göre yapılırsa yani ana sürümün kod düzenlemesi yapılmış yeni derlemesi yapılırsa 1.1 şeklinde birer artırılır. Burada noktadan sonraki sayı tek ise bu şu demektir piyasada kullanım esnasında düzenleme veya düzeltmeye gerek görüldü. Kararsız sürüm her platformda çalışma garantisi yoktur sizin cihazınızda bilgisayarınızda 1.0 sürümü sorunsuz çalışıyorsa 1.1 sürümüne geçmeniz sorun çıkarabilir.

Eğer noktadan sonraki sayı çift ise mesela 1.2 gibi, bu şu demektir tüm platformlar için düzenleme yapıldı kararlı sürüm 1.0 sürümünde olanlar sorunsuz çalışıyor olsa bile güncelleme yapabilir.

Eğer yazılım tamamen yeniden yazılırsa bu sefer sürüm 2.xxx şeklinde olur.

Neden bir 2.3.4 bir 2.3.3 çıktığını yukarıda anlatmıştık.

quote:

bizde zaten samsungun kendi sitesi demiyoruz.romlar samsungun orjinal romları diyoruz.
    xda bile samsung romlarını samfirmware'den download ediyor.(umarım yeterli bir açıklamadır).ayrıca samfirmware.com'a üye olup android bölümünden s5830 için yayınlanan romların sürüm kontrollerini yapmıyosun.
    ayrıca linkini verdiğimiz romlar samsung tarafından yayınlanmamış olsa cihazlarımıza bu romları nasıl kurabiliriz.
    www.samfirmware.com'a giremiyorsanız network ayarlarınızdan dns adreslerini google dns adresleri olan 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 diye değiştirin.o zaman sayfa açılacak ve bedava üye olup cihazınız için yayınlanmış olan rom'ların sürüm kontrollerini ve yapabilirsiniz.
    yüklediğimiz romların avrupa rom olmalarının sebebi market'in avrupa ülkelerine açık olması.türkiye için yayınlanmış olan romlarda biliyosunuz ki market kapalı oluyor.
    gelelim yorumuna.benim bu anlattıklarımı araştırmayı düşünebilmiş olsaydın zaten yorum yapmamış olurdun.bak kardeşim ben galaxy tab bölümünde de yazıyorum.oraya bi gir ve benim nasıl bilgi verdiğimi arkadaşlara bir sor.onlar sana zaten verdiğim bilgilerin doğruluğunu söyleyeceklerdir.o yüzden atıp tutmadan önce biraz araştır.

Samfirmware sitesinde sadece "Provider Samsung S5830 Firmwares" başlığı altındaki birkaç firmware dışında orijinal olan hiçbir şey yoktur. CSC yani ülkelere göre operatör bilgilerinin bulunduğu kodlamaları incelerseniz tamamı samfirmware crackerleri tarafından değiştirilmiş orijinal bilgiler kaldırılmış yerine sırf boş olamıyacağı için saçma rusça programlar yerleştirilmiştir. samfirmwareden indirdiğiniz firmwareleri yüklediğinizde beliren ve kolay kolay silinmeyen o saçma programların hikmeti budur.
    Zaten samsung gibi bir firma korsan bir crack sitesine orijinal rom sızdırmaz onlarda sızdırmadan önce üzerinde bazı kırpmalar yapmışlardır.
    Sızmaların tek sebebi ya samsungun bir çalışanı samfirmware için de çalışıyor yada samsung bilerek sızdırıyor böylece hem piyasaya çıkarmadan yüzlerce telefonda test ediyor hemde yüklenen her telefon garanti kapsamı dışında kalıyor.

Avrupa rom diye bir şey yoktur. Romlar versiyon ve bölge kodlarına göre ayrılırlar. Ana yapıları aynı olup yuktarıda bahsedilen CSC verileri ülkelere göre değişir. Samfirmware baltık ve rus kaynaklı olduğundan bu bölge dillerini içine alan SER bölge kodunu yayınlamaktadır. Son macaristan , ispanya ve bir kuzey amerika bölge kodu hariç başka bir ülkeye ait rom internette bu güne kadar bulanamamıştır. Mesela Türkiye bölge kodu olan BAS, KVK, TUR , TLP ve TRK bölge koduna ait hiçbir yazılım sızmamıştır.

Market konusu tamamen samsung app ile google arasındaki ticari bir anlaşmazlıktan kaynaklanmaktaydı ve artık çözüldü. Avrupa rom ile alakasız bir konu. Eğer konu avrupa olsaydı TUR bölge kodundan ETC yani NİJERYA bölge koduna geçince marketin açılmasını açıklayamazdık. Nijerya benim bildiğim bir avrupa ülkesi değil.

quote:

Orijinalden alıntı: hllnsl

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ENGNYLDZ

cevap için teşekkürler ,
    güncel rom dediğin şu an bazı arkadaşların illegal olarak yüklediği android işletim sisteminin 2.3.3. veya 2.3.4 sürümü mü?
    yoksa şu an hali hazırda telefonumda yüklü olan 2.2.1 sürümlü işletim sisteminin yeniden yüklenmesimidir?

yada başka bir konumudur?

Saygılar...

sevgili kardeşim.ben hiçbir zaman cihazlarıma custom rom (dışarıdan müdahele edilmiş) yüklemedim.hep samsungun yayınladığı orjinal son sürüm rom'u yükledim.bizim burda verdiğimiz linklerdeki rom'lar , galaxy ace için samsung tarafından yayınlanmış romlardır.en son yayınlanan sürümde 2.3.4 sürümüdür.

ace 2.3.3 rom :http://hotfile.com/dl/117026502/cef27f7/S5830XXKPE.rar.html bu orjinal samsung rom şu anda kies üzerinden avrupada dağıtılmaya başlanan rom.
    ace 2.3.4 rom :http://hotfile.com/dl/120302147/b6ef9dc/S5830XXKPH.rar.html burdan indirebilirsin.

ŞİFRE : samfirmware.com

karar sana kalmış.hangisini yüklemek istersen yükle.ben 2.3.4 kullanıyorum ve hiçbir hatası yok.

bu sürümlerin samsung'un yayınladığına emin misiniz? çünkü rarların şifreleri olan samfirmware sitesi samsung'la alakalı bir site değil. açıklamalarına bakarsanız;
    "Q: Is SamFirmware.com a official Samsung website?
    A: No we are not.we have no depends to Samsung"
    gibi bir cevapla karşılaşıyorsunuz. İngilizce sorunu yaşayan arkadaşlar için soruda diyo ki samsung'un resmi bir sitesimi bu site, cevapta da "hayır, samsungla hiç bir bağımız yoktur" diyor.
    Dolayısıyla bu verilen romlar samsung kies'te olanların nete upload edilmiş halleri değilse, samsungun yayınladığı orjinal romlar değiller. Üstelik 2.3.4'ün samsung tarafından hiç yayınlanmadığını, 2.3.3'ün kies üzerinden yeni yeni yayınlandığını biliyoruz.

Bu itibarla hllnsl arkadaşın söylediklerinde hata yoktur vede doğrudur, celallenecek bir şeyde yoktur.
    Yani neymiş sadece custom romlar müdahale edilmiş romlar değilmiş, kies dışında yayınlanan bütün romlar müdahale edilmiş traşlanmış bazen optimize edilmiş hatta trojan bile yüklenmiş olabilir.

---------------------------------------------
    Tatil yaramış vallaha. Amma kısa yazdım ha.

Antiace klasiği ile devam edelim.
    Darky söylediğim gibi parayı görmeyince amatör bir türk arkadaşa rom işini havale etmişti. Arkadaş ite kaka birşeyler yapmış ancak sonuç felaket. Beta testleri telefonları brick etmiş.

Villain gene aynen parayı görmeyince livelight dediği 1.0 sürümünde kaldı gelişme yok.

Cyanogen zaten ace ile ilgilenmiyor.

Geldik güzel habere Clockwork mod kararlı sürümü ace için çıktı.
    Clockwork mod ne işe yarar diye merak eden arkadaşlar için şöyle söyleyebiliriz. Windowstan aşina olduğumuz imaj alma programı gibi. Sistemin birebir yedeğini alıyor ve istenildiğinde bu yedeği tekrar yüklüyor.
    BURADAN İNDİR
    Linkteki dosyayı indirip hafıza kartınıza ana dizine kopyalayın. Telefonu recovery modunda açın. (Menü+güç) Update seçeneğinden yüklediğimiz clockworkmodace.zip dosyasını seçin yüklendiğinde reboot yapın.
    Şimdi tekrar telefonu recovery modunda açtığınızda yeni bir menü göreceksiniz. Burada backup, restore menüsünü seçin backup deyin. Birkaç dakika içinde sistemin bir yedeği hafıza kartınızda clockworkmod klasörünün altına yedeklenecektir. Olası bir arıza çökme durumunda gene recowery moddan bu sefer restore seçip yedeği kurabilirsiniz.

• quote:

SPBSHELL 3D UYGULAMASINI YÜKLEMEYE.

http://www.youtube.com/watch?v=KV5w4C-5pbo lütfen bu video'yu seyredin.ondan sonra yüklemek isterseniz kurulum yönergelirini takip edin.ace de takılma olmadan çalışıyor.ayrıca dediğim şekilde yüklerseniz full olarak çalışıyor.

CİHAZINIZIN İNTERNET BAĞLANTISINI MUTLAKA KESİN (WİFİ VE EDGE,3G GİBİ)

1- Öncelikle spb shell uygulaması telefonunuz da yüklü ise KALDIRIN...Uygulamalar>Ayarlar>Uygulamalar>Uygulamaları Yönet>SPBShell3D uygulamasına tıklayın...
    2- Önbelleği Sil ve Veriyi Sil seçeneklerine tıkladıktan sonra Uygulamayı kaldırın...
    3- Android Markete girip ( Android Terminal Emulator ) uygulamasını telefonunuza yükleyin...
    5- Aşağıdaki linkden spb shell v1.0.3 uygulamasını indirin ve telefonunuza kopyalayın..

http://www.filesonic.com/file/570196654/PLRM-S3.rar

6- Buradan sonra dikkatli okuyun lütfen...

7- Telefona kopyaladığınız Spbshell uygulamasını yükleyin.fakat sakın ÇALIŞTIRMAYIN.cihazınız ana ekranda iken;

8- Android Terminal Emulator Uygulamasını açın ve mavi ekranda sırası ile şunları yazın;BÜYÜK KÜÇÜK UYUMUNA DİKKAT EDİN.

su (yaz ve enter'a bas)
    pm disable com.spb.shell3d/com.softspb.shell.service.LicenseService (yaz ve enter'a bas)

9- Yukarıdaki kodları yazdıktan sonra bir alt satıra geçip aşağıdaki kodları yazın...

su (yaz ve enter'a bas)
    pm enable com.spb.shell3d/com.softspb.shell.Home (yaz ve enter'a bas)

biraz bekleyin işlem tamamlandıktan sonra;

9- Android Terminal Emulator uygulamasından geri tuşu yardımıyla çıkın.

cihazınızı yeniden başlatın.cihazınız açıldıktan sonra sürekli olarak spb ile başlasın istiyorsanız gelen ekranda spb yi seçip alttaki kutucuğu işaretleyin.

Buna jarz dAYANMAZ YA HU..

• quote:

Orijinalden alıntı: Haddat

Buna jarz dAYANMAZ YA HU..

denersin beğenmezsen kaldırırsın.
  • quote:

quote:

arkadaslar advanced task killer kullanan var mı aranızda? uygulamaları kapatıyorum 15-20 sn sonra bakıyorum tekrar acılmıs

ana ekrana advtk'nın widget'ını ekle.tek dokunuşla herşeyi kapatırsın.programın settings ayarlarından arka planda çalışması gereken programlara üzerine basılı tutarak izin ver.diğerlerini de kapatıcak şekilde ayarla.adv bence çok fazla başarılı bir program değil.batery doctor dene.yada ikisini beraber.

kapatıyorum uygulamayı bi bakıyorum tekrar açılmış.özellikle de gmail i kapatmıyo neyse eyv

• quote:

quote:

bizde zaten samsungun kendi sitesi demiyoruz.romlar samsungun orjinal romları diyoruz.
    xda bile samsung romlarını samfirmware'den download ediyor.(umarım yeterli bir açıklamadır).ayrıca samfirmware.com'a üye olup android bölümünden s5830 için yayınlanan romların sürüm kontrollerini yapmıyosun.
    ayrıca linkini verdiğimiz romlar samsung tarafından yayınlanmamış olsa cihazlarımıza bu romları nasıl kurabiliriz.
    www.samfirmware.com'a giremiyorsanız network ayarlarınızdan dns adreslerini google dns adresleri olan 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 diye değiştirin.o zaman sayfa açılacak ve bedava üye olup cihazınız için yayınlanmış olan rom'ların sürüm kontrollerini ve yapabilirsiniz.
    yüklediğimiz romların avrupa rom olmalarının sebebi market'in avrupa ülkelerine açık olması.türkiye için yayınlanmış olan romlarda biliyosunuz ki market kapalı oluyor.
    gelelim yorumuna.benim bu anlattıklarımı araştırmayı düşünebilmiş olsaydın zaten yorum yapmamış olurdun.bak kardeşim ben galaxy tab bölümünde de yazıyorum.oraya bi gir ve benim nasıl bilgi verdiğimi arkadaşlara bir sor.onlar sana zaten verdiğim bilgilerin doğruluğunu söyleyeceklerdir.o yüzden atıp tutmadan önce biraz araştır.

Samfirmware sitesinde sadece "Provider Samsung S5830 Firmwares" başlığı altındaki birkaç firmware dışında orijinal olan hiçbir şey yoktur. CSC yani ülkelere göre operatör bilgilerinin bulunduğu kodlamaları incelerseniz tamamı samfirmware crackerleri tarafından değiştirilmiş orijinal bilgiler kaldırılmış yerine sırf boş olamıyacağı için saçma rusça programlar yerleştirilmiştir. samfirmwareden indirdiğiniz firmwareleri yüklediğinizde beliren ve kolay kolay silinmeyen o saçma programların hikmeti budur.
    Zaten samsung gibi bir firma korsan bir crack sitesine orijinal rom sızdırmaz onlarda sızdırmadan önce üzerinde bazı kırpmalar yapmışlardır.
    Sızmaların tek sebebi ya samsungun bir çalışanı samfirmware için de çalışıyor yada samsung bilerek sızdırıyor böylece hem piyasaya çıkarmadan yüzlerce telefonda test ediyor hemde yüklenen her telefon garanti kapsamı dışında kalıyor.

Avrupa rom diye bir şey yoktur. Romlar versiyon ve bölge kodlarına göre ayrılırlar. Ana yapıları aynı olup yuktarıda bahsedilen CSC verileri ülkelere göre değişir. Samfirmware baltık ve rus kaynaklı olduğundan bu bölge dillerini içine alan SER bölge kodunu yayınlamaktadır. Son macaristan , ispanya ve bir kuzey amerika bölge kodu hariç başka bir ülkeye ait rom internette bu güne kadar bulanamamıştır. Mesela Türkiye bölge kodu olan BAS, KVK, TUR , TLP ve TRK bölge koduna ait hiçbir yazılım sızmamıştır.

Market konusu tamamen samsung app ile google arasındaki ticari bir anlaşmazlıktan kaynaklanmaktaydı ve artık çözüldü. Avrupa rom ile alakasız bir konu. Eğer konu avrupa olsaydı TUR bölge kodundan ETC yani NİJERYA bölge koduna geçince marketin açılmasını açıklayamazdık. Nijerya benim bildiğim bir avrupa ülkesi değil.

quote:

quote:

quote:

cevap için teşekkürler ,
    güncel rom dediğin şu an bazı arkadaşların illegal olarak yüklediği android işletim sisteminin 2.3.3. veya 2.3.4 sürümü mü?
    yoksa şu an hali hazırda telefonumda yüklü olan 2.2.1 sürümlü işletim sisteminin yeniden yüklenmesimidir?

Saygılar...

sevgili kardeşim.ben hiçbir zaman cihazlarıma custom rom (dışarıdan müdahele edilmiş) yüklemedim.hep samsungun yayınladığı orjinal son sürüm rom'u yükledim.bizim burda verdiğimiz linklerdeki rom'lar , galaxy ace için samsung tarafından yayınlanmış romlardır.en son yayınlanan sürümde 2.3.4 sürümüdür.

ace 2.3.3 rom :http://hotfile.com/dl/117026502/cef27f7/S5830XXKPE.rar.html bu orjinal samsung rom şu anda kies üzerinden avrupada dağıtılmaya başlanan rom.
    ace 2.3.4 rom :http://hotfile.com/dl/120302147/b6ef9dc/S5830XXKPH.rar.html burdan indirebilirsin.

karar sana kalmış.hangisini yüklemek istersen yükle.ben 2.3.4 kullanıyorum ve hiçbir hatası yok.

bu sürümlerin samsung'un yayınladığına emin misiniz? çünkü rarların şifreleri olan samfirmware sitesi samsung'la alakalı bir site değil. açıklamalarına bakarsanız;
    gibi bir cevapla karşılaşıyorsunuz. İngilizce sorunu yaşayan arkadaşlar için soruda diyo ki samsung'un resmi bir sitesimi bu site, cevapta da "hayır, samsungla hiç bir bağımız yoktur" diyor.
    Dolayısıyla bu verilen romlar samsung kies'te olanların nete upload edilmiş halleri değilse, samsungun yayınladığı orjinal romlar değiller. Üstelik 2.3.4'ün samsung tarafından hiç yayınlanmadığını, 2.3.3'ün kies üzerinden yeni yeni yayınlandığını biliyoruz.

Bu itibarla hllnsl arkadaşın söylediklerinde hata yoktur vede doğrudur, celallenecek bir şeyde yoktur.
    Yani neymiş sadece custom romlar müdahale edilmiş romlar değilmiş, kies dışında yayınlanan bütün romlar müdahale edilmiş traşlanmış bazen optimize edilmiş hatta trojan bile yüklenmiş olabilir.

Ben de Mus2akTaS nickli arkadaşın bana yazdığı cevabı okuduktan sonra, bu forumun "forum" adının altında yatan fikir paylaşımı, görüş bildirimi temasının sindirilemediğini farkettim. Eğer burası bir forumsa, doğru bildiğimi zannettiğim şeyleri "kibar" bir dille kimseyi aşağılamadan yazma hakkına sahibim. "Şunları düşünebilmiş olsaydın", "ben burda neler yaptım sen inceledin mi gördün mü", "atıp tutmadan biraz araştır" falan gibi gereksiz bilmişliklerin aslında yanlış bilebilmek de olduğunu görüyorum. Zaten cesaret cehaletten gelir. Hatta antiACEtor'un bu cevabından sonra da foruma girip buna bir cevap yazamamış olmak, bunları kabul etmektir ve bir özür dilemeyi gerektirir diye düşünüyorum.

Verdiğin engin bilgiler için de ayrıca teşekkürlerimi iletiyorum antiACEtor'a. Benim giriş uğraşıp detaylandırmadığım şeyleri, deneyimlerine de dayanarak uzunca yazmışsın, üstadsın, eyvallah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hllnsl -- 24 Temmuz 2011; 15:02:41 >

• ACE
    quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

cevap için teşekkürler ,

Saygılar...

Ben de Mus2akTaS nickli arkadaşın bana yazdığı cevabı okuduktan sonra, bu forumun "forum" adının altında yatan fikir paylaşımı, görüş bildirimi temasının sindirilemediğini farkettim. Eğer burası bir forumsa, doğru bildiğimi zannettiğim şeyleri "kibar" bir dille kimseyi aşağılamadan yazma hakkına sahibim. "Şunları düşünebilmiş olsaydın", "ben burda neler yaptım sen inceledin mi gördün mü", "atıp tutmadan biraz araştır" falan gibi gereksiz bilmişliklerin aslında yanlış bilebilmek de olduğunu görüyorum. Zaten cesaret cehaletten gelir. Hatta antiACEtor'un bu cevabından sonra da foruma girip buna bir cevap yazamamış olmak, bunları kabul etmektir ve bir özür dilemeyi gerektirir diye düşünüyorum.

Verdiğin engin bilgiler için de ayrıca teşekkürlerimi iletiyorum antiACEtor'a. Benim giriş uğraşıp detaylandırmadığım şeyleri, deneyimlerine de dayanarak uzunca yazmışsın, üstadsın, eyvallah.

üstat teşekkürler, forum değilmi burası; burada hesapsız olarak deneyim ve bilgilerimizi paylaşmalıyız kırıcı usluplara gerek yok; formu okuyanlar görür antiACEtor androiti ve ace yi eleştiren biri olmakla beraber yaptıkları katkıyı kimse inkar edemez hel ilk ve tek olan uygulamaları sd karta taşıma programına kim ne diyebilir teşekkürler
    Üstat benim ricam yanılmıyorsa 70. sayfada idi izlenimlerinizi yazmışsınız devamını bekliyoruz nasıldır galaxy ace miz.

• Ya beyler ben evdeki wirelassa bağlanıyorum fakat tarayıcda geldiğimde sayfa görüntülenmiyor bağlantı yok diyor ama bağlantı var halbuki şifreyide doğru girdim neden böyle diyor bu alet
  • quote:

Orijinalden alıntı: FromNewYork

Ya beyler ben evdeki wirelassa bağlanıyorum fakat tarayıcda geldiğimde sayfa görüntülenmiyor bağlantı yok diyor ama bağlantı var halbuki şifreyide doğru girdim neden böyle diyor bu alet

Sorun telde deil modemde modeminin ara yüzüne girip ayarla sorun çözülür

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • üstatlar 278mb ram çok mu azda şikayet ediliyor.
    benim bir şikayetim yok sizlerin?
  • Arkadaşlar bana ücretsiz bir ingilizce türkçe çeviri programı söyler misiniz? Nete on-line olmadan çalışabilmesi gerek. Ve mümkünse zırt pırt para istemesin. Örneğin: Slovoed Classic gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: toros71

üstatlar 278mb ram çok mu azda şikayet ediliyor.
    benim bir şikayetim yok sizlerin?

Aslında bir yanlış anlama söz konusu.
    1- Ya hatalı yükleme yapılıyor (özellikle yüklemeden önce dalvik chace silmemek ve yüklemeden sonra fabrika ayarlarına dönmemek) ve sistemde kasılmalar takılmalar oluyorki bu ramla alakalı değil ama öyle sanılıyor.

2- Çakma markasız kartlar veya class 2 kartlar (ürünle birlikte gelen kart class 2) yüzünden swap dosyası yeterince hızlı yazılıp okunamıyor buda kasılma takılma yapıyor ve gene ramdan zannediliyor.

3- Geriplanda çalışan gereksiz uygulamalar özelliklede live vallpaperler swap dosyasını sürekli meşgul ediyor gene aynı sorun oluşuyor ve ramdan zannediliyor.

Özetle bir ace kullanıcısını ram olarak zorlayabilecek angrybird dışında oyun uygulama yok.

Sistemde ortalama 70 ila 130 mb civarında boş ram kalıyorki bu bütün uygulamalar için yeterli. Takılma kasılma sorununun %95 i kart class değerinden kaynaklanıyor %4 kadar kısmı aşırı uygulama yükleme %1 yazılımsal hatalar şeklinde genellenebilir.

Her halükarda class 10 bir kart ve 2.3.4 ile ACE ışık hızında çalışır. Hiçbir sorun sıkıntı çıkarmaz.

Class konusunu bilmeyen arkadaşlar için açarsak, hafıza kartlarının okuma yazma hızları class değerine göre değişir class değeri ne kadar düşükse o kadar kart yavaş demektir. Gingerbread bir sistem için en az class 4 kart ile gerçek performans görülebilir. Telefonla birlikte gelen class 2 kart froyo için ancak durumu kurtaracak hızdadır. Class değeri yüksek kartlar ile pil ömründe ciddi artışlarda meydana gelmektedir.

• 
Sayfa: önceki 229230231232233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.